www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Avanger

Příprava pro tisk (tisknuto 746x)
Autor: Falhir
Přidáno: 21:40:52 15.03.2008
Hlasovalo: 19
Průměrné hodnocení: 2.84


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 16
Ikonka uživatele Edgar *   [pošta] nové     13:18:29 21.08.2008
Hele...a nedostals ten nápad z Avengerů v Age Of Mythology? Navíc by mně zajímalo, jak můžeš skřížit člověka s orlem :)

Ikonka uživatele Pilipo *   [pošta] reputace: -1
Falhir: -1
nové     15:19:35 19.03.2008
Hmmm . . .
Tak čekal sem co na mě vykoukne pod obalem avanger a kde nic tu nic
Spousta výtek už byla řečena ale já půjdu se svou troškou do mlýna
Pro mě bylo tohle čtení nudné četl sem některé věty několikrát za sebou a stále mi unikal smysl slov, prostě to nemá tu potřebnou šťávu
Jen dva kmeny a každý žije uplně jinak dobrá ale kamenné domy pro ptákotvory(promiň mi to označejí ale jiné mě nenapadá) spíše nějaké chýše a brát dřevo z palem je divné páč palma je bylina a tudíž nemá dřevo
Historii jsi teda pěkně odfláknul to jako si enpředávájí ani legendy ústně???

toliko mé kritiky měj se fajn pilipo

Ikonka uživatele Beregund *   [pošta] nové     13:47:17 18.03.2008
Nelíbí se mi:

těžkopádný sloh a popis (hlavně úvodní odstavec: co to je "námezdní rasa"?, chybí definice slabších tvorů /co třebas lidé - jsou slabší a tak s nimi nebojují anebo s nimi bojují, jelikož jsou většinou organizováni v silné národy a mají schopné rytíře a bojovníky?/)

popis - menší chybky (vzhled - popsána hlava, částečně tělo /již zmíněná barva peří, či lysá místa, když i člověk má chlupaté nohy a hrudník, ale holá chodidla, dlaně, víceméně zadek či kolena a lokty/, ale chybí popsat ruce /stavba dlaně, prstů/, nohy /drápy - ano či ne?, chodidla?/)

trochu rozporná místa (úvod x způsob života: zbytečně nezabíjejí slabší tvory x ale v nouzi se uchýlí k humanoidům, vzhled x způsob život - 7coulové drápy (jak již zmínil Firefanatic) a hlavně (větší rozpor) nízká obratnost x "jsou zruční", vznik je plný rozporů, ale to nevadí/na to se zvykne a člověk si může vybrat/, historie - hloupé je použití analogie pouště /tam přeci nikdo nehledá dostatek nepřátel/ k horám)

faktické chyby - většinu zmínil Zharradan-Marr (velikost; číselně zrak, hluch ale i vzdálenost na jakou je schopen komunikovat skřehotáním /např. s orlem lze většinou jen na dálku, musí být výrazné/)

použití obecné řeči - již u seveřana vytknuta přílišná orientace na tvůj svět, obecnou nemá každý, stačilo napsat, že je schopen se naučit jazykům běžných ras (s tím a tím postihem kvůlivá obtížnější výslovnosti)

zbytečnosti - ultrafialové vnímání: je odvislé od zdroje záření (přirozený zdroj ultrafialového záření je slunce), tudíž se mi zdá, že ve tmě nevidí, mohl by asi vidět RTG paprsky, ale nevím jak by se to projevilo...,

jméno a jeho vysvětlení - pokud se ti nelíbí slovo mstitel, nestačí úprava jediného písmenka

Líbí se mi:

výskyt - sice někomu chybí zdůvodnění, ale je to úplně jasné stačilo napsat: díky převážné orientaci svým orlím zrakem se mu nejlépe žije v oblastech s dalekým rozhledem (hory, pouště, pak by se ještě naskýtala step (jediný nedostatek - na tu Falhir asi zapomněl), ale problém je třeba se savanou (2m tráva překáží výhledu), ve stepi by se zdůvodnili Emuni /uživí se tam, dobrý terén k běhu/)

vývoj - krásně stručně popsaný, výstižný, použita správná analogie, problém s hypotetickou (z toho, že jsou válečnická rasa, rozhodně nevyplývá) vyšší úmrtností lze vyřešit jednoduše vyšší porodností,

kultura, náboženství - žádní zbyteční neoriginální bohové jako u seveřanů, jenom maličko chybí rozepsat se o té víře o přejímání vlastností od mrtvých soupeřů (jaké to má důsledky - obecně /získává-li vlastnosti po sežrání kusu masa/ bývá typický kanibalismus, také by to mohla být nějaká fantaskní schopnost (po 10 zabitých s vyšší silou se zvyšuje stupeň síly o 1)), to už mi daleko více vadí nedostatečné návrhy na hraní rasy (vztah k povoláním)

