Autoři vs. redaktoři
Kontakt
 Nové téma  |  Aktuální forum  |  Zobrazit Téma  |  Hledat  |  Přihlášení   Předchozí zpráva  |  Další zpráva 
 (Vyřešeno) Alchymistické předměty - Mahagonová hůlka - Krtecek - Zamítnuto
Autor: UnknowN 
Datum:   12.03.2008 17:49

Magenergie: 80 magů
Suroviny: 100 zl
Základ: mahagon (2 mn/60 zl)
Trvání: 10 let
Výroba: 1 týden; doma
(sféra: 3)

- pozn.: Pro výše uvedené hodnoty jsem vycházel z alchymistického předmětu "ebenová hůlka".

- částečně se podobá ebenové hůlce - rozhodně alespoň v tom, že je schopná pohlcovat příchozí kouzla. To, jestli je kouzlo pohlceno, závisí na tom, kolik je magenergie v hůlce a kolik magenergie bylo použito na seslání kouzla. Součet těchto magenergií dělený deseti, udává hodnotu pasti na obratnost, proti které musí uživatel uspět, aby bylo pohlcení úspěšné. Neuspěje-li, pak hůlka exploduje a uživatel je za každý mag v ní obsažený zraněn za dva životy.
- hlavní odlišností mahagonové hůlky od jejího ebenového protějšku není ve volbě dřeva, jak by si někteří mohli myslet, ale v tom, že na rozdíl od "ebenové hůlky", "mahagonová hůlka" není určena k sesílání kouzel. Místo toho lze vstřebanou magenergii speciálním alchymistickým způsobem vydestilovat a pak použít v některé z alchymistických kreací (tento postup není nijak složitý a zvládne ho každý alchymista, který ovládá i běžnou destilaci magenergie. Průběh destilace se pak řídí stejnými pravidly.). Problém je v tom, že se hůlka takovýmto destilováním opotřebovává a pak se stává nestabilní... Po každé destilaci roste šance, že hůlka při další destilaci exploduje, o 5%.

---------------------------------------------------------------

Zamítací kritika:

Nuže: 1) Sféra 3 neodpovídá výrobním nákladům 80 magů – správné množství je 150. I když je u předmětů v PPZ obvykle magenergie o něco nižší, než pro klasické zaklínání démonů z příslušné sféry, jistě to nebude polovina. 2) Originalita. Lehce upravená ebenová hůlka, ze které lze destilovat magenergii. To není žádná převratná myšlenka. Tohle mohlo projít do rubriky v začátcích serveru. Řekl bych, že nyní už jsme kvalitou poněkud jinde. Takové drobné úpravy předmětů z pravidel si může udělat každý PJ v podstatě na koleně – není je třeba uveřejňovat v rubrice. Hlavně kvůli bodu 2 dílo zamítám.

---------------------------------------------------------------

O co mi jde:

Proč by se nemohly schvalovat příspěvky, které jakoby spadaly do PPZ?
Navíc se mi zdá ujetý argument "To by si mohl spíchnout na koleně", neboť ten by se dal aplikovat na cokoliv. Já měl alespoň až donedávna pocit, že nejde o to stvořit něco velesložitého, co si každý musí vytisknout a pak do toho nahlížet, aby to mohl použít, ale především o to, uveřejnit zpracovaný nápad, aby ho mohli použít ti, které dotyčná věc třeba ani nenapadla...

 Seznam diskuzních for   |  Všechny reakce   Novější téma  |  Starší téma 

 Témata Autor  Datum
 (Vyřešeno) Alchymistické předměty - Mahagonová hůlka - Krtecek - Zamítnuto  Nový
UnknowN 12.03.2008 17:49 
 Re: Zamítnuté dílo - Mahagonová hůlka  Nový
Falhir 16.03.2008 12:13 
 Re: Zamítnuté dílo - Mahagonová hůlka  Nový
Suk 20.03.2008 12:08 
 Re: Alchymistické předměty - Mahagonová hůlka - Krtecek - Zamítnuto  Nový
krtecek 23.03.2008 14:17 
 OK  Nový
UnknowN 28.03.2008 15:02 
 Re: OK  Nový
Tobša 28.03.2008 15:06 
 Re: OK  Nový
UnknowN 31.03.2008 21:26 


 Toto téma je ukončené 

phorum.org