Bestiář

Amorek Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 28

Skupina: Magický tvor

Životaschopnost: 1+2

Útočné číslo: (+1+4)= 5 - jen zvl. útok

Obranné číslo: (+2+0)= 2

Odolnost: 14

Inteligence: 15

Velikost: A

Zranitelnost: humanoid, ale M0, O0, P0

Pohyblivost: 20 (ve vzduchu), 8 (na zemi)

Poklady: 0

Zkušenost: 40

Bojovnost: -

Popis:

poznámka: V díle se zmiňuji o Amorcích a Eroscích.. Je to tatáž bytost, má jen dva názvy, které se používají.

Historie

Amorci vznikli únikem démonů z astrálních sfér. Jednoho dne mladý theurg otevřel náhodně pomocí svého astrálu díru do astrálních sfér (hodil fatální neúspěch pro styk se sférou), díky kterým uniklo několik démonů, kteří se hned v okruhu sto padesáti sáhů pustili do nic netušících lidí z jeho vesnice. Démon si při vstupu do jejich těla uzpůsobil jejich tělo ke své potřebě. Změnila se jejich tělesná schránka, ale duše zůstala nezměněna, jen jejich duše splynuly do sebe. Tělo hostitelů bylo ovládnuto dušemi, které se do sebe slily. Tímto se nijak nezměnil charakter původní postavy, jen má v sobě i tu část démona, který jí ovládá. Proslýchá se, že i mladý theurg byl napaden démonem. Možná to byla larva, kdo nakonec ví. Ovšem co se ví, je že od té doby se několik theurgů snažilo o vytvoření dalších Erosků, ale historie nezaznamenala nějaký větší úspěch.

Vzhled

Amorek vypadá jako malý človíček v potrhaných šatech, což je pozůstatek lidí před útokem démona na jejich tělo. Vzhled hlavy je podobný člověku a každý může být jiný, tak jako se od sebe liší lidé. Díky přetvoření démonem se stalo několik věcí odlišujících je od normálních lidí - na lopatkách jim vyrůstají křídla, která jim sahají od krku skoro po paty. S křídly se pohybují naprosto samozřejmě a jsou s nimi sžití jako normální člověk s rukama nebo nohama. Svým vzhledem by snad i dokázal lidi přivést ke klamné myšlence nevinnosti a bezpečí. Dobrodruzi by jej mohli podle velikosti identifikovat jako dítě, ale Amor je ve skutečnosti již hodně dlouho žijící osoba. Postupným stářím se jejich vzhled moc nemění. Tváře jsou jen ošlehanější a objevuje se v jejich tváři zkušenost a znalost světa. Vrásky se jim nedělají, takže na první pohled nejde příliš rozpoznat věk. Démon je totiž udržuje při životě a dává jim možnost žít navěky.

Kromě malého toulce přes záda, ve kterém má Eros neustále několik pozlacených šípů, má přes rameno pozlacený luk. Luk je malý, snadno se napíná a je vysoký asi 35 coulů. Amorek je magický tvor, kterému nedělá problém takovou zátěž snést a šíp odstřelit, aby měl dostatečnou rychlost. Jeho útok ale popíšu ještě níže.

Pohyb

Amorek se většinou vznáší nad zemí ve výšce tak patnácti až dvaceti sáhů. V této výšce létá pokud hledá nějaký cíl svého poťouchlého útoku. Samozřejmě mu nedělá problém vyletět i výše, nebo létat přímo nad zemí. Po zemi příliš nechodí, protože je to pro něj zbytečné, asi tak jako pro obyčejné ptáky. Na zemi se pohybuje jako normální člověk. Mezi lidmi se nevyskytuje a jejich přítomnost nijak nevyhledává, pokud ovšem nejde za svým cílem. Pokud přijde do nějakého většího města, najde si někde nějaký převlek, aby nebudil tolik pozornosti.

Ve vzduchu létá mírně nakloněný dopředu. Většině tvorů se vyhýbá, nebo aspoň těm, které by mohl potkat. Mohou na něj zaútočit pouze tvorové, které by zaútočily taktéž na člověka. Například z pravidel pterodaktyl. Pohybuje se celkem rychle (manévrovací schopnost – 12, pohyblivost – 20), ačkoli nemůže stíhat jiným ptákům. Na zemi přistává jen pokud se musí schovat. Nezapomeňte, že se chová jako člověk tudíž nepřistává na větvích, nebo stromech jako jiní létající živočichové.

Život

Amorci se potýkají s problémem, že jich je na světě opravdu málo. Přesný počet nechám na PJ-ovi, ale nemělo by jich být více než šest nebo sedm na celý svět. Je to totiž opravdu nepříjemná potvůrka, kterou by nebylo dobré dávat do cesty nějak často jako likvidaci družinky. Amorků je tedy opravdu málo na to, jakou mají pod sebou rozlohu, takže ani není možné, že by se potkali. Kdyby už, budou se k sobě dle přesvědčení hostitele. Amorci nemají pohlaví. Nerozmnožují se, tudíž nemají nijaké potomstvo. Amorci rozhodně nemají žádné stálé místo, kde by bydleli. Po většinu svého zemského života cestují přes celý svět a vybírají si nějaké dvojice, na kterou by seslali lásku. Většina Amorků je poťouchlá a potměšilá i navzdory svému přesvědčení. Může se vyskytnout i někdo, kdo bude lidem naslouchat a pokusí se splnit jejich přání, nebo dokonce jim i s něčím pomoct, ale není to obvyklé. Démon v nich jaksi navodil pocit poťouchlosti a taky zvýšil pud sebezáchovy.
Erosci se družinám většinou vyhýbají, protože už zjistili, že nemálo skupin je zaměstnáno právě jejich ulovením. K družině se většinou přibližují v noci, kdy nikdo nic netuší a provádějí své útoky.

