Alchymistické Předměty

Síla přírodního hořčíku Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 21

Skupina: Ostatní

Magenergie: 5

Suroviny: 5

Základ: šíp, hořčík, smůla

Trvání: dočasné, 6 měsíců

Výroba: 1 hodina doma *

Popis:

Historie:
Již Sv. Wiseman ve svých naukách praví:
„Cvičte rozdělávání ohně
Oheň je k přežití životně důležitý. Poskytuje teplo, ochranu, způsob signalizace, uvádí vodu do varu a umožňuje přípravu a uchování potravy. Musíte se naučit rozdělat oheň v jakýchkoliv podmínkách. Nestačí jen znát všechny způsoby, je třeba, abyste je mistrovsky ovládali.
Stojí za to si zapamatovat trojúhelník ohně. Jeho tři strany představují VZDUCH, TEPLO a PALIVO. Pokud začne jedna ze stran chybět, trojúhelník se zhroutí a oheň uhasne.“
Dále v žalmu Pazourek a ocel uvádí výbornou vlastnost kovu zvaného hořčík, píše doslova:
„Pazourek je kámen, který se vyskytuje v mnoha částech světa. Pokud se o něj prudce udeří kusem oceli, odlétávají jiskry, které zapálí troud. Zubatá čepel dokáže vytvořit více jisker než obyčejný nůž a měla by patřit k vaší výstroji. Kus hořčíku s pazourkem po stranách je ještě účinnější nástroj – hořčík velmi prudce hoří. Z kusu hořčíku nejprve odřežte štěpinky na troud a potom pilkou na pazourku vyvolejte jiskry.“

Popis:
Šípy se zápalnými hroty - hořlavá hmota je nanesena na kovovém hrotu.

Popis výroby:
Vyrábí pouze pyrofor.
Pro výrobu potřebujeme šípy s kovovými hroty, na které Sílu přírodního hořčíku naneseme, a dále čistý hořčík, který nastrouháme na jemné štěpinky tak, aby šly snadno zapálit plamenem svíčky. Takto upravený hořčík vsypeme do porcelánové misky, nebo mísy a pozvolna přidáváme magenergii, přičemž na každý 1 přidaný mag přidáme do směsi 0,2 cmn (1 centimince = 0,5 g) sirníku železa a 5 ml alkoholu. (* Je možné vyrobit větší objem směsi – např. na celý toulec šípů a vyrábět tak větší množství Síly přírodního hořčíku, výroba se tím výrazně neprodlouží, proto považujte 1 hodinu za konečný čas, ať již vyrábíte 1 šíp, nebo dvacet.) Pokud vám do této doby ještě nic nebouchlo, můžete si oddechnout, toto byla nejnebezpečnější část přípravy. Mezitím si nechte rozehřát pryskyřici a namočte v ní hroty šípů, na které chcete aplikovat Sílu přírodního hořčíku. Až trochu vychladnou, naneste na ně směs, kterou jste si předtím pracně připravili, rovnoměrně rozetřete na hrot šípu a nechte cca 2 směny zasychat. Tím je výroba ukončena.

Popis účinků Síly přírodního hořčíku na živé tvory:
Není pravdou, že Síla přírodního hořčíku tělu prospívá či dokonce pomáhá….
Síla přírodního hořčíku je typ zápalného šípu. Použití je následovné – šíp zapálíme a vystřelíme. Jeho hrot hoří tři kola, magenergie je vázána na hořčík, proto při zapálení nedojde k výbuchu, ale k pomalému hoření hořčíku. Po zasažení cíle hrot hoří dále (díky dodané magenergii i bez přístupu vzduchu) po dobu trvání, v každém kole tak způsobí zranění za 3 - 8 životů svému cíli. Délka hoření v cíli je dána dobou zasažení po zapálení. V každém případě však mezi zapálením hrotu a zásahem cíle uplyne jedno kolo. (Z toho plyne, že v těle protivníka bude šíp hořet max. 2 kola.) Takový šíp pálí jako čert, takže zasažený si hodí proti pasti: použitá vlastnost - odolnost; síla pasti - 7; účinek: nic / snížení bojovnosti na polovinu, tentýž hod se opakuje i v druhém kole, pokud šíp ještě hoří. Tato vlastnost nefunguje na berserky, navíc bojovník zasažený tímto šípem si hází proti pasti, zda se nestane berserkem (to se ví, že ho to pěkně naštvalo) - síla pasti je v tomto případě 5, použitá vlastnost inteligence. Rány způsobené Silou přírodního hořčíku jsou vypálené, špatně se léčí, tzn. že se zranění způsobená hořením léčí dvojnásobně delší dobu. Výjimkou je léčení pomocí hraničářských kouzel – zde je léčení normální.
Nevýhodou Síly přírodního hořčíku je, že při hoření vydává intenzivní světlo, které zhoršuje míření při střelbě ve tmě či pološeru. Střelec má v tomto případě -1 na útok, navíc má v dalším kole postih -1 na iniciativu, protože se déle rozkoukává.
Pokud je Síla přírodního hořčíku jednou zapálena, hoří i pod vodou.
Jednou použitý šíp se Sílou přírodního hořčíku již nelze znovu použít.

Popis účinků Síly přírodního hořčíku na neživou hmotu:
Jde o šípy zápalné, takže uvedu pravděpodobnosti vzniku požáru od Síly přírodního hořčíku:
Země (kde nic nestojí) – vznik 25 %, šíření 5 %, zhasne rychle, poškození 1
Dřevo – vznik 40 %, šíření 85 %, zhasne pomalu, poškození 1
Hlína – vznik 20 %, šíření 20 %, rychle zhasne, poškození ½
Kámen – vznik 1 %, šíření 15 %, rychle zhasne, poškození 1/3
Střecha – vznik 40 %, šíření 75 %, zhasne pomalu, poškození 1

Naše obchodní motto:
„Síla přírodního hořčíku ochrání váš organismus!“ – teda pokud střílíte vy.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 21

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ten Němec občas zaskočí i kemně. Q-)


 Uživatel úrovně 0

Tohle je teda dost vostrý. Co se týče námitek Zombieho, myslim že většina je přehlédnutelná. Text se mi ani moc zmatený nezdá.


 Uživatel úrovně 8

Vářený Zombie
Ad A) B) zde se opravdu jedná o citaci ze Sv. Wisemana, doporučuji tuto veselou četbu ke čtení (John Wiseman - SAS Příručka jak přežít) - takže - nezkoušel jsem to, ale zřejmě to páni v SAS zkoušeli (aspoň doufám).
C) O.O.K. - budu se snažit, ale znáš mě...
D) to je námět na diskusi - opravdu by se pak nejdnalo o oxidaci - ale spíš o "magizaci". Magenergie by např. mohla štěpit okolní molekuly za účelem zajištění kyslíku pro oxidaci, ale to je spíš jen snaha o nevysvětlitelné - já si např. taky těžko dovedu představit, že se pomocí magie dá dýchat pod vodou, létat, sesílat ohnivý déšť, tvořit hmotu, měnit minulost apod.
E) asi by měly být hodnoty pro zapálení nižší - ikdyž jsem je už snížil (vyšel jsem z tabulky pro zápalné bomby)
F) Hořčík je zahrnut v nemagických surovinách, hodnoty jsou skutečně na výrobu jednoho šípu, to že to není uvedeno zavinil ten Němec, který mi doma schovává mé věci (Alzheimer)


 Uživatel úrovně 5

A) opravdu se udeří kusem oceli do pazourku, funguje to jen díky tvrdosti oceli. Pokud by se použila zubatá čepel, tak se zuby ohnou nebo vyštípou.
B) hořčík sice hoří, ale pochybuji, že jej zapálí několik jisker z pazourku. V prazi se používal troud na zachycování jisker (zapálená a udušená látka), který se pracně rozdmýchával.
C) lépe uspořádej text - nejprve popis předmětu, jeho účinků a výroby a až na konec jeho aplikace ...
D) hořčík hoří díky kyslíku, pochybuji, že magenergie by byla schopna mu pomoci se oxidovat.
E) použít hořčíkových šípů k zapalování ... Pokud bude hořčíku málo, rychle vyhoří, pokud moc, šíp nikam nedoletí. Dle mého názoru platí spíše první varianta. (plocha hrotu je mizivá)
F) neuvádíš, kolik hořčíku je třeba na 1 či 10 šípů. Magenergie a suroviny se pravděpodobně vztahují na výrou 1 šípu, že ?
J.S.