KONCEPCE sekce Pravidla DrD

(moderátory Dílny jsou: Mavev, UnknowN)
Obsah:

1. Přihlášení a registrace
2. Jak správně pojmenovat vlákno
3. Jak sepsat vlákno
4. Pojmenovávání předělávaného díla
5. Povolené HTML tagy


1)

Žádám všechny, v jejich vlastním zájmu, aby i zde v sekci DraciDoupe.cz používali stejné nicky jaké mají na servru Dracidoupe.cz.

Kde se přihlásit :Po kliknutí na políčko, které je znázorněno na výše uvedeném obrázku (přihlášení), se vám objeví kalsická tabulka pro vyplnění uživatelského jména (nicku) a hesla. Tyto dvě kolonky pečlivě vyplňte a stiskněte tlačítko "přihlášní". Program vaše přihlášení zaregistruje a od této chvíle jste v MS přihlášeni. A to i přesto, že po kliknutí na avizované tlačítko přihlášení, se zdánlivě nic nestalo a kolonky jsou opět prázdné!

Pro registraci klikněte na "Přihlášní" (viz. horní obrázek) a poté na odkaz zvýrazněný na následujícím obrázku :
2)

Veškerá díla, která budou špatně (nepřehledně, nejasně) pojmenována, budou moderátory Dílny automaticky uzavřena. - o jejich znovuotevřní můžete požádat kteréhokoli moderátora prostřednictvím interní pošty servru DraciDoupe.cz poté, co si svůj příspěvek přejmenujete dle normy.

Jak správně pojmenovat dílo?
Je to velice jednoduché. Nezavedeme zde žádný obecný vzorec, kterým by bylo třeba se řídit. Jen řekneme, že název by měl vystihovat obsah celého vlákna. Například tedy:

Errata pro střelecký souboj
Nový způsob řešení boje pod vodou
Pravidla pro zásah letícího terče za pomoci zbraní nepřímé střelby
Nová pravidla pro cestování mezi astrálními světy
Vylepšená pravidla pro smlouvání a svádění


Tyto názvy jsou správné, protože jsou výstižné a jasné. Každý si jistě umí představit, co v příspěvku s obdobným názvem může naleznout.

Za špatný název vlákna bude považováno a důvodem k uzavření vlákna tedy bude např:

Pomozte mi s pravidly!
Jak na to?
Problém
V pravidlech je chyba
Nějak mi to nejde do hlavy...

Tyto názvy naopak správné nejsou a vlákna, která se pod obdobným názvem skrývají, budou uzavřena. Jsou totiž chaotická, nicneříkající a neúčelná.

S případnými dotazy se obracejte na moderátory Dílny (Mavev, UnknowN)

A k čemu že to bude dobré?
Žádám všechny uživatele, aby to nebrali za buzeraci. Naším cílem totiž není vás otravovat, nýbrž vám pomáhat. Tato opatření je zavedeno z jednoduchého důvodu, kterým je přehlednost. V Pravidlech DrD žádáte ostatní uživatele o pomoc s erratou vašich nových pravidel, buďte k nim tedy slušní a udělejte jim sledování jednotlivých pravidel co nejsnadnějším.


3)

Jak sepsat vlákno!

a) Povoleno jest:

 • Co se formy samotného vlákna týká, tak zde nejsou žádné zábrany z hlediska gramatiky a diakritiky. Nikdo Vám tedy nebrání psát příspěvky bez háčků, čárek apod. Všichni ale zároveň musí počítat s tím, že příspěvek který obsahuje velké množství pravopisných chyb nebo postrádá výše zmíněné háčky a čárky, bude mít po odeslání na web (např. do sekce ČaE doplňky k pravidlům) jen minimální šanci na schválení ze strany redaktorů stránek DraciDoupe.cz .

 • Pokud jde o obsahovou stránku celého díla i diskusí, tak zde platí známé pravidlo:"Co není zakázáno, to je povoleno."

  b) Tolerovat nebudeme

 • V sekci Pravidla DrD platí a jsou vyžadována stejná pravidla slušného chování, jako na stránkách DraciDoupe.cz .

 • Tímto tedy upozorňujeme, že všechny nevhodné příspěvky budou moderátory okamžitě mazány a to bez předešlého upozornění. Pod pojmem nevhodné příspěvky jsou myšlena vlákna, která budou obsahovat urážky, nadávky či pomluvy všeho druhu nebo text, který je naprosto od tématu.


  4)

  Jeden příspěvek = jedno vlákno.
  Pokud jste s dílem výrazně pokročili, sepište jeho opravenou verzi a tu zveřejněte jako nové vlákno. Vkládání vylepšené verze příspěvku do vlákna původního (jako diskusi s názvem "verze 2") není nijak zakázáno, ale obecně to nedoporučuji. Většina uživatelů MS totiž otevře vlákno a začne okamžitě číst pilotní příspěvek. Když se člověk po přečtení celého příspěvku dozví, že o něco níže už je jeho opravená verze, tak už pochopitelně nebude mít chuť to číst znovu a vy se tak zbytečně připravíte o kritika.

  V případě vydání nové verze požádejte některého z moderátorů (Mavev,UnknowN) o uzavření starého vlákna (ne o jeho smazání), aby vám lidé zbytečně neradili u dvou různých verzí. Nikdy nežádejte více než jednoho moderátora.

  Co se pojmenování vlákna v tomto případě týče, tak platí vzorec:

  Původní název vlákna + číslo verze

  Například:

  Nová pravidla pro vodní dech
  Nová pravidla pro vodní dech v. 2
  Nová pravidla pro vodní dech v. 3

  V žádném případě však:

  Nová pravidla pro vodní dech
  Jak dýchat pod vodou v.2
  Ještě jedna oprava toho dechu

  V případě dokončení vlákna nežádejte moderátory o jeho okamžité odstranění z Dílny, moderátorům pouze oznamujte zveřejnění vašeho díla na stránkách www.dracidoupe.cz .


  5)

  V této sekci budou veškeré HTML tagy zobrazeny ve zdrojové podobě, tzn. obsahoval-li váš příspěvek <B>, bude zobrazeno <B>.


  Obsah :

  1. Přihlášní a registrace
  2. Jak správně pojmenovat vlákno
  3. Jak sepsat vlákno
  4. Pojmenovávání předělávaného díla
  5. Povolené HTML tagy


  S případnými problémy se obracejte na moderátory Dílny. Děkuji.