Galerie

Návrh na oděv pro mágyni

Obrázek Návrh na oděv pro mágyni

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak, přemýšlela jsem, jestli se mám zapojit do diskuse, či ně, protože když jsem to udělala u dřívějších obrázků, později jsme toho litovala...
Ale nemohu se udržet vám to trochu nepřiblížit. To, co říkáte myslím všichni, že písmo je strašné a rušivé je pravda. Měla jsem problém se skenováním a tak jsme ho v corelu prostě obtáhla a tím vypadá docela kostrbatě, protože mi to myši moc nejde. Ale k přítomnosti popisků vám chci zmínit, že u módního návrhu nemůžou být popisky v anotaci. Přiklad: Když předložíte firmě na kostýmy návrh na extravaganní model, dejme tomu celý asymetrický, nebo vyhotovený modelací a jinou než klasickou střihovou metodou, tak bez popisků naprosto nepochopí, o co vám šlo a mohou to pojmout úplně jinak. A obdobně je to i u klasičtějších oděvních návrzích. Navíc autorovi mnohdy pomůžou s problémy s kompozicí.
Obdobně jsem se to snažila vysvětlit u dalšího návrhu, který jsem již poslala.
S pozdravem Carstin


 Uživatel úrovně 0

Naprosto subjektivně říkám, že toto dílo se mi příliš nelíbí. Žádné fiasko, nic takového, neboť by jen stačilo odstranit nápisy na obrázku. Kazí pohled na výtvor, obešli bychom se bez nich. Popis ke každé části šatů totiž není potřeba a to hlavní - tedy co má dílo znázorňovat - se uvádí vždy v anotaci u údajů kreslíře/krešlířky.
Co lze pochválit, je zjevné: nezvyklost obrázku, jeho originalita vyčnívající mezi masou jiných děl v Galerii a pěkné barvy šatů. Téma je přínosné i nekreslířům.


 Uživatel úrovně 5

Tož...

Další módní vychytávkou se může zdát třeba:
1) Prostřihování - velice časté na rukávech a je tipické spíše pro vrcholný středověk, Francii. Rukáv (převážně ten) je šit ze dvou vrstev. Spodní třeba žlutá. Na to se našije druhý, delší a teď třeba červený, delší rukáv, a vždy se kousek prostřihne podélně po celém obvodu, prostřih tak 15 cm - přišijeme navrchu, prostřihy vypoulíme ven (tedy nepřišijeme tam kde skončí, ale posuneme vrchní část nahoru a tim se látka zkrabatí) a tím získáme efekt takových vlnek.

2)cípy - prakticky neodmyslitelná věc. Používá se jako ozdobné zakončení rukávů, spodní strana suknic (ne sukní), spodní strana kápí. Do látky vystříháme trojúhelníčky, hradbičky - to všichni známe. Sand jen - nestříhejte (nekreslete) dlouhé stejnoširoké cípy - ty se pak do sebe zašmodrchávají, musí se nějak zužovat.

3)boty - efektivně špičku nahoru, jinak gotické boty byly vždy špičaté. pokud jsou vysoké, třeba ke koleni, používalo se šněrování ze zadu, pásky jsou fantasijní myšlenky. Pokud je budete chtít dát, tak je dávejte hlavně tam, kde nebudou vadit v pohybu (takže spiš jen na lýtko). Pod kolenem se používalo módní "zahnutí". Zkrátka, na "válec do kterého strkáte nohu" našijete pruh, který pak ohnete dolů. Na tom pruhu se kolikrát vystřihávali cípy, hradbičky, oblíbené byli také dubové listy (německo)

4)efekt vrstvení - tento efekt znamená, že na posavu navlíkneme několik vrstev, vždy tak, aby byla spodní vrstva dobře vidět.
http://www.curiavitkov.cz/images/zivot/velmoz8.j pg
Tady můžeme vidět dobře situovaného českého šlechtice - je vidět spodní tunika a honosná svrchní

5) Kalhoty - všeobecne panuje milná představa o kalhotách. Vězte, žádné nebyly :) Byli to jen návleky a jednotlivé nohavice, které se upevňovali provázky na provázek (který nahrazoval dneešní gumu) od spodárů. Takže kraťasy byli obráceně, když bylo muži vedlo, odvázal vršek a provázek použil na podvázání kolene, aby nohavice dále nepadaly.


Snad chápete :)


 Uživatel úrovně 8

Samurai: Uvítám popřípadě další módní chytáky, nebo dnešní přežitky. To s těmi pachy, bylo poučné, popřípadě pokud Carstin nakreslí něco podobného, snad se dočkáme dalších příkladů :)

Stoupa: Ono by tam to písmo mohlo zůstat, ale takto vypadá dosti rušivě :)


 Uživatel úrovně 0

Míň piš, víc kresli:)
Pro módní design je kresebná studie figury a drapérie naprosto esenciální. Musíš jí zvládnout aby si pak měla otevřenou cestu ke zkratce figury...jak si psala - k rychlýmu kreslení postav atd.


 Uživatel úrovně 5

Pachy ...

Když se podíváš na ten rukáv, tak je ukončen takzvaným pachem. Na venkovní straně je rukáv zakončen "rozparkem" a pak se rozšiřuje do volně visícího pruhu látky - tedy pachem.
jinak - máme rukáv, tedy tunel a ten je na spodní straně protáhnut pruhem látky, neboli pachem :)
Jiank to taky můžeme chápat jako prodlouzený rukáv do zvonu, který je na venkovní strane prostřižen až k zápěstí.


 Uživatel úrovně 0

Samurai: Tvůj komentář mě docela zajímá, avšak možná je to k zastydění, ale co jsou to ty "pachy"? Ráda se přiučím.
carstin


 Uživatel úrovně 5

Jrn tak technicky...

Ty pachy jsou přiliš brzo ustřižené a hlavně jsou moc krátké. Ono, v gotice to nemeli neumyslně tak dlouhé. Zkuste s techto pachách něco sebrat se stolu. Zvlášt, když se budete muset natahovat přez stůl. dlouhý pach se zastaví o hranu stolu ,ale takto krátký svým konečným cípem bude jezdit po stole, skrze pokrmy či magické tentononc.
Věřte my, švadlena mi to udělala takhle kratky a je to na prd. musel sem si nechat přiš "nastavbu". Naskonec to ale dobře doapdlo, ale prvni hostina byla ve znamení rozlitého vína a umaštěných cípů

mylsím, že autorka tuto informaci ocení, už jen proto, že to studuje. Takže to prosím neberta jako kritiku :)


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle tu ještě nebylo. Je to návrh, takže zřejmě nemuže být zase tak hodně řeč o umělecké věrnosti, ale o tom, jestli se to nechá ušít. To já nemohu posoudit,nejsem švadlena.

Celkově se mi to líbí, protože šaty jsou modré, což je barva moudrosti, takže mágině získává takový nádech vznešena. Šaty jsou odvážné jak se na schopnou magini sluší, ale moc se mi nelíbí střídání výstřihů. Celé šaty jsou jakoby do špiček jen ten přední návrh ne.

Ale jako lehká skica je to zajímavé a živé a rozhodně návrh oživuje repertoár galerie.

Tfoft


 Uživatel úrovně 8

Itikaka: Pokud se ti tohle nezdá, prosím, vysvětli svůj názor. Tyhle pouhé plky do prázdna jsou za prvé k ničemu a za druhé mohou být i urážlivé.