Amorci nijak netrpí chorobami ani nemocemi. Mají obyčejné city jako člověk, tady zase záleží na přesvědčení hostitele před ovládnutí démonem. Díky tomu, že nemají pohlaví je nikdy ani nenapadlo, že by se mohli nějak rozmnožovat či hledat životního partnera. Amorci mezi sebou komunikují při setkání obecnou řečí, díky tomu, že všichni hostitelé pocházejí ze stejného místa, není problém s nějakým dorozumíváním. Lidem většinou nerozumí a nemají to ani zapotřebí. Příliš se k nim nepřibližují.

Uspořádání jejich života je celkově velice jednoduché, kvůli jejich nízkému počtu nemají nikoho, kdo by stál v jejich čele, takže se každý řídí podle svého. Pokud je nějaký Amorek zabit, nebo zemře na normálním světě, démon jeho tělo opustí a vrátí se zpět do sféry, zatímco tělo se rozkládá stejným způsobem jako lidské tělo. Po úniku démona se tělo zpět přetvoří na podobu, ve které byli, když do nich démon vstoupil.

Poklady nijak neshromažďují, protože by je neměli jak využít. Zlata si nijak neváží, jen mají přirozený instinkt ochraňovat si svoje věci, tudíž se nemůže stát, že by své zbraně nebo vybavení zahodili.

Obživa

Erosci jsou magičtí tvorové, tudíž nemusí nic jíst ani pít. Po splynutí duší v nich ale zůstal ještě nějaký ten lidský pud k tomu, aby si občas labužnicky na něčem pochutnali. Třeba takovým vyzrálým šťavnatým jablíčkem nebo lahvinkou archivního vínečka nepohrdnou.

Výskyt

Amorci se pohybují po celém světě. Sami osobně preferují teplejší oblasti, kde nedochází přímo k tropickým vedrům či nějaké zimě. Tomuto by odpovídal nejlépe subtropický pás, nebo okraje tropického či mírného. Nepřízeň počasí si nijak neberou zvláště, déšť jim nevadí a sněhu se vyhýbají. Pokud by se mělo stát, že by je mělo zastihnout v mírném pásu sněžení či nějaké ledové ochlazení, odletí na jih, kde již něco takového nehrozí. Pokud by měl nějaký PJ svůj svět položený celý ve sněhu, není možno, aby se tam Amorci vyskytovali. Tento tvor si potrpí na teplé počasí, ačkoli nijak nemiluje pořádné horko.

Nepřátelé

Největší nepřítel pro tyto potvůrky je nejspíše člověk. Člověk je bytost, která dokáže Amorky zabít, chytit do nějaké pasti nebo sestřelit z nebe. Ale všechno je dosti těžké. Amorci nejsou nijak hloupí a na místa, kam chodí mnoho lidí se příliš nepřibližují. Na sestřelení z nebe jsou hodně rychlí a málokdy je příležitost ho vůbec zahlédnout. Nepřátele mezi zvířaty nijak nemají. Jediný problém je se zvířaty, pokud se Amorci přiblíží k nějakému hejnu silných dravců, ale Amorci raději z takovýchto situací rychle zmizí. K nějakým predátorům nebo dravcům se vůbec nepřibližují, protože nemají potřebu být jim nějak nablízku. Chtěl bych také upozornit na to, že svoje šípy nepoužívají na ochranu. Pokud jsou napadeni, nemůže se stát, že by vystřelili šíp proti útočníkovi.

Přibližování

Amorci spát vůbec nemusí. Jakožto magické bytosti se nedokáží unavit, tudíž nepotřebují spánek. V noci ale vidí stejně jako člověk (takže skoro nevidí), takže si někam sedne nebo lehne a odpočívá. I v této pozici ho může přijít někdo napadnout, nebo chtít se k němu přiblížit. Jakmile se k němu přiblíží někdo na deset sáhů, začíná se házet nápadnost na prozrazení. Je to past obr ~ 7 ~ probudí se/neprobudí se, navíc se každé kolo past zvyšuje o 1. Tudíž za 1 kolo je postava schopna se přiblížit o dva sáhy k ležícímu Erosovi. Toto platí, pokud se postava snaží plížit. Pokud k amorkovi postava běží, past se začíná započítávat už od dvaceti sáhů. Amorek se po procitnutí postaví a odlétá. Tato činnost mu trvá 1 kolo.

Zlodějské plížení – zloděj, který uspěje při našlapování, má nápadnost 0%, zloděj s totálním úspěchem má nápadnost -20%, pokud neuspěje, nápadnost je 10%, při fatálním neúspěchu Eros okamžitě odlétá. Tyto hodnoty by platili pro 10 sáhů od amorka a rostly by +1 / sáh. Amorek by si každé kolo házel na postřeh (měl by třeba pro tyto účely bonus +50) na k%, přičemž by se od hodu odečítal jeho bonus (50%) a pokud by hodil číslo menší nebo stejné jako nápadnost zvuku (příšery) poblíž, probudil by se.

Tedy třeba zloději, co uspěl na tichou chůzi by měl 10 sáhů od amorka nápadnost 0%, Amorek by si házel na postřeh a hodil by třeba 88%, což by dělalo (88 - 50) = 38% - takže by si lupiče nevšiml. Další kolo (lupič je o 2 sáhy blíž) si hází znovu a hodí 48%, což je (48 - 50) = -2% - s lupičovou nápadností 2% (je o 2 sáhy blíže) je tedy jasné, že jej objeví a uletí...

Smysly

Smysly Amorka zůstaly dle hostitele. Obecně platí, že mají stejné smysly jako průměrný člověk asi v pětatřiceti letech. Tím upozorňuji na zhoršený zrak při šeru a tmě. Pokud si démon vybral jako hostitele hluchého, slepého nebo nějak jinak postiženého hostitele, tyto vady mu zůstávají.

Konečně – boj

Boj Amorků je jen zvláštní schopností. Zvláštní schopnost je střílení jejich šípů lásky. Amorek v letu anebo ze země vystřelí jeden ze zlatých šípů, které jsou v toulci svázané vždy po dvojici. Střílí pokaždé jen zezadu, aby postava neměla možnost spatřit šíp letící na ni. Zlatý šíp se při zásahu vnoří do zasažené osoby a rozplyne se. Postava ucítí jen nepatrné štípnutí. Problém pro postavy je, že šíp pronikne jakoukoliv zbrojí, nebo štítem. V tu chvíli, pokud to byl první šíp z dvojice spolu předtím svázaných šípů, tak se nic neděje. Pokud je to již druhý šíp, který dobře zasáhl, nastávají účinky útoku, které jsou popsané níže. Postava nijak nevnímá, co se stalo s tím šípem, pokud ho ovšem neviděla. Může se stát, že Amorek vystřelil šíp na postavu, která se otočila a trefil ji šíp přímo mezi oči. V té chvíli postava příliš nechápe co se to stalo a nejspíš usoudí, že se jí jen něco zdálo.

Šíp funguje jako zobrazení psychického útoku, který je ve skutečnosti spojen mezi dvěma šípy. Není hmotný (proletí jakoukoliv překážkou, ale nedá se uchopit nikým jiným než Amorkem), ale jediný, kdo jej může použít, je Amorek. Pokud by nějaký šíp ztratil, nebo někde nechal, člověk se jeho šípu dotknout může, ale okamžitě po dotyku šíp zmizí (člověku to nic neudělá). Šípem se dá také netrefit. Pokud se Eros netrefí, může si šíp sebrat nazpět a použít ho na jinou osobu, pokud tedy nezasáhl nějakou jinou osobu. Šíp je jen zobrazením toho psychického pouta, takže se nedá odrazit štítem nebo tak. Proti takovémuto útoku se hází obyčejně, jde jen o to, jestli vás Eros trefí nebo ne. Pokud postava je zasažena šípem, ta druhá není trefena, láska se zatím neprobouzí. Jakmile se i tím druhým trefí do někoho, vzniká silná láska. Postava se může i po jednom trefení zase klidně zamilovat do někoho jiného, nebo může být, při vší schválnosti, trefena dalším šípem.

Šípy má Amorek uloženy v toulci. V něm se pravidelně tvoří další a další šípy. Amorek nemá stanoveno, kolik šípů může vystřelit za den, ale většinou s nimi nijak neplýtvá. Může nastat den, kdy jich vystřelí pět a jsou dny, kdy nestřílí vůbec.

Na vznik lásky je procentuální tabulka o něco níže. Amorek ale ctí některé zásady, které při jeho útoku vždycky dodržuje. Rozhodně, vždycky z každé dvojice šípů je jedním zasažen muž a druhým žena. Poté, nikdy nestřílí na zvířata. Bylo by to příliš drastické, pokud by se měla do sebe zamilovat zvířata jako je slon a kočka. Také, nestřílí na dvě postavy stejného pohlaví.

Zkrátka – Amorek střílí jen na humanoidní postavy. Nikdy ne na zvířata, lykantropy, ani nikoho takového podobného. Další podmínka je, že může být maximální rozdíl velikostí, které se do sebe mohou zamilovat, je rozdíl dvou velikostních tříd. Mezi oběma šípy je kouzelné propojení, takže i když se ti dva předtím nikdy neviděli, znají podobu toho druhého.

Příklad: Amorek trefí prvním šípem trpaslíka jdoucího po cestě, který se zrovna při vystřelení otočí, aby se podíval na kámen o který zakopl, když tu uvidí, jak se na něj řítí šíp. Neuhne a schytá šíp přímo do krku, který se do něj okamžitě “vsákne“. Trpaslík (velikost A) jen sykne, ale vůbec nechápe, kam se šíp poděl. Usoudí, že se mu jen něco zdálo. Amorek létá několik dní po kraji až se dostane do krollí vesnice, kde zkusí vystřelit na krollici (velikost C), ale místo ní trefí jen kámen (krollice přehodila obranou útok amorka). Krollice je prozatím v bezpečí. Eros sebere šíp a po pár dnech najde novou oběť – elfku (velikost B), kterou trefí. V tuto chvíli vzniká mezi trpaslíkem a elfkou velká láska.

Další problém je přitažlivost jednotlivých osob a ras. Na to poslouží tabulka níže.

Rozdíl charismyÚspěch na zamilování
žádný80%
1 stupeň75%
2 stupně70%
3 stupně65%
4 stupně60%
5 stupňů55%
6 stupňů50%
7 stupňů45%
8 stupňů40%
9 stupňů35%

Ještě jedna tabulka – k rasové přitažlivosti

Rozdíl velikostíodečet procent od minulé tabulky
Stejná velikost0%
o 1 třídu-15%
o 2 třídy -30%

Vysvětlení k tabulce:

Je zasažena elfka (s charismou 18) a hobit (charisma 14). Tedy, je tam rozdíl velikostí o 4 stupně. Procentuální úspěšnost v této chvíli je 60% na to, že se do sebe zamilují. Jenže tímto jsme ještě neskončili – musíme nahlédnout i do druhé tabulky, je tam rozdíl o 1 třídu. Odečteme tedy ještě od těch 60% dalších 15% z druhé tabulky, protože se jedná o rozdíl jedné velikosti. Výsledek je tedy : 60% - 15% = 45% mají možnost, že se do sebe zamilují.

Tedy pokaždé, když se něco takového naskytne, tak hází postihnutý hráč, jestli se zamiloval. Pokud jsou to dvě postavy, za které někdo hraje (například v družince) tak za ně hází PJ. PJ jim nemusí říct, co se stalo. Jen jim zavelí, že k sobě naráz začínají chovat velikou náklonnost.

Stavy po zasažení – než se uvidí

Amorek většinou vybírá takové cíle, které se setkají nebo mohou setkat. Má na to nějaký instinkt, kterým dokáže celkem pěkně odhadnout, že se ty postavy potkají. Tady by měl PJ prostě nějak zkusit oba terče zasunout do dobrodružství. Tudíž, měli by se potkat. Pokud se tyto dvě postavy nepotkají do týdne, jejich náklonnost k sobě se ztrácí. Pokud se potkají, to je zajímavá otázka. Nechávám volnost na Pj-ovi, ale dopředu říkám, že by se mělo jednat o nějaké hranice, přes které není dobré přesáhnout. To je například, aby spolu neměli dítě, nebo nechtěli spolu strávit zbytek svého života. Postava se po zasažení šípem dostává do stavu totální zamilovanosti. Dělá všechno normálně do té doby než danou postavu zasaženou druhým šípem uvidí. Do té doby může být ostatním členům družinky nápadné jen to, že občas nenápadně mluví v samých superlativech o nějaké osobě, kterou možná ještě nikdy neviděl. Je to celkem nenápadné a v družince se to povětšinou toleruje.

Stavy po zasažení – když se uvidí

Jedná se spíše o platonickou lásku, než o lásku se sexuálními kousky. To znamená, že pocit lásky je navozen uměle, nejde o pravou lásku.

Tohle je citlivé téma, které bych nechal trochu na rozmyšlení každému Pj-ovi. Rozhodně by se nemělo stávat, že by postavy byly tak poblouzněny, že by zapomínaly na všechno okolo. Jsou v takovém stavu, že si pamatují všechno co dělali předtím, své kamarády poznávají, poslouchají jejich rady (výjimka jsou rady ohledně vztahu) a celkově se nechovají zas až tak zvláštně. Jediný nenápadný problém je to, že chtějí být pořád spolu s tím druhým. Opět tady nechávám na PJ-ovi, co všechno budou dělat a jak trávit čas. Dopředu upozorňuji, že není možno, aby spolu měli dítě. Tímto chci předejít tomu, aby se nějak krutě křížily rasy.

Procitnutí

Tento pocit poblouzněnosti trvá přesně týden (sedm dní, 168 hodin) od té doby, co byli oba zasaženi šípem (vzniklo tedy pouto), po procitnutí naráz k sobě postavy cítí veliké rozpaky a sympatie nemusí pokračovat. Cítí se jako by byly pod nějakou kletbou, nebo kouzlem. Uvědomují si, co za tu celou dobu dělaly. Může se stát, že se do sebe tak zamilují, že jejich náklonnost zůstane i po stavu poblouznění, poté už na ně nemá Eros vliv. V této době se pak ruší veškerá pravidla daná předtím, tedy mohou mít děti atd.

Samozřejmě, většinou se stává, že spolu nezůstanou, v tom případě pokud měli nějaké partnery před zasažením, vrací se k nim a žijí s nimi dále, pokud to tedy životní partner unese. Pokud byla postava předtím volná a žila sama, tak se vrací ke svému životu. Můžou nastat situace, kdy člověk kvůli své partnerce opustí i družinku. V takovémto případě ale hned peláší za ní. Zkrátka – jejich život se po týdnu vrací zase zpátky do normálu.

Zlomení kletby

Zlomení kletby lze provést jen několika způsoby. Navození atmosféry lásky není kouzlo, tudíž nejde jeho účinky zrušit kouzlem Zlom kouzlo nebo Rozptyl kouzla. Tento psychický svazek jde vymýtit jen vymýtáním nějakých šamanů (nechávám na Pánovi jeskyně). Láska se okamžitě ztratí a osoba osvobozená (pozor, pokud je osvobozena jen jedna osoba, je možné, že ta druhá bude za tou první po dobu týdne chodit a zamilovaně na ní koukat) se začne chovat zase naprosto normálně. Zlomení kletby také může nastat, pokud jeden ze zamilovaných zemře, nebo pokud je zabit Amorek sám. V takovém případě se ruší všechny svazky, které v té době zrovna probíhají.

Kouzla

Amorek je magický tvor, který má v sobě i trochu té magenergie, kterou dokáže využívat jen pro svá vlastní kouzla, která neumí nikdo jiný než on. Jeho kouzla nemohou používat ani kouzelníci, ani hraničáři, stejně tak on nemůže používat jejich. Platí u nich stejná pravidla, jako pro používání u obyčejných kouzel. Amorek využívá jen několik málo svých kouzel. Magenergie v něm se nedá odčerpat žádným alchymistou, ani nejde vycucnout Huňáčem. Eros používá jen skupinu obranných kouzel. Nikdy jeho magenergie nesloužila k tomu, aby s ní mohl zaútočit.

Amorek má na den deset magů. Platí od půlnoci do půlnoci. Nemusí se na jejich získávání nějak soustředit.

Skryj se

magenergie: 3 magy
past: int ~ 7 ~ neprohlédne/prohlédne
rozsah: 1 tvor
vyvolání: 1 kolo
trvání: ihned
obor: EO

Toto kouzlo může Amorek používat jen na sebe. Díky tomuto kouzlu dostane celý povrch Erosova těla včetně oblečení podobu, která splývá s pozadím. Je to maskovací kouzlo, které funguje tak dlouho, dokud Eros nepromluví, nebo se ho nějaká postava nedotkne. Pokud se ho dotkne nějaká postava nebo se nějak prozradí, okamžitě kouzlo ztrácí účinek. Toto kouzlo se často využívá při překvapení ležícího Amorka. Díky tomuto kouzlu se může Eros nerušeně pohybovat, nebo uletět pryč. Lze zrušit kouzlem Rozptyl kouzlo.

Podraz

magenergie: 2 magy
dosah: 15 sáhů
rozsah: 1 předmět
vyvolání: 1 kolo
trvání: ihned
obor: EO

Toto kouzlo slouží k podražení noh nepřítele. Díky tomuto kouzlu Eros posune nebo nadzvedne jistý předmět přírodního původu, který se dostane do dráhy nějaké osoby. V reálu to vypadá tak, že když běží v lese barbar na Erose, ten posune větví, která podrazí barbarovi nohy, což mu získá výhodu k úniku. Toto kouzlo je taktéž obranné a nepoužívá se ze schválnosti. Eros jej používá v situacích, kdy potřebuje uniknout. Nikdy jej nepoužívá v součásti útoku.

Ztroj

magenergie: 8 magů
past: int ~ 8 ~ neprohlédne/prohlédne
dosah: 10 sáhů
rozsah: 1 osoba
vyvolání: 2 kola
trvání: ihned
obor: IL

Díky tomuto kouzlu se Amorek jakoby roztrojí. To znamená, že vzniknou ještě dvě iluzionární postavy. Iluze vypadají jako přesná kopie Amorky v době vyvolání. Obě dvě vzniknou naráz ve druhém kole vyvolávání. Pokaždé se objeví tři vedle sebe v řadě. Není pevně dáno, kde bude stát originální Eros. Díky tomu je to kouzlo, které dokáže totálně zmást nepřítele. Dvojníci se okamžitě rozutečou na všechny strany, pokud je to v jeskyni, tak od nepřátel. Po vyvolání iluzí je Amorek vůbec neovládá, stihne jim ještě navelit, kam mají utíkat, ale více je již neovládá. Tyto iluze se dají zrušit pouhým dotykem jakéhokoliv materiálu. Lze zrušit kouzlem Rozptyl kouzlo.

Hoď na něj něco

magenergie: 3 magy
past: obr ~ 7 ~ spadne/nespadne
dosah: 15 sáhů
rozsah: 1 předmět
vyvolání: 1 kolo
trvání: viz níže
obor: EO

Toto kouzlo slouží k tomu, aby Amorek na útěku mohl po svém pronásledovateli něco hodit. Nebo lépe – shodit. Při útěku v lese se může stát, že nebude moci kudy vyletět, a tak se otočí a sešle kouzlo na nějaký lesní předmět, který je ve výšce aspoň tří metrů. Dopředu říkám, že Amorek nemá za cíl svého pronásledovatele zabít, tudíž shodí většinou nějakou větev před něj, aby o ni zakopl, nebo proto, aby ho omráčila při dopadu na jeho hlavu. Kouzlo se sešle na nějaký předmět, může být i ve městě (padající květináče) nebo kdekoliv jinde, kde je co shodit. Podstata kouzla je, že se dotyčný předmět utrhne nebo posune v té chvíli, aby dopadla na dalšího chodce, který jde za Amorkovým sesílatelem.

Ještě jednou připomínám, že kouzla jsou pouze obranná, ne útočná.

Smrt

Amor samozřejmě může zemřít. Možností je mnoho, rukou člověka, přírodní katastrofou nebo všelijakými různými způsoby. Nezapomínejte, že je magický tvor, který se nenechá jen tak chytit nebo sežrat nějakým zvířetem, proto pozor na to, aby jste ho někde lacině nezničili. Na stáří Eros umřít nemůže, démon mu propůjčil dlouhý život. I když je dobrý letec, může se stát, že ho někde zastihne silná bouře, která může Erose zranit a na následky zemřít.

Rady pro Pány jeskyně

Nemohu vás nijak omezovat, jen bych chtěl podotknout několik rad, kterých by jste se mohli anebo měli držet. Je to jen na vás. Rád bych vám připomenul, že využívání těchto potvůrek by mělo být zřídka, protože nejsou až tak obvyklé ve světě příšer. Také bych chtěl říct, aby jste se řídili zásadami, které Amorek ctí při střílení šípů zamilovanosti, aby pak nevznikali komplikace. Při pocitech lásky doufám, že to nijak nebudete přehánět se zamilovaností, aby nedošlo ke křížení ras. On využívá své schopnosti jen občas, ale pokud ano, někdy pak sleduje a baví se tím, jak jsou ti dva posedlí.

Využití ve hře aneb návod, jak je použít

První způsob: - zpestření dobrodružství, nějaká postava se zamiluje do někoho druhého z družinky.
Druhý způsob: - honba za Amorkem aneb jak ho ulovit, následně donést nějakému pánovi nebo tak nějak podobně.
Třetí způsob: - Zneškodnění kvůli svému poťouchlému útoku. Pomsta za provedený útok.

Způsobů, jak je využít je dosti, stačí jen mít pořádnou fantazii a ochotu si jej propůjčit do dobrodružství.


Poznámky autora

Musím varovat dopředu PJ, že jich na světě není mnoho a je to poměrně vzácná potvůrka, takže k jejímu nasazování přistupujte raději trochu střídměji. Byl bych rád, aby se Amorci nevyskytovali na každém kroku, protože je to potvůrka, která by dokázala docela slibně znevážit rovnováhu celého světa. Nedělá příliš rozdíly mezi postavením lidí, takže klidně střelí krále a žebračku.

Celé dílo je psáno s cílem, aby se lidé při hraní pobavili. Snažil jsem se vymyslet něco, co by tady ještě tak nebylo. Napsal jsem to, protože mě naprosto upřímně bavila představa, jak po sobě pálí elfí princezna s trpasličím žebrákem.

Takže doufám, že si potvůrku pořádně přečtete a někdy ji využijete. Hlavně ji berte s humorem, aby jste si hru s ním užili. Je to potvůrka, která není dělaná na každodenní použití, ale spíše jako taková vzácnost. Užijte si hraní a hodně štěstí ve vašich dobrodružstvích, ať vám Amorek občas pomůže ;)

Poděkování

Můj hlavní dík za toto dílko patří lidem, kteří mi pomohli nejvíce, což je bezesporu zerafel a Folcwine. Tito dva autoři mnoha děl mi velice pomohli už s první verzí Amorka v Moudré Sově. Vypsali hodně nedostatků, které dílo velice srážely. Také musím poděkovat Legarovi, který se přičinil o to, aby spolu partneři mohli i po zásahu šípem zůstat. Chtěl bych poděkovat i členům KB, kteří mě podporovali v tom, abych už konečně zrealizoval své plány.

Užijte si hru!

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 28

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Fenqel: inteligencia spomínaná v kritike od pomocníka, je moja chyba, asi som to zle opísal z redakčného systému. Ospravedlňujem sa.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím,
Musím říct,že je to teda fakt MEGA dlouhý.To mi ale tak nevadí.Spíš bych chtěl vědět,jak je možný,že ten uniklej démon dává svému hostiteli věčný život...Podle mě by mohl ten démon dávat nejvýš zhruba 96let. Řekněme totiž že ten mladý theurg byl jen na 6.úrovni a maximalní rozdíl jeho úrovně a sféry, odkud ti démoni mohli uniknout činí tedy 30. Plus-mínus nějaký drobný k těm 96 rokům. Po oněch 96 letech se démon vrátí do své sféry.Těžko říct,co pak bude s oním člověkem... :-)
Takhle by to vlastně bylo,kdyby ho ten tehurg přivolal úmyslně,takže když je to omylem tak možná můžeš nějaký roky přidat,ale stejně ...démon může být trvale jen v artefaktech..
Ale k zapojení těhle potvůrek do hry to stejně není nějak moc potřeba (pokud se postava nerozhodne uzavřít s Amorkem sňatek že? :-) ).

Dále v Amorkovi je démon z vysoké sféry a navíc má i svou vlastní magenergii,takže ikdyž použije kouzlo skryj se,tak ho může vidět alchymista.Proto bys možná měl uvést,z jaké sféry pochází ten démon (kvůli magenergii)

Ted si všímam že Delorian mluví o inteligenci - ta se mi zdá DOST nízká na toho démona...

Když tak koukam na ty moje výtky....samá theurgie.. :-D Jinak s Amorkem si hráči můžou užít dost srandy :-D Mě se rozhodně líbí. Loren


 Uživatel úrovně 0

Čas na odpovědi..

>>Společné odpovědi<<

Opakování textu
Udělal jsem chybu - psal jsem to v časovém presu a tak jsem dosti dělal chyby. První verzi Amorka v dílně jsem poslal, poupravil jsem chyby a u druhé verze jsem spíše doplňoval poznatky. Tím, že jsem do jakžtakž uceleného textu zasazoval nové věty, tím vznikly ty zmatky okolo Amorka a taky za to může opakování vět a nepřehlednost. Byla to zbytečnost, místo toho, abych si to prošel, případně nechal někým projít, tak jsem jen vložil do textu nové poznatky - hloupost, které se příště budu snažit vyhnout.

Délka
Další z chyb, kterým se budu zkoušet příště vyhnout. Udělal jsem hovadinu v tom, že jsem tam přidal nějaké kapitolky, které tam vůbec nemusely být a tím jsem to zbytečně natáhl. Taktéž opakování vět mi to vcelku poškodilo. Je možné, že jsem chtěl tam vložit všechny věci, na které by jste se mě mohli zeptat, až jsem došel k tomu, že tím jsem si spíše sám kopal hrob, protože jsem dále zbytečně chyboval v něčem, co tam nemuselo být.

Uznávám, některé kapitolky mohly být vypuštěny, ale stojím si za tím, že některé tam mohly zůstat.

Početí dítěte
Tohle byl problém, který mi hned v MS vytkl, tuším Legar, a pak se přidal i Folcwine. Já si stál za tím, že nechci, aby bylo možno počít děti mezi zamilovanými. Vytýkáte mi to, ale bylo to mé přání, které jsem chtěl v díle nechat. Nemělo smysl mě přesvědčovat, za tím jsem si stál. Vezměte si, jak by se toho dalo zneužít - ano, mohla by také vzniknout dobrá sranda, ale tohle se mi zdálo už jako moc velké riziko a chtěl jsem to nechat tak jak to je.

Heterosexualita x Homosexualita
Tímto jsem chtěl vyjádřit to, aby nevznikali homosexuální páry. Jak Delorian říkal, jde sice o to, že pokud jsem zakázal početí dítěte, tak by klidně mohly vznikat i homosexuální páry, ale chtěl jsem předejít nějakým pomstám Pána jeskyně na hráčích, je to další věc, které by se dalo opravdu zneužít. Nic nemám proti párům stejného pohlaví, ale v tomto díle jsem to zamezil.

>>Jednotlivé odpovědi<<

Delorian: Klasická předloha? :) Ano, zajisté pravda, ale aspoň to tu ještě nebylo (myslím, doufám).. Viz ta délka a stejné pohlaví - odpovědi jsou trochu výše. Bohužel nesouhlasím.. S délkou máš pravdu, ale co se týče těch pohlaví - jsem tvrdohlavý.

Pomocník (je mi blbé psát pomocník, ale když neznám autora kritiky, budu psát takto): Co se týče údajů, za ty děkuji, v těch trochu plavu. Jen bych chtěl podotknout, že jsem některých využil a vzal si inspiraci z pravidel, takže možná to takové nesmyslné rozdíly nebudou. Co se týče zkušeností - teď jsme se možná nepochopili. Budu tě citovat: ale na tvora s int. 26 (tedy v lidských měřítkách více, než génia) je to velmi málo... - já tam mám uvedenou inteligenci 15. Snad ses přehlédl, anebo jsem tě nepochopil.

Historie původně vypadala jinak. S těmi sáhy - to je pravda. Sféra původu, to jsem využil nápadu, který mi byl předložen. Bohužel mě nenapadlo využít nějaké sféry.. Toulec přes záda - no jistě :) Co se týká dítěte, není to vůbec v ohledu na nějakou možnou "psychickou dispozici". Jde jen o psychický stav, ale nepovolil jsem to z jiných důvodů. Nejde vůbec o to, že by to pár nemohl zvládnout fyzicky. Tam by problém nebyl.

Nevím, proč myslíš, že je magie nesystémová. Je brána jako normální forma magie, jen jsou to taková lehká "skřítčí" kouzla. Taková ta se zesměšněním a ochranná. Nevím, jestli jsi přehlédl, ale mám tam uvedeno, že má deset magů na jeden den - od půlnoci do půlnoci. Co je na tom ale nesystematického? To, že se nemusí na získávání nějak soustředit, nebo že mu přibývají magy jen tak?

Celková odpověď na tvou kritiku - jsem za ni moc rád, protože mi pomůže v další tvorbě. Přijde mi na některých místech velice trefná, což mi hodně pomůže. Jsem za ní rád. Jen bych se chtěl snad ohradit, že jsem až tak nedomýšlel detaily, ze kterých by pramenilo ještě více textu, ze kterého by pramenily další a další možné chyby. Příště se budu snažit být stručnější a vyhýbat se zbytečným prodlužováním a chybám. Pokud chceš diskutovat, ale chceš zůstat v anonymitě, můžeš se ozvat do pošty. Tajemství bude u mě skryto :)

Rotrigo: Hm, tvá kritika pro mě přínosem moc nebyla. Děkuji za hodnocení, víc říct nemohu.

Marokrates: To co jsi napsal je téměř totožné, co napsal Delorian na svých dvou řádcích. Věci se opakují, ty protiklady a tak.. Kdyby jsi mi ještě dodatečně vytkl nějaké chyby, rád si z nich něco vezmu do budoucna. Také děkuji za hodnocení.

Andowero, Sára de Brauer: Děkuji vám oběma.

Amras Tasartir: Tvé otázky jsou na místě. Jenže jsou už opravdu takové, že by mě možná ani nenapadlo si je položit. Pokusím se odpovědět, jak budu moci nejlépe. Lidé Amorky loví nejspíš kvůli jejich vadě, člověk si také může říct, proč lidé nemusí a nemají mít rádi ty malé skřítky, co dělají naschvály (omlouvám se, skleróza, nemohu si vybavit jejich jméno). Chování v zajetí je asi hloupost. Lidé mohou určitě Amorka ulovit živého, ale ani jsem nedomýšlel, že by si ho někdo snad chtěl vycvičit. To je jako ptát se, jak by byl v zajetí třeba vodník nebo tak. Ano, určitě je možno, že se Amorci vyhubí všichni, však kde to taky takto není, že se jeden druh vyhubit může. Jejich nový vznik - to asi ne, psal jsem, že to byla jedinečná událost, která se těžko bude opakovat. Řeči Amorků asi nikdo mluvit nebude, démon změní podstatu mysli, tím se změní i řeč. Děkuji ti ale za hodnocení i výčet chybek.




Děkuji vám všem za kritiku a hodnocení. Diskuzi sleduji dál, tak pište.


 Uživatel úrovně 0

Pokud jde o herní mechanismy, je Amorek vymyšlený dobře, ale řekl bych, že to trochu shazuje text, který mi přijde ne moc přehledný a občas se opakuje.

Jaký je důvod toho, že lidé Amorky loví? Pokud ho zabijí, změní se zpět v člověka, takže z něj nikdo nic nemá. na konci naznačuješ, že družinu může někdo poslat, ale o chování v zajetí a podobně nic nepíšeš.
Pokud se nerozmnožují, může se stát, že těch několik na světě lidé zabijí všechny?Můžou nějak jinak vznikat Amorci noví?
Můžou lidé pocházející z oblasti Amorkova vzniku rozumět jeho řeči?

Myslím, že je to výborné zpestření v roleplayingu, ale jinak Amorek nemůže postavám výrazně ublížit, protože zamilovanost trvá jen týden a bez následků.


 Uživatel úrovně 0

Nápad je to dobrý,využitelnost ve hře je parání(Muhehe).K herním...mechanismům se vyjadřovat nebudu,není to jaksi v mých silách.Vidím tam akorát fůru hrubek a překlepů. :-) Myslím,že tři hvězdičky je akorát.


 Uživatel úrovně 0

Mě se to docela líbí, jen mi tam vadí to "nemůžou mít děti".
A ještě, pomocník si nevšiml, že amorek má na den deset magů od půlnoci do půlnoci.
Taky se mi tam líbilo, jak autor upřesňoval časy, aby se to nedalo obejít nějakou kličkou.
Nic víc mě nenapadá.


 Uživatel úrovně 5

Rotrigo: spomenu si, že tam sú chybičky, píšeš, že to mohlo byť lepšie. Avšak nespomenul si AKÉ sú tam chyby, a v čom to mohlo byť lepšie. Takto by nemal vyzerať diskusný príspevok, nabudúce to budem trestať zápornou reputáciou (platí aj pre ostatných).


 Uživatel úrovně 0

Rychle jsem si to přečetl a ani mi to moc nevadí, viděl jsem a četl jsem si to v MS. Je to celkem slušné, mohlo by to být lepší, vidím tam pár chybiček, omlouvám se, že jsem v MS nepomohl, měl jsem hodně věcí na starost. Nad hvězdičkama se ještě rozmyslím.


 Uživatel úrovně 0

je to dostt dlouhé a myslím že tím, ýe je to tak přetažené tak se v něm dost věcí opakuje a nějaké věci se k sobě nehodí a pár věcí si tady v tom dost protiřečí...ale jinak to zas tak špatný není..


 Uživatel úrovně 5

Dielo bolo spracované, mojím pomocníkom, priočom som si jeho kritiku prečítal a prikladám ju v tomto komentári. K samotnej kritike by som len dodal, že dielo mi príde zbytočne dlhé, vo vela veciach sa opakuješ, iné zas zbytočne rozpisuješ. V samotnom diele okrem dole uvedných vecí nerozumiem, prísnej predpisovosti heterosexuality. Možno by som tomu pochopil, ak by bolo cielom amorka spojiť dvojicu ktoráý by mala vytvoriť dieťa (toto by samozrejme dvojica s rovnakým pohlavým nezvládla), ale práve túto časť sám v diele “zakazuješ”.

Zhrnutie:
Použitelné dielko na spestrenie príbehu, spracúvajúse klasickú predlohu, samotná predloha je bohuužial spracovaná príliš klasicky, a tak sa myslím prešustroval potencial tohoto nápadu. Dielo je zbytočne dlhé, vďaka čomu sa v ňom objavuje množstvo protirečení a chybyčiek.

Od pomocníka:

- do kolonky ÚČ se u zláštního útoku nepíše jeho hodnota, ale pouze "jen zvl."
- k pohyblivosti je třeba uvést, o jakou třídu tvora jde. Tady se nabízí:
"20/opeřenec (ve vzduchu), 8/opeřenec (na zemi)"
"20/humanoid (ve vzduchu), 8/humanoid (na zemi)"
"20/hag. tvor (ve vzduchu), 8/mag. tvor (na zemi)" popř. kombinace.
je mezi tím velký rozdíl - zejména pokud jde o rychlost, únavu atp.
- přesvědčení je třeba vyplnit
- zkušenost: nevím, zdali je to počítáno podle toho vzorce z DrD PPE-Postavy, ale na tvora s int. 26 (tedy v lidských měřítcích více, než génia) je to velmi málo
- z odstavce "historie" bych vynechal zmínku o 150 sázích. Nemá to zjevný smysl a v takovém narativním textu to působí rušivě
- z jaké sféry démon pochází, když má takovou inteligenci? Od toho se rovněž budou odvíjet jeho znalosti. Je to důležitý údaj.
- ad vzhled - píšeš, že by mohli být identifikováni jako děti. Jenomže mezi dítětem a dospělým není rozdíl jenom ve výšce. Co např. tělesné ochlupení a další sekundární pohlavní znaky?
- nejsem si jistý, jestli by jim toulec přes záda nevadil při letu
- nikde není vysvětleno, kde vlastě k tomu luku přišel
- celá záležitost s tím, jak se vyhýbá lidem je dost zvláštní. Předně něco, co létá patnáct metrů nad zemí je dost vidět. Pak také nevím, jak se může maskovat dítě s křídly. Ale budiž
- "stíhat jiným ptákům" je slangový výraz. Spisovně by to mělo být spíše "nemůže stačit" nebo "nemůže se rovnat" popř. "nemůže konkurovat"
- nezapomeň, že pokud nemá pohyblivost "mag. tvor" což znamená, že se nemůže unavit", znamená to, že nemůže přistávat jen výjimečně, ale naopak velmi často. Let je poměrně namáhavá činnost.V dalším textu to i píšeš, ale třeba to napsat do pohyblivosti.
- "Kdyby už, budou se k sobě dle přesvědčení hostitele" - pravděpodobně chybí "chovat"
- "přibližují se v noci" - jak se ve tmě orientují? Ono létat potmě není nic jednoduchého... Tady dál píšeš, že ve tmě vidí, jako člověk. Tím si ale odporu s výše řečeným.
- některé informace se zbytečně opakují (příklad: amorci nemají pohlaví)
- pokud jsou magičtí tvorové, pak jim zima ani horko nevadí. Ale to jen taková poznámka
- proč proboha odpočívá, je-li magickým tvorem?
- funguje tento "nekonečný toulec" i po smrti amorka?
- to, že amorek nikdy nestřílí na dva cíle stejného pohlaví, je tam napsáno hned dvakrát
- jak amorek pozná, že jde o lykantropa, iluzivní postavu, metamorfovaného nebo něco podobného?
- postižený hráč se pravděpodobně nazamiloval. Spíše jeho postava...
- co se stane, když je zasažená postava pod vlivem nějakého psychického kouzla,drakomluvy,hraničářské hypnózy? A nakonec dvě chuťovky: co se stane, pokud amorek zasáhne postavu podrobenou mágem nebo postavu, která právě telepaticky komunikuje s hraničářem?
- někdo by spíše řekl, že tou pravou láskou je ona láska platonická. Ale mně se spíš vůbec nelíbí celé ro rozdělení a oddělení sexu od lásku, které nastiňuješ.
- proč není možno, aby spolu měli dítě? Jde přece jenom o psychický stav, který nijak neovlivňuje psychické dispozice jedince
- nebylo by lepší, aby lhůta na procitnutí začala běžet spíše až poté, co se zasažení potkají? Tedy až poté, co kouzlo začne účinkovat?
- může kletbu sejmout i chodec?
- celá magie u amorka je VELMI nesystémová
- v takovém případě je ostatně zbytečné uvádět magovu náročnost jeho jednotlivých kouzel,protože disponuje prakticky neomezeným množstvím magenergie.