www.Dracidoupe.czDruidské klany

Příprava pro tisk (tisknuto 1654x)
Autor:Dradol
Přidáno: 13:33:28 17.09.2006
Hlasovalo: 17
Průměrné hodnocení: 2

Anotace: Druid nemusí být jen starší muž sbírající byliny…

Úvod

Druid se může od 6. úrovni rozhodnout, že přejde do určitého klanu Druidů (Většinou ho k tomu někdo dovede, jeho mistr, nebo prostě jiný Druid.). Tyto klany se odlišují schopnostmi a také hierarchií (ta může být na každém světě jiná). Dělí se na několik klanů:

Základní Druid - tito Druidové jsou normální Druidové, kteří nepatří do žádného klanu
Druidové modré - jsou takzvaní vodní Druidové, tedy vše co dělají je spjato s vodou.
Druidové bílé - jsou to Druidové zaměřující se na světlo a energii.
Druidové černé - to jsou Druidové, kteří se podobně jako nekromanti rozhodli zabývat čistě temnou magii.

Druidská magenergie

Je pro všechny Druidy v zásadě stejná.

Stupeň Inteligence
Úroveň6-78-910-1112-1314-1516-1718-1920-21*
61819192022232425
72223232425262627
82627272930313234
93031313435363940
103536363940424446
114040414344454850
124646475050535557
135050515555586164
145657596263667074
156262646969717680
*podle pravidel není možné aby Druidova inteligence přesahovala 19 ale je možné, že by byl Druid příslušníkem některé z nových ras, která má bonus k inteligenci vyšší, než ty ostatní.

V případě, že Druid vstoupí do nějakého klanu ztrácí schopnosti Druida z pravidel (tedy Druidova lesní kouzla, boj se zvířaty, odvracení zvířat, předpovídání počasí,...), společná kouzla pro chodce a Druida mu zůstávají.

Základní Druidové

Nejrozšířenější Druidové, Viz. Pravidla DRD

Druid Modré

…Plavím se po moři s mimy věrnými druhy, když najednou přes loď přeskočí delfín. Já i celá má posádka užasle hledíme za ním, když najednou celou loď zaplaví mlha. Strašlivá vodní příšera rozbíjí trup lodi a my jsme donuceni opustit loď na kusech dřeva. Přežil jsem jen já a mí dva druhové, v mlze jsme spatřili postavu v černém plášti a jak zmizela rozplynula se i mlha…

Úvod do světa vodních Druidů

Plavil jsem se po moři na staré plachetnici s cílem najít svůj nový domov, domov někde na pustém ostrově blízko oceánu a daleko od všech… Gurtiertis Gonter, Druid osmého kruhu modrých klanů

Vodní Druidi žijí většinu života, buďto ve vodě nebo kolem vody. Často je to právě vodní Druid co zachrání loď, nebo ji naopak zničí. Podobají se obyčejným Druidům v tom ochraně svého území, zatím co zelení Druidi chrání hvozd, tak vodní Druidi chrání své moře.

Schopnosti vodních Druidů

Boj s vodními zvířaty
Je vlastně podobný jako boj lesního Druida se zvířaty, až na to, že u vodního Druida se tato schopnost vztahuje pouze na zvířata žijící ve vodě a k boji s nimi má bonus +5.

Druidovy zbraně
V případě, že tráví vodní Druid hodně času pod vodou, by bylo pro něj krajně nepraktické, aby používal pouze dřevěné zbraně (dřevo dříve či později ve vodě trouchniví), proto vodní Druid může používat Lehké jednoruční zbraně.

Hůl
Hůl vodního Druida je vyrobena z kusu vzácného a zvlášť odolného dřeva (s pomocí kouzla), které nikdy netrouchnivý. A jinak pro ni platí stejná pravidla jako pro hůl Druida v pravidlech DRD pro pokročilé, její útočné číslo je 7/-2 a obrané číslo +2, je asi 2 metry dlouhá.

Předpovídání počasí
Stejná pravidla jako u Druida viz pravidla DRD pro pokročilé.

Meditace
Vodní Druid potřebuje k meditacím vodu. Je pochopitelné, že na moři mu bude meditace trvat jen několik málo minut, zatímco na poušti se sklenicí vody před sebou mu to bude trvat několik hodin a se značným postihem co se počtu mágů týče. K meditaci potřebuje mít na blízku vodu, na průměrnou meditaci (takovou, která trvá asi 3směny) stačí když je poblíž studna, nebo když je po dešti. Na kvalitní meditaci ( trvající1,5 až 2směny) stačí když je v blízkosti jezero, řeka nebo moře. Na Velmi kvalitní meditaci (tedy trvající asi 1směnu) musí být ponořen ve vodě, nejlépe v moři, nebo jezeře. Na „špatnou“ meditaci (tedy 5-6 směn) stačí asi 1litr vody (tedy láhev).

Druidova vodní kouzla Vodní kouzla Vodního Druida jsou: Orientace Vodní dech Mlha Mluv s vodními tvory Přivolej vodního tvora Cit vody Cit dřeva Cit kamene Rozbouři moře Uklidni moře Vlna Popros mraky

Orientace
Magenergie: 1mág
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: kdykoli
Dosah: Viz níže
Rozsah: Viz níže
Vodní Druid neomylně určí kde se na vodní hladině nachází, kterým směrem je pevnina a dokonce lodě do vzdálenosti 3 námořních mil.

Vodní dech
Magenergie: za sebe žádná za ostatní 3 mágy za první a 1 mág za každou další směnu
Vyvolání: u sebe okamžitě u ostatních 1 kolo
Působení: 7. úroveň
Četnost:u sebe 8hodin denně
Dosah: Dotek
Rozsah: Viz níže
Toto je vlastně kouzlo jaké známe u kouzelníka (viz Pravidla DRD pro začátečníky), až na to, že toto kouzlo má Vodní Druid 8 hodin denně bez použití magenergie.

Mlha
Magenergie: 10mágů
Vyvolání: 1 kolo
Působení:6. úroveň
Četnost:1-2x denně
Rozsah: Na vodě
Dosah: okruh 300 - 500 sáhů
Tímto kouzlem Druid vytvoří v okolí 300-500sáhů mlhu přes kterou lze vidět pouze na vzdálenost 2-4sáhy. Toto kouzlo se liší od Druidova kouzla Temnota tím, že je na určitou vzdálenost vidět, ale za to má oproti němu jisté výhody, vypadá mnohem přirozeněji, než kouzlo temnota, také má větší dosah a působí na vodě.

Mluv s vodními tvory
Magenergie: 2mági za první větu
Vyvolání: 1kolo
Rozsah: 1 tvor
Dosah: 5sáhů
Četnost: kdykoli
Tímto kouzlem dokáže Druid mluvit se všemi druhy vodních tvorů (dostatečně inteligentních, tedy nepromluví si s bakteriemi, nebo ježky). Magenergii potřebuje pouze na první větu, ostatní věty zvládne bez magenergie.

Přivolej vodního tvora
Magenergie: 20 mágů
Vyvolání: 2 kola
Působení:6.úroveň
Četnost: kdykoli
Rozsah: 1vodní tvor
Dosah: 10námořních mil
Toto kouzlo přivolá jednoho vodního tvora, který je v dosahu, může to být Vodní obr, Modrý Drak, Vodní had, nebo jen žralok, či delfín. Takovýto tvor často útočí na to na co může, ale tvorové ve vodě si ve velké míře (tedy většina tvorů) váží Druida a jeho přátel.

Cit vody
Magenergie: 0mágů
Vyvolání: 1 kolo
Působení:6. úroveň
Četnost: kdykoli
Dosah: Dotek
Rozsah: Jeden pramen
Jestliže vztáhne Druid ruce na pramene zjistí jestli není škodlivý. Odhalí tak případné nezdravé látky, nebo parazity uvnitř pramene.

Cit dřeva
Magenergie: 2mágy
Vyvolání: 1 kolo
Působení: 7. úroveň
Četnost: 3x denně
Dosah: Dotek
Rozsah: Kmen
Jestli že Druid položí ruku na kmen libovolného živého stromu vycítí zdali je v okolí nejbližší čistý vodní zdroj.

Cit kamene
Magenergie: 2mágy
Vyvolání: 1 kolo
Působení: 7. úroveň
Četnost: 2xdenně
Dosah: Dotek
Rozsah: Viz níže
Jestliže Druid položí svou dlaň na skálu odhalí blízké jeskyně a jejich přibližný směr a vzdálenost. Stejně tak může ve skále odhalit pramen.

Rozbouři Moře
Magenergie: 23mágů
Vyvolání: 1 směna
Působení: 6. úroveň
Dosah: 200sáhů
Rozsah: Moře
Četnost: 1denně
Na moři se začnou tvořit vlnky, později vlny, z mraků začne silně pršet a fouká silný vítr, zase nějaký Vodní Druid využil své moci… Jedná se o ovlivnění přirozeného počasí, proto Druidové tohoto kouzla nevyužívají příliš hojně, ale není to žádné pravidlo, Druidům nebrání žádné nařízení ani nic podobného používat toto kouzlo, jen není u velké většiny příliš populární.

Uklidni moře
Magenergie:26mágů
Vyvolání: 1směna
Působení:6. úroveň
Dosah: 200sáhů
Rozsah: Moře
Četnost: 1xdenně
Hladiny se zase uklidní. Působí jak na moře rozbouřené Druidem tak i na přírodní bouři. Toto kouzlo Druidové nepoužívají zrovna nejraděj, stojí je totiž nejen mnoho mágů, ale také hodně síly.

Vlna
Magenergie: 17mágů
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6.úroveň
Past: Obratnost + 1 +0 ~ nebezpečnost 8 ~ přehodí udrží se/ nepřehodí neudrží se
Četnost: 1x denně
Dosah: 100sáhů
Rozsah: 1vlna
Vedle lodi se z najednou objeví vlna (asi 5-10sáhů vysoká) a ta smete vše co je na její palubě lodi. Toto kouzlo používají Druidové hlavně na zneškodnění posádky lodi.

Popros mraky
Magenergie: 10mágů
Vyvolání: 3kola
Působení: 6 úroveň
Četnost: 1x denně
Rozsah: 3čtvereční míle
Tímto kouzlem Druid uprosí mraky aby se „slitovali“ (například nad oblastí, kde je sucho) a seslaly déšť, ten trvá od 1do10směn (1K10). Toto kouzlo Vodní Druidové velice rádi využívají, přináší totiž vodu, tedy podle filozofie vodních Druidů život.

Druid Bílé

…a světlo zažene tmu, rozzáří noc a prostoupí do lidských srdcí…

… navzdory všeobecnému mínění světlo neznamená dobro…

Úvod do světa Druidů světla

Druidové světla se zaměřují na energii a na světlo. To však ale neznamená v žádném případě, že Druid světla musí být nutně dobrý, může být naopak velmi zlí.

Schopnosti Druida světla

Druid světla a zvířata
Druid světla ani nemusí spatřit zvíře ale už na několik metrů vidí jasnou záři, tedy životní energii zvířete, (týká se pouze vyšších druhů zvířat Ryby, Obojživelníci, Plazi, Ptáci, Obratlovci a netýká se lidí.).

Hůl
Hůl je dřevěná a na konci je kámen který v noci svítí (nejedná se však o nijak pronikavé světlo).

Předpovídání počasí

Druid světla dokáže zcela přesně určit východ a západ slunce.

Meditace
Druid světla potřebuje ke svým meditacím denní světlo (ranní paprsky zcela postačí). Druid, zavřený v kobce je také velmi slabý často onemocní nějakou chorobou, v takovýchto prostorách má hodně pocit klaustrofobie, často je malé světýlko jeho hole to poslední co ho drží při životě, ale i to se může po několika dnech v temné kopce změnit, toto světlo je totiž také vázáno venkovním světlem proto po několika dnech ve tmě zhasíná, často spolu s životem Druida Světla.

Kouzla světla
Kouzla Druida světla:
Záře
Schopnost vidět v záplavě světla
Schopnost vidět ve tmě
Najdi Světlo
Najdi Dobro
Najdi Zlo
Paprsek světla

Záře
Magenergie: 10mágů
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6.úroveň
Četnost:1xdenně
Dosah: 150sáhů
Rozsah: Kdekoliv
Okruh zaplaví osvětlující záře ve které vidí jen Druidi světla a osoby na které je sesláno následující kouzlo. Toto kouzlo má oproti kouzlům Temnota a Mlha následující výhody i nevýhody. Výhodou je, že ho lze použít prakticky kdekoli a také, že po seslání kouzla Schopnost vidět v záplavě světa, v něm mohou vidět i jiné osoby.

Schopnost vidět v záplavě světla
Magenergie: u Druida automaticky u ostatních 4mágy za první a 1za každou další směnu
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: 10xdenně
Rozsah: 1osoba
Dosah: Dotek
Rozsah: 1 tvor
Osoba dokáže vidět v jakémkoli světle a když přejde za světla do tmy nebo naopak vidí normálně a nemusí se rozdávávat.

Schopnost vidět ve tmě
Magenergie: u Druida automaticky u ostatních 3mágy za první a 1za každou další směnu
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: 10xdenně
Dosah: Dotek
Rozsah: 1 tvor
Osoba dokáže vidět ve tmě jako by měla brýle pro noční vidění. Když přejde za světla do tmy nebo naopak vidí normálně a nemusí se rozdávávat.

Najdi světlo
Magenergie: 2mágy
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6.úroveň
Četnost: 2xdenně
Rozsah: Jedno pronikající světlo, nebo světelný zdroj
Dosah: 100sáhů
Najde světlo na vzdálenost 100 sáhů. Toto kouzlo může pomoct například v jeskyni, nebo pro Druida, který ztratil zrak.

Najdi dobro
Magenergie: 15mágů
Vyvolání: 2kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost:2denně
Dosah: 10sáhů
Rozsah: 1humanoid
Druid odhalí dobro v lidech, dokonce i to skryté za maskou zloby nebo ukryté hluboko v podvědomí. To se však nijak neprojeví, pouze Druid pozná dobro v daném člověku.

Najdi zlo
Magenergie: 15mágů
Vyvolání: 2kola
Působení: 7. úroveň
Četnost:1denně
Dosah: 10sáhů
Rozsah: 1humanoid
To samé jako předchozí kouzlo, jenže místo dobra odhalí zlo.

Paprsek světla
Magenergie: 5mágy
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost:: kdykoli
Dosah: 20sáhů
Rozsah: 1tvor
Z rukou, nebo z hole Druida vyšlehne oslňující zář, který zraní zasaženého tvora za 2-12životů. Jedná se o klasické útočné kouzlo.

Druid černé

…už jsem pochopil, že boj za správnou věc nemá cenu, že vybrat si snazší cestu je lepší než být stále na straně dobra, že zlo porazí dobro, že budu mocnější přidám li se k zlu a vypiji pohár čistého zla…

Úvod do světa Druidů černé

Zlo slouží jim oni slouží zlu… Druidové temna žijí z pravidla v temných lesech nebo ve velmi nebezpečných jeskyních.

Schopnosti temných Druidů

Temná kouzla temného Druida jsou:
Temnota
Dech zla
Odhal zlo
Projev zlo
Zatemni slunce
Otrav vodu
Otrav půdu
Otrav dřevo

Temnota
Magenergie: 10mágů
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: kdykoli
Prakticky kouzlo obyčejného Druida Viz.: pravidla.

Dech zla
Magenergie: 5mágů
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: kdykoli
Dosah: 10sáhů
Rozsah: 1-2tvorové
Z Druidových úst vyšlehne temnota (temný dým plynoucí daným směrem), který zraní jednu zasaženou oběť, či oběti za 2-12životů. Toto kouzlo lze seslat na dvě oběti, ty však musí být v maximální vzdálenosti od sebe 1sáh, Druid musí také upět v hodu na pravděpodobnost, pravděpodobnost zásahu obou dvou za takovýchto podmínek je 85%. V případě neúspěchu (tedy 86-97) není zasažen ani jeden z cílů, v případě fatálního neúspěchu (98-100) se kouzlo nezdaří vůbec a zraní Druida. Jestli se Druidovy podaří zasáhnout oba zraní každého z nich za 2-12 životů. Stejně si háže pokaždé, ale s tím rozdílem, že pravděpodobnost úspěch bude 89% a fatální neúspěch až 100%.

Odhal zlo
Magenergie: 3mágy
Vyvolání: 2kola
Působení: 7. úroveň
Četnost: kdykoli
Dosah: 10sáhů
Rozsah: jeden tvor
Najde to nejzkaženější v jednom tvoru. (viz najdi zlo, či najdi dobro u Druida bílé)

Projev zlo
Magenergie: 19mágy
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6úroveň
Četnost: 1xdenně
Dosah: 10sáhů
Rozsah: 1tvor
Trvání: 1směna
Po seslání kouzla vystoupí na povrch to nejzkaženější v člověku. Například, jestli tento člověk jen někdy pomyslel na něco spatného oproti svému sousedu bude ho nenávidět a jestli svého souseda nenáviděl, bude ho chtít zabít.

Zatemni slunce
Magenergie: 15mágů
Vyvolání: 3kola
Působení: 6úroveň
Četnost: 5xdenně
Dosah: poloměr 500sáhů
Rozsah: slunce
Trvání: 1směna
Na určeném místě slunce a všude se rozprostře šero, mohlo by se to zdát jako pěkný stín, ale naopak poskytne to živou půdu pro všechny nemrtvé.

Otrav vodu
Magenergie: 2mágy
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: 2x denně
Rozsah: Studánka, nebo 5-10litrů vody
Dosah: Dotek
Voda zčerná a stane se nepitelnou. V případě napití zraní za 1-6životů. Nepřežijí v ní žádní živočichové.

Otrav půdu
Magenergie: 5mágů
Vyvolání:1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: 2x denně
Dosah: dotek
Rozsah: 4čtvereční sáhy
Určená půda zčerná a několik let na ní nic nevyroste. Toto kouzlo zahubí všechny půdní živočichy pod povrchem do hloubky 5sáhů. Hlízy a kořeny pod povrchem dostihne podobný osud.

Otrav dřevo
Magenergie: 4mágy
Vyvolání: 1kolo
Působení: 6. úroveň
Četnost: 2x denně
Dosah: Dotek
Rozsah: Jeden strom
Strom náhle umře, zmizí mu všechny listy, kůra ztratí barvu a popraská. Ve stromě zůstává zbytková magenergie, je tak malá, že nelze destilovat, ale je patrná lesním tvorům, takže si na takový strom nesedne žádný nemagický pták.

hierarchie jednotlivých Druidů

Druidové v druidských klanech se také sdružují do kruhů, v těchto kruzích je ale vždy jen je jeden klan Druidů.

Modří Druidové
Vodní Druidové žijí v kontaktu s vodními elfy. Jejich sněmy jsou z důvodů tradic konány na dně moře. Sněmů se také velmi často účastní i mocnější vodní bytosti z okolí (modří draci, vodní obři, velcí vodní hade, králové vodních elfů…). Na svých sněmech uctívají pohanské bohy moře a volí si velekněze vody, tento velekněz vody je volen doživotně a dostává novou moc.Velekněze moře musejí poslouchat na slovo všichni Druidi z jeho kruhu a vodní Druidové z jiných kruhů k němu mají respekt a ve velké většině případů ho také poslouchají.

Druidové Bílé
Jejich sněmy se konají v svatyních světla, která si staví z pravidla v jeskyních (do místnosti vniká světlo otvorem u stropu). Hlavním vůdcem bílých Druidů je v jedné zemni je takzvaný pán světel (či paní světel), ten disponuje velikou mocí mu s jeho úřadem přidanou, pán světel je doživotní funkce. Stejně jako velekněz moře, i pán světel je velmi vážen, hlavně pak ve svém vlastním kruhu, ale i Druidové z jiných kruhů a dokonce i z jiných klanů k němu mají respekt.

Druidové černé
Jejich sněmy jsou hluboko v temných jeskyních, nebo v temných hvozdech. K jejich sněmům jsou dokonce často přizváni i temní mágové, nekrotheurgové a nekromanti. Při takovém to setkání jeden z Druidů (z pravidla hostitel, ten na čí půdě jsou) využije své moci k zahalení slunce na první směnu postupně pak podle stáří zahalují slunce ostatní. Na každém světě je deset nejmocnějších temných Druidů povýšeno do doživotního stavu pánů temnot. Tito mají velkou moc a musí je poslouchat všichni Černí Druidové, ostatní Druidové je také ve velké míře poslouchají (pokud to není v rozporu s jejich přesvědčeními).

Závěr

Poděkování
Nejvíce mi pomohl Kupurama, jemu patří mé hlavní díky.
Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 25
Ikonka uživatele Aifargonos    [pošta] NEW     18:54:22 19.09.2006
Embir: Súhlasím.

Ikonka uživatele Embir    [pošta] NEW     13:42:28 19.09.2006
Tahle pravidlová modifikace se mi zdá pro druida naprosto nevhodná. Začal bych otázkou - kdo jsou druidové? Podle mne jsou druidové lidé, kteří dokázali to, co mnozí považují za nemožné. Vrátit se k přírodě - oprostit se od všeho, co dělá člověka člověkem (elfa elfem, ...) a stát se opět harmonickou součástí přírody. Utekli před civilizací, kterou nechápou a pohrdají jí. Utekli do hvozdů, kde za nimi nikdo nemůže. Hvozd se stal jejich domovem a jejich rodinou. A tak se stalo, že oni sami se stali hvozdem - zjistili, že jeho moc proudí v jejich žilách. A tak se druidové stali ochránci a poslové hvozdu. A v kontextu tohoto výkladu tví "druidové" prostě druidy nejsou, úplně se vytrácí jejich podstata. Všimni si, že druidové nemají žádná kouzla, která by jim umožňovala vidět do lidí a do konfliktu dobra a zla. Je to proto, že ani jedno ani druhé druidy prostě vůbec nezajímá. Tví "druidové" mají naopak takových kouzel přehršel. Naproti tomu, kouzla, která jsou pravou podstatou druidova povolání (probouzení a chlácholení hvozdu, rychlý růst a vadnutí, ...) nejsou u tvých "Druidů" zastoupena ani v náznaku.

"Druid modré" by se možná dal za druida považovat, pokud by jsi upřesnil tu analogii moře a hvozdu. To by bylo ovšem velmi obtížné a vyžadovalo by to hodně a hodně vysvětlování. Namátkou:
- Moře zabírají obrovskou rozlohu, naprosto nesrovnatelnou s hvozdem a obvykle nemají ani jasně vymezené hranice. Kde končí jedno moře a začíná jiné? Nebo jsou všechna moře jeden obrovský živoucí organismus? Jeden velký "hvozd"?
- Normální Druid sesílá kouzla skrze magenergii hvozdu - moře mají tedy taky vlastní magenergii a vlastní vůli? Mohou se probouzet, stejně jako hvozd?
atd.

Druidové bílé a černé jsou pak prostě jakousi podivnou odnoží hraničáře, která má s druidem opravdu jen velmi málo společného a nedokážu si představit, proč by jim hvozd propujčoval svou magenergii.
Už jenom úvodní věta u druida temnoty
…už jsem pochopil, že boj za správnou věc nemá cenu, že vybrat si snazší cestu je lepší než být stále na straně dobra, že zlo porazí dobro, že budu mocnější přidám li se k zlu a vypiji pohár čistého zla…
mi přijde dost zcestná - druid není na straně dobra nebo zla, druid je na straně hvozdu.
Také citáty u druida bílé jsou zajímavé
…a světlo zažene tmu, rozzáří noc a prostoupí do lidských srdcí…
… navzdory všeobecnému mínění světlo neznamená dobro…

řekl bych, že si to navzájem protiřečí - pokud světlo neznamená dobro, co chtěl autor říci tím, že světlo prostoupí do lidských srdcí? Že bude lidem ve tmě svítit hrudník?

Přiznám se, že jednotlivé schopnosti a kouzla jsem nestudoval příliš do hloubky, ale i při letmém přečtení jsem v nich narážel na mnohé chyby a nesrovnalosti, které byly ve směs zmíněny a opravdu nemám energii je zde vypisovat.

Co se dá dělat, z mého pohledu jsi to prostě vzal za špatný konec a zpracování také za moc nestojí. Dávám 1* za snahu.

Ikonka uživatele Aifargonos    [pošta] NEW     19:54:50 18.09.2006
P.S.: Ako vidno na tom poslednom odstavci, ani ja nepíšem dokonale. Hambím sa :-) ...ale budem sa snažiť, aby som sa zlepšil. ...GJ!

Ikonka uživatele Aifargonos    [pošta] NEW     19:52:21 18.09.2006
Vedro:
Tu nejde o odradenie alebo podporenie. Tu ide o to, aby sme vyjadrili svoj názor na toto dielo. Nie sympatie k autorovi.
Ja rád podporím dielo, keď si myslím, že má potenciál. Ale keď má dielo chyby, treba to jasne povedať. Keby sme podporovali (hodnotili kladne) všetky diela, ako potom spoznáme tie dobré? A ako by autori zistili, v čom urobili chybu? Takto by sme autorom znemožnili zlepšovať sa.
Podpora podľa mňa nie je: "Máš o super: 5*". Ale: "Máš to nanič. Chyby máš v tomto, tomto s tomto. Bolo by lepšie, keby si to urobil takto, takto a takto. Verím, že sa ti to nabudúce podarí lepšie."

Ja nepíšem kritiku preto, aby som niekoho zhodil, alebo sa vyťahoval. Píšem ju takto, lebo ináč by som klamal. Nie je pravda, že si myslím, že ten príspevok je na 4*. Pravda o tom, čo si myslím, je taká, ako som napísal. To neznamená, že si myslím, že to autor nikam nedotiahne. Ja si iba myslím, že tento príspevok je o ničom. Čo neznamená, že také budú aj ostatné. Všetko závisí na autorovi.

.. ..GJ!

Ikonka uživatele Dradol    [pošta] NEW     19:09:40 18.09.2006
Dílo není sice dokonalé, ale doufám, že na něm nějaké ty klady najdete...

Jak už tu zaznělo možná někdy zpracuji pouštního druida, arktického, horského...
Všeobocně v zato se vám líbý vodní Druid, ale druid světla a tmy se vám nelíbý, máte k tomu jistě logické opoctaťnění a to, že Druid by měl chránit určité území. Já sem se, na to zaměřil z jiného úhlu pohledu a to, že tito Druidové jsou zástupci dvou silných přírodních sil Světlo a Tma (dobro a zlo, Jin a Jang, den a noc...), snažil jsem se, aby byli zástupci věstišny víše zmíněných "jevů" . Pokud se na to zahledíte z tohoto pohledu může vám to příd zajímavé...

Ikonka uživatele Vedro    [pošta] NEW     19:08:23 18.09.2006
Me jmeno jest Vedo

I pres nedostatky o kterych mluvite si toto dilo nezaslouzi dostat jednu hvezdu. Timto jen odradite nadejne spisovatele a tvurce s cerstvymi napady. Mnozi z vas jen kritizuji abz dokazali jak jsou moudri a zbehli v pravidlech. Uklidnete se pratele a budte objektivni. Dobry PJ si stejne svuj svet vede sam. Dilo urcite neni podprumerne a i kdyz nestoji na spici toho co jsem cetl, davam demonstrativne 4* (hodnotim na 3* pane Dradole) a vas ostatni vyzivam k tomu, aby jste napred sami neco napsali. Pak poznate ze predsoupit pred publikum jakym jste neni lehke

Napsal VEDRO

Ikonka uživatele Aifargonos    [pošta] NEW     12:16:05 18.09.2006
Ja som drujdov vždy bral skôr ako vládcov a správcov živej prírody. Na počasie, energiu, a tak majú u mňa "kompetencie" skôr iné povolania. Ale uvidíme, možno ma tento príspevok v niečom obohatil:

(1) Prečo si neurobil rovno nové povolanie? Veď stratí všetky schopnosti a nahradí ich inými..

(2) ..no že by som z tých príbehov niečo mal..

(3) Drujdove zbrana: Podľa pravidiel môže drujd bez problémov používať stredné zbrane. Veď je to hraničiar. Pravidloví drujdi iba preferujú drevené zbrane, aby sa na nich "nenahneval" hvozd.

(4) Meditácia s vodou: Konečne niečo nápaditejšie.

(5) Mluv s vodními tvory: Prečo si rovno nenapísal, že to stojí 2 magy za rozhovor? A okrem toho, keď už začne, môže sa rozprávať do nekonečna?
Čo je to "dostatečně inteligentní"? V DrD je definované vlastnosť inteligencia. Prečo si ju nepoužil?

(6) Vlna: Pascu si napísam tak, že som ju nepochopil.

(7) Čo u bieleho drujda robia kúzla: Najdi dobro, Najdi zlo??? Veď sám si povedal, že svetlo nemusí vždy znamenať dobro.

(8) Zaujímavé... Pri Bielych drujdoch bolo: "navzdory všeobecnému mínění světlo neznamená dobro." A pri Čiernych drujdoch: "Zlo slouží jim oni slouží zlu." ..sa mi zdá, že si naklonený skôr k tým temnejším presvedčeniam.

(9) Projev zlo: Chcelo by to pascu. Ľudská myseľ má tendenciu sa brániť.

(10) Otrav vodu: Rovnako jedy mávajú pascu, pretože rôzni ľudia môžu na jed reagovať rôzne.

(11) V tých posledných odstavcoch si povedal akurát, že všetci majú snem, kde si volia šefa, ktorý je "veľmi mocný" a všetci ho musia poslúchať. To mi o hierarchii veľa nepovedalo.

(12) Pri drvivej väčšine kúzle som si nevšimol, že by si bol napísam, ako dlho pôsobí. A pri niektorých z nich to dosť chýba.

Nie... Neobohatil ma. Myšlienka rozdelenia do klanov nie je zlá. Tiež ju chcem vo svojom svete použiť. Ale toto rozdelenie je dosť chabé. Sú to skôr nové povolania a drujdami nie veľmi súvisiace (a ešte k tomu dosť mizerné). Neinšpirovalo ma ani jedno z ich kúel. Ktomu je to nevyvážené, nedomyslené, chaotické. Hromadu vecí si napísal iba tak intuitívne a nevymyslel si ku nim dobré pravidlá.

Shadowmage: Ak si plánoval spracovať drujdov podľa prírodných oblastí, tak to urob. Ja to plánujem v mojom svete tiež a tvoj príspevok by som ocenil ako dobrú inšpiráciu (ak sa ti to podarí. :-)

.. ... ..GJ!

Ikonka uživatele Shadowmage    [pošta] reputace: 1
Mavev: +1
NEW     18:21:30 17.09.2006
Ahoj Dradole,
vezmu to postupně, snad nebudu příliš opakovat již řečené, přece jen Mavev už zmínil základní nedostatky díla:

1) Proč má vodní druid takový bonus v boji s mořskými zvířaty?

2) Vodní dech: Tak zaprvé je to kouzelnické kouzlo a za druhé je divné, aby druid, žijící pod vodou (jak uvádíš) mohl dýchat pod vodou jen třetinu dne. Za třetí se mi nezamlouvá cena 0 magů, chápu, že je to pro vodního druida nejnutnější kouzlo, z hlediska magenergie ve světě je však divné, aby se něco "nadpřirozeného" stalo "jen tak". Navíc má druid kouzlo až od 7. úrovně, to má tedy celou šestou úroveň ve svém prostředí těžký život.

3) Přivolej vodního tvora- co je to Mořský obr?

4) Rozbouři a uklidni Moře- to by stálo za podrobnější popis, například pro souboje lodí je to využitelné. O kolik se zvýší vítr a tak, tedy jak naroste past na potopení lodi. To jeden druid ovlivní skutečně celé moře? Představ si, že se v našem světě koupeš na Kypru a nějaký druid by kouzlo seslal třeba v přístavu v Marseille. Skutečně by byly vlny a vítr po celém Středozemním moři? To je ohromně globální a přesílené...

