www.Dračí Doupě.cz


Registrace
--
Zapomněl jsem heslo --
Nick:  
Heslo:

6 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.
 
Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Bestiář
Předměty
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Rubínová srdce

Příprava pro tisk (tisknuto 2549x)
Autor: Mgr. Holger
Přidáno: 18:25:12 13.06.2006
Hlasovalo: 19
Průměrné hodnocení: 4.84


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 25
Ikonka uživatele Shardack *   [pošta] nové     22:37:01 21.12.2006
Výborné, nejvíce se mi to líbí pro svou ojedinělost, zbytek už za mě řekl řekl Josashi.

"Ne smrti, leč mě se obávej
Shardack"

Ikonka uživatele Josashi *   [pošta] reputace: 1
deshi: +1
nové     8:14:48 19.07.2006


Toto je krásný příklad předmětu, u kterého nehraje hlavní roly zlepšení vlastností, pravděpodobnosti či čehokoli jiného. Jde o předmět, který sám o sobě dává návod, jak hrát siccovy sítě ne jen v číslech a v tabulkách, ale také jak si u toho užít spousty legrace, napětí, vzrušení, hádek apod. Doslova to dává návod k hraní roleplaingu, a to v případě sicca a jeho sítí byl malý problém (netvrdím, že pro každého).
V tomto vidím největší přínos pro mnohé zloděje a jejich organizace, kteří se mohou inspirovat a vydat se tímto směrem ve hraní svých sítí a ne jen vraždit lidi, dělat sabotáže, zjišťovat informace atd. hodem kostkou. Což dokáže každý, a zde narážíme na malý problém, týkající se vyspělosti hráčů. Pokud se jedná o zkušenou družinku (hráči, ne postavy), tak pro ně asi není problém zakomponovat do své hry rubínová srdce (tedy jestli budou chtít), ale pokud jde o hráče „začátečníky“ je tento přístup (předmět) pro ně téměř nedostupný. O tom se však autor zmiňuje:
Upozornění:
Pro hráče a PJ, kteří k sítím přistupují jen jako k další možné zbrani či pravidlovým/ statistickým položkám je tento předmět zbytečný, jeho plné herní uplatnění může být plně doceněno v kontextu hierarchizované struktury podsvětí.

Je pravda, že autor měl na mysli svobodnou volbu, mezi hraním podle pravidel, či rolepalaing, ale takto „vyspělá“ hra vyžaduje i vyspělost hráčů, takže o výběru můžou uvažovat jen ti, kterých se to týká.
Ale toto bych jako problém neviděl. Je to, jednoduše řečeno, jen pro hráče, kteří se chtějí s danou problematikou zabývat. A jde-li o zkušenost (vyzrálost) hráčů, je to individuální záležitost, a proto se zde o tom nebudu dále rozepisovat.

Po prvním přečtení, mě hned napadlo, proč jsou rubínová srdce jen pro hlavního Kmotra, který je dostane od svých níže postavených kolegů, a nepoužívají je i „řadový“ siccové. Možná by to udělalo hru ještě složitější, ale v případě hráčů, se přeci nedá od 6. úrovně počítat s nástupem na hlavní post v podsvětí ve městě. Budou rádi, jestli si budou moci začít budovat síť. Krom toho, jde li o předmět, který by měl pomoci siccovi v útěku, tak by si ho rád pořídil asi každý sicco, jen aby si zachránil vlastní kůži. Mohli by ho siccovi darovat jeho nejlepší vrazi, informátoři, sabotéři, špióni atd., jen aby měl prostor na útěk, jak popsal autor: Je-li padre (nejvyšší sicco) odhalen, může se zřeknout ochrany své Rodiny, nebo její části. To znamená, že před pokusem o útěk vrátí Rubínová srdce zpět dárcům. Tím jim dá najevo, že mu již nejsou vázáni poslušností a že nad nimi již nemůže držet ochrannou ruku. Pokud takto vrátí všechna Rubínová srdce, de facto rozpustí celou Rodinu, zruší systém a připraví se tak o potenciální podporu v budoucnosti při návratu do města.

To mě napadlo jen jako zpestření, ale není to samozřejmě nic závazného, je to čistě můj názor, který nemá s příspěvkem nic společného.
Jen by mě osobně zajímali, jestli autor tuto variantu bral někdy v potaz, či ji dokonce zkusil hrát (tu variantu s rubínovými srdci v jedné síti).

