www.Dracidoupe.czDémon rychlosti

Příprava pro tisk (tisknuto 1913x)
Autor:MartinB
Přidáno: 12:47:22 14.03.2013
Hlasovalo: 10
Průměrné hodnocení: 3.2

Anotace: Démon, jež zvyšuje rychlost boje, popřípadě pohyblivost.

Démon rychlosti

Tento démon, jak již název napovídá, zvyšuje rychlost. A to v souboji, při zakletí do zbraní tváří v tvář. V pohybu, při zakletí do bot. Popřípadě doletu a z části i rychlosti při zakletí do vrhací zbraně. Prvního démona je možné povolat z druhé sféry a v takovém případě přidává +1 k iniciativě, každé další 3 úrovně přidávají další +1 k iniciativě.

Tento bonus je možné využít pouze v souboji. Rychle manipulovat se zbraní je velmi fyzicky náročné a proto platí následující omezení. Do +5 je ovládání postavami bez omezení. Zbraně přidávající bonus k iniciativě +6 a více, již musí ovládat postava se silou 15 a více, jinak ztrácí pokaždé když zaútočí (v každou útočnou akcí) tolik životů, kolik je rozdíl mezi skutečnou silou a 15ti. Jestliže je síla postavy 12 a nižší, pak musí uspět v hodu proti pasti, použitou vlastností je síla, past je rovna (12-síla postavy), jinak zbraň vylétne z ruky.

Tyto postihy a pasti stoupají s každým dalším bonusem +1 o 1, takže jestliže démon přidává bonus k iniciativě +8 (+3 oproti bezpostihovému zacházení), síla musí být minimálně (15+3) 18, jinak ztrácí každým útokem rozdíl +3 životy a pokud má postava menší sílu jak 15, musí uspět hodu proti pasti (rozdíl +3) – zbraň vylétla z rukou.

Postava, jež nemá tušení o tomto démonovi ve zbrani bude do +5 pouze překvapena, nejenže nezíská bonus k iniciativě v daném kole, ale navíc dostane v prvním útoku postih k útoku rovný bonusu k iniciativě. S +6ti zbraň automaticky vylétne z ruky.

Ve vrhací zbrani má démon obdobné účinky, ale iniciativa roste každou 6. sféru. Navíc zvyšuje dostřel, každá sféra o 2 sáhy (ovšem nezvyšuje se přesnost, pouze maximální dostřel).

Nošením démona rychlosti zakletým v botách, nebo v kalhotách (a ekvivalentu) zvýší pohyblivost postavy o 1 za každou 3. sféru o další jedničku. Platí obdobné omezení, jako výše, ale použitá vlastnost je obratnost. Věci nevylétnou z postavy, na místo toho způsobí postavě nějaké nehezké zranění – moc se rozkročí a natrhne si třísla, nebo neusměrní pohyb nohy a nakopne si palec atp. Postava s obratností 12 a méně si hází proti pasti (12-obratnost postavy) nic/poranění. Toto poranění je rovné (15-obratnost postavy) a léčí se stejný počet dní (každý den se o 1 život zmírní).
Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 19
Ikonka uživatele Andokajn    [pošta] NEW     2:24:04 14.07.2013
máš tam chybu, jen nevím v které části


buď je pro +6 potřeba síla laespoň 15 (a tedy pro +8 by to bylo 17 ne 18) a nebo to je naopak a pro +6 potřebuješ sílu alespoň 16, u vyhození to máš už správně... i když bych nepoužíval jednou ostrou nerovnost a jednou neostrou, protože to obvykle čtenář překoune ( i já si toho všiml až na podruhé)

dále nechápu 12- síla postavy (takže když mám sílu 12, tak mě vždy vylítne, neboť je bonus 0 a 12 - 0 se na desetistěnce nedá přehodit... naproti tomu když budu mít 1 tak je to 12 - (-5) = 17 a dokonce se to rovná fatálnímu neúspěchu vždy? a nebo je myšleno (což by bylo trokšu zvláštní) stupeň?)

jinak je to asi zajímavý a užitečný démon... jen si nemím představit króla válečníka síla 21/5 s těžkým kyjem a 7 útoky za 2 kola (tedy k inic +15) a démonem s +11 k inic... takže dohromady +26 + hod... a to už nechci ani myslet na rychlost (kterou krom jiného hraje každý jinak) to by asi všechny kolem sebe doslova rozsekal, kor v bersekrovi.

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     16:01:02 16.04.2013
To že jsou pravidla někde očividně nedotažená a nedokonalá, neznamená, že musíme v tom pokračovat a můžem se snažit přijít s něčím co tu chybu odstraňuje. Ale fakticky se tomu nedá nic vytknout.

Ikonka uživatele MartinB    [pošta] NEW     14:29:11 16.04.2013
Přithlížet ještě na kategorii, nebo váhu zbraně je logické, avšak ne systémové. Bylo by to zbytečně moc pravidel. Omezení proto beru vážně jen vzhledem k rychlosti. Nejeden sportovec si při zbytečně prudkém pohybu namohl sval. Ale určitě záleží na každém hráči, jak s pravidelm naloží. Npř. démon nosič uvedený v pravidlech také neuvažuje protivítr, nebo zda se rychlost bere pouze vzhledem k povrchu planety.
Co se té síly týče, už chápu, jednou se bere bonus a podruhé na zjištění pasti stupeň síly. Použit je již existující systém...

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     10:20:42 07.04.2013
Ono se sice rádo tvrdí, že kategorie nejsou jen o váze, ale i o potřebném výcviku a obtížnosti ovládání zbraně, ale ještě jsem neviděl zbraň zařazenou do těžkých majíce jen 30 mn a odůvodněním, že je těžké se s ní naučit bojovat, takže kategorie by stačili...

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     5:47:30 07.04.2013
Určitě se nikde nepoužívá síla 2x.
vs.
Hází se jednou, použitá vlastnost je síla a výška pasti je rovna 12-skutečná síla, jinak zbraň vylétne.

Já nevím, mě příjde, že v té pasti se prostě síla postavy započítá/projeví 2x.

Dakeyras má dobrá nápad, ale navím, jestli bych si hrál na nějaké celé mince. Možná po kategoriích.

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     8:35:48 06.04.2013
A co takhle do toho započítat váhu zbraně? třeba taková dýka nebude mít takovou hybnost jako těžký kyj. dýku s rychlostí by zvládl i elf kouzelník, udržet kyj by mohl mít problém i kroll válečník

Ikonka uživatele MartinB    [pošta] NEW     7:51:02 06.04.2013
Systém je totožný, jako s kouzlem rychlost u chodcova meče. Určitě se nikde nepoužívá síla 2x. Hází se jednou, použitá vlstnost je síla a výška pasti je rovna 12-skutečná síla, jinak zbraň vylétne.

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     15:49:48 04.04.2013
Teď jsem si všiml, že se v pasti na vyletění z ruky používá 2x síla. To není dobré.
Měla by tam být jen jednou - jako vlastnost. Nebezpečnost by měla být konstantní + bonus.

Ikonka uživatele MartinB    [pošta] NEW     13:30:10 18.03.2013
Urychluje vedenou zbraň, proto není možné ho použít na střelnou, respektie, máchat s kuší, nebo lukem můžu jak rychle chci, ale projektil to rychleji nevystřelí. I proto je zde daná past, urychlení postavy kouzlem rychlost umožní celkově rychlejší koordinaci a reakční schopnos, démon toto nedělá.
bonus k iniciativně nění brán absolutně, takže pokud má nějaká zbraŇ postih k iniciativě, musí být nejdříve ,,vynulována". Vždy se počítá, kolik celkově démon přidává, ne výsledný bonus nad hranicí 0. Vidím to tak, že ohnat se npř. halapartnou je mnohem pomalejší a dosáhnout rychlosti dýky, je fyzicky náročné.

Ikonka uživatele zerafel    [pošta] NEW     22:01:56 17.03.2013
Autor zřejmě vychází z pravidel PPE pro chodce - trojsek, kde se bere síla a chodec podobně ztrácí životy. Takže, idea je podle pravidel v pořádku. Samotné znění pravidel je samozřejmě diskutabilní, nepranýřujme ale autora za něco, co je podle pravidel správně.

Nápad je zajímavý, ovšem zpracování je nejasné... ale o tom už mluvili jiní. Hlavní chybu vidím v absenci popisu efektu - urychluje to pouze zbraň nebo i ruku, potažmo mozek (tzn. zda je ve hře trocha té ČP magie nebo pouze urychlení zbraně k dané činnosti)?

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
4 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.77204394340515 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách