KONCEPCE sekce Roleplaying

(moderátory Dílny jsou: Mavev, UnknowN)
Obsah:

1. Přihlášení a registrace
2. Jak správně pojmenovat vlákno
3. Jak sepsat vlákno
4. Povolené HTML tagy


1)

Žádám všechny, v jejich vlastním zájmu, aby i zde v sekci DraciDoupe.cz používali stejné nicky jaké mají na servru Dracidoupe.cz.

Kde se přihlásit :Po kliknutí na políčko, které je znázorněno na výše uvedeném obrázku (přihlášení), se vám objeví kalsická tabulka pro vyplnění uživatelského jména (nicku) a hesla. Tyto dvě kolonky pečlivě vyplňte a stiskněte tlačítko "přihlášní". Program vaše přihlášení zaregistruje a od této chvíle jste v MS přihlášeni. A to i přesto, že po kliknutí na avizované tlačítko přihlášení, se zdánlivě nic nestalo a kolonky jsou opět prázdné!

Pro registraci klikněte na "Přihlášní" (viz. horní obrázek) a poté na odkaz zvýrazněný na následujícím obrázku :
2)

Veškerá díla, která budou špatně (nepřehledně, nejasně) pojmenována, budou moderátory Dílny automaticky uzavřena. - o jejich znovuotevřní můžete požádat kteréhokoli moderátora prostřednictvím interní pošty servru DraciDoupe.cz poté, co si svůj příspěvek přejmenujete dle normy.

Jak správně pojmenovat dílo?
Je to velice jednoduché. Nezavedeme zde žádný obecný vzorec, kterým by bylo třeba se řídit. Jen řekneme, že název by měl vystihovat obsah celého vlákna. Například tedy:

Co je to RP? - debata o samotné podstatě Roleplayingu
co takhle pokračovat ve hře i po smrti postav?
Myslíte, že by měl Pj měnit při hovorech intonaci dle každého CP?
Jak zařídit, aby hra neskončila jen na hlášce: "Peníze nebo život!"
Používáte RP i pro seznámení postav? Nebo se prostě sešli a hotovo?


Tyto názvy jsou správné, protože jsou výstižné a jasné. Každý si jistě umí představit, co v příspěvku s obdobným názvem může naleznout.

Za špatný název vlákna bude považováno a důvodem k uzavření vlákna tedy bude např:

A nešlo by takhle...
Mluvit/nemluvit?
Zkusíme to po našem
Nejlepší řešení!
Konečně konec

Tyto názvy naopak správné nejsou a vlákna, která se pod obdobným názvem skrývají, budou uzavřena. Jsou totiž chaotická, nicneříkající a neúčelná.

S případnými dotazy se obracejte na moderátory Dílny (Mavev, UnknowN)

A k čemu že to bude dobré?
Žádám všechny uživatele, aby to nebrali za buzeraci. Naším cílem totiž není vás otravovat, nýbrž vám pomáhat. Toto opatření je zavedeno z jednoduchého důvodu, kterým je přehlednost. V sekci Roleplaying žádáte ostatní uživatele o pomoc s vaší RP scénou , buďte k nim tedy slušní a udělejte jim sledování jednotlivých témat co nejsnadnějším.


3)

Jak sepsat vlákno!

a) Povoleno jest:

 • Co se formy samotného vlákna týká, tak zde nejsou žádné zábrany z hlediska gramatiky a diakritiky. Nikdo Vám tedy nebrání psát příspěvky bez háčků, čárek apod.

 • Pokud jde o obsahovou stránku celého příspěvku i diskusí, tak zde platí známé pravidlo:"Co není zakázáno, to je povoleno."

  b) Tolerovat nebudeme

 • V oddělení pro Roleplaying platí a jsou vyžadována stejná pravidla slušného chování, jako na stránkách DraciDoupe.cz .

 • Tímto tedy upozorňujeme, že všechny nevhodné příspěvky budou moderátory okamžitě mazány a to bez předešlého upozornění. Pod pojmem nevhodné příspěvky jsou myšlena vlákna, která budou obsahovat urážky, nadávky či pomluvy všeho druhu nebo text, který je naprosto od tématu.  Obsah :

  1. Přihlášní a registrace
  2. Jak správně pojmenovat vlákno
  3. Jak sepsat vlákno
  4. Povolené HTML tagy


  S případnými problémy se obracejte na moderátory Dílny. Děkuji.