Dalo by se také uvažovat, zda se vůbec jedná o předmět pro zloděje, či jsou to nová pravidla. Je to (jak jsem psal výše) návod jak hrát, a ne jen obyčejný předmět. Je to dokonalá ukázka tvorby v DRD a ne jen pro zloděje a jeho sítě. Měli by si tento příspěvek přečíst všichni hráči DRD jako příklad pro další tvorbu do budoucna (dle mého skromného názoru). Zde napsaný předmět udává krásný příklad přechodu od zabíjení hromad skřetů a hledání zlata k herně zajímavějšímu a pestřejšímu hraní her na hrdiny.

Autorovi není třeba blahopřát k vynikajícímu příspěvku, ale je třeba mu jen závidět vynikající hru a nevšední zážitky. Jsem vděčný za zveřejnění, kterým se autor zasloužil o obohacení hry DRD do budoucna.

Doufám, že vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zde nemusím vysvětlovat své rozhodnutí ohledně hlasování.

Klaním se Josashi

PS: tak mám takový pocit, jako že vše co jsem napsal je prázdné, ale nechtěl jsem psát jen „je to super, jen tak dál“, doufám že najdu pochopení, děkuji.

Ikonka uživatele The Snorch *   [pošta] reputace: 1
Mgr. Holger: +1
nové     10:26:37 04.07.2006
Na toto dílo jsem se radši juknul dvakrát a než jsem zadiskutoval, tak jsem nad tím nějaký ten den zapřemýšlel. Úplně zpočátku se mi zdálo, že je to spíš jen úvaha a jakési nápady a v této rubrice by to nemělo co dělat. Moc se mi to nezdálo, protože jsem se na to díval asi okem "pravidlového hráče". Ale později se mi to začalo líbit víc a víc. Ty rubínová srdce jsou dobrá, nemyslím statisticky, ale ta jejich hodnota v podsvětí...Já asi přímo nevyužiji to siccovo klamání když vrací srdce své rodině (i když to se mi na tom začalo líbit jako první), ale spíš nějaké ty pletky a podvrhy v podsvětí s tím spojené (To bych uvítal spíše). Teď nevím jestli mám dát 5*, nebo raději nehlasovat, protože na takovýto styl příspěvků nejsem nějak zvyklý :)) Každopádně je to čtivé

Ikonka uživatele Elwelin *   [pošta] nové     21:14:00 21.06.2006
No je to uplne skvele... Toto fakt siccovi chybalo ;) Po celkovej stranke sa to da ohodnotit ako dodetailov domyslene, narozdiel od Ebrithila si myslim ze kebyze tam da este nieco viac tak by to uz nebolo ono...ale aj tak mozno tomu neico chybalo co si si vsimol len ty :)), mohol by si naas s tym oboznamit :)), uz sa tesim co to bude :))
Proste myslim si ze je to dokonale a autorovi skladam poklonu lebo je vidiet ze nad tym dlho sedel aby to bolo celkom take prepracovane a dokonale ake to je :))...

Ikonka uživatele Spize *   [pošta] nové     15:49:18 20.06.2006
"... může se pokusit obnovit Rodinná pouta..."
Tahle věta mě pobavila...

Ikonka uživatele Igi *   [pošta] nové     12:39:35 20.06.2006
Ebrithil: Hmmm... mohol by si uviesť aj aký "MALLILINKATÝ KRŮČEK" chýba tomuto príspevku? Väčšinou sa zvykne uviesť nejaký dôvod neohodnotenia naplno, nie len "niečo ti tam chýba - hodnotím 4*", ako si napísal (podobne!!!) ty...

Ikonka uživatele Ebrithil *   [pošta] nové     20:46:01 19.06.2006
Musím říct, že zlodějský talisman je něco, co zlodějům do této doby scházelo a proto je to velmi originální, ale dávám pouze 4+, protože k dokonalosti chybí ještě mallilinkatý krůček....

Ikonka uživatele Dradol *   [pošta] nové     14:00:51 16.06.2006
je to perfektní něco takového by mě vážně nenapadlo, myslím si že něco podoného opravdu v pravidlech chybí.

Ikonka uživatele Mgr. Holger *   [pošta] nové     22:08:59 15.06.2006
Syrus - tak - a rubínová srdce jsou právě jedním z těch slabých - ale i silných míst, podle toho, jak to halt dopadne.

Ikonka uživatele Syrus *   [pošta] nové     22:02:35 15.06.2006
Holger:
jistě. Může to znamenat tisíc různých věcí. Třeba i to, že se objeví důkazy o kmotrově činnosti a pak je souzen...

  »»»Vygenerováno za 0.7262761592865 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui Skin by melkor unlimited.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách