www.Dracidoupe.czZlodějské krejčovství

Příprava pro tisk (tisknuto 1206x)
Autor: Master_of_Drakes
Přidáno: 18:28:09 22.06.2005
Hlasovalo: 22
Průměrné hodnocení: 2.86


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 32
Ikonka uživatele Zarok    [pošta] NEW     12:32:15 04.04.2006
Zdravým autora.

Aj podľa mňa je to skôr dovednosť ako schopnosť, ale budiš.Mne sa tento príspevok páči, ale dal si veľkú cenu na suroviny. Miesto striebornych by som dal medené, ale inak fajn. Dal by som *****

Ikonka uživatele Fawkes    [pošta] NEW     10:43:46 17.08.2005
Podle mne je to spíš dovednost než schopnost. Obyčejný krejčí by to dokázal taky a mnohem líp. Já třeba taky umím trochu šít ale mé výtvory jsou použitelné leda na dřevárny takže myslím že s tím zlodějem by to dopadlo stejně. Když jsem hrával za šermíře měl jsem dovednost krejčovství a dělal jsem to samý co tu píšeš ale jinak dobrý proto ti dávám ****

Ikonka uživatele Shelagh    [pošta] NEW     14:37:13 18.07.2005
Je to zajímavý nápad, to rozhodně.

Využitelnost této schopnosti vidím spíš v bojových podmínkách – tedy kde není právě šikovný a hlavně spolehlivý krejčí k mání. Mě naopak se ty pravděpodobnosti zdají docela vysoké - uvědomte si jednu věc: spíchnout kapsičku, přilátat záplatu opravdu dovede každé ucho, ale aby vše sedělo tak, aby netáhly švy, netvořily se záhyby, boule, aby vše sedělo na vypasovaných částech oděvu, to už musí být opravdu zkušená švadlena (krejčí). Navíc pokud přiděláváte něco do již hotového oděvu – dvojnásobně pečlivá práce.

Ikonka uživatele Rasicz Norman    [pošta] NEW     14:31:28 18.07.2005
Jelikož tu už snad vše bylo řečeno, tak zde pronesu jen něco málo. Hned jak jsem viděl tabulku pravděpodobnosti, udivily mě ty nízký pravděpodobnosti, myslim si, že zloděj na třeba 6. úrovni by moh mít pravděpodobnost kolem 20 možná 30%, šití není zase tak složitá záležitost, myslim teda takovejchhle drobností. A když jsem se kouknul o pár řádek níž tak mě taky udivilo, že sicco má větší šanci, pro toho tyhle věcičky už možná i pašujou jiný, ale pro lupiče to je jak dělaný. A to jsem předtim neviíděl žádnej příspěvek v diskuzi.
Sice je tam i pár jinejch drobností na dodělání, ale jinak je to ale docela slušná práce...

Ikonka uživatele Desaan    [pošta] NEW     23:50:10 09.07.2005
Musím souhlasit s předešlými "kritiky". Je fakt užitečný nápad, myslim, že je to spíše dovednost, ale budu to považovat za schopnost... Něco se mi líbí, ale něco moc ne.
S pozdravem Desaan

Ikonka uživatele Akamatsu    [pošta] NEW     21:37:00 02.07.2005
Presne tak . ale zase je dobre ako si sa s tym pohral aj mislienka je good tak skoro neni co riesit...
Akamatsu with honor without fear!

Ikonka uživatele Krvak ElRune    [pošta] NEW     19:53:36 26.06.2005
Abych řekl pravdu ta musím souhlasit s tím co zde již bylo řečeno. Líbí se mi že autor zde uvedl již některé příklady úprav. Naopak mi vadí že postavy tuto schopnost nemohou používat již od 6. úrovně chtěl bych jenom slišet co zatím stojí. Odpověď mi pošlete prosím poštou. Možná jsem si jenom nevšiml v textu tohoto odůvodnění. Moc hezký nápad a kvalitní vytvoření. Ale přeci jenom dávám za 4* vždy to může být lepší ;-)

Ikonka uživatele Eurik    [pošta] NEW     15:11:14 24.06.2005
Myšlenka je prostě super, dokonce mi skutečně ani nedělá problém to zkousnout jako schopnost... je tady ovšem několik ALE, část jich je již zmíněná:
- zcela přehaný požadavek na level, spojený s neschopností dosáhnout mistrovství. Malou kapsičku bych ti do tak hrubého materiálu jako jsou "dobové" šaty z průměrného světa DrD našil i já - zfleku - a to neumím ani látat fusekle...
- taktéž již zmíněný problém se surovinami... IMHO jsou potřeba jen nit, jehla a kousek látky (někdy ani to ne) a to by měly být řádově spíš měďáky a ne stříbrné, a nebo by se to mohlo cenově úplně zandebat a jen říct, že zloděj potřebuje šicí potřeby...
- trošku jsi to "usekl," pár slov na závěr by neuškodilo.
Nicméně fajn, máš u mě 4* :o)

Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     8:25:44 24.06.2005
Master_of_Drakes
Ačkoliv se podle mého jedná o dovednost, budu hodnotit dle přání autora jako schopnost.

1) Schopnost systémově nezapadá do mechanismů zlodějských schopností. Ty jsou buď od první úrovně všechny společné nebo od "vyšších pravidel" pouze pro jeden obor. Tato schopnost je od "vyšších pravidel" pro oba obory. Otázkou je, proč je tomu tak. Není to závažná chyba, ale je to matoucí, zvláště pro začínající hráče.

2) Schopnost je nedodělaná, jak již naznačoval redaktor a jiní, v tom ohledu, že zmiňuje jakési suroviny, ale nikde neuvádí nějaké podrobnější informace, co že to ony suroviny jsou. Vhodné by mi přišlo, kdyby bylo popsáno jakési "šicí náčiní" (obdoba zlodějského) a následně by si každý PJ se svým hráčem domluvil, zda budou "šicí suroviny" řešit podobně jako alchymista (tedy jedno, co to je, hlavně za kolik toho je) nebo takříkajíc "do poslední nitky".

3) Schopnosti zloději umožňují přežít "v tom ošklivém spravedlivém světě" a jejich pilování (postup na úrovně) vede k dokonalosti, někdy až legendární, což zde u lupiče není (nedosahuje ani 100%).

Verdikt
Schopnost není dostupná od začátku, což považuji spolu s tím, že v ní zloděj nedosáhne nidky dokonalosti za mínus. Mnohem větší mínus je pak skutečnost, že autor musel do této diskuse přidávat jakýsi dodatek. Musím tedy konstatovat, že dílo je lehce podprůměrné.

Abych ale pouze nehaněl, oceňuji autorovy příklady.

S úctou deshi

Ikonka uživatele LG    [pošta] NEW     7:46:58 24.06.2005
Mnoho již bylo řečeno..... s něčím souhlasím a s něčím ne.... každopádně to podle mě na ty 3-4* má, ale přeci jen si asi zahraju na hodneho a ty 4* tomu dám...

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
2 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.066517114639282 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách