Galerie

Such-Darské karty

Obrázek Such-Darské karty

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

(Toto se líbí uživateli "Ježek - Požírač Poražených") ;-)

Hodnotit se neodvážím - možná si jen tak lehce zasouhlasím se Sccionem v tom, že drobné prosvětlení kolem postav (nebo prostě světlejší pozadí) by jim dalo lépe vyniknout.


 Uživatel úrovně 8

Such-Darské karty

Doba vzniku: několik hodin (necelá hodina na kartu)
Technika: tužka, vodovky, centropen

Říkám si, že jsem již dlouho ničím nepřispěla a protože poslední dobou tvořím jen a pouze karty výraznějších účastníků arény z řad NPC, mohu ukázat jenom ty. Poslední dobou mi trvají čím dál déle aniž bych si byla jistá, že se to pozná na výsledném dojmu (vždycky si to dovedu shodit tím, že erb prostě pravidelný nenakreslím seč se snažím…).

Tedy část edice „Such-Dar B2“ k nahlédnutí. Trocha vysvětlení tajemných doplňků: velký erb dole je třída protivníka v aréně – znázornění toho, jak je dobrý, jak moc se ho hráči mají bát, jak moc si vážit že ho porazí, nebo stydět, že s ním vypadnou :-) Značka v pravém dolním rohu je povolání, v levém rasa/národ. Jsou dávány spíš ze zvyku a tradice, když to samé je napsáno dole slovy…záměr byl naučit hráče značky, aby se vyznali ve svých trofejních listech. Menší erb v pravém horním rohu je obvykle znakem místa pořádání, Such-Dar je trochu zvláštní v tom, že tam je úroveň arény, které je přiděleno patronství jednoho ze čtyř Such-Darských klanů (zde třetí Gekon) a pátá nejvyšší aréna je symbolicky „všech klanů, které porazily kdysi pátý klan - Fénixe“-tedy poněkud zjednodušeno pro účel značky z 21 na 4 (Lev, Vlk, Můra, Tajpan).

A slušné uvést, že Gen-Sil má vzor v jednom z obrázků od profesionálů na mém disku, sama bych perspektivu halapartny nedala, autora a původ ilustrace neznám. A pochopitelně i rysovi a štírovi stály modelem fotky zvířat.

Dle mého tu kvalitativní posun je, jen možná nedokážu přesně definovat, v čem spočívá. Jedná se o dílo již mírně protřelé a obsahuje znovu všechny znaky, které můžu opět vyzdvihnout - je to barevné, jednoznačně odlišené, v jistém smyslu i použitelné a každý bojovník je jiný, byť odlišnosti spočívají více v postojích a ne v rozlišení dosti stylizovaných tváří. Myslím tedy, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jsme rádi za další rozšíření řady Ascelliných karet.

Z konkrétních bojovníků je mým jednoznačným favoritem (nepříliš překvapivě) Gen-Sil a to především díky mnohem dynamičtějšímu ztvárnění, než ostatní postavy. Halapartna se sice mírně rozjíždí, ale nic to nemění na vyvolaném působivém dojmu. A vždy je pěkné vidět, když autor zkouší něco nového.

Z možných připomínek by možná stálo za vyzkoušení ještě o stupeň zvýšit zvýraznění postav proti pozadí. Tím, že je tmavé a bojovníci jsou ohraničeni tmavou linií a mnohdy mají jejich šaty podobný tón použitých barev, bylo by možná vhodnější ponechat kolem nich světlejší "auru", která by je víc vymezila vůči tmavosti. Ono světlo tak vlastně funguje i v praxi, pokud vezmeme vlas a dáme ho proti bílé stěně, vidíme ho jako černý, ale proti tmavému pozadí vystupuje světleji.

I dva poslední obrázky, Hach-Bur a Dřištěj by tomu odpovídaly. Hach-Bur díky svým světlým vlasům skvěle vystupuje, štír se naopak ztrácí a Dřištěj splývá s pozadím snad nejvíce ze všech, až na jeho světlý (a krásně propracovaný) štít.

Zkrátka, když jde o stylizaci, navíc v takovéto míře, nebál bych se hrát to vyloženě na efekt. :)