www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Quani

Příprava pro tisk (tisknuto 778x)
Autor: Tfoft
Přidáno: 21:11:47 05.03.2008
Hlasovalo: 20
Průměrné hodnocení: 2.3


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 13
Ikonka uživatele Firefanatic *   [pošta] nové     20:02:03 12.03.2008
Diskuse byla promazána, po posledním příspěvku Felixe Jaegera jsem dospěl k názoru, že to tak bude nejlepší. Krtečkovi se omlouvám, že jeho poslední věta tak pro neznalé ztrácí opodstatnění.

Ikonka uživatele Krtecek *   [pošta] nové     18:26:22 12.03.2008
Rasa mě celkem zaujala, z dob, kdy jsem ještě tvořil, si pamatuji, jak náročné bylo sepsat rasu tak, aby se na nic nezapomnělo. Nápad je to určitě podnětný, ale možná to chtělo trochu uležet, prokonzultovat v MS a podobně.

Hodnocení si ještě nechám projít hlavou, jako ten slavný zpěvák z kapely, jejíž název zvonil kovem...


Felix Jaeger:

Ty dva body máš ode mě, nikoliv za vlastní názor, ale za způsob jeho projevu.


Ikonka uživatele Beregund *   [pošta] nové     15:16:34 12.03.2008
Vzhled - myslím, že je popsán výborně, jenom je pro mne divné počítat něco bez nosu mezi humanoidní rasy, ztráta nosu, to už je sakra hustá mutace (nebo velmi dlouhověký vývoj), souhlasím ale s Pilipovou poznámkou o vlasech a Aritmovou připomínku o chybějícímu popisu přizpůsobení těla plavání (blány)

Zvláštní dovednosti dané vývojem - spíš bych dal nadpis Anatomie a zvláštní schopnosti (dovednost je něco jiného)
- u dýchání to chtělo propojít ústní dutinu s plícemi (ústy by dýchal na souši) uzavíratelnou trubicí, byl by tím vyřešen problém s přímým vysycháním žaber (také není moc logické dýchání přes)
- modré barvivo - stačilo napsat, že se změnilo v jiné, které je o dost účinnější (vymyslet pěkný fantasy název), a Firefanaticova poznámka by ztratila smysl (takhle má holt pravdu, i když takový hrozný prohřešek to není)
- tlakové ústrojí je pěkné, i k tomuto samovolnému udušení bych spíše dal stupňující se past na odolnost (místo těch přesně dvou dnů)

Voďanojství - je nedostatečně popsané (jaký to má základ - magický či jen pracují s nějakou viskoźní látkou, s níž upraví povrchové napětí vody tak, aby držela pohromadě? jak se tato schopnost vyvíjí? - chtělo by to nějakou tabulku založenou na velikosti a složitosti předmětů)

Dlactví - jak píše již Falhir a Folcwine, ty potvory chce popsat, silně přesiluje rasu, stačí, že je vůbec ti lovci dokážou ochočit !!!, zase mi to přijde jako velmi drastická změna, vzhledem k tomu, že se vyvinuli z lidí
- divné je, že když to je vrozené (není to jako nemoc lykantropie), že se to dá (i když jen výjimečně) přenášet

Společnost a způsob života - poměrně dobrý popis, ale hodně mi tu vadí schopnost potápět se do takových hloubek a především žití v hloubkách do 500m (tam už je dost velká tma a skoro nic tam neroste/řasy závislé na světle ne/), také mi přijde zvláštní obývání ledových vod (normálním lidem chlad vadí, mají nějaké zvláštní tukové vrstvy?), líbí se mi zvláště vyčleněná kasta obchodníků

Historie, náboženství - dle mne dostačující, způsob uctívání se zajisté liší podle jednotlivých kultur - to je zbytečné popisovat

Jazyk a písmo - možná chtělo zmínit, jakým způsobem se řeč tvoří (možná se vzduch napolyká do žaludku - břichomluvectví, nebo existuje spojení ústní dutiny s plícemi?)

Magie - pěkné, výstižné, tak to má být

CELKOVĚ: Velmi dobře se mi to četlo. Při čtení vadily pouze odkazy na jiná sci-fi a fantasy. Nápad se mi sice nezdá moc záživný, ale zpracování (tím myslím výborný, pochopitelný popis) tento nedostatek o dost vynahrazuje. Jisté chybky zpracování je však srážejí z úrovně geniální spíše na vysoce nadprůměrný. Hlavní nedostatek díla je v chybějících DrD charakteristikách a některých nelogičnostech popisu. Dávám 3*.

Ikonka uživatele Firefanatic *   [pošta] nové     17:18:49 07.03.2008
Falhir: Nepřipadá ti to jako rasa... a kam bys to zařadil?

Tfoft: Přispíváš na server dračího doupěte, neznalost drd je tedy naprosto elementární nedostatek. Krom toho, chyby se nacházejí i v oblastech mimo pravidla drd. A čísla u dlaků by šlo odvodit od podobných nestvůr v bestiáři i bez přečtení výraznější části pravidel.

KrwekrwZlotasson: Tvá kritika dílo na celé čáře odsuzuje a pak je tam poslední věta, že je to zajímavý POKUS o vytvoření rasy z biologického hlediska a 4*. Co považuješ za biologické hledisko? Atmosféru rušící výrazy typu chemotaxe? Nebo normální logické vysvětlení průběhu mutace? Tak jako tak, dílo nehratelné, nelogické, nepříliš zdařilé a odfláknuté (používáš ve své kritice) není kvalitní 4* práce. Tvá kritika je z části hloupá a z části se dá považovat za výsměch všem autorům propracovaných děl, když dáš 4* pouze za zajímavý nápad. Uděluji zápornou reputaci.

Ikonka uživatele Folcwine *   [pošta] nové     13:51:56 07.03.2008
Nejávažnější chyba v díle: Protoss je s dvěma S! :-)

Dále už jen vážně.
Celé dílo je psáno tak nějak heslovitě. Na jednu stranu je to dobře – čtenář se nemusí brodit záplavou nicnového neříkající omáčky, není potřeba výcuc, protože samo dílo je psáno úsporně. Dalo by se říci, že za dlouhou dobu je to dílo, ve kterém každá věta má svůj význam a přináší něco nového. Na druhou tato heslovitost má jednu velkou nevýhodu – mnoho skutečností, které by stálo za to trochu rozvést, rozvedeny nejsou. Neříkám, že tomu chybí omáčka, spíše té heslovitosti chybý hodně hesel (co se dalo připsat již psali jiní, nejvíce chybějící – fungování, četnost, síla, parametry dlactví a jejich podob).

Na první pohled se to nezdá, ale rasa je vyvážená (nevýhody rasy jsou spíše RP ražení, což mě nevadí). Na jednu stranu může dýchat pod vodou, na druhou stranu se může na souši udusit. Na jednu stranu má hydrokinezi (tvarování vody) a dlactví a na druhé straně mají postih -2 k charismě (což je sníženístupně o 4), nemožnost se dorozumět slovy. Na jedné straně lepší sluch a postranní čára, na druhé straně absence čichu. Rasa celkově je stále mírně díky dlactví přesílená ten kdo si ji vezme je ve výhodě oproti ostatním – aby se rasa vyvážila, navrhoval bych nemožnost se naučit lidskou řeč (nemají pro to uzpůsobené hlasivky – nějak si nedokáži představit, jak bez nosu jen se žábrami jde mluvit lidskou řečí – ale nejsem biolog, takže se mohu mýlit)

Nechybí ani tak atributy rasy, jako atributy bestií, které s rasou souvisí (dlacké proměny).

Příště si nechej od někoho, kdo pravidlům rozumí pravidlové nutnosti zpracovat a další dílo může mít hned lepší hodnocení.

Mnoho chybek, ale kladně hodnotím relativní stručnost a věcnost. Je to náznak, že se dobré dílo nemusí být na více než 10A4. Podvodních a obojživelných ras také moc není – a tato rasa si nevede nejhůře. Za snahu a pro tuto rubriku nezvyklé prvky dávám ***.

Ikonka uživatele KrwekrwZlotasson *   [pošta] reputace: -1
Firefanatic: -1
nové     17:24:46 06.03.2008
Zdravím Autorku