5) Najdi dobro/zlo - souvisí to nějak s přesvědčením? Také bys měl rozvést to, že je daleko snazší prokouknout nezkušeného sedláka než královského diplomata, uvítal bych tedy past na rozdíl úrovní, možná i na charisma.

6) Zatemni slunce - rozsah by měl být jen nějaké území, druid asi sotva přesune nějaké vesmírné těleso před Slunce, aby vzniklo zatmění. Lepší by bylo vytvoření nějakého oblaku, skrz který neprojdou sluneční paprsky a který se usadí třeba nad vesnicí. Pokud je rozsah skutečně Slunce, jde o nejmocnější kouzlo ve hře, měnící pohyb těles ve vesmíru.

7) Neznám vodní elfy.

Toto rozdělení druidů asi ve tvém světě funguje, z hlediska systému se mi to ale nelíbí. Druid, tedy postava čerpající svou sílu z přírody, to má daleko k nějakému světelnému nebo černému druidovi. Mnohem použitelnější by mi přišlo rozdělit druidy podle přírodního prostředí: třeba nějaký polární, pralesní, horský atd.
Z příspěvku mi nejlépe zpracován přijde Modrý druid.
Pokud se hovoří o hierarchii, představoval bych si třeba nějaké hodnosti v klanu podle úrovně postavy (novic, zasvěcenec, mistr, velmistr).

Také by mě zajímalo, co se děje s psy ve vodním prostředí, zajímavější by možná bylo, kdyby si druid našel nějakého nového společníka z řad vodních tvorů.

Světelný a temný druid nemají žádné přirozené prostředí, nebudou tedy ztrácet procenta kontaktu, pokud se nebudou chovat odpovídajícím způsobem (který stejně není zmíněn).

Druid z pravidel má zlatý srp, tyto exotické modifikace přímo volají po tom, aby měli i ostatní druidové nějaký zvláštní předmět (mušli, krystal, černý drahokam...).

Shrnutí: Mrzí mě, že jsi mi takříkajíc "vyfoukl" nápad rozdělit druidy podle prostředí, což jsem se chystal vypracovat. Přestože bych tedy na různé druhy druidů pohlížel jinak, uznávám, že tvé dílko je v jisté míře využitelné, hlavně některá kouzla pro CP. Druidi mi přijdou poněkud odbytí
(lepší je to u Modrého) a obory nelogicky zvolené, navíc dochází u mnoha jejich vlastností (např. kouzla nejvíce podobná kouzelnické energetické magii, tohle s přírodou moc společného nemá) k míšení charakteristických schopností jednotlivých povolání, což leckomu může vadit.
Přestože je v příspěvku dost logických a gramatických (nedovedu si představit, jak to vypadalo před Mavevovým zásahem) chyb, není tvé dílko zbytečné. Věřím, že může obohatit nějakému Pánu Jeskyně jeho dobrodružství, proto ti dávám dvě hvězdičky.

S pozdravem Shadowmage

Corwin454: Ano, světlí a temní druidové by si jistě zasloužili svou entitu, z níž by čerpali moc.
Jenže mi přijde, že světlo a tma má vlastně ten samý základ, tedy buď je nebo není světlo.
Proto by bylo divné, aby měli jinou entitu. Proč by to pak ale byly dva obory? Něco jiného by jistě bylo využít pro to např. náboženství či zvláštnosti světa, klesala by tím však využitelnost ve světech jiných.
Světlo a temnotu bych ponechal klasickým knězům. Druidy dělit skutečně podle prostředí.

Ikonka uživatele DragonRider    [pošta] NEW     15:31:46 17.09.2006
Ja mám len jednu výhradu, niektoré kúzla sú extrémne silné v pomere s magenergiou. Napríklad zatmenie slnka za 15 magov 5x denne by mohlo znamenať pri spolupráci za pár dní úplné vyhubenie rastlín v danej obslasti (cca 3,14 km2) a rovnaro pri otrav půdu, ak je efekt na niekoľko rokov (!) druidský kruh by týmto spôsobom dokázal vytvoriť skutočne pustinu. Okrem toho mi chýbajú kruhy iných silných entít ako púšť, hory, či dokonca mesto.
Preto hodnotím toto dielo ako nedotiahnuté a nedostačujúce - 2*

Ikonka uživatele Legar    [pošta] NEW     15:04:47 17.09.2006
gal: HTML dělal Mavev (poslední řádek v diskuzi).

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.90674114227295 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách