Při přípravě tohoto příspěvku jsem narazil na dva roky starý zelgarisův příspěvek "Škrcení". Protože jsem se svého nápadu nechtěl vzdát a také proto, že jsem celý systém pojal jinak, než zelgaris, rozhodl jsem se tento příspěvek přecijen napsat Níže popsaný systém proto berte jako alternativu k jistě výbornému příspěvku zelgarisovu.
Jak uvidíte, zaměřil jsem se na věc, kterou zelgaris zmínil jen okrajově-na škrcení strunou nebo podobným předmětem. Škrcení jako takové jsem nerozebíral, protože předpokládám, že zloděj raději použije strunu, než aby se s někým pral a snažil se ho uškrtit holým rukama.
Škrcení strunou je ideální způsob tiché likvidace protivníka-nezůstává po něm krev jako po dýce a je spolehlivější než jed.
Škrcení strunou je speciální zlodějský útok a pokud ho chce zloděj provést musí mít-celkem pochopitelně-vhodnou strunu. Většina zlodějů používá ocelové struny dlouhé 50-60 coulů, které jsou na obou koncích upraveny tak, aby se daly lépe držet. Taková struna-je-li vhodně dimenzována(tj. má přiměřenou sílu)-má při útoku pravděpodobnost přetržení 2%. Tuto pravděpodobnost může PJ upravit v závislosti na okolnostech (únavě materiálu, síle oběti atp.). Pro útok lze samozřejmě použít i jiné předměty, než strunu: například provaz, řetěz, šál, řemen… Pro ty však platí jistá omezení:
1. provaz: základní pravděpodobnost přetržení je mezi 40-15% procenty (v závislosti na síle provazu, jeho kvalitě atp.) a doba škrcení se prodlužuje o 2-5 kol (v závislosti na síle provazu-čím silnější provaz, tím déle to trvá)
2.řetěz: přetrhne se jen při hodu 00-pravděpodobnost se dále neupravuje (snad jen, pokud by šlo o velmi tenký řetěz nebo řetízek). Pravděpodobnost úspěšného útoku klesá o 5-10% (zloděje může prozradit chrastění řetězu).
3.šál: jako u provazu
4.řemen: nemůže se přetrhnout (jen hod 00), úprava možná opět jen při výrazně tenkém řemenu. Doba škrcení se prodlužuje o 2-5 kol, v závislosti na síle řemene)
Hod k% na přetržení se provádí každé kolo škrcení.
Vlastní škrcení se skládá ze dvou částí-"začátku" a "průběhu". "Začátek" je hod k%, který ověřuje, zda se zloději podařilo oběť překvapit (škrcení strunou je možné jen zezadu) a přehodit jí smyčku kolem krku. Shrnují to tyto tabulky:
Pravděpodobnost úspěchu škrcení strunou
Úroveň zkušenosti
1
2
3
4
5
Závisí na
Pravěpodobnost úspěchu
10
13
16
19
22
1Roz+1Obr
Od 6. úrovně se nerozlišuje mezi lupičem a siccem:
Úroveň zkušenosti
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Pravěpodobnost úspěchu
26
30
35
39
45
52
60
68
75
85
91
Úroveň zkušenosti
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Pravěpodobnost úspěchu
96
102
107
113
118
124
129
135
141
147
152
Úroveň zkušenosti
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Pravěpodobnost úspěchu
158
163
169
174
180
185
190
195
199
Při neúspěchu v hodu k% se zloději nepodařilo oběť zachytit, přichází o svou akci a dalším kole automaticky ztrácí iniciativu.
Pokud však uspěje počítá se toto kolo jako první kolo škrcení (bez dalšího ověřování hodem proti pasti, viz. níže) se všemi neblahými důsledky pro oběť.
Vlastní fáze "průběh" trvá pět kol (to, že uškrtit člověka trvá pět kol je jen teorie, kterou jsem v praxi neověřoval, ale připadá mi to spravedlivé z hlediska soubojového systému. Pokud máte někdo jiné poznatky, uvítám připomínky), ke kterým se ještě přičítá bonus (odčítá postih) oběti za odolnost (škrcení ale trvá vždy nejméně dvě kola). V každém kole přichází oběť o poměrnou část svých stínových životů (tj. pokud má škrcení trvat 5 kol, ztrácí v každém kole 1/5)-samozřejmě se zřetelem na výše zmíněné opravy podle škrtícího nástroje, a navíc o jeden život skutečný. Ztratí-li všechny stínové životy, oběť umírá (stínové životy jsou v tomto případě jen pomocnou jednotkou).
Na začátku každého kola "průběhu" si zloděj hází proti pasti: Roz+Rozdíl Sil~5 škrcení pokračuje/oběť se uvolnila. Při neúspěchu si hází ještě k% na přetržení nástroje-základní pravděpodobnost přetržení jako normálně+bonus oběti za Sílu (ale vždy nejméně +1). Pokud se nástroj nepřetrhne, může se zloděj následně pokusit o opětovné zachycení oběti dle "Tabulky pravděpodobnosti úspěchu škrcení strunou" s postihem -(35%+bonus za Sílu oběti (ale vždy nejméně -1%)). Pokud uspěje, je oběť opětovně zachycena a pokračuje škrcení (fáze "průběh"). Tentokrát se jí ale životy odečítají až od následujícího kola.
Pozn.: má-li oběť na krku část zbroje (např. kroužkovou kapuci), neztrácí každé kolo onen skutečný život a navíc se doba škrcení prodlužuje o tolik kol, kolik je KZ. Oděv nemá na škrcení žádný vliv.
Hlasování
Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.
Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.
Diskuze
Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.
Souhlasím s Edaxem že struna je pro zloděje více stylová. Hraju za vlastní povolání (něco jako vrah) a měl jsem dost problém se sepsáním pravidel pro zabíjení ze zálohy (včetně škrcení strunou). A tohle je opravdu dobrý.
Už se vedlo hodně diskuzí okolo, jak se vlastně škrtí strunou, a jak se to má pořádně udělat, tak tady toto aspoň už vyřeší ty zbatečné diskuze okolo.. Dost lidí volí klasiku kudlu do zad nebo podříznout, ale struna je taková stylovější pro zloděje. Dýka do zad je klasičtěší spíše pro hrubé vrahy..
Líbí se mi to opravdu dost a myslím, že to určitě využiju..
No myslím že kdybych byl na 1 úrovni a škrtil bych tě tak bych si na procenta házet nemusel......KO
No spíš bych to dal jako řemeslo(Třeba jako kovařina v PPP)
Takže nic moc!!