www.Dracidoupe.czDémon esencomancie

Příprava pro tisk (tisknuto 1681x)
Autor:UnknowN
Přidáno: 4:01:42 16.02.2014
Hlasovalo: 1

Anotace: Démon požírač/pohlcovač magenergie 2.0

Ve své podstatě se jedná o démona odvozeného od demonů "Požírač magenergie", "Proměn prvků", "Požírač duší" a "Odsavač magenergie", a je založený na předpokladu, že přinejmenším "požírač magenergie" je pravidlově vyvážený. Rozdíl spočívá v tom, že jsou jeho schopnosti manipulovat různými "esencemi" poněkud rozšířené a sdružené pod jednu astrální entitu. Tento démon se poprvé vyskytuje v první sféře. Za každou sféru získává jeden pomyslný "sférický bod". Theurg při zaklínání démona tyto body proměňuje za jednotlivé démonovy schopnosti. Ty se dělí do tří kategorií - zbraňové (mohou se projevit pouze je-li démon zakletý ve zbrani), nádobové (mohou se projevit pouze pokud je démon zakletý v nádobě - torně, truhle, apod.) a pasivní (nejsou závislé na tom, v čem je démon zakletý).

1. Zbraňové schopnosti

Odčerpávání kouzelnické magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů (efekty více esenčních zásobníků stejného typu - tzn. zde například "o kapacitě 50 magů" se sčítají); Pozření 1k10 magů kouzelnické magenergie při úspěšném zásahu zbraní (maximálně však tolik, kolik se vejde do dostupných esenčních zásobníků).

Přičerpávání kouzelnické magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Dodání 1k10 magů kouzelnické magenergie při úspěšném zásahu zbraní (maximálně však tolik, kolik zbývá v dostupných esenčních zásobnících, s tím že cokoliv nad rámec přirozeného maxima cílové bytosti přichází vniveč).

Odčerpávání hraničářské magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Pozření 1k10 magů hraničářské magenergie při úspěšném zásahu zbraní (démon hraničářskou magenergii konvertuje na kouzelnickou).

Přičerpávání hraničářské magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Dodání 1k10 magů hraničářské magenergie při úspěšném zásahu zbraní.

Odčerpávání životní energie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Pozření (1k10)x2 životů při úspěšném zásahu zbraní (démon životy konvertuje na magenergii v poměru 2:1)

Přičerpávání životní energie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Dodání (1k10)x2 životů při úspěšném zásahu zbraní (přičerpávané životy vznikají z magenergie z esenčního zásobníku zpětnou konverzí v poměru 1:2).

Odčerpávání duševní energie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 1 úrovně; Každý sférický bod se projeví v pasti, proti které si hází démon při úspěšném zásahu zbraní: (počet sférických bodů) - (životaschopnost nebo úroveň cíle) ~ 6 ~ snížení úrovně / nic. Počet upitých úrovní v případě úspěšného hodu je roven hodnotě hodu snížené o 5 (př.: Hod 1k10 + oprava za rozdíl úrovní = 6, šest sníženo o pět je jedna, démon upije jednu úroveň) - maximálně však tolik úrovní, kolik má démon k dispozici prázdných esenčních zásobníků o kapacitě jedné úrovně (konverze mezi úrovněmi a jinými esencemi není možná).

Přičerpávání duševní energie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný "esenční zásobník" o kapacitě 1 úrovně; Mechanismus působení je stejný, jako v případě odčerpávání duševní energie, jen úrovně neubírá, ale přidává. Past zůstává stejná (teorie: doplňovat vyšší úrovně je těžší, než doplňovat nižší úrovně). Úrovně přidané nad rámec přirozené hodnoty cílového tvora nemají žádný herní efekt - pouze v případě dalšího upíjení úrovní jsou primárně upíjené tyto nadrámcové úrovně.

2. Nádobové schopnosti

Požírání hmoty

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Pozření předmětů v hodnotě (1k10)x8 zlatých o maximální hmotnosti 20 mincí během jedné směny pobytu v nádobě (maximálně však tolik, kolik se vejde do dostupných esenčních zásobníků; démon pozřenou hmotu konvertuje na magy v poměru 8:1). Požírání hmoty není závislé na organičnosti / anorganičnosti požíraného materiálu, musí se však jednat o materiál neživý (živá krysa - ne, mrtvá krysa - ano). Démon se při požírání řídí lokální hodnotou požíraných objektů.

Vytváření hmoty

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný esenční zásobník o kapacitě 50 magů; Možnost uvnitř nádoby vytvářet kvanta jednoho prvku v hodnotě (1k10)x8 zlatých o maximální hmotnosti 20 mincí během jedné směny činnosti démona (démon konvertuje magy v zásobnících na hmotu v poměru 1:8). Při znalosti více prvků může vytvářet i odpovídající směsi / slitiny / sloučeniny.

3. Pasivní schopnosti

Plošné odčerpávání kouzelnické magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Prázdný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Každý sférický bod se projevuje do šance, že se démonovi podaří pohltit veškerou magenergii kouzelnického kouzla seslaného kouzelníkem nacházejícím se v okruhu 100 sáhů (pohlcené kouzlo je "odchyceno" hned při seslání a nijak se neprojeví). Tato šance se spočítá jako [(50x počet sférických bodů) děleno (vzdálenost v sázích)]%. Pokud by magenergie kouzla přesahovala volné místo v zásobnících, k pohlcení nedojde.

Plošné přičerpávání kouzelnické magenergie

- Každý sférický bod s sebou přináší: Plný "esenční zásobník" o kapacitě 50 magů; Každý sférický bod se projevuje do šance, že se démonovi podaří nahradit veškerou magenergii kouzelnického kouzla seslaného kouzelníkem nacházejícím se v okruhu 100 sáhů (démon kouzelníkovi nahradí úbytek magenergie). Tato šance se spočítá jako [(50x počet sférických bodů) děleno (vzdálenost v sázích)]%. Pokud by magenergie kouzla byla větší, než množství magenergie zbývající v zásobnících, doplní se kouzelníkovi pouze tolik, kolik je možné.

Plošné odčerpávání/přičerpávání hraničářské magenergie

- Stejně jako u kouzelnické magenergie.

Plošné odčerpávání/přičerpávání životní energie

- Stejně jako u kouzelnické magenergie, avšak každý z nich má dvě varianty: Odčerpávač 1 reaguje na jakékoliv zranění způsobené v jeho blízkosti, a odsává jednou tolik životů, než kolik bylo tímto zraněním způsobeno. Odčerpávač 2 naopak reaguje na jakékoliv zranění, které bylo v jeho okolí vyléčeno a odsává všechny nově získané životy. Analogicky přičerpávač 1 reaguje na zranění a okamžitě ho léčí, zatímco přičerpávač 2 reaguje na léčení a tyto léčivé účinky posiluje. (stále platí, že dva životy mají hodnotu jednoho magu v zásobníku)

Hladovění

- Každý sférický bod způsobuje, že celková magenergie shromážděná v esenčních zásobnících poskytnutých zbraňovými a plošnými schopnostmi každou půlnoc klesá o 2 magy (hodí se tak v případě, že má daný předmět být využíván spíše k odčerpávání).

Dobíjení

- Každý sférický bod způsobuje, že celková magenergie shromážděná v esenčních zásobnících poskytnutých zbraňovými a plošnými schopnostmi každou půlnoc roste o 2 magy (hodí se tak v případě, že má být daný předmět využíván spíše k přičerpávání).
Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1 / 1
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     4:01:42 16.02.2014
Tož tu máte k počteníčku další samoschválenou teoretickou démonickou prácičku - V zásadě všechno by mělo mít oporu v pravidlech (zejména tabulce převodů), jen jsem přidal pár redukcí (požirač má v pravidlech kapacitu 100 magů na sféru a pravidlový pohlcovač má při stejné vzdálenosti desetkrát větší šanci na úspěšné pohlcení).Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.32794904708862 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách