Galerie

Vstříc

Obrázek Vstříc

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

+rep jako ohodnocení obrázku sccionovi


 Uživatel úrovně 8

No... v podobném stylu je i toto video:

http://www.aumojekoule.eu/videa/nejnovejsi/detai l/3843/


 Uživatel úrovně 8

Fafrin: Ani ne, to bych musel opustit tužku a papír, protože jinak by to bylo hrozné práce.

A navíc už jsou tu Knytt stories. :) (a ještě jsem nedávno narazil na Gemcraft, který je tomuto obrázku dost podobný)


 Uživatel úrovně 0

Awsome! Nechceš dělat grafiku k nějaké oldschool plošinovce?


 Uživatel úrovně 0

Hezké... Při prvním pohledu jsem si myslel, že je to fotografie....


 Uživatel úrovně 8

Nathaka má pravdu. Neodflakujte úvodní kritiku. Je to součástí díla a je to něco jako Vaše anotace :o)

Možná to nezmění pohled na dílko, ale může (a už se v minulosti tak párkrát stalo).

Tohle není výtka ale prosba. :o)

any

Ps. A není to mířeno jenom na Scciona. Na stranu druhou, on tu má už nesmazatelné jméno... ale neusnout na vavřínech :)


 Uživatel úrovně 8

Já nemluvil v reakci na anarionovu kritiku, spíš na to, co uvedl Sccion v e-mailu. A tam je psáno pouze "Tužka". Někdo by mohl namítnout, že je přece samozřejmé, že to upravujeme v počítači (a Sccion to i namítá, heh), ale mně by třeba vůbec nevadilo, kdyby se to tam psalo i trochu podrobněji. :)

No big deal, jen myslím, že všechno, co se událo do doby, než jsem si ten obrázek mohl prohlédnout tady, je součástí tvorby.


 Uživatel úrovně 5

hustokrutěmeapřísně užasnědobroučký :D


 Uživatel úrovně 8

Nathaka: Neudělám, to máš pravdu.
Ale tohle už není otázka toho, co která technika dokáže a co která ne. To už je jen otázka, co od toho očekáváš. Protože tě mohu ubezpečit, že takhle černou plochu neudělám ani lihovkou či tuší, ani jinou mě známou černou barvou. Mám zkušenost, která praví, že tužkou udělám dost podobně tmavou plochu, jako tou zmíněnou lihovkou či tuší, ovšem přirozeně ne takhle černou.

Počítačová úprava proběhla. Samozřejmě, že proběhla. A hned ta největší, totiž že obrázek byl oskenován. A hned u toho narážím na potíž. Čistě oskenovaný obrázek totiž rozhodně nevypadá tak, jak jsem ho nakreslil. Je daleko světlejší, než když si ho prohlížím za normálního osvětlení (přirozeně, že je, byl nasvícen při skenování). Aby z něj byl obrázek plnohodnotný, tak ho vlastně musím upravit, protože skenování ho poškodilo. ;)

Vycházím z jednoduchého principu. Obrázek na papíře jsem udělal tak tmavý, jak jsem se svými možnostmi dokázal, aby byl černý. V počítači jsem udělal to samé. Jediný rozdíl spočívá v tom, že to, co mělo být skutečně černé na papíře a není, v počítači je.
Kdybych úpravu neprovedl, obrázek by byl takřka hnusný. Proč bych chtěl někomu ukazovat něco hnusného, když tomu tak v realitě není?

Důvodem, proč jsem Photoshop neuvedl v technice je to, že nebyl součástí tvorby, ale úpravy pro prezentaci v prostředí, kde jsou přirozené zcela jiné škály odstínů.


 Uživatel úrovně 8

Ale ne Nathako... já mluvil o pozadí - že je tužkou.

Co se týče toho kontrastu, tak je to v pc dost jednoduchý. A nejčernější barvu asi dáš tuší. Musíš ovšem pracovat v jedný kaňce, tzn. větší plochu natřít velkou kaňkou a u ještě všude zamokra rozetřít do okrajů a detailů, protože jakmile ti tuš zaschne, je další malba tuší na ní vidět. Ale nevím jak na scanneru. Ovšem to všechno (úpravy kontrastu) jsou dneska základní funkce mnoha programů :)