www.Dracidoupe.cz


Články & EsejeDraCon 2001 - je poslední?

Příprava pro tisk (tisknuto 1471x)
Autor:Almad
Přidáno: 23:23:03 11.12.2001
Hlasovalo: 1

Letošní DraCon se konal v poněkud odlišných prostorách - a to hotelu Královépolská (stále v Brně).

Den první: přesuny, Asterion a spol.

Po počátečních starostech (sehnat peníze, přijít na server v době, kdy funguje přihlašování...) přišla další fáze: většina mých spoluconovníků se rozhodla, že je půjdou na Shadowcon...ale naštěstí díky NYXu se mi povedlo sehnat místo (u tabule odjezdů u pravého sloupu) a čas.

Po ukončení denních povinností přišlo zběsilé páteční balení (zapoměl jsem nožík :() a stejně zběsilý odjezd. Po příjezdu na hlavní nádraží jsem chvíli bloumal mezi davem, až jsem objevil skupinku podivně vyhlížejících individuí, která stála v kroužku, měla připraveny své meče a tvářila se nebezpečně. Mé tušení se potvrdilo: jednalo se skutečně o skupinku, organizjící odjezd na Con. Nebyla zde žádná známá tvář, ale za čas jsem se s pár lidmi seznámil (zdravím, oni ví o koho jde :) a nastala úmorná třihodinová cesta vlakem (a to ještě stíhaná mými obavami, zda stihnu chystanou besedu o Asterionu).

Do hotelu Královépolská jsme dorazili celkem bez problémů (díky průvodci mnou interně zvaným Dědeček Hříbeček), tam nás čekal první šok, kdy z úst všech dorazivších splynulo jediné: "Kde je fronta? Nejsme tady špatně?". Byli - fronta tedy byla vytvořena a započalo klasické přihlašování, dohadování ("Já to vážně zaplatil, tady je příkaz k úhradě!" nebo "Ne, já posílal dvě přihlášky, s ubytovánim a bez...a chci to bez."), po kterém jsem se zapsal jakožto přítomný uživatel serveru NYX (hned pod to vylepil plakát) a pak už pelášil na chystanou besedu o Asterionu.

Diskuze začla celkem včas za účasti jednoho z tvůrců Asterionu, Karla Makovského (Jiří Buchta (vám známý jako Jersey, tvůrce místních článků o Asterionu) dorazil až o den později) a asi dvou desítek účastníků. Diskuze, původně plánovaná hlavně pro vlastníky Asterionu, se poněkud zvrtla v představování, neb z přítomných lidí Asterion nikdo aktivně nehrál. I tak byla pro mě diskuze přínosem, naskytla se mi možnost kritizovat třetí část dobrodružství "Koruna moci", které jsem měl možnost hrát, mluvilo se o tvorbě světů, způsobech hry a RPG obecně, naskytl se důvod k oslavě: usnesli jsme se, že se jedná o první dopředu ohlášený produkt Altaru, který vyšel včas! Ještě jsme se dozvěděli něco o edičním plánu ("No...máme co vydávat zhruba dalších 10 let") a poté jsme museli uvolnit místo příchozivším příznivcům Workshopu.

Společně s Amarthem a Adriou, Pecou, Ulanbátárem a jinými jsme se odebrali do místní restaurace, kde jsme se trošku napojili (při místních cenách nic víc :). Po menší debatě o všem možném (překvapivě hlavně o RPG, Asterionu a podobných vymyšlenostech) se pár z nás přesunulo k Pecovi na pokoj, kde diskuze pokračovala v (pro mě zběsilém tempu) a to na téma programování. Pak už se ručička dostávala nebezpečně daleko za dvanáctku, tudíž jsme uvolnili místo Pecovu spolubydlícímu a šli přenocovat (na raději nejmenované místo).

Sobota, den druhý: tajný projekt a přednášky

Po relativně brzkém probuzení (asi v 7:30) jsme vstali, proklouzli okolo několika kamer a já jsem šel se porozhlédnout v přízemí. Do plánované schůzky v Pecově pokoji bylo daleko (plánována na 9:30), takže jsem se šel porozhlédnout po přízemí hotelu, kde jsem shlédl některé komiksy (parodie na Star Trek á la Simpsonovi) a plákaty (Windows NT: Neandhtertal Technology, Microsoft Titanic a parodie plakátu Star Wars s Billem Clintonem a Monikou Lewinskou) a poté se vydal kecat k místní skupině šatnářů, která vydržela přes noc a dělala si legraci z na nedalekém stole usnuvších Maďarů (uspořádali se jejich věci a přidal nápis "Prezentace"), než uplynul daný čas a já se vydal na schůzku v pokoji Pecy.

Diskuze byla velmi zajímavá, velmi přínosná a se zajímavými lidmi a týkala se jednoho prozatím víceméně tajného projektu (ale snad to vyjde a ještě o nás uslyšíte :-))) Ta se protáhla do pozdějších hodin a tak jsme nestihl besedu s Janem Kantůrkem o Zeměploše.

Chvíli jsem tedy věnoval snídani a bloumání po přízemí (do další přednášky o sáze o Beowulfovi se mi nepodařilo nacpat :-() a pak jsem se nastěhoval do salonku (podařilo se mi urvat místo v první řadě!), kde následovala debata/přednáška Františky Vrbenské o Ďáblu, jeho podobách v různých mytologiích a v průběhu historie - to bylo ještě okořeněno tím, že se zde vyskytoval člověk touto tematikou se zabývající již několik let a znalá katolička, což diskuzi dodalo nový rozměr (a dalo vzniknout i některým nepříliš obvyklým názorům, třeba: "Paní, z toho, co jsem pochopil, si Bůh vytvořil jakéhosi fiktivního protivníka a teď s ním hraje nějakou hru podobnou Warhammeru!"). Čas utekl jako voda a už zde byl Leonard Medek a jeho černá čítanka aneb výbor horroru z dějin české literatury. Člověk by doopravdy neřekl, co se u nás psalo.

Pak přistoupila Františka a oba se jali uvést svou novou knížku, Stín modrého býka ("Dobrá. Je tu někdo, kdo si tím aspoň nelistoval?") - mimochodem jejich snahy si cením už proto, že jde (IMHO) po dlouhé době o knížku, která vychází z jiné než anglosaské mytologie (zde jde o mytologii keltskou). Ke křtění byla použita velmi dobrá medovina (ale knížka se nepolívala, škoda papíru a medoviny :-)))

Zůstal jsem ještě na výklad se jménem "Pozvánka na večeři", jejíž obsah však ponechám tajemstvím (jen prozradím, že jsem byl jedním z mála, kdo neprodělali svých 15 Kč :-D

Den se chýlil k večeru, přesunul jsem se proto na vyhlášení výsledku soutěží IKAROS a následující tombolu SF&F Workshopu. Dále jsem chtěl vyslechnout něco na téma "Jak s námi chtějí ekologové manipulovat", ale nakonec jsem uvízl u šaten se skupinkou kecálků...chtěl jsem sice odjet vlakem ve 2.00, ale ve 4 jsem si všiml, že už to asi nestihnu :-). Nezbývalo tedy, než se vetřít na pokoj a pokojně přespat těch několik hodin, zbývajících do dalšího rána.

Neděle, den třetí: Odjeeeeeeeezd!

K neděli platí má hlavní výhrada DraConu, která se týkala velmi nabitého programu: plánovaná byla pouze jediná "přednáška" a to na desátou hodinu, kde jste si mohli nechat změřit IQ oficielními testy Menzy. Toto jsem si však s radostí nechal ujít a raději se zúčastnil hromadného odjezdu do Prahy. Cesta tentokrát kupodivu ubíhala velmi rychle (nedošlo ani na Mozek) a za chvíli už jsme se dívali na budovu Hlavního nádraží, kde jsme se rozloučili na cestu domů.

P.S.: A jaké je tedy vlastně moje doporučení? Jste-li z Prahy, nemáte zde domluvenou schůzku či nejste kandidáty na výhru v některé ze soutěží, asi si DraCon můžete nechat ujít - pokud nejste, jako já, závislí na fantasy&sci-fi a nedočkavě čekáte na každou přednášku...

P.P.S.: Omluvte sloh, ale podívejte se na čas, kdy jsem to psal. Co bych pro vás neudělal :-)
Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-2 / 2
Ikonka uživatele Korgen    [pošta] NEW     23:51:44 02.06.2003
to akože... ?? no nič...

Ikonka uživatele Almad    [pošta] NEW     16:09:53 13.12.2001
Jo, jenom k oslovení - to je podle úvodníku, co byl v letáku...Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
26 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.35596013069153 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách