Pro PJ
Kontakt
 Nové téma  |  Aktuální forum  |  Zobrazit Téma  |  Hledat  |  Přihlášení   Novější téma  |  Starší téma 
 Problém z PJ
Autor: Ernest (195.113.227.---)
Datum:   18.10.2007 13:50

Jsem hrac a mam problem z PJ:PJ hraje jak jinak za PJ to je jasné ALE take hraje za postavu(sam za sebe) To je docela neobvikle protoze napr.. si strasne v Dobrod... pomaha

Odpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Ithildur 
Datum:   18.10.2007 16:18

Ahoj,

to, čo opisuješ, je naozaj problém. Mohlo by to do istej miery fungovať, ak by dokázal oddeliť tieto dve role a každú vykonávať nezávisle, ale takto by to rozhodne robiť nemal. Ak majú podobný názor aj ostatní hráči, mali by ste mu dohovoriť, ak neuposlúchne, vymeniť ho. Ak s tým ostatní hráči problém nemajú, aj tak by si si to s ním mohol skúsiť vydiskutovať, prípadne aj s hráčmi. Znovu pomôže zmena PJ, prípadne zmena celej hracej skupinky, ak by sa všetci postavili proti Tebe. Nie je to zrovna najpríjemnejšie, ale ak by to inak nešlo, vždy lepšie než nemať z hry nič.
Ja ako PJ by som nikdy nehral súčasne aj ako hráč, PJ na to má NPC, u ktorých samozrejme tiež treba dodržiavať nezávislosť vedomostí a hrať ich fér. Ak by som mal PJ, ktorý by mi toto robil, určite by som sa s ním porozprával a ďalej pokračoval, ako som Ti radil.

Dúfam, že sa Ti podarí tento stav zlepšiť, takto to naozaj nemá veľký zmysel...

SÚ IthOdpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Aramir (---.99maxprogres.cz)
Datum:   18.10.2007 19:43

Dělat Pj a zároveň hrát za jednu z postav je podle mě dost nešikovné a je z toho vždy více škody než úžitku. Pjovi, který se chce aktivně účastnit hry s družinkou bych doporučoval např. vytvořit si CP, která by postavami nějakou dobu cestovala a zapadla by do dobrodružství. Nejlépe by měla taková CP být o něco slabší než VP, aby zásadně novlivňovala jejich činnost a "neřešila" sama všechny překážky, které bude Pj družince do cesty klást. Takhle se Pj může dostatečně vyřádit i jako hráč- hlavně prostřednictvím rozhovorů s ostatními hráči a když už budou dobrodruhové ve slepé uličce, tak jim prostřednictvím Cp nějak pomoci. Ale jak říkám, tato Cp by neměla mít stejné postavení a vliv na samotnou hru jako ostatní postavy.

+A-

Odpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Gonzáles 
Datum:   06.11.2007 18:53

Áve lidi!
No je to opravdu velký problém, když hraje PJ za postavu... ale občas to jináč nejde... Sám sem řešil takový problém. Hrát či nehrát jako Pj za postavu v družince?
Nakonec protoze nas bylo malo (2 hraci + ja) sem vzal postavu kouzelnika (int 21) a v druzince byl hraničář íq tykve a kroll valečník iq eště věči tykve... a teď hrajte jo?!? Pokud chce někdo hrát za inteligentnější část družiny tak si pěkně naběhne (a proto sem hrál ještě za 2 další kouzelníky a amazonku a ...) Prostě krize...

A pak zkuste zinscenovat jen pitomou koulovačku mezi čarodějem a kouzelnicí na straně jedné a nekromantem, chodcem, amazonkou, druidem a bojovníkem na straně druhé tak aby ste nikomu nenadržovali jo?

Prostě a jednoduše neni nic lepšího než mu to zkusit osladit... Třeba tim, že během rozhovorů s CP se budete ptát jeho postavy na názor a další ptákoviny ze kterých se jen tak nevykroutí... A pak se koukejte co bude delat... Pokud to je svi.. tak vám to určitě pěkně osladí...

Jo, pokud je PJ fér vůči všem a všemu pak neni problém...

A jak řekl Aramir - ta CP putující s družinkou je mnohem lepší... Vono totiž když je postava Pj přímo členem družinky tak se furt nemůže vymlouvat na to že nemá názor a že nechce vyjadřovat atd...
áve Gonzáles

Vše je jen otázka zvyku!

Odpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Skewer 
Datum:   11.12.2007 00:31

Heh, 2 iq-tykve postavy jsou ještě dobrý, naopak jsou tvárné, ale zkus vymýšlet dobrodružství pro kouzelníka (4.úroveň) a alchymistu (2.úroveň) tak, aby se alespoň občas udál nějakej zajímavější boj, ale nezabil je ;)

Ale k tématu - a proč je vlastně nutné, aby CP cestovala s družinou ? Jasně, sem-tam to neškodí, ale trvale je to zbytečnost. Vždyť je to PJ, ať si sám vymyslí spoustu zajímavých CP, které spestří hru zajisté víc, než jedna, která se bude vláčet s postavami deset dobrodružství v kuse.

Ačkoliv je pak zajímavé, když už si postavy myslí, že takovou CP znají a PJ je dokáže nějak překvapit... Aniž by to odporovalo logice, ovšem.

Napovídat hráčům skrz takovou CP může být občas použitelné, ale nesmí se to stát trapně předvídatelné ("co řekne tadyhle Franta, to bude určitě správné řešení...").

-skeWer

Stay vigilant. Stay focused. Stay alive.

Odpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Gonzáles 
Datum:   18.12.2007 17:07

Áve!
No ano, když hraje Pj nějakýho magora válečnickýho (nic proti válečníkům), tak má úžasnýho robůtka kterýho se nikdo nemůže ptát...
Jo a k tématu. Ono není nutné družinu doprovázet, ale někdy neni zbytí (málo hráčů; nebo nějaká blbost PJ - v odůvodněných případech se to skousnout dá, ale musí to mít nějako ulogiku...)
áve Gonzáles
P.S. snad nemluvim moc z cesty - píšu to ve spěchu...

Vše je jen otázka zvyku!

Odpovědět na tento příspěvek
 
 Re: Problém z PJ
Autor: Hwaigon (158.194.63.---)
Datum:   25.05.2009 12:27

ahoj,

já osobně jsem Pj a kvůli ději jsem musel hrát za kudůka. Bral jsem ji jako CP i ostatní hráči ji tak brali. Dokonce sem párkrát úplně zapomněl na to, že za ni hraju, takže v mém případě je to jen přítěž. A jak říkám, mělo by k tomu dojít jen v případě, že je ta postava nějak klíčová, fakt dost důležitá, mám např postavám hodně pomoci, nebo je naopak pohřbít.
Doporučoval bych třeba hlasovat, aby postavu hrát přestal

Hwaigon

Odpovědět na tento příspěvek
 Seznam diskuzních for   |  Reakce strukturovaně   Novější téma  |  Starší téma 


 
 Odpovědět na tento příspěvek
 Váše jméno:
 Váš E-mail:
 Nadpis:
 Sem vepište součet čísel 300 a 83:
   

phorum.org