Alchymistické Předměty

Výtažek z nezmarů Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 10

Skupina: Lektvary

Základ: 1 mince sušených nezmarů

Nalezení: -

Trvání: -

Výroba: 2 směny

Nebezpečnost: -

Síla: -

Barva/chuť/zápach: 100/100/0

Popis:

- popis: tento lektvar má v závislosti na použitých nezmarech (takových těch mrňavých polypech) barvu zelenou či hnědou, případně některý z odstínů vzniklých smísením těchto dvou barev. Konzistence je sirupovitá, chuť je palčivá a to do té míry, 1-10 kol po požití má postava znecitlivěný jazyk, což veškerou verbální komunikaci omezuje na pouhé huhlání. Lektvar má silnou a štiplavou lihově-kafrovou vůni.

- účinky: Lektvar regenerace se dá použít jako běžný léčivý lektvar, má však oproti ostatním jednu výhodu: pokud postavě nechybí žádné životy, zůstává ještě nějakou dobu aktivní, a pokud je postava během této doby zraněna, lektvar ztracené životy okamžitě vyléčí. Množství vyléčených životů závisí na množství použité magenergie, trvání lektvaru závisí na množství použitých surovin:

3 magy - 1k6 životů
10 zl surovin - jedno kolo trvání
- toto jsou základní stupně dávkování - množství použité magenergie a surovin proto musí být jejich celočíselným násobkem.

Lektvar přestává působit v okamžiku, kdy vyléčí všechny životy, které je schopen vyléčit, nebo ve chvíli, kdy uplyne doba jeho trvání.

Při výrobě lektvaru je třeba dbát na jednu důležitou věc: Čím více magenergie je na přípravu lektvaru použito, tím větší je šance, že se lektvar nezdaří. U základní dávky 3 magy je tato šance nulová, od tří magů výš roste tempem 2% za každé další tři magy. Nepodařený lektvar nemá léčivé účinky a znecitlivění jazyka trvá 5-10 hodin.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 10

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Tak to dopadá, když se pokusím napsat super jednoduchý příspěvek, kde jsou pouze pravidla jeho použití bez jakékoliv omáčky...

Opoměl jsem jednu věc, a sice vysvětlení postupu léčení životů: Lektvar se vypije, provedou se hody kostkou, aby se zjistilo, kolik životů bude moct celkem vyléčit, pokud postavě nějaké životy chybí, doplní je, pokud tak dosáhne maxima, nevyužité životy zůstávají ještě po nějakou dobu aktivní a vyléčí zranění, které přijde v budoucnu.

Z hlediska fungování ostatních léčivých lektvarů, kdy se také hází hned po požití, mi nepřišlo nutné toto zmiňovat...

Úspěšnost správného stvoření lektvaru je prostě pravidlo, které brání super silným lektvarům regenerace. Jakékoliv vysvětlení by bylo omáčkové a nemyslím si, že by bylo nějak důležité (a kdyby se na to někdo ptal, dá se vysvětlení dát dohromady během chvilky)

Co se týče léčení:

Lektvar rudého kříže:
5 magů
10 zlatých
vyléčí 3-8 životů (průměrně 5,5)

Výtažek z nezmarů (základní verze):
3 magy
10 zlatých
vyléčí 1-6 ž (průměrně 3,5)

Tyhle dva se moc neliší... Nevím jak u dalších lektvarů - ty jsem nesledoval - ale nemyslím, že by to bylo důležité, neboť převodní vztah 1 mag = 2 životy "Výtažek z nezmarů" neporušuje... A jestli je výhodnější než ostatní léčivé lektvary, tak to podle mě není chyba...


 Uživatel úrovně 5

Pravidla pro úspěšnost lučby jsou velmi zvláštní. Nijak totiž nezávisí na obratnosti vyrábějícího alchymisty, což je přinejmenším nezvyklé.

Jak to bude v případě opakovaných menších zranění? Příklad (válečník má v sobě lektvar za 9 magů a 60 zl surovin, tj. 3k6 na 6 kol, bojuje s nemrtvým, ve 4. a 6. kole od požití lektvaru je dvakrát zraněn po 4 životech. Bude se mu léčit jenom první zranění nebo obě, pokud na kostkách padne více než 4 (což je pravděpodobné).

Nelíbí se mi, že lektvary jsou levnější, než jejich klasické obdoby, a to přestože mohou léčit i nějakou dobu po požití, tedy jsou lepší a silnější. Takhle by rudý kříž nikdo nevyráběl a všichni vyrazili na lov nezmarů.

Naproti tomu líbí se mi detail, ohledně chuti lektvaru a znecitlivění jazyka. Dodává to dílu trochu té šťávy. Chyby a nepovysvětlení tam ale jsou a to nikoliv malé, pročež s těžkým srdcem hodnotím, jak hodnotím. (2*)