Alchymistické Předměty

Toxikon Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 15

Skupina: Jedy

Magenergie: 12

Suroviny: 234

Základ: tis červený (10 mincí)

Nalezení: 1x10% les

Trvání: 6-12 kol/3-6 kol

Výroba: 6 hodin

Nebezpečnost: 9

Síla: 3-8/31-36

Barva/chuť/zápach: 84/15/5

Popis:

Trvání: 6-12 kol/3-6 kol, při požití 60x déle, tj. 6-12 směn/3-6 směn
Použití: krev, požití

Tmavě červená, až hnědá barva, téměř bez chuti (slabě nasládlý) a bez zápachu.

Toxikon je šípový jed, po dlouhou dobu vyráběný a používaný v oblasti Středomoří. Používal se výhradně na šípy s obvyklým dělením na deset šípů. Základem je odvar z plodů a jehličí Tisu červeného. Zvládne jej alchymista od první úrovně, pokud se mu podaří získat recept.

Jed působí za 3-6 kol po dobu 6-12 kol, při požití za 3-6 směn po dobu 6-12 směn.

Příznaky otravy: Otrava se projeví závratěmi (postih -2 při překonávání výšek), nevolností (postih -2 u pastí na zvracení a průjem), bolestmi břicha, sliněním, zvracením a průjmem (-2 postih v boji). Dochází k nápadnému rozšíření zornic (postřeh klesá o 25%), rychlému nástupu ospalosti a následnému bezvědomí (u vyřazených a umírajících tvorů). Otrava končí zástavou srdce a udušením zástavou dechu.

Příznaky při otravě dílem jedu, menší než 1/5 dávky jsou poloviční, u desetinové a menší dávky jsou bez vlivu na herní mechanizmy.

Toxikon trojmocný

Magenergie: 24
Suroviny: 657
Základ: tis červený, 60 mn
Nalezení: 1x 10%, les
Trvání: 6-12 kol/3-6 kol
Výroba: 9 hodin
Nebezpečnost: 9
Síla: 8-13/82-117
Barva/Chuť/Zápach: 96/27/17

Trvání: 6-12 kol/3-6 kol, při požití 60x déle, tj. 6-12 směn/3-6 směn
Použití: krev, požití

Tmavě červená, až hnědá barva, skoro bez chuti (nasládlý) a se slabým chemickým zápachem.

Toxikon je šípový jed, po dlouhou dobu vyráběný a používaný v oblasti Středomoří. Používal se výhradně na šípy s obvyklým dělením na deset až třicet šípů. Základem je odvar z plodů a jehličí Tisu červeného.

Výrobu této silnější varianty jedu ovládne alchymista pyrofor na 9.té úrovni pouze za předpokladu, že se po jistou dobu zabýval výrobou Toxikonu. Je třeba, aby během alespoň 2 úrovní vyrobil alespoň tucet dávek.

Jed působí za 3-6 kol po dobu 6-12 kol, při požití 3-6 směn po dobu 6-12 směn.

Příznaky otravy: Otrava se projeví závratěmi (postih -3 při překonávání výšek), nevolností (postih -3 u pastí na zvracení a průjem), bolestmi břicha, sliněním, zvracením a průjmem (-3 postih v boji). Dochází k nápadnému rozšíření zornic (postřeh klesá o 37%), rychlému nástupu ospalosti a následnému bezvědomí (u vyřazených a umírajících tvorů). Otrava končí zástavou srdce a udušením zástavou dechu.

Příznaky při otravě dílem jedu, který je 1/8 dávky nebo menší jsou poloviční (zaokrouhli nahoru), u patnáctinové a menší dávky jsou bez vlivu na herní mechanizmy.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 15

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

To je pravda...úplně jsem zapomněl, že kurare se v drd dělá z borůvek:-DDD
v reálu to je z nějaký tropický rostliny...jo a jako další toxinový jed doporučuji jed z čtverrožce-malá rybka(sushi)


 Uživatel úrovně 5

Fafrin Vok atd.:Je to jed, získaný z přírody. Obdoba hadích jedů nebo jedů z hub z PPE.
Tis je v současné době na pokraji zániku, způsobené oblibou jeho odolného dřeva ve středověku.
Ve středověku, dle mého názoru, nebyl problém najít ani borůvky, ani tis. Buď jste na vesnici žili, nebo jste se poptali.

Kibe: Kurare v DrD je podle mne zcela mimo mísu (N4!). Stvořil jsem jed a k němu jeho 3x silnější variantu s téměř 3x většími náklady.

Tuvy: Krtecek má pravdu, mícháš sílu jedu (poranění) s příznaky otravy. Pokusil jsem se nastínit, jak se příznaky otravy mění s ředěním jedu.
Tj. Toxikon nanesený na 10 šípů nemá příznaky otravy, které by zasahovaly do herních mechanizmů, stejně tak Toxikon trojmocný rozdělený na maximální počet dávek (30).


 Uživatel úrovně 0

borůvky jsou daleko běžnější než tis.
Stejně jako u předchozího příspěvku by mě zajímalo, jak je to tady s hraničářskou léčbou otravy.


 Uživatel úrovně 5

1) Kurare je možná v reálu silnější, ale tady je levnější, základ je dostupný asi stejně (borůvky nebo tis). Proto je větší síla trojmocného toxikonu zcela v pořádku.

2) Rozlišuj příznaky, které se projevují při otravě (závratě, nevolnost), a sílu (ztráta životů). Ta se dělí obvyklým způsobem, tedy počtem šípů, na něž se dávka rozdělí.


 Uživatel úrovně 0

Nelíbí se mi příliš velká síla a nebezpečnost jedu(toho trojmocného)...pokud ho porovnám v reálu se silnějším kurare...a ještě by mě zajímalo, zda jsem dobře pochopil, že uvedená síla platí pro každý z 7(1/7) šípů potřených celkém 1 dávkou? Co já vím, tak u kurare se síla dělí počtem projektilů...


 Uživatel úrovně 0

Zombie: Sám zmiňuješ dotyčné diskuse a proto asi nemusím svůj postoj v nich. Cena je naprosto nesmyslně vysoká, omezení úrovně výrobce ještě nesmyslnější. Jed, u kterého v popisu sám zmiňuješ, že jeho výroba spočívá v povaření jehličí a plodnic určitě dokáže vyrobit kdokoliv bez jakýchkoliv alchymistických surovin či magenergie. Ostatně jejich zapojení ani v procesu výroby nezmiňuješ...

Vzhledem k tomu, že neudáváš, kde je nutno výrobu provádět, lze předpokládat že kdekoliv, což ovšem u druhého jedu a jeho 657zl působí komicky (tedy alchymista sedící uprostřed pralesa manipulující s 657zl surovinami).

Oceňuji přiměřenější postih při zvracení, průjmech atd. ve srovnání s klobáskovým jedem. Musím ale upozornit na špatnou formulaci (pravděpodobně) poslední věty - takto to vypadá, že rozdělení dávky jedu na 10 šípů sníží jedu sílu.

S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 5

Nekroskop: zkoušel jsem u příslušných stolů (alchymie, předměty a další) najít diskuze, týkající se přiměřenosti ceny jedu vzhledem k jeho účinkům. Moc jsem neuspěl, mohu ti doporučit pouze mé argumenty v diskuzi u jedu "Plyšová smrt - Orellanin" v této rubrice.

Obecně: pokud vytváříš jed, určíš si jeho sílu, třeba na základě reálného a z ní nějakým způsobem odvodíš náklady na jeho výrobu (suroviny + magenergie).


 Uživatel úrovně 0

Opet se ptam na cenu, idkyz jsi vylozil, ze ses inspiroval pravidly,co nize uvadis...
Kdyz se na to podivame logicky, pro domorodce byla vyroba urcite snadnejsi a da se rict, ze za pakatel, a dokonce k tomu nepotrebovali ani magenergi. Proc ji tedy potrebuje alchymista? Vsak zna recept a muze postupovat stejnymi kroky a magenergii usetrit a tak i usetrit naklady.
Je jasne ze cenu urcite ovlivnuje i surovina, ale berme to vseobecne a tis cerveny je pomerne prispusobiva rostlina, roste i u nas v Evrope.


 Uživatel úrovně 5

Jedná se o dva jedy, kdy druhý je pouze daleko silnější variantou prvního, s drobnými změnami při výrobě a herních mechanizmech účinku jedu. Váhal jsem, zda to napsat jako jeden text se spoustou závorek s údaji silnější verze, nebo jako texty dva. Vložil jsem dva texty, s Krteckem jsem se dohodl na spojení textů.

Náklady na přípravu jedu:
Vycházel jsem z Pravidel pro Experty, kde jsou náklady na získání hadích jedů zhruba trojnásobné, než je součet všech rozsahů síly jedu. V tomto případě jsem volil právě trojnásobek, neboť se jedná o velice rychle účinkující jed, navíc a dvojím způsobem použití.

Nalezení základu pro silnější variantu je podle mne stejné, jako u slabší varianty - když najdete strom, je jedno, jestli z něj orvete půl kila jehličí, nebo kila tři.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj, moc pěkné dílko. Každý jed na šípy který má alespoň trochu slušnou nebezpečnost se do DrD hodí. Jediná věc co mě na příspěvku nesedí jsou účinky požití vs. krev. Mnohem delší doba projevu a působení jedu je dobrý nápad, ale tělo by zároveň během té doby mělo celkem slušnou šanci část jedu vyloučit, nebo zahájit detoxikaci. Proto bych u způsobu požitím uvítal i o něco nižší past a sílu.
Př: Nebezpečnost: 6
Síla:0-5/22-27
Neber tu úpravu jako zásadní věc, jen takovej nápad ,o)
Jen tak dál!