Alchymistické Předměty

Ďáblův hněv Hodnocení: Nic moc

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Skupina: Jedy

Magenergie: 120

Suroviny: 80

Základ: voda, ocet, 10 krysích ocásků, 2 rajčata, 10 chilli papriček, síra (pevné skupenství),dračí šupina

Trvání: viz dole

Výroba: 5 směn

Nebezpečnost: odl~7~

Síla: viz dole

Barva/chuť/zápach: 100/120/110

Popis:

Tento lektvar může vyrobit pouze pyrofor až na 8.úrovni.
Ďáblův hněv je jed, který se musí dostat do očí, jinak nemá žádný účinek(viz dole"Co se stane při požití").Může být použit jako náplň do plynové pasti, nebo jako normální jed (aplikace do očí).Platí to jak pro humanoidy, tak pro nestvůry.Vždy u tohoto lektvaru můžou nastat jedna ze dvou situací, úspěch a neúspěch.

výroba:

Dotyčný pyrofor si musí připravit: malý oheň, kotlík na vaření, vodu, ocet.
Nejprve do kotlíku naseká krysí ocásky, rajčata a chilli papričky. Pak to vše zalije vodou a octem. Přivede do varu, a nechá jej povařit 2 směny. Pak při varu přihodí síru, a zase nechá 1 směnu povařit.Na konci této směny začne lektvar jaksi se zhušťovat.Takto jej pyrofor nechá 1 směnu , a pak přidá dračí šupinu.Nastane malý výbuch: past:odl~2~nic/1-6.Nakonec se celá ta směs vaří směnu.Pak je lektvar hotový.Ale pozor:v kotlíku je tekutina, která je sice řídká, ale tak, že to ani není poznat.Musí se proto scedit, a tím se získá flakónek lektvaru.
Ďáblův hněv vypadá jako řidký rajčatový protlak. Velmi zapáchá sírou, při požití je velmi cítit po chilli papričkách a octu. Doporučuje se ho něčím zapít.

ÚSPĚCH ( 7a více)

Postava zasažená jedem začne silně slzet, a to se projevuje takhle:
Postih 1. 10 kol: slzení, k ÚČ i OČ –2, a postih k postřehu –10 procent.
Postava také riskuje vypálení očí, pokud do konce 1. 10 kol nevymyje oči vodou. Jestliže ne, hází si proti pasti:odl~5~ částečné oslepnutí/úplné oslepnutí. Pokud si oči do 1. 10 kol neumyje, již nemá šanci ten jed nějak dostat z očí.

Částečné oslepnutí

Částečné oslepnutí znamená to, že postava vidí velmi rozmazaně, má velké postihy v boji, a to:
1. 10 kol –3 k ÚČ i OČ,k postřehu –12 procent. Po 2. 10 kolech se postih snižuje na –2, a k postřehu –10 procent.Za dalších 10 kol na –1, a postih jen –5 procent.Na konci 3. 10-ti kol už účinky zmizí úplně, a postava ztratí pár životů (1k6).Po zmizení účinků může být jed aplikován znova,ale s bonusem v hodech proti pastím +1, a tak pořád dokola (ale bonus +1 zůstává stejný), dokud nedojde J.
Ještě tu nastává problém s aplikací.
Dávek jedu je pro postavy A-C ve flakónku 10 dávek. Pro velikosti D 5 dávek, a pro E pouze 2 dávky.

Úplné oslepnutí

Úplné oslepnutí asi nemusím vysvětlovat. Postava prostě přestane vidět, a z pohledu jiných to vypadá, jako kdyby se vytvořil šedý zákal, ale velmi rychle se tvořící.Po nějaké době, asi 1 směna, oči úplně zešednou, a sníží stupeň charisma o 1.Oba druhy oslepnutí lze léčit hraničářskými kouzly:Uzdrav nemocného, Ošetři zranění kyselinou-ale to s dvojnásobným počtem vynaložených magů.Alchymista tyto stavy vyléčit nemůže, a není na to zatím žádný protijed.Úplné oslepnutí by se asi mělo počítat do neúspěchu, ale ten je však o něco horší než úspěch.

NEÚSPĚCH (6 a méně)

Pokud postava neuspěje, má pekelné problémy.
Po tom co nastane neúspěch, mohou nastat dvě situace. Musí se ale hodit proti pasti: odl+int~6~velké iluze/totální iluze.

Velké iluze

Postava začne vidět to, co jí nahání hrůzu. Například dobrému čaroději nahání hrůzu temný nekromant.Postava která neuspěla vidí neustále prostor, který by viděla normálně, a vnímá i všechny postavy, a jejich chování, avšak tím způsobem, že si jich vůbec nevšímá.Má totiž dost starostí se svou iluzí.
Útočení na postavu probíhá jako na nehybného protivníka. Postava sama nezaútočí, bude totiž útočit na tu iluzi.Iluze se jí zdá úplně zhmotnělá.Postava na ni útočí normálně jako v normálním světě, ukážeme si příklad.

Příklad: Válečník Kagru (5.úroveň, zmatené dobro) byl zasažen ďáblovým hněvem. V místnosti jsou však přítomní jen jeho družina, a pyrofor, co mu jed vstříknul do očí. Všichni stojí před Kagruem (pyrofor samozřejmě za ním).Kagru je otočen zády k pyroforovy. Začne mít iluzi o loupežnících, kteří zabili jeho rodiče (iluze je jakoby před postavami).Kagru se na ni vrhne. Při tom máchá mečem do prázdného prostoru, a občas trefí někoho z družiny. Nakonec z toho vyvázne jen tak tak.

Velká iluze skončí buď potom, co bude Kagru vyléčen, nebo po tom, co ho družina omráčí, nebo po 2 směnách. Na konci 2.směny se iluze začne rozpouštět, až zmizí úplně.Postava má také šanci, že se například uhodí zbraní, bouchne o nějaké předměty apod., a tak by měl přijít o něco málo životů (1-2k10).Po tom, co vše skončí, může být aplikován jed znova (ale bonus proti pasti +1, který však zůstává), dokud nedojde :-).

Totální iluze

Totální iluze je to nejhorší, co může postavu potkat.
Postava přestává vnímat okolní svět. Útoky probíhají jako na vyřazeného protivníka.
V hlavě postavy se začne odehrávat úplně jiný děj než ve skutečnosti.
1.)ÚPLNĚ ztratí dojem o světě
2.)Začne vidě iluze, ale nejen jeden bod, ale rovnou všechno, co je v zorném poli postavy. Ponechávám na Pj, jestli postava bude bojovat, utíkat apod.když například spadne ze skály, ani si to neuvědomí, má pořád iluzi, a cítí jen to, co se děje v iluzi.
V tomto stavu nemůže hraničář ani kouzelník použít na postavu telepatická kouzla, čtení myšlenek apod. Totální iluze končí:

1.)omráčením
Omráčit lze vším, kromě psychických kouzel.
2.)zabitím
3.)vlastním zabitím
4.)koncem 1.směny

Postava se může zabít, to se určí podle toho, kde se postava nachází, mělo by to být tak kolem 2k10-5k10.Iluzi nemůže postava zabít, ta se jí šikovně vyhýbá.Po skončení může být jed aplikován stejným způsobem, pokud postava nezemřela, nebo pokud nedošel J.

Co se stane při požití:

past:odl~5~1-6/1-10.K těmto důsledkům se přidává ještě bolení břicha, zvracení apod.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 20

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Kupurama

Možná to není jen o nedodělání. Zkus to příště dát nejprve do Moudré sovy - pokud to tam teda nebylo. A také by ti určitě pomohlo si přečíst i příspěvky, týkající se jedů, které jsou na tomto serveru. Mohli by ti posloužit jako dobrá inspirace.
Když tvoříš jed, nemusí mít šíroké spektrum účinnost, konkrétně by v této situaci stačilo, kdyby způsoboval jen zmiňované iluze/halucinace.
Někdy méně znamená i více.

Nekroskop


 Uživatel úrovně 0

Co říci když už hodně bylo řečeno.
Chtěl bych jen poukázat na fakt, že když přehodím past na odolnost po tom co se mi dostane jed do očí (a dosáhnu tím úspěchu) můžu skončit daleko hůř než při neúspěchu. Tím myslím to, že úplně oslepnu, ale když neuspěji v hodu tak mě čeká jen iluze (halucinace), která po směně odejde. Vzhledem k tomu, že mě přátelé z družiny mohou přitisknout k zemi a počkat až mě to bláznění přejde se mi jeví slepota jako větší trest. Když jde o stejný jed tam mi to přijde dost divné, při neúspěchu by to ty oči mělo přece poškodit taky.

Jinak jako alchimista bych dračí šupinu takhle určitě neobětoval, leda že by se mi draci pásli za domem na louce.


 Uživatel úrovně 0

Co říc? jed za pár šupů, který v případě úspěšného zásahu zlikviduje na dost dlouho zrak kohokoliv, nelze se tomu vyhnout....

Taky je podivné, že pokud past přehodím, hrozí mi dompletní oslepnutí.
Zatímco pokud past nepřehodím, hrozí mi jen iluze - Totální iluze se navíc jeví jako komplexní a neuvědomitelná...
Hodilo by se to rozdělit na dva lektvary, nebo fakt nevím...
Proč nemohou být na postavu používána kouzla psichzcká a telepatie? To se ví, že mohou, ale otrávený mozek si asi taková zdělení překroutí podle svého.
Co je sakra zabytí a vlastní zabytí u totální iluze?
Nevim c o si mám myslet, ale nehotové a přesílené jsou asi ta správná slova. Nápad je ovšem dobrý.


 Uživatel úrovně 2

Ten jed se mi zdá značne silný. Pasti by se mnělo odolat, když už, tak i stěží. Jinak nápad se mi líbí.


 Uživatel úrovně 0

Jsem si vědom všech chyb, které jsem v "díle", pokud se to tak dá nazvat.Příště se budu snažit chyb vystřídat.
Uznávám, že jsem to orpavdu nedodělal.


 Uživatel úrovně 1

No, popis je to dosti strohý, omáčka okolo chybí a i když se může zdát nepotřebná, tak to dělá předmět krásným. Hromada nezabalených dárků by pod stromečkem věř vypadala mnohem hůř.

Cenu komentovat ani nebudu. otalně se to nevyplatí. Hlaucinace atd. dobrej nápad ale tot vše.
Kromě iluze dosáhnu stejného efektu třeba jen hrstí písku hozenou do obličeje a mám to zadarmo:-)

Zkusím to shrnout. Nápad to není zlý, jeho provedení, cena x učinek atd. je prostě nesmyslná, takže dávám jednu hvězdu za ten nápad a přání úspěchů do další práce.
S pozdravem Zwejk


 Uživatel úrovně 4

Zdravím, k věci:

Jed uškodí i když se pozře, nelze tedy říct, že by neměl nějaké účinky, když není v očích.

O ceně jedu už hovořili uživatelé níže, já jen doplním, že takovou vzácnou dračí šupinu bych do tohoto lektvaru jako alchymista nedal, svůj účinek by to splnilo beztak i bez ní. Dejme ale tomu, že má třeba vliv na ty halucinace.

Vůbec vidím rozdíl mezi halucinací a iluzí. Halucinace jsou jen v mé hlavě, obvykle způsobeny omamnou látkou či extrémním stavem těla (totální únava). Iluze je oproti tomu magicky vzniklý obraz, který vnímají všichni v okolí, podle toho, na jaký smysl (smysly) působí. Lektvar, někým pozřený či aplikovaný na jednu konkrétní osobu těžko vyvolá iluzi. U Telepky (zmíněného Zombiem) je to něco jiného. Trváš-li na tom, že vznikne iluze, měli by ji vidět i ostatní postavy z příkladu, což je hloupost, když se jim nic nestalo.

Nastane malý výbuch: past:odl~2~nic/1-6.
- to je past na obratnost, není problém navíc jít pryč, než to bouchne

Kagru je otočen zády k pyroforovy.
- Jak mu tedy tento vstříkl jed do očí?
- pyroforovi

Postava se může zabít, to se určí podle toho, kde se postava nachází, mělo by to být tak kolem 2k10-5k10.Iluzi nemůže postava zabít, ta se jí šikovně vyhýbá.
- iluzi postava nezabije i kdyby stála na místě, prostě v místě útoku nic není, nepřítele tam vidí jen ten, kdo iluzi neprohlédl.
Což mi připomíná, že jsi mohl uvést nějakou past na prohlédnutí tvé "iluze".

Když vidí bojovník svou noční můru, jaká je šance že se změní v berserkra?

Píšeš, že v případě iluze postava/bytost ztrácí nějaké životy, prý se může i zabít.
Uvedené ztráty životů ale těžko rozhází nestvůry velikosti E. Lepší by bylo napsat, že v případě totální iluze je nějaká past na to, že se bytost pod vlivem uškodí nějakým způsobem, zohledňujícím její životaschopnost (jako u pádu ze skály, to by mělo být stejně fatální pro krolla válečníka i vesničana).

Popis výroby je se mi vcelku líbí.

Shrnutí: Jed mi přijde zbytečně komplikovaný, působí to jako snaha za každou cenu vyřadit nějakou postavu ze souboje. Navíc podle mě klesá použitelnost, protože je jed problematické aplikovat. Musíte být někomu tváří v tvář a stříknout to na něj, což vaše úmysly ihned prozradí a jste prakticky hned mrtví (když je nepřátel víc). To podle mě nesplňuje požadavek na jed, tedy prostředek záludné, nenápadné likvidace protivníka, aniž by tušil, kdo mu chtěl uškodit. (výjimka je jed natírací na zbraň)

Za zřejmé nedostatky, hlavně iluze/halucinace nemohu dát příliš hvězdiček.

Shadowmage


 Uživatel úrovně 0

Pokud bychom nepočítali vlastnost jedu - iluze, tak roztok nebo plyn (nedozvěděl jsem se skupenství daného jedu) se stejným, přinejmenším podobným účinkem by dokázala uvařit jakákoli kuchařka, která se trochu vyzná v koření. Shotovila by nám ho rychleji a určitě levněji a nepotřebovala by k tomu ani dračí šupinu, která se málokdy válí někde v prachu cesty.

Nekroskop


 Uživatel úrovně 8

Celkem nezajímavý jed, ale budiž, oslepení se občas může hodit. Vkrádá se ovšem myšlenka, jestli nelze velmi podobného výsledku dosáhnout použitím samotného octa, nebo roztoku s rozemletou chilly papričkou, mnohem levněji i když bez zvláštních efektů v podobě halucinací.

Rozhodně se mi líbí popis výroby, alespoň má alchymista co zahrát (namísto obyčejného "a teď mi dejte hodinu pokoj"), navíc vylepšené o "pozor, teď to bouchne". Samotnou past bych ale asi neuplatnil, přeci jen alchymista asi ví, že to bouchne a včas si stoupne do bezpečné vzdálenosti.

Účinky jsou vzhledem ke složkám jedu celkem očekávané, halucinace mi přijdou jen jako pokus o jejich ozvláštnění. Paradoxně by se mi to asi líbilo víc bez nich, ale něco šrtnout není nikdy problém. Jen mě trochu zaráží že v případě neúspěchu není nikde ani slovo o poškození očí, tohle by mělo být na výsledku hodu spíš nezávislé. Ocet samotný bude v očích prostě dělat neplechu ať už se magie přidá nebo ne; tedy, možná ho působení magie nějak neutralizuje, ale proč by to alchymista oběti usnadňoval? Ztráty životů způsobené nehodami během působení iluze bych nechal plně na PJ, on ví nejlíp jak vypadá okolí zasaženého nebožáka a jestli se vůbec může o něco zranit.


 Uživatel úrovně 5

Základem by měla být jen jedna věc (u lektvaru je automaticky ještě druhá - voda). Autor výrobu okořenil nutností přidat další věci. Ale u síry, vopdy a octa nenapsal potřebné množství.
Neurčitá cena základu ( základ bývá obvykle jen jedna konkrétní věc), výrobní cena se zdá býti vysoká, ale opak je pravdou - je směšně nízká, neboť alchymista naráz! vyrobí deset! dávek oslepujícího jedu pro tvora velikosti a-C (tj. jednu za 12 magů a 8 zlatých). Autor zřejmě zapoměl na princip dělení jedů na menší (úměrně se dělí síla jedu, nebezpečnost zůstává) a na vliv velikosti (PPZ - Alchymista - na A0 stačí polovina, na D 2x a na E 4x množství).

Popis: protlak může mít barvu od sytě rudé (barviva), přes špinavě oranžovou po nahnědlou (odrůdy rajčat a způsob přípravy). Jakou barvu má tento jed ?

Skupenství: jedná se o kapalinu (stříknu do očí), nebo o těkavou kapalitu, tedy o plyn (náplň plynové pasti) ? Oboje naráz je těžko realizovatelné.

V popisu výroby zcela chybí suroviny a magenergie.
Doba výroby v popisu (5 směn vření + čas na přípravu + čas na dokončen lektvaru) nesouhlasí s dobou výroby v tabulce (5 směn na celou výrobu).
Výbuch při výrobě: všechny výbuchy se v DrD počítají buď stylem uhne/neuhne (PPZ - past na obratnost), nebo jako útok (PPP – nepřímá střelba).
Jaký dosah má ona past při výbuchu ? (Nebezpečnost 2 u alchymisty s vysokou odolností je zbytečné házení kostkou).

Složitý a nepřehledně popsaný mechanizmus účinku (1.10 a 2. 10 asi znamenají prvních a druhých deset kol).
Působení lektvaru – autor píše o 2 situacích, ale po pravdě jsou 4. V případě úspěchu! se slzící postavě po 10ti ? kolech zrak může ještě více zhoršit.
Mělo by se to určit už na začátku otravy, prvním hodem. Ideální je systém fatálního neúspěchu a totálního úspěchu (neuspěje o 5 ...).
Iluze je něčím / někým vytvořený obraz (zvuk, vůně, prostě smyslový podnět), zde se zřejmě jedná o halucinaci způsobenou otravou.
Porušení totální iluze: jaký je rozdíl mezi bodem 2 a 3 ? (zabití a vlastní zabití).

Příspěvek působí dojmem mít co nejsilnější jed, ať proti pasti uspějete, nebo ne. V lepším případě jste ospeleni, v horším potkáte svojí noční můru (pěkně popsáno u Telepky v bestiáři PPE).