Autoři vs. redaktoři
Kontakt
 Nové téma  |  Aktuální forum  |  Zobrazit Téma  |  Hledat  |  Přihlášení   Předchozí zpráva  |  Další zpráva 
 (Ukončeno) Předměty - Ubrousku prostři se! - Zombie - Zamítnuto
Autor: Zdenál 
Datum:   26.05.2007 02:25

<h3>Anotace</h3>

Kdo zaregistroval pohádku s uvedeným předmětem v jedné z hlavních rolí, ví že Ubrousek porušuje jedno ze základních pravidel DrD. Nicméně jde o klasiku známou od našeho útlého dětství a tudíž si jistě zaslouží převedení i do DrD, v rámci jeho pravidel... i když, až tak moc si s tim hlavu lámat nebudu

<h3>Popis pro hráče</h3>

Náš ubrousek bude na první pohled, podobně jako v pohádce obyčejný bílý, sáh krát sáh ubrus. Po jeho rozprostření zákazníkem na víceméně rovný podklad a pronesení zaklínadla "Ubrousku, prostři se!" se na něm po standarní době dvou směn (případně později, viz níže) objeví jídlo a pití dle možností (viz níže) a jeli to možné i vkusu zákazníka v množství nejvýše tolika čenů, kolik je očekávaných stolovníků (ale maximálně tolik, aby mu vystačily magy). Po dobu čekání na jídlo ubrousek materializuje nějakou zábavnou společenskou hru jako šachy, dáma, kostky či karty, opět dle vkusu sesilatele pro ukrácení chvíle. Jakmile je jídlo připraveno, hry zmizí (nicméně ubrousek si pamatuje rozehranou partii) a je naservírováno jídlo. Zhruba hodinu po naservírování nebo po sbalení do ubrousku zbylé jídlo i s jídelním servisem mizí. Pokud je po jeho rozložení proneseno "Ubrousku, my to dohrajem." (resp. "Ubrousku my si jen zahrajem.") je obnovena rozehraná hra, resp. jen připravena hra. Hra pak zmizí opět sbalením do ubrousku a opět si bude pamatovat rozehranou partii.

<h3>Fungováni</h3>

Obstarávání jídla funguje na principu krádeže a teleportace. Po té co je proneseno zaklínadlo zanalyzuje démon ubrousku mysl sesilatele a zjistí ze své domovské sféry, zdali se někde nachází jídlo odpovídající dané představě. Pokud ne, teleportuje jiné vhodné jídlo. Pokud se nenachází v okolí do 10 mil žádné vhodné jídlo, disponuje kouzlem jídlonoš a naši dobrodruzi se budou muset spokojit jen s iluzorní náhražkou jídla dle běžných pravidel. Pokud jsou k dispozici jen suroviny, je ubrousek schopen z daných surovin ukuchtit požadované jídlo. Pro tuto potřebu je jeho dovednost vaření dobrá a bonus za obratnost 0.
Ubrousek krade jídlo ze spíží, chalup, stolů, avšak je schopen i očesat ovoce v blízkém sadu, ze zahrádky ukrást mrkev či brambory (a i je očistit a oloupat), v lese najít a nasbírat houby, lesní plody, vejce ptáků... nicméně ubrouskova schopnost lovu je velice omezená, tudíž dostanou-li dobrodruzi zálusk na maso někde, kde se nedá snadno ukrást někomu ze spíže, musí se spokojit jen s tvory do velikosti A a maximálně žvt 1, pohyblivostí max. 6 a int nejvýše 1.
Ubrousek rozpozná jídlo otrávené, zkažené či jinak na první pohled znehodnocené a to nenaservíruje. Nicméně jeli otrava očekávatelná, vyhoví přání zákazníka. Tudíž klidně servíruje alkoholické nápoje či dokonce špatně připravené (a tudíž jedovaté) suši z ježíka (démon ubrousku sice vaří dobře, ale není to žádný japonský mistr šéfkuchař, takže bacha borci, bacha).
Co se týče her a jídelního servisu, ubrousek disponuje kouzlem neviditelná torna, kde má podobné věci uloženy. Pro potřeby přípravy jídla má takto mimo prostor (ovšem nikoli mimo čas) i poměrně kvalitně vybavenou kuchyň a dokonce si do ní průběžně, má-li možnost doplňuje zásobu drobných dochucovadel, koření, soli, cukru, oleje, octu apod. Nikoli však přímo zásob ve smyslu čenů, četů atd. (nemá totiž ledničku a zkazilo by se to)

<h3>Démon</h3>

Jde o artefakt s démonem ze sféry moc nad věcmi - Aladiah (10) disponujícím 20 magy na den doplňujícími se vždy v dobu, kdy je v daných zeměpisných šířkách zvykem vstávat k snídani. Srdce artefaktu se nachází v jednom z (dosud nejmenovaných) fleků od hořčice. Démon se jmenuje Doktor Etkr. Vypadá asi jako lehce obéznější džin z pohádek tisíce a jedné noci s bílou kuchařskou zástěrou a vysokou bílou kuchařskou čepicí. Sídlí ve zmíněné mimoprostorové kuchyni (tedy kapse), kde se oddává vaření a ve volných chvílích je navštěvován démony, které zatím nikdo nikam nepovolal a hrají dámu, šachy nebo člověče nezlob se (ano, jsou to ty samé hry, které obvykle materializuje před jídlem postavám). Démon disponuje kouzelnickými kouzly jídlonoš, neviditelná torna (v níž jak jsme si řekli i žije), modifikací kouzla hyperprostor ryze pro potřeby teleportace jídla a surovin a specielním kouzlem "moje milá domovská sféro, řekni mi kde se nachází nejbližší rozumnej žvanec".
Etkr je v zásadě dobrák a zákazníkům vyhoví. Nicméně ze sebe nenechá dělat šaška a když ho postavy naštvou, dá si prostě voraz a hru ani jídlo z něj chvíli nevyrazíte. Je mu také trochu proti srsti okrádat o jídlo chudé a potřebné. K této dobráckosti se váže nepodstatnej níže popsanej vedlejší efekt. Jde v podstatě o to že občas, máli výšitky svědomí chodí své zákazníky v noci i strašit.
Jednou do roka, vždy na výročí svého vyvolání (14. května) sezve známé démony a pořádají narozeninovou párty. V tento den obvykle nepracuje, nicméně bude-li mít vyjímečnou náladu a oblíbí-li si svého majitele, naservíruje mu místo normálního jídla několik kousek svého narozeninového dortu.

<h3>Ceny</h3>

Za obstarání čenu jídla: 3 magy
Za každou nadstandartní hodinu přípravy 1 mag (bez ohledu na množství)
Za úhrnou materializaci jídla a jeho následnou dematerializaci 1mag
Za úhrnou materializaci a následnou dematerializaci hry 1 mag
Za vyčarování "jídla" kouzlem jídlonoš - klasika
Za vytočení Etkra, ať už jakýmkoli způsobem - všechny. A druhej den se nedobije. (zaručeně bude fungovat, dáteli najevo že vám nechutná)
Dosah: 10 mil
Pozn.: Alternativně můžete zkusit počítat cenu jídla jako kdyby šlo o přesun kouzlem hyperprostor/hyperprostor II. To vřele nedoporučuju, pročež se družina nenají. Sice by ještě šlo aby si Etkr kradl jídlo do zásoby, jenže to by ještě potřeboval ledničku a ta se bohužel nachází až o několik sfér dál.

Př: Tři obři, jimž barbar Hrun nakonec přece jenom nějak utekl si objednají pečeného krocana o vydatnosti 3 čenů, který se bude péct tři hodiny nad standardní dobu přípravy. Před jídlem si budou chtít zahrát hru "NHL 2007" na playstationu. Po jídle budou chtít ve hře pokračovat. Ubrousek na to vydá 1 (materializace playstationu) + 9 (obstarání krocana o vydatnosti 3 čeny) + 3 (3hodinové nadstandardní pečení) + 1 (materializace krocana) + 1 (opětovná materializace playstationu po jídle) = 15 magů.

<h3>Ochrana</h3>

Inu, démon ukradne v případě potřeby jakékoli magicky nechráněné jídlo či surovinu. Pokud máte ve svém světě cokoli co by je mohlo ochránit, od démonů ochránců, přez svitky proti všemu možnému, duchy předků a domácí bůžky až po domácí skřítku, budou tito schopni krádeži jídla Dr. Etkrem zabránit.

<h3>Vedlejší účinky</h3>

Pokaždé, když je prostřednictvím ubrousku zcizeno jídlo někomu, kdo se tak dostane do existenčních potíží a je li zákazník ZkD nebo ZmD, udělá si k zákazníkovi PJ čárku a zároveň si za něj hodí proti pasti Char-(Počet čárek)- nic/následující noc se mu budou zdát noční můry o tom jak krade jídlo potřebným a spánek bude mít jen poloviční pozitivní efekt než normálně. Po téhle nepříjemné noci zákazníkovi čárky škrtněte a začněte odznova.

<h3>Závěrem</h3>

Předmět slušně řečeno obchází něco co autoři dali do pravidel jakožto nemožné. I to že tohle přikázání považuji za ne úplně opodstatněné hrálo menší roli při mém rozhodnutí příspěvek sepsat, jelikož mě tenhle princip napadl už tehdy, když jsem danou pasáž pravidel četl poprvé. Ten kdo sepíše nejlíp do bestiáře "Oslíčku otřes se" má u mě mimochodem pivo. A jestli mi to bude někdo nesmyslně pitvat tak na něj pošlu "Obušku z pytle ven!" Jo a ještě: je mi uplně jedno jestli si kdo myslí že Dr. Etkr je špatný jméno pro démona, že se člověče nezlob se nehodí do fantasy či že by v jeho světě obři nehráli NHL na playstationu. A je mi i úplně jedno že někomu představa démona kuchaře v mimoprostorové kuchyni nepřipadá dostatečně heroická.

<h3>Tak dik...</h3>
Děkuju tuvymu, Sccionovi a Saladínovi.


ČKD aneb FAQ(you):

otázka: Jak mám chápat tu cenu?
odpověď: 1. platí, pokud se neví že je kouzelnej, 2. platí pokud se na to příde a třetí platí pokud se příde i na to jak funguje.

otázka: co když chci míň než čen jídla?
odpověď: vynásob hodnotu 3 podílem kvantitavní vydatnosti požadované porce a jednoho čenu a zaokrouhli to.

otázka: Hele, co když je nejbližší vyhovující jídlo v tlumoku někoho z družiny?
odpověď: No tak potom se Dr. Etkr materializuje mezi zkoprnělé družiníky a velice vulgárně jim vynadá "ať si z něj nedělají prdel když maji plnej tlumok žrádla" a zase se dematerializuje do své mimoprostorové kuchyně. (tzn. kdo se moc ptá, moc se dozví).

otázka: Já to nechápu. Sídlí v kuchyni, v torně nebo v kapse?
odpověď: V kuchyni. V mimoprostorové kapse. Konkrétně v té náprsní mimoprostorové kapse od torny.

otázka: Jak moc je démon schopný přizpůsobovat se svému pánovi? Tj. když ubrousek získá nějaká inteligentní podzemní hlenka, která nejradši jí smrtelně jedovatou plíseň na zdech, nebo kamenožrout, který miluje živec, dokáže ubrousek sehnat a patřičně upravit i toto?
odpověď: Ne. Rozhodně NE. Dr. Etkr nebude nikdy za jídlo považovat žádnej humus ani šutry. Prostě NE.

otázka: Co když muj theurg bude chtít vyrobit podobnej artefakt z vyšší sféry. Těch 20 magů je hrozně málo na nakrmení celé družiny.
odpověď: Dr. Etkr jednou mluvil o svým starším bráchovi. Ten teť prý bývá ve vyšších sférách. Jmenuje se Mistr Džuzepé, vaří naprosto dokonale, jeho specializací je italská kuchyně a je to ještě větší svéráz než Etkr.

otázka: Jaktože jim barbar Hrun utekl??? V pravidlech je jasně psaný že byl sežranej!!!
odpověď: Včera sem s ním byl v hospodě. Když šel kolem půnoci dom už byl opravdu docela sežranej. Jak mohl takhle sežranej někomu utýct ale taky nechápu.

otázka: Jak reaguje Dr. Etkr na objednávku instantní polívky z pytlíku?
odpověď: Polévka se objeví v nulovém čase ve speciálním reklamním hrnku za doprovodu známé znělky. Obdobně reaguje i na obědnávku instantního pudingu apod.

otázka: A jak reguje na pošťákovu větu "To stihnem!"?
odpověď: Okamžitě se objeví (samozřejmě bez zástěry, ovšem v čapce) se slovy "Tak dem rychle na to brouku;-)".

otázka: Co se stane když vyperu flek od hořčice, ve kterém je srdce artefaktu?
odpověď: Vůbec nic. Po nejbližším jídle se srdce artefaktu přesune do nejnápadnějšího fleku od kečupu.

otázka: Cože, přesun srdce artefaktu?
odpověď: Seš copak theurg že temu tak rozumíš?

otázka: A co když se chcu zeptat na něco jinýho?
odpověď: Napiš otázku emailem na otazky@altar.cz a do předmětu zprávy uveď "Ubrousku, prostři se!"
<h3>Tak dik...</h3>
Děkuju tuvymu, Sccionovi a Saladínovi.

======================================================

Kritika redaktora:

Chybné zařazení díla - současným stylem psané Dílo vlož do rubriky "Články a Eseje", pod "Hlody".
Poznámka na okraj: dílo je minimálně v rozporu s koncepcí, bod 4.4.Gramatika - spisovná čeština.

======================================================

Moje námitka:
1. a) Byť je dílo "odvázanější", je si myslim regulerně použitelné ve hře a to i v seriozní hře když PJ eliminuje ulítlosti jako srdce ve skvrně od hořtice či démona "teplouše" Etkra či věci pravidlově sporné (démoni chodící si na návštěvy ze sfér do mimoprostorovejch kapes vytvořenejch kouzelnickejma kouzlama), či potenciálně problémové (lov živých malých zvířat). Myslim že první kritik slintající po repce tyhle věci krásně a přehledně vypíchne v prvním komentáři pod dílem a s jejich řešením si poradí i podprůměrně zkušenej PJ (srdce bude jedna z nití, démon bude bezpohlavní a impotentní, ostatní démoni ho navštěvovat nebudou a lovit umět taky nebude).

1. b) Nevim hledat to nebudu a možná bude lepší když to tu Mgr. Holger zopakuje či uvede na pravou míru, ale někde psal něco ve smyslu že by byl nerad aby se do ČaE jako hlody posílali věci který neprošli pravidlovou rubrikou. Já si to myslím také, zvláště pak ne o dílech které nejsou psány primárně jako literární masturbace (byť sekundárně to u tohoto díla platí), ale jako použitelné předměty spadající do dané rubriky pro hru.

Další věc která je taková osobnější - nemyslim si že bych měl posílat věci do ČaE. Ta rubrika jde v drtivé většině toho co tam chodí mimo mě a na díla se tam dívá z jiné strany. Já se nemíním pod dílem v diskusi bavit o tom jestli jsem použil správné výrazové prostředky, jestli mám v desáte větě za pátym slovem správně čárku ani o ničem podobným. Ani bych toho nebyl fundovaně schopen. Chci se bavit o předmětu z hlediska DrD, což se obávám v ČaE neproběhne, jelikož se tam na to budou dívat jako na vtip, což sice snad je, ale až v druhé řadě.

2. Myslím že pravidlovej doplněk snese pohodlně češtinu hovorovou. Navrhuji abys podrobil v tomto koncepci revizi (Například konzultací s redaktory literárněji zaměřených rubrik, kteří si budou snad v užití jazyka jistější než my). Ale co se gramatickejch chyb týče, slibuju že to ještě před dalším odesláním proženu korekcí a poperu se s tim aby tam nebyli hrubky a aspoňty čárky byli dobřa atp...

Pozn.: Já vim žes tu koncepci nepsal, ale když už odkazuješ na konkrétní bod tak se pls. aspoň podivej že je to ten správnej a jestli se tam vubec něco takovýho píše. Já si pak připadám jak blbec když to nemužu najít.

Pozn.2: Revizi by možná stálo za to podrobit i jiný části koncepce, například tu že se máme na šulína a terryho obracet s pomocí v MS. Minimálně proto že ani jednoho sem tam už dlouho neviděl se jich zeptat jestli to ještě platí. Nebo to o té jejich tématické soutěži. No pokračovat o koncepci mužem u rubrikového stolu jestli chceš, sem to myslim nepatří.

Pozn.3: Je mi jedno jaké bude mít dílo hodnocení, myslim že na tom je toho dost aby se tam mohlo vyjímat s jednou * za nápad. Nepsal sem ho do soutěže o ohyzdu. Jestli máš strach že by kvuli omáčkomilum mohlo v téhle soutěži figurovat si seženu několik lidí který poprosím aby mi dali 0*, což by mělo dílo z té soutěže účinně diskvalifikovat.Poslat změněné (13.09.2007 18:13)

 Seznam diskuzních for   |  Všechny reakce   Novější téma  |  Starší téma 

 Témata Autor  Datum
 (Ukončeno) Předměty - Ubrousku prostři se! - Zombie - Zamítnuto  Nový
Zdenál 26.05.2007 02:25 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
tuvy 26.05.2007 12:23 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zombie 28.05.2007 15:36 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zdenál 28.05.2007 17:43 
 Záležitost Post Scriptum  Nový
Zombie 29.05.2007 13:03 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Alcator 29.05.2007 19:47 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
delorian (neprihlásený) 29.05.2007 23:00 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
tuvy 30.05.2007 06:31 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Alcator 30.05.2007 12:12 
 Re: Alcator, Delorian  Nový
Zdenál 30.05.2007 14:39 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Legar 31.05.2007 09:08 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zdenal 31.05.2007 11:47 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Alcator 04.06.2007 22:55 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zdenál 26.06.2007 22:19 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zombie 28.06.2007 10:19 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zdenál 28.06.2007 22:45 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Globox 31.08.2007 13:37 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zombie 04.09.2007 16:12 
 Re: Předměty - Zamítnuté dílo - Ubrousku prostři se! (Zombie)  Nový
Zdenál 13.09.2007 18:12 


 Toto téma je ukončené 

phorum.org