Kouzelnická Kouzla

Dlaňová kouzla - Útočné a obranné *Palmis Ofensis* *Palmis Defendis* Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 15

Skupina: Energetická magie

Past: -

Dosah: 1

Rozsah:

Vyvolání: 1 kolo

Popis:

Jméno kouzla: Dlaňová kouzla: útočné a obranné
Kouzelná slova: *Palmis Ofensis* *Palmis Defendis*
Magenergie: viz níže
Dosah: 0
Rozsah: Kouzelníkova dlaň
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: viz níže
Skupina: Energetická magie

Jedná se o dvojici kouzel, která umožní kouzelníkovi se poměrně účině postavit svému protivníkovi i v boji tváří v tvář. Jakmile je kouzlo sesláno, nemusí se již kouzelník na udržování kouzla soustředit. Dokud kouzelník kouzla nezruší (nebo k tomu není přinucen) odebírají mu každé kolo a po každém použití příslušné množství magenergie.


Dlaňové kouzlo útočné:
A) malé - 3 magy za kolo a zásah - 3/+2
B) velké - 6 magů za kolo a zásah - 4/+6

Kolem kouzelníkovy ruky se utvoří trojúhelníkovitá aura tvořená bílími výboji - trojúhelník je rovnoramenný, jeho základna leží v úrovni zápěstí, vrchol potom o několik coulů přesahuje konečky prstů (v případě velkého dlaňového útočného kouzla jsou výboje větší a hrot sahá asi o dvacet coulů dále). Takto "upravenou" rukou může kouzelník útočit jako běžnou zbraní, s výše uvedenými parametry. Kouzelník však své ruce nemůže využít k obraně zbraní.


Dlaňové kouzlo obranné:
A) malé - 3 magy za kolo a obranu - +3
B) velké - 6 magů za kolo a obranu - +5

Kolem kouzelníkovy ruky se utvoří zlatavá aura diskovitého tvaru. Její tvar zůstává stálý, pouze při pohybu za ní zůstává stopa drobných zlatavých jiskérek. Vylepšují OČ kouzelníka o číslo uvedené výše.

Ruku, na kterou chce kouzelník některé z kouzel seslat, musí mít volnou. Dokud je ruka pod vlivem kouzla, nemůže s ní kouzelník dělat žádné jiné činnosti.


Příklady kombinací:

Jedno malé útočné 3/+2/-3
Jedno velké útočné 4/+6/-3
Dvě malá útočná 6/+4/-3
Malé a velké útočné 7/+8/-3
Dvě velká útočná 8/+12/-3

Jedno malé obranné -/-/0
Jedno velké obranné -/-/+2
Dvě malá obranná -/-/+3
malé a velké obranné -/-/+5
Dvě velká obranná -/-/+7

malé útočné a obranné 3/+2/0
malé útočné, velké obranné 3/+2/+2
velké útočné, malé obranné 4/+6/0
velké útočné a obranné 4/+6/+2

Pozn.: Pokud v jedné ruce držíme jednoruční zbraň a na druhou ruku (ve které nic nedržíme) sešleme jedno z výše uvedených kouzel, pak se hodnoty výsledné kombinace zjistí stejným způsobem (prostým přičítáním hodnot). Magenergii však odebírají stále stejně.

Pozn.: Výše uvedená kouzla a jejich kombinace se počítají jako lehké zbraně. Do jejich útočného čísla se nezapočítává bonus za sílu.

Pozn.: Každé ze čtyř výše uvedených kouzel je třeba se učit zvlášť, přičemž "velké" varianty je možné se naučit až po ovládnutí "malých" variant.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 15

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

...

...

...

Myslíš ten dotaz vážně, nebo je to hlod?


 Uživatel úrovně 0

Můžu si dlaňová kouzla seslat na nohu? (vyšší síla nohy než pěsti)


 Uživatel úrovně 0

Velmi dobrý nápad...
1) co se týče magů atd souhlasím s Lazi V.
2) Může kouzelník použít bonus pro doteková +1 za to, že nechce udeřit ale pouze zasáhnout? Psal si totiž, že zranění vytváří onoi pole, které zraňuje vlastní energií. Kouzelníkovi tedy stačí se protivníka dotknout.
Jinak je to chaotické:
Kouzelníkova ruka se stane zbraní, s parametrem ale neužíváme sílu...
Kouzelník útočí se solidním parametrem, ale zranění nepůsobý úderem.
-Chápu, že s herních mechanismů to tak fungovat asi může ale stejně je to hloupý.
Ideálně bych to viděl jako útok rukou s cílem doteku. útočný parametr ruky+síla+eventuálně nějaké "magická" +1 (aby kouzelník něco trefil)...prostě stejně jako např. upíří dotyk
Po úspěšném útoky by následovalo zranění (ne úderem) ale sil.polem 2k6 (příklad, číslo může být libovolné...nebo třeba k6+)...jde jen o rozlišení fyz útoku a energetického zranění.
taky mě napadlo, že by kouzlo působilo bolest nebo tak=zenvýhodnění protivníka do příštích akcí.
U obraného kouzla je to také popsáno chaoticky:
"kouzlo vylepšuje OČ"
U pravidlových kouzlů jako mag štít se jedná o bariéru před kouzelníkem, nev. zbroj zase tvočí silové pole okolo kouzelníka.
Tvoje kouzlo ale jen "svítí" chtělo by to lépe popsat, jak probíhá onen efekt na obranu
(např: kouzelník se brání rukou, a ta záře je vlastně pěsťák...zablesk, výšlehy energie...všechno možný, ať to vypadá)..tak to (myslim) bylo zamýšleno, ale napsané to není.

hodnotím za nápad a relativní zpracování. mě se to líbí ale jak jsem řekl, moje vize je jiná


 Uživatel úrovně 8

Lazi Vlaad:
Ne, to tím říct nechci... Chci tím říct, že pokud má na rukou aktivní kouzlo a chce použít akci útok / obrana (dle typu kouzla), musí na použití této akce vynaložit další magenergii. Kouzlo kouzelníkovi nedodává žádné další akce (nepřidává bonus k iniciativě, kromě obvyklého +2 za kouzlení v prvním kole - avšak pouze v prvním kole, kdy navíc ještě nelze použít akci útok)

Fafrin Vok atd.:
Dobrá, takže takhle: Pokud bys na svou ruku zakouzlil dlaňové útočné a někoho zasáhl, nepocítíš odpor, pokud se cíle dotkneš pouze čepelí. Kontakt s čepelí má řezavé účinky podobné kontktu třeba s laserem. Pokud dáš do útoku větší sílu, prořezávací schopnosti kouzla se tím nijak nezvýší - proto nezávisí na síle. Nicméně záleží na tom, jak se ti povede ránu usadit - proto se hází na útok a na obranu.

Takže možnost B) - je to jako zbraň, nelze na ní ale aplikovat stejná pravidla jako dejme tomu na dýku.


 Uživatel úrovně 0

Nebudu se tedy dohadovat o parametrech kombinací a vlivu síly. Tato věc by byla na dlouhou a neplodnou diskuzi (resp. svádět to na to, že je to kouzlo, v popisu uvádět že je to zbraň, to je kombinace, se kterou se diskutovat nedá. - se vší úctou.)
Pro příště bych však cenu takovýchto kouzel doporučoval odvozovat od kouzel meče - posílení útoku, a posílení obrany. Mag, i když jiné magenergie, je pořád stejně silná jednotka.

Ke koncepci zranění tohoto zbraně/kouzla bych se tedy otázal - funguje jako blesk/energie (čepel není "hmotná" - tuhá, pronikne zbrojí, a zraňuje stejně nezávisle na síle a místě doteku (přesnosti zásahu, rozdílu mezi hodem na útok a na obranu)) - pak je celý systém popsán skutečně zcela špatně. Nebo funguje celkově jako zbraň, čili zcela obráceně proti předchozím řádkům?


 Uživatel úrovně 0

UnknowN:
//Dodávání magenergie:
Zaplatím 3 magy a jedno kolo můžu útočit jak chci = 3 magy za kolo:
Na každý útok odebere 3 magy = 3 magy za útok
Musím platit tři magy na každé kolo trvání a navíc za každý útok tři další magy = 3 magy za kolo a útok (což je náš případ)
//
Tím chceš říct, že průměrný kouzelník (int 16) dejme tomu na páté úrovni tím pádem získává (pokud napráská všechny svoje magy do jednoho kola) 7 útoků v řečeném kole? Tady bych asi viděl drobný zádrhel. Na každý útok prostě spotřebuješ čas. Ten čas je dán schopnostmi těla. Ano je to sice kouzlo, nicméně jde o energetickou magii, která jako taková rozhodně neovlivňuje pohybové vlastnosti těla. V případě sedmi útoků za kolo by kouzelníkovi uletěli ruce! ;)


 Uživatel úrovně 0

reputace za vyčerpávající obhajobu podloženou fakty a vysvětlením pro UnknowNa


 Uživatel úrovně 8

Aritma:
Ano, kouzelník by pravděpodobně mohl dojít újmy na svých rukou (pokud bychom kouzlo neupravili tak, že bude kouzelníkovy ruce chránit). Podobné situace se však neřeší ani u boje kteroukoliv jinou zbraní, kde k podobné situaci může rovněž dojít - i když útočíš dýkou tak ti protivník může seknout po ruce nebo tě při boji holí majznout přes prsty... V DrD na toto aparát chybí...


 Uživatel úrovně 8

Poznámka ke tvorbě parametrů:

Zde jsem vycházel z útočných/obraných démonů, kde příbližně platí:

+1 k OZ = +2 k SZ = +4 ÚT = +4 magy

Bonus za sílu se nezapočítává proto, že síla útoku zde není dána kouzelníkovou silou - Útok nezpůsobí větší zranění, když kouzelník protivníka víc praští - stačí prostě jen letmý dotek, takže reálné opodstatnění má.

Kombinace mohou nesedět tam, kde se kombinují dvě kouzla stejného typu, ano. Není použito podobného systému ala zbraňové kombinace z pravidel. Proč? Jednak proto, aby to bylo jednodušší a jednak proto, aby se takové kombinace magově vyplatily - vysvětlení pak může být takové, že je to kouzlo a prostě tak funguje.

Hovořit u systému DrD o nakloněnosti ke kouzlům, které si odebírají magenergii od kouzelníka nezávisle na něm, IMHO nelze. V pravidlech není nikde vysloveně řečeno, že to takto nesmí fungovat, a pokud je přednesený systém herně vyvážený, pak není problém ho do DrD připojit. Opět - je to prostě kouzlo, které takto funguje.

Dodávání magenergie:
Zaplatím 3 magy a jedno kolo můžu útočit jak chci = 3 magy za kolo:
Na každý útok odebere 3 magy = 3 magy za útok
Musím platit tři magy na každé kolo trvání a navíc za každý útok tři další magy = 3 magy za kolo a útok (což je náš případ)

Vysvětlivka:

K čemu kouzla nejsou:
Kouzla nejsou k tomu, aby je kouzelník seslal a naběhl do bitevní vřavy.

K čemu kouzla jsou:
K tomu, aby se kouzelník mohl poměrně účinně bránit v případě, že se k němu někdo dostane příliš blízko. Vzhledem k tomu, že je to jakási "záchrana na poslední chvíli", kdy věci nevycházejí tak, jak mají, jsou ceny kouzel trochu nadsazené, na druhou stranu ale na kouzelníka v některých aspektech pohlížejí benevolentněji, než na dejme tomu válečníka ve stejné situaci.


 Uživatel úrovně 0

Měl bych několik poznámek k této práce a protože nikdy nečtu diskusi před hodnocením, opět se omlouvám, kdybych se opakoval. Zde mé shrnutí:

1) Nechápu kombinaci slov "za kolo a zásah" to mi připadá, že kdykoliv někoho trefim, musím zase přilatit.
2) Cena za útočná kouzla mi připadá dost velká, hlavně když si představím, že nemohu útočit vícekrát v jednom kole (jsem přecijen kuzelník a tolik akcí se mi většinou nedostává)
3) Co když by se nepřítel bránil zbraní? Nemůžu mi takový náraz na čepel meče ublížit? Je to sice útok jakože lehkou zbraní ale... je to moje ruka!
4) Štíty jsou značně silné. Takový +5 štít je už docela tuhej kus kovu, bereme-li ho jako štít, ne jako součást zbroje.
5) Útočnost u velkého útočného kouzla bych označil jako Brutální

Celkově: Kouzlo mě moc nenadchlo, nápad j to sice zajímavý ale asi by še zpracovat lépe. Dávám tedy 2*