KONCEPCE DraciDoupe.cz

(moderátory Dílny jsou: Mavev, UnknowN)
Obsah:

1. Přihlášení a registrace
2. Jak správně pojmenovat vlákno
3. Jak sepsat vlákno
4. Povolené HTML tagy


1)

Žádám všechny, v jejich vlastním zájmu, aby i zde v sekci DraciDoupe.cz používali stejné nicky jaké mají na servru Dracidoupe.cz.

Kde se přihlásit :Po kliknutí na políčko, které je znázorněno na výše uvedeném obrázku (přihlášení), se vám objeví kalsická tabulka pro vyplnění uživatelského jména (nicku) a hesla. Tyto dvě kolonky pečlivě vyplňte a stiskněte tlačítko "přihlášní". Program vaše přihlášení zaregistruje a od této chvíle jste v MS přihlášeni. A to i přesto, že po kliknutí na avizované tlačítko přihlášení, se zdánlivě nic nestalo a kolonky jsou opět prázdné!

Pro registraci klikněte na "Přihlášní" (viz. horní obrázek) a poté na odkaz zvýrazněný na následujícím obrázku :
2)

Veškerá vlákna, která budou nepřehledně nebo nejasně pojmenována, budou moderátory Dílny automaticky přejmenována.

Jak správně pojmenovat vlákno?
Bude to velmi jednoduché. Obecný vzorec zde nezavádíme, místo toho vsázíme na rozum našich uživatelů. Z toho plyne, že jediné, co po vás (userech) vyžadujeme je, aby název vlákna měl hlavu a patu, byl co nejvíce konkrétní a dobře vystihoval obsah celého vlákna. Snad jen pro ilustraci tedy uvádím několi dobrých a několik špatných příkladů.

Správné názvy vláken:

Moudrá sova - Dílna - Přihlášení - Nefunguje
Jak poslat příspěvek do sekce Downloady?
Nepřítomnost redaktora, dlouhé čekání na schválení...
Spoluautorství
Automatické přihlašování a odhlašování


Takto nějak by tedy měly vypadat názvy vláken v sekci DraciDoupe.cz. Jsou jasné a výstižné.
A nyní několik názvů, které naopak nevipoví skoro o ničem a neměly by se tedy vyskytovat.

Chybné názvy vláken:

DRDDRDRDRDRDRDRDRDRDd
Poradte mi prosim!!!
Problém
vaše žíznivé krky
Pro redaktory

Myslím, že co se týče pojmenování, tak je vše jasné. Každý může na první pohled vidět, že zatímco pod příklady ze sekce " Správné názvy vláken" je možno si okamžitě představit, o čem bude příspěvek zhruba pojednávat, tak v příkladech pod nadpisem "Chybné názvy vláken" si konkrétněji nedokážeme představit absolutně nic.

S případnými dotazy se obracejte na moderátory Dílny (Mavev, UnknowN)

A k čemu že to bude dobré?
Žádám všechny uživatele, aby to nebrali za buzeraci. Naším cílem totiž není vás otravovat, nýbrž vám pomáhat. Toto opatření je zavedeno z jednoduchého důvodu, kterým je přehlednost. V sekci DraciDoupe.cz uveřejňujete své postřehy, dáváte návrhy na zlepšení, tážete se redakce atp. Pokud tedy chcete, aby vámi zaslaná vlákna měla ohlas a někdo se jimi zabýval, tak je nejdůležitějším krokem pojmenovat je tak, aby měl někdo vůbec motivaci se jimi zabývat. Proto buďte konkrétní a vaše žádosti jistě zaujmou daleko větší počet lidí.


3)

Jak sepsat vlákno!

Sepsat vlákno do této sekce je více než jednoduché.

Každé vlákno by mělo obsahovat srozumitelnou formu zdělení. Vaše postřehy, nápady, dotazy atd. musí být tedy jasné, srozumitelné a v neposlední řadě také musí mít smysl je řešit. Toť vše. Pokud dodržíte tato základní stanoviska, uděláte tím další úspěšný krok, který povede k rychlému vyřízení celé záležitosti.


Tolerovat nebudeme

 • V sekci DraciDoupe.cz platí a jsou vyžadována stejná pravidla slušného chování, jako na stránkách DraciDoupe.cz .

 • Tímto tedy upozorňujeme, že všechny nevhodné texty budou moderátory okamžitě mazány a to bez předešlého upozornění. Pod pojmem nevhodného textu jsou myšlena vlákna, která budou obsahovat urážky, nadávky či pomluvy všeho druhu nebo text, který je naprosto od tématu.


  4)

  V této sekci budou veškeré HTML tagy zobrazeny ve zdrojové podobě, tzn. obsahoval-li váš příspěvek <B>, bude zobrazeno <B>.
  Obsah:

  1. Přihlášní a registrace
  2. Jak správně pojmenovat vlákno
  3. Jak sepsat vlákno
  4. Povolené HTML tagy


  S případnými problémy se obracejte na moderátory Dílny. Děkuji.