Co k tomuto dílu napsat...
Musím říct, že jsem se také těšil, až si budu moci tohle dílo přečíst...
1. chtě nechtě se musím přiklonit k tomu, že specializase na vodní prostředí jsou nedostatečné, dle mého názoru se musel objevit nový tvar těla, hydrodynamický. ten hemocyanin je opravdu krok vedle... ale na druhou stranu... i to by se dalo logicky vymyslet, například nedostatkem železa. Hemocyanin by u této rasy dával smysl, kdyby se jednalo o laxní rasu, která by se nikam moc nehnala a ve vodě není pohyb tak náročný... celé podvodní dýchací ústrojí mi taky přijde podivné, pokud nemají zvětšená ústa, která by dovolila lepší prokrvování žaber, tak se musí dusit i když mají ony "dokonalé" žábry...
2. styl: mě se ten styl zdá jako vědecká práce glosovaná malým dítětem, které čemu nerozumí, to si doplní podle "obrázkové" knížky. Jinak celé dílo ja jaksi utahané a hodně hutné, na čtení nic příjemného.
3. já bych se rád přeptal na ty města a vesnice: Jsou na ostrovech nebo i na mořském dně? já bych jako celkem logické bral to, že jsou města a vesnice pod vodou. Pod vodou je všeho hojnost, na druhou stranu je zde více predátorů... Na malých ostrůvcích by byl na druhou stranu klid, ale potravy je méně a úsilí vynaložené na donášení potravy z moře je hodně velké a nevyplatilo by se to, tedy za předpokladu, že zde žije mnoho generací, které již vyprázdnily pobřežní vody...
4. je to prozatím nehratelné... pravidlové zpracování je dosti nelogické a můžu li to tak říct i odfláknuté.

No vzhlůedem k tomu, že se jedná o zajímavý pokus vytvořit rasu z biologického hlediska, i když ne příliš zdařilý já to vidím za 4*

Ikonka uživatele Tfoft *   [pošta] nové     16:16:31 06.03.2008
Uznávám nedostatky pro systém Drdu. Záměrně jsem se jimi mnoho nezaobírala, protože tento systém nehraju a pravidla bohužel přečtená nemám. Používám systém založený pouze na šestistěnkách, pro který jsem Quany původně vytvořila. proto se omlouvám všem, kteří pravidla znají a hrají podle nich, že tu nejsou žádné tabulky - je to moje neznalost, která neomlouvá.

Kdybych se příště odhodlala vás zase něčím usmrtit, poprosím někoho, aby tabulky zpracoval.

Jinak děkuji za kritiku, pokusím se z ní ponaučit.
Tfoft

PS.: Dlaci mají neomezenou možnost proměny, záleží na urovni této dovednosti, kterou by měl stanovit každý Pj dle svého uvážení. V mém světě je dlactví běžná věc, proto se nedivte, že je u Quanů dlaků tolik.

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] nové     15:59:47 06.03.2008
Takže, abych se k dílu též vyjádřil...

Na jednu stranu zpracované je a to dobře - jedná se například o kapitoly Vzhled, Jazyk a písmo a celkem i Božstvo.

Na druhou stranu mi příliš nesedí dlakové. Proč by měli mí Quani takovou schopnost? Je to příliš silná schopnost, díky niž se stávají moc silnou rasou. Rozhodně bych lépe popsal tuto pasáž.

Quanis má velké vědomosti vztahující se k magii a moudrosti. Ale předpokládám, že se jako bůh takřka vůbec neuplatní. Quané místy až nesnáší magii a cítí k ní odpor. Takže si myslím, že tento bůh nebude oblíben.

Na historii se dá více zapracovat. Vždyť právě tady se dostáváme k onomu osudnému původu - pravěcí lidé, kteří ztroskotali atd. atd. Na tom se dá více zapracovat (třebas nějaký bližší popis původu). A snad i historie, ne? Vztahující se ke quanské hierarchii.

ROZHODNĚ bych se více věnoval popisu a parametrům těch tří tvorů. V našem světě DrD jsou wyrm i arikary bytosti naprosto neznámé. Za prvé bych soustředil větší pozorost k jejim popisu i vzhledu. Chování, přesnější podoba, hojnost a alespoň stručně jejich způsob života (a obživy). Nu a nadále aspoň základní atributy (Životaschopnost, ÚČ, OČ aj.).
Popisuješ, podle tebe, zcela novou rasu a s ní i zcela nové tvory. Tudíž i jim bych věnoval více píle se zpracováním.

Mně to ani jako nová rasa nepřipadá. Spíše se jedná o následky mutace a přítomnost nějakého magické pole. Ale dobrá, to nebudu počítat jako chybu.

"Pokožku mají Quani zbarvenou do světle modra, světle zelena, světle fialova, takové mdlé barvy..." - Moc obecné. Že by se ty pigmenty tak různily? U lidí to není tak extrémní, zato tady ano. Avšak pokud se jedná o následky způsobené vlivem nějakého magické pole či mutace, OK.Takže kol a kolem: rasa je vcelku zajímavá, ale zpracování z hlediska herního není nic moc. Promiň, ale hlavní chybu bych viděl v těch dