Alchymistické Předměty

Elfibeiův bystroň Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Lektvary

Magenergie: 6

Suroviny: 33

Základ: čirá kořalka (např. nebarvená slivovice, vodka)

Trvání: 6 směn

Výroba: 1 směnu

Barva/chuť/zápach: 30/100/80

Popis:

Elfibeiův bystroň na první pohled vypadá jako čirá tekutina vonící dosti specifickou vůní, která připomíná hlavně kořalku z níž byla vyhotovena, jen je o něco sladší. Podobně je to i s chutí, která je též sladká, což způsobuje snazší polykání lektvaru a jeho příjemnější chuť.

Obecný popis:

Lektvar působí do několika kol po pozření a jeho účinky lze citelně poznat. Postava jako by znovu prozřela - vidí velice ostře, v prvních chvílích, pokud není na lektvar zvyklá, pociťuje i bolest očí. Z uší, jakoby jí vytáhl špunty - slyší růst i trávu. Též začíná působit i jakýsi šestý smysl, který jakoby ji, dvojnásob v temném prostředí, našeptával přesné tvary předmětů a přítomnost osob v jejím prostředí, což může mít i za následek, že postava tu a tam může mít falešný pocit, že jí někdo sleduje.

Pravidlově se schopnosti

  • + 15% bonus k hledání objektů i mechanismů
  • + 15% bonus k náhodnému objevení
  • + 15% bonus k naslouchání
  • + 1 bonus k iniciativě (nevztahuje se na berserkra či hypnotizovanou bytost apod., neboť ti pod vlivem lektvaru nejsou).
  • Postava má bonus (záleží na PJ, ne příliš mnoho!) co se týče jakéhokoli překvapení či tušení léčky (naopak zloděj, jenž se za touto postavou plíží bude mít postih (cca 15 nebo 30% při jednoduché dávce - dávkování viz. níže).

Po vyprchání účinků je postava v jakési kocovině, která trvá 1 směnu a během níž má postih -5% k hledání a naslouchání i náhodnému objevení.

Dvojitá dávka, časté užívání, předávkování, nežádoucí účinky, návykovost

Tyto hodnoty platí pouze při standardní dávce. Je ovšem možné požitím dvou lektvarů najednou bonusy postavy zdvojnásobit. Ovšem má to jisté úskalí a tím je možnost předávkování. Lektvar bystrosti je nebezpečný tím, že pracuje se smysly postav, které jsou dosti citlivé. Pokud postava denně spotřebuje více než jednu lahvičku (platí i pro „dvojitou dávku“), je 30% šance (hází si PJ, postava neví, zda je účinek žádoucí či ne), že při konzumaci lahvičky druhé se postava předávkuje, a to může mít za následek až těžké halucinace - neustálé pocity léčky za každým rohem, pronásledování, vidí všude tajné dveře (nevylučuji možnost úspěšného objevení) atd. - mísí se jí skutečnost s vlastní představou. Hod provádí PJ, doba trvání je stejná, ovšem při předávkování trvá kocovina celý den a postihy jsou - 15%. Při každém vícerém použití narůstá pravděpodobnost předávkování o 20%. Fatální neúspěch nechám na PJ.

Trvání nežádoucích halucinací v případě předávkování je shodné s dobou trvání chtěných účinků lektvaru.

Lektvar se též příliš nesnese především s lektvary, jejichž základem je alkohol a s alkoholem vůbec. Při kombinování v témže dni hrozí např. nevolnost, zvracení atd. Kombinování lektvaru v době, kdy ještě aktivně působí je obzvlášť nebezpečné (ponechám na fantazii PJ).

Lektvar je též silně návykový.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Výhoda krátkých děl: Čtou se rychle a není tak těžké odhalovat v nich jejich klady a zápory...

Co bych vytkl:

Bonusy k hledání objektů a mechanismů by neměly být stejné - už jen podle pravidel je postřeh na mechanismy poloviční oproti postřehu na objekty, tudíž ho toto zvýšení ovlivní mnohem více.

Proč berserkr a zhypnotizovaná bytost nejsou pod vlivem lektvaru? Není to spíš tím, že se většinou činnostmi jako je naslochání apod. nezabývají? V tom případě by ale stejně bonus k iniciativě zůstal zachován...

V dalších bodech poté souhlasím s předchozími kritiky a hodnotím v tomto případě za 3*.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím

Velice pěkně zpracovaný lektvar. V podstatě mám jen pár detailů:

Předpokládám, že postihy z vypití více lektvarů jsou kumulativní s pravidlovými postihy pro předávkování.
Stejně tak by mě zajímalo, jak se projevuje "silná návykovost" lektvaru - tedy zda jde o prosté srovnání s megacloumákem, či jde o něco jiného.
Očekával bych postihy vůči silným vjemům - sluneční slepota, citlivost na zvuk (Grendel v posledním zpracování) atp.
Trvání je dost dlouhé (tedy lektvar je vzhledem k trvání asi levný) - herně (logika v trvání lektvarů není).

Toť asi vše.
S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 0

4*
Kvalitní dílo, pěkně a stručně zpracované. Nápad podle mě nijak převratný není.
Největším kladem díla je použitelnost.


 Uživatel úrovně 0

Čau Elvisi, konečně zase pan Elfibel něco vykoumal.
Pěkný nepřesílený lektvar, naprosto originální co se týče doposavadních "pravidlovek". Hodnotím hlavně stručnost a použitelnost lektvaru. stačí jen vytiskonout a hodit do hry. Cena je naprosto adekvátní účinkům, možná bych ty zloděje i trochu víc natáh ,o)
Jen tak dál Elfibelku


 Uživatel úrovně 8

Podle mého názoru velmi podařený lektvar, který ocení hlavně zloději a podobná cháska. Za pravda trochu vysokou cenu dostanou zajímavou pomůcku pro své tajné operace. Zpracování je jasné a stručné, takže ani nejzarytější odpůrce dlouhých textů by neměl mít problém. Rozhodně se mi líbí popis vedlejších účinků a zajímavý nápad pokládám také možnost použít větší dávku.

Trochu bych vytkl, že u fatálního neúspěchu při předávkování není alespoň příklad nějakého efektu, podobně při reakci s jiným lektvarem. Rozhodně nejde o chybu, spíš by mě zajímal autorův pohled na věc, jako rada pro PJ, kteří zrovna nemají žádný zákeřný nápad. Když už jsou zde rozebrány reakce s jinými lektvary, má nějaké důsledky kombinace s lektvarem Sovích očí, nebo budou oba lektvary společně fungovat bez problémů?

Doplnění pravidel pro zvýšení dávek lektvarů by si možná zasloužilo vlastní rozbor do rozvoje DrD - v pravidlech nic podobného není a použití několika stejných lektvarů za sebou (nakolik si pamatuji) má smysl jen v určitém odstupu pro prodloužení účinku.