Bestiář

Slizotoč Hodnocení: Nic moc

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 30

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: viz. níže

Útočné číslo: 8 (5+3) zuby

Obranné číslo: 8

Odolnost: 25

Inteligence: 1

Velikost: A0 - C

Zranitelnost: zvíře

Pohyblivost: 3/plaz

Přesvědčení: zmatené zlo

Poklady: nic

Zkušenost: 500

Bojovnost: 11

Síla mysli: 0

Popis:

Vzhled

Slizotoč je v dospělosti 3 sáhy dlouhý had, který má modrozelené tělo poseté hnědými nepravidelně rozmístěními skvrnami. V tlamě má dva špičaté oslizlé zelené zuby a v krku má slizový váček, který produkuje velmi nebezpečný zelený mazlavý sliz. Jako všichni hadi má také hlavní čichový orgán umístěný na jazyku, který pořád vystrkuje a tento jazyk má zelenou barvu a kvůli přeplnění slizového váčku z něj odpadávají kusy slizu. Také celé jeho tělo je pokryté slizem, který již není tak nebezpečný (proč?-viz. níže)

Výskyt

Slizotoč nemá obvyklé místo vyskytování, ale jinak to jsou jeskyně, ale nejlépe to jsou kanalizace, či větrací šachty.

Útok

Slizotoč má několik druhů útoků, ale nejčastější z nich je plivnutí – Slizotoč vyprskne 1/3 obsahu svého slizového váčku na osobu v dosahu 10 sáhů, nejčastěji do obličeje, kdy slizovitá kyselina ubírá své oběti 5-15 životů v každém kole. Při styku slizu s očima není postava zraněna, ale hrozí oslepení – Odl ~ 6 ~ 1-3/3-18. Oslepení jde léčit – uzdrav těžká zranění, které ale vyléčí jenom oslepení (ne zranění).

Další jeho útok je kousnutí (tento útok používá, když je podrážděný nebo při nutné obraně) - Při tomto útoku číhá na svůj vhodný okamžik tak, že sáh těla s hlavou má ve vzduchu směrem dozadu a snaží se varovat velkým syčením, když se ale postava pohne blíž k němu, takové tělo vymrští k postavě a své zelené oslizlé tesáky zakousne do těla (8(5+3), kousnutí )a je 30% šance, že do krve pustí sliz – past Odl ~ 6 ~ 1-6/2-12 (Styk krve s tímto slizem produkuje jed, který se dá srovnávat s jedem některých jedovatých hadů). Plivat může Slizotoč jenom 3x denně, kvůli obnově (viz. níže).

Ostatní

Samice Slizotoče klade 8 až 10 vajíček do větracích šachet nebo do žump. Každé vajíčko je velké 10 coulů a je celé oslizlé. Z každého vajíčka se vylíhnou až dva Slizotoči a každý je velký 1 coul. Hned po vylíhnutí si hledají nějakého svého hostitele. Př.- 2 dny po vylíhnutí se malý Slizotoč dostane do blízkosti člověka a když člověk usne, vleze mu do nosu. Tam se usadí v blízkosti nosních mandlí a po dobu tří týdnů živí nosními hleny, až naroste do délky 3 coulů a vyleze ven. (Když už má malý Slizotoč 2 týdny, hostitel trpí obrovskými bolestmi hlavy a problémy s dýcháním). Dostat malého Slizotoče z dýchacího ústrojí je velice obtížné, protože může různé části poškodit.

Dospělí Slizotoč se živí podobně jako mládě – Ve slizotočově krku se tvoří mikroskopické váčky, které umí nasávat hleny a tím dělají ze sebe velké vaky. Tyto váčky stejně jako sliz plive, ale ne stejnou cestou – krkem, ale přes trubici, která není oslizlá a vylétá z horního patra čelisti a letí přímo na tvář, jenom že to není postřehnutelné. Hned, jak přistane na tváři, ho bakteriální pud žene za hleny a až dostatečně nasákne, tak vyletí ven a velký Slizotoč, ho rychle do sebe vsaje. Jenomže tyto hleny si může brát jenom od druhu tvora, který, byl jeho hostitelem. Hned po vsáknutí těchto hlenů jde většina hlenů do části žaludku, který je na trávení těchto hlenů přizpůsoben a další část hlenů jde do krve, kde je zředěna s hleny, které produkuje sám Slizotoč. Slizotoč se hodně potí – tzn. že přes póry prochází sliz a zanechává za Slizotočem zelenou cestičku. Slizotoč musí do sebe dostávat hleny pomocí váčků 3x týdně. Slizotoč se kromě hlenů také živí hmyzem jakéhokoliv druhu.

Životaschop. podle velikosti

Slizotoč dorůstá délky tří sáhů rok.

StářídélkaŽivotaschopnost
1. – 2. týden1coul2 životy
3. – 4. týden2couly1
1. – 3. měsíc90 coulů3
4. – 7. měsíc1 sáh5
8. – 10. měsíc2 sáhy6
11. – 12. měsíc3 sáhy10
materiálvelikost rozleptánídoba
železo2 couly3 kola
Dřevo a pod. materiály5 coulů1 kolo
Stříbro1 coul3 kola
Kůže (ne lidská)5 coulů1 kolo
Skála (kámen)1coul1směna

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 30

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Nevim nevim, jsou tam zbytečný pokusi o novátorství.


 Uživatel úrovně 0

Když tvoříš, tak nekraď, když kradeš, tak dodělej...


 Uživatel úrovně 0

Název se mi líbí. Ta potvora je trochu nevyvážená. Těch 10 sáhu je už trochu moc. Ale za snahu dávám 2*


 Uživatel úrovně 2

K certu s tabulkami. :)


 Uživatel úrovně 2

Musím ti dát jednu hvězdičku alespoň za snahu a především za název, protože v kontextu mě opravdu pobavil:-)


 Uživatel úrovně 0

Jo, Aldarix má nejspíš pravdu s těma tabulkama.


 Uživatel úrovně 0

Docela dobrá bestie. Ale nevyvážená. Ta tabulka je sice hezká ale já bych rozlišil i vzdálenost plivání. Když něco tří metrovýho doplivne 10 sáhů, tak to jo,beru. Ale když potvora která nemá ani metr plive taky deset sáhů je to trochu divný. Být tebou bych tam udělal ještě jednu tabulku pro dostřel kde by bylo rozlišené stáří bytosti. PS:zajímalo by mě kde a jak tato bytost vznikla. jaké má přirozené nepřátele atd... proto 2*


 Uživatel úrovně 0

Já bych řek že je to docela povedený.Ale 10 sáhů je moc.


 Uživatel úrovně 0

Asi ses nechal inspirovat, filmem vetřelec. Nelíbí se mi, ten jeho až moc silný hlen, a v jeho popisu je těžké se vyzmat, protože to je pořád samý sliz a hlen. Jinak by to bylo celkem únosné.


 Uživatel úrovně 0

podle mě je to dost přehnaný...ale co...ty sis to vymysle,tak si to užij...já to doufejme ve svým dobrodružství nikdy nepoužiju...