Dovednosti

Hraní na flétnu Hodnocení: Něco to má do sebe

Obtížnost: Lehká

Ověřování: Po 2 směnách

Totální úspěch: Postava hraje krásně, skladbu zvládne bez chyby a s patřičnou hlasitostí (klesá na místech, kde má hudba znít tišeji, ...) Může dostat drobné peníze, pozvání na pivo apod.Diváci tleskají(hvízdají) a jsou nadšeny.

Úspěch: Postavě se podařilo zahrát jako velice zkušenému začátečníkovi.Diváci tleskají.A jsou teké nadšeny ,ale už ne tolik jako při Totálním úspěchu.

Neúspěch: Postavě se hraní povedlo jako nováčkovi bez zkušeností.(Publikum se začne hlasitě, nebo tišeji smát) Ale nechají ho dál hrát.

Fatální neúspěch: Postavě se hraní vůbec nepovedlo... všechny tóny jsou moc vysoké(nízké).. Posluchači jsou pohoršeni, jestliže postava pokračuje, mohou se ji pokusit umlčet i násilím. Jsou úplně rozesmátí a někteří se smíchy neudrží ani na nohách.

Popis:
K hraní na flétnu je potřebný cit v ruce.Aby mohla postava hrát bez obtíží.
S touto dovedností může postava hrát na jakoukoliv flétnu.
Postava může třeba hrát v nějaké skupině nebo jen tak sólo.

Flétna se dá pořídit v trochu lepším obchodě. (ceny si případně může pán jeskyně upravit)

Ze slonoviny : 50-100 Zl
Ze železa : 10-15 Zl
Ze dřeva : 25-50 Zl
Ze zlata : 44-60 Zl
Ze stříbra : 24-40 Zl
Z platiny : 40-60 Zl
Z olova : 20-25 Zl

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 33

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ahoj. Vidím, že je hlasování již uzavřeno. Přesto bych rád řekl názor.

Jako první věc nesouhlasím z obtížností. Rozhodně není nic lehkého naučit se hrát dobře na flétnu. Chce to úsilí a píli, vím to, učil jsem se na ní hrát rok a dodnes to pořádně neumím. Dále se mi nelíbí ověřování. Proč po dvou směnách? Proč ne před každou písní? Pokud by to byla nějaká dlouhá píseň, pochopím, ale takhle...

TÚ - Trochu se mi nezdá, že by měl třeba po koncertě učený mistr dostat pozvání na pivo
Ú - Začátečník? A co když už umí hrát na flétnu "dokonale" nebo "velmi dobře"? Blbost.
NÚ - Ježiši marja, proč prostě nenapíšeš, že hrála falešně?
FNÚ - To už je dobrý. Docela mě pobavila představa rozesmátýho publika. ;)

Cit v rukou. No, to je sice hezký, ale jak to myslíš? A proč se dá pořídit jen v lepším obchodě? Zajdu za truhlářem a je to. Sice kvalita nižší, ale budiž. Jo a když už jsme u kvality, proč nemá postava bonusy a postihy za hraní na kvalitní nebo nekvalitní flétnu?

Ty ceny, to je úsměvný. Průměrně je dřevená flétna dražší, než stříbrná. A dřevěná může dokonce i být dražší než zlatá. Hele, tohle je nepoužitelný.


Diskuzi předemnou jsem nečetl, takže se omlouvám, pokud bych opakoval něco po jiných. Co se hodnocení týče, kdyby nebylo uzavřené, dal bych 0 hvězdiček. Promiň.

Mějte se a autorovi hodně štěstí do dalších příspěvků.


Athos


 Uživatel úrovně 0

Ne všechny materiály co tam máš ti budou znít, když se do nich bude pískat. A píšťalu nebo flétnu se dá ze dřeva i vyřezat..

Pak ten cit v rukou teda je dosti nepopsaný. Tam aspoň mělo být nějaké číslo, například Obratnost.. Taky tam ohla být někde nějaká past při Totálním úspšchu na omámení, ale to už záleželo na tobě..


 Uživatel úrovně 0

mozna by to chtelo neco pridat je to jako prispevek dosti suche

jeste pochubuji o tom zeflétna ze slonoviny bude drazsi nez fletna z platiny. A jeste bych taky chtel videt postavu ktera se bude tahat s fletnou z olova.


 Uživatel úrovně 0

Hm...Tak se mi tu něco nezdá.Proč by měla být vlastnost pro hraní na flétnu inteligence?Když v pravidlech je na obratnost.Krom toho si mylsím, že nic nového to nepřineslo.


 Uživatel úrovně 0

naprosto zbytečný příspěvek nepřinášející nic nového,
vlastnost bych spíš přiřadil obratnost, naprostá nelogika u ceníku...


 Uživatel úrovně 5

Fafrin Vok atd.: S tou inšpiráciou mi išlo hlavne o to, aby začiatočnícky hráči DrD pochopili, že pravidlové dovednosti sa dajú podľa potreby obmeňovať. V podstate iba o také niečo mi išlo a práve preto som to schválil, dal tomu 1* a pravdepodobne nič ďalšieho na takýto spôsob schvaľovať nebudem...


 Uživatel úrovně 0

Igi - se vší úctou, koho si myslíš, že tohle dílko inspiruje? A k ČEMU?


 Uživatel úrovně 0

A víte, že olovo je toxické?
v tabulce ceny je jaksi zanedbán poměr cen mezi platinou, zlatem a stříbrm, že? a chybí hmotnost, kdzž už teda rýpu do takových prkotin.

Jinak hra na hudební nástroje je v pravidlech uvedená na obratnost a nemyslím si, že by to byla chyba.
Jinak je příspěvek zcela zbytečný, nepřináší vůbec nic nového, kromě několika chyb.


 Uživatel úrovně 0

Tento příspěvek je dobrí nejen v oživení hudeb nástrojů, protože někdo řekne hraju na flétnu a hned hraje tak se mi to líbí ,že to neumíš hned. Dále je to čitelně a hezky napsaný a zpracovaný. Pak ty ceny sou dost dobrý .


 Uživatel úrovně 0

Jenom na začátek chci napsat: Tohle je naprosto zbytečný příspěvek. Každý PJ je schopen si něco jako tohle vymyslet za dvě minuty, a s velkou pravděpodobností by kvalita byla vyšší než kvalita tohohle příspěvku.

Nebudu citovat svoje pocity ohledně použité vlastnosti, protože už bylo všechno řečeno (dávat jako vlastnost inteligenci je nesmysl, protože by se pak na veslování dala používat charisma a souviselo by to asi stejně).

Všechno, co se týká obtížnosti, ověřování a gramatiky už se tu taky řešilo.

Chtěla bych jenom zasáhnout do diskuze ohledně nástrojů z kovu.

Sopránová zobcová flétna (případně její variace jako altová nebo sopraninová) by z kovu a) byla moc těžká, b) by neměla požadovaný zvuk, c) její výroba by byla moc náročná a drahá oproti tomu, jak je "jednoduché" si jí vyrobit ze dřeva.

Příčná flétna je zase ze dřeva zbytečně složitá. Odlít z kovu její jednotlivé části je mnohem jednodušší než je vyřezat. Ze dřeva by také neměla správný zvuk a její existence by ztrácela význam (příčná flétna je rozšířënější než zobcová proto, že má hlasitější a plnější zvuk, to znamená, že se i lépe uplatní např. v orchestru). Tak složitá práce jako vyřezávání by měla smysl jenom v případě, že by použitý materiál byl vzácný (třeba slonovina, ebenové nebo mahagonové dřevo, případně křišťál a podobně) jako nástroj šlechty, která touží ukázat, jak je bohatá.

Kovová příčná flétna nemůže být z čistého kovu, protože by neměla požadované akustické vlastnosti (zlato, platina, hliník), rychle by rezla (železo), případně by byla moc měkká a snadno se ohýbala (měď). Podobně jako u zvonů zvonovina je i u příčných fléten zvláštní slitina stříbra, železa a dalších kovů, která se používá nejčastěji. Ojediněle existují i flétny z čistých kovů, ale nepoužívají se moc často právě z výše uvedených důvodů.

Panova flétna je případ sám pro sebe, ale podobně jako u sopránové zobcové flétny se vyrábí pouze ze dřeva. Panovu flétnu z kovu si vůbec nedokážu představit, ale asi by tam byl podobný problém jako u zobcovky.