boj - mě se myšlenka líbí, částečně nechápu Nathaky Warriora a Zharradan-Marra (Skřetoštěpova je nejasná, asi to nepochopil) kritiku boje na dálku, vždyť v takovémto příliš "logickém" přístupu by téměř jakýkoliv válečník (kromě člověka, hobita a elfa) odmítal střílet či vrhat, jenže střelecký souboj ti dává právě výhodu, že protivníka (zvláště bez střelných zbraní) atakuješ, aniž bys mohl být inzultován zblízka - bonus evidentně zohledňuje dlouholetý trénink (možná i vrozené schopnosti), Avangar se stále brání neobratně, ale přitom je schopen slušně zasáhnout (Drd bohužel není schopno zohlednit rozpor mezi použitím obratnosti na obranu (hbitost) a na útok (míření, přesnost, jistá ruka), tímto bonusem se to částečně kompensuje), je to velmi dobrý nápad

Celkově: na první přečtení se mi to nelíbilo (hlavně myšlenka pokládat jej za humanoida mi byla odporná, teď vím, že to trochu "způsobil" Syrus odmítnutím v Bestiáři), ale když jsem se zamyslel nad jednotlivinami a oprostil se od emocí, musel jsem dílku přiznat aspiraci na 4*, zbytečné chybky dílko srážejí na trochu lepší průměr, ale stále je daleko lepší než nějaký seveřan

Ikonka uživatele Zharradan-Marr *   [pošta] reputace: 1
Firefanatic: +1
nové     22:20:19 17.03.2008
Vzhled - Popis je poměrně ucházející, nicméně uvítal bych pár údajů "navíc".
- Tak například zbarvení - dočetl jsem se jen, že mají nažloutlý zobák - a co jejich opeření, oči, případně nohy /či běhák; z textu to není zcela patrné/?
- Vykazují avangeři nějaké další pohlavní rozdíly, krom toho, že jsou jejich ženy v průměru menší? Liší se ve zbarvení? Lze od pohledu rozeznat samce od samice?
- Váha 80 až 185 kg se mi vzhledem k ptačím atributům zdá trochu přehnaná (ačkoliv uznávám, že čísla uvedená v pravidlech jsou také spíše pro pořádné "pořízky").
- Není uvedena třída velikosti, což je povinný údaj.

Atributy, Boj - Jak už napsal Nathaka Warrior, u "ptačích lidí" bych čekal spíše vyšší obratnost než sílu - to je ale asi jen otázka vkusu...
- Rodová zbraň je tedy oštěp. Z jakého důvodu však mají bonus +1 ke střelbě? Pokud je to díky jejich ostrému zraku, pak by měl pouze redukovat postih za velkou vzdálenost.
- Parametry pařátů 3/+1/-1 jsou předpokládám pro boj oběma rukama. Slušelo by se však uvést parametry také pro jednu ruku (druhou může mít svázanou, ochromenou, uťatou apod.)
- V dodatcích jsou zminěny odlišné dravčí smysly - lepší zrak a horší sluch a čich - není však uvedena konkrétní korekce postřehu. Naopak zmiňovat ultrafialové vnímání je zbytečné.

Historie, Kultura, Způsob života - Rozsah skutečně odpovídá spíše příspěvku do bestiáře; zde to však k dostažení více jak 3 hvězdiček nestačí.

Nemíním hodnotit styl psaní, ale párkrát jsem se zarazil nad vyzněním některých vět...

Avangeři nepatří k nijak ohroženým národům, zato nejsou moc rozšíření (jako například orkové, skřeti a jiné podobné bojovné kmeny).
- Závorka je tu zcela špatně - takhle to totiž vyznívá, že orkové, skřeti a jim podobní nejsou moc rozšíření.

V každé osadě je na 10 – 15 jedinců. Z toho několik samic, jejichž atributy (v tabulce vlastností a parametrů) jsou kupodivu stejné.
- Působí to dojmem, že samice jsou u emunů méně časté (z 10 až 15 jedinců je jich "jen několik"). A tím "kupodivu" jakoby se autor divil sám sobě.

Ve výsledku to vidím jako takový slabší průměr...
Pro příště doporučuju při tvorbě průběžně nahlížet do koncepce rubriky.
Také by neuškodilo používat více podnadpisů (namísto dlouhých nepřehledných odstavců).

Ikonka uživatele Skřetoštěp *   [pošta] nové     18:47:45 17.03.2008
No...přiznám se, že jsem na "Falhirovinou" přemýšle, jestli to už není moc. Bylo to skutečnš zamýšleno s humorem ale asi jsem se netrefil zrovna přesně.
Takže se omlouvám. Jesli budeš chctít, tak to přepíšu

Za ostatním si ale bohužel stojím. Ber jako bonus, ýže jsem nehlasoval protože nedokážu najít nic, za co bych mohl dílo ohodnotit...prostě jen nesedí mě osobně, takže sem ti nic nedal.

Jinak chuť do dalšího tvoření ti neberu...naopak tě povzbuzuji
JInak, k Wywernám: To se mil íbí, a s tím, co jsem napsal, by to byla ideální forma "draka" na nižších levelech

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] nové     14:34:18 17.03.2008
Tvé výtky ti brát nemohu, neb na ně máš pravo jako každý jiný uživatel. Ale teď mě prosím poslouchej, Skřetoštěpe: to s tou "Falhirovinou" se mi ani trochu nelíbí. Já beru některé věci s humorem, ale tohle bylo vůči mně nepěkné a ještě u diskuze. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu.
Mám hodně rozdělaných děl, jen co je pravda, ale tak například na jednom už pracuji vcelku dost dlouho a nemyslím si, že u všch mým děl vítězí "kvantita nad kvalitou". Každý má někdy své nezdary. Ani já nepatřím k těm, co se tomu dokážou bez problémů vyvarovat.

Ikonka uživatele Skřetoštěp *   [pošta] nové     22:58:55 16.03.2008
Falhire, Falhire...
Kdybys raději uděla jedno dílo pořádně. Ale tys jich vychrlil mračno o pokuhávající kvalitě.

Tvoje díla se bohužel žačínají nést v duchu kvantita, nikoliv kvalita....že je to tak špatně, asi ani nemusím zdůrazňovat :)

Dále bych řekl, že se nám na našem krásném serveru rýsuje nový pojem a tím je "Falhirovina"
Nevěděl jsem kdo zplodil Avangery. Ovšem po přečtení díla si řikám...žes to musel být ty. Asi tak před týdnem jsem hodnotil tvé Seveřany a Avangeři jsou víceméně to samé. (Jen je to Fogel)
U čtení, které bylo útrpné...bohužel (a to mě mrzí) to musim uznat. Přečíst tohle dílo bylo peklem! Takže u toho čtení mě napadly dvě věci: Hrál jsi AoM a četl jsi "Nádraží Perdido".
Skloubením těchto dvou pramenů totiož podle mě vznikly Avangeři.

K dílu samotnému:
Obydlí: Spíš chýši než domy...je to jaksi víc "hnízdovité"
Drápy: Souhlas a zdůraznění kritiky
Boj: Nezdá se mi dobré, když národ, který v střeleckém souboji dosahuje mizivých výsledků tento boj preferuje. Podívj: Vyzkouším si různé styly boje a zjistím, že lukem trefim leda vrata od stodoly, zato s sekerou, jsem schopný operovat......myslíš, že ze mě bude lučištník?
Emun: Kdyyž se dají tahjle zvířata nalézt jen ve vesnici Avangerů, kde je berou Avangeři?
btw: Celý tenhle "Emoň" mi přijde překombinovaný. Promiň

Zkrátka, tvá díla (viz: seveřané) jsou bez nápadu. Je mi opravbdu líto tvé snahy ale nezbývá mi než kritizovat. Není to určitá výtka, je to zkrátka to, že na mě dílo působí nedotáhnutě, vykonstruované na základech (AoM+Perdido) a celkově takové ušité horkou jehlou.
U tohoto díla nebudu hodnotit, protože mi prostě nesedí na celé čáře.
Omlouvám se, že to není ideální příspěvek.

Zkus se zamyslet nad "kvantita vs. kvalita"

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] nové     21:44:04 16.03.2008
400 zvuků ti sotva zastoupí obecnou řeč a taky... jak ty slova od papoušků zní? Ale to je celkem hloupost řešit, fantasy je fantasy, tam kolikrát mluví i kameny :) O to přece až tak nejde.

Ikonka uživatele Hamster *   [pošta] nové     21:14:19 16.03.2008
K mluvě - papoušci mluví dobře pár slov, loskuták mluví dobře pár slov, některý druhy rajek vydávaj až 400 zvuků od motorovky po řev jaguára.... tak fakt nevidim jedinej důvod, proč by se nyvyvinuly hlasivky schopné krákat i mluvit...

Ikonka uživatele Syrus *   [pošta] reputace: 1
Folcwine: +1
nové     19:52:55 16.03.2008
Jen pro úplnost dodávám, že v zamítacím mailu jsem psal:

"Po přečtení tvého příspěvku jsem se rozhodl jej zamítnout. Hlavním důvodem je to, že dílo nepatří do Bestiáře. Po mém soudu se jedná o novou rasu.

Příspěvek tedy doporučuji rozšířit ve smyslu koncepce rubriky Nové rasy (zejména co se týče kultury) a odeslat ke schválení tam.

Příspěvku by rovněž prospěla jazyková korektura, protože po slohové stránce je dost nejasný a matoucí."

Jakákoliv případná odfláknutost díla po stránce kultury a dalších náležitostí rubriky Nové rasy padá na hlavu autora. Ať se laskavě nezaklíná tím, že mu někdo řekl, aby to poslal do Ras jak to stojí a leží.

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
20 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.081231832504272 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR