Galerie

Hradec

Obrázek Hradec

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Murthags: Heh, ne není. Má to opravdu být Hradec Králové. Ovšem pokud mě informačním centru Hradce takhle podvedli, měl bych si je řádně podat. ;)


 Uživatel úrovně 0

je to český krumlov? :D


 Uživatel úrovně 8

Já ti nevím. Když vezmu tenhle obrázek a srovnám ho se svou předchozí Zříceninou, tak tady jsem vzal do ruky žlutou fixu a věděl jsem, že to bude dělat žluté tahy. Se štětcem mi to vždycky udělalo něco úplně jiného, než jsem chtěl. :)


 Uživatel úrovně 8

Nám pořád melduje profesor do hlavy, že malba je kresba štětcem, takže to až tak vzdálený od sebe taky není :)


 Uživatel úrovně 8

Spize: Základ je v pohlednici, na které se píše: "Gotická městská Slezská brána krátce před zbořením v r. 1873. Mýtská ulice dnes." Pro srovnání je vedle fotografie z roku 2010, přičemž z původní brány zbyla jen věž, která je teď součástí nějakého domu.

anarion: Díky. Sice si ještě nepřipadám dostatečně odvážně k tomu vzít znovu do ruky štětec, ale jak mi dochází náměty s propiskou, pomalu to tam spěje. ;)


 Uživatel úrovně 8

Ok... doteď jsem nevěděl, že něco takovýho existuje :o)


 Uživatel úrovně 0

Anarione, hele, házej ty odkazy do nějakýho zkracovače, to hledání a mazání mezer v linku je fakt děsná otrava. :) Těch zkracovačů je asi milion a je to otázka jednoho kliknutí.
http://jdem.cz/ http://goo.gl/ http://bitly.com/ http://tiny.cc/ http://is.gd/ a mraky dalších, stačí si jen vybrat. :)


 Uživatel úrovně 0

Jestli tohle je skutečně někdy v Hradci, tak to by mě zajmalo kde. Jestli ne, tak pěknej vobrázek.


 Uživatel úrovně 8

No lavírování obecně funguje tak, že pracuješ s jednou, nebo s dvěma barvama a dociluješ jejich odstínů né mícháním, ale ředěním. Trochu to jde vidět u té oblohy na druhém odkazu.



Jinak... no ono to asi nebude dogma, ale nás na střední při maturitním výkresu (kresba tužkou kolorována většinou anylinkama) učili, že ten způsob jak kdysi ještě po revoluci učili učitelky na základkách s vodovkama, jak jsi namočil "prochcanej" štětec do barvy a tlustým kulatým štětcem jsi pak čáral hnusnou vybledlou barvou... je nic moc :) Spíš jsme se učili nějaký detaily. Malovat kresbu kamenů, achátů, odlesky na kovu apod. Takže jsme se učili si namočit jenom špičku stětečku do vody... pak s ním vytvořit barvu... pak si ho jedním krátkým tahem otřít o suchej náčrtovej papír, aby ti na definitivní malbě nevytvořil hnedka kapičku barvy a pak s ním malovat. A dyštak barvy míchat zase na zvláštním papírů mimo definitivu... a opět malovat až takovým polomokrým/polosuchým štětcem.

Teda tohle nejde brát jako návod jak dobře malovat, páč ten neexistuje, ale je to dobrý si to zkusit. Na jemný kolorace ploch a zachycení barev v detailech je to skvělý. Škoda jenom že ten maturitní výkres nemám vyfocenej, páč ta kresba toho achátu na noži:
http://anari.rajce.idnes.cz/Moje_Maturi ta_2010/#maturita_1_.jpg

se fakt povedla :o)


 Uživatel úrovně 8

No však jste měli vidět, jak jsem se u toho vztekal. Nejlepší bylo, když jsem asi v polovině zjistil, že mi chybí barva, kterou bych chtěl a že když použiji jinou, tak se mi to totálně rozsype :)

V úvodu se někde ztratil můj komentář, kde jsem psal, že to skutečně jsou fixy a že jsem měl i připravenou verzi ve stupních šedé, která (díky Dormone) ve výsledku podle mě skutečně vypadá lépe. Takhle jsem si ale připadal správně odvážně, že to sem posílám. Takže nakonec jsem čistě ze sobeckých důvodů ponechal barevnost a pojmenování problému nechal na ostatních, protože ačkoliv vidím, že tam spousta věcí není v pořádku, cizí komentář je vždycky vítán. ;)

Ovšem těší mě, že některému oku to i lahodí.

Anarione, ty odkazy jsou skvělé. Mimochodem, to lavírování funguje jak?
A jak to jde dohromady s předchozí radou, že vody by mělo mít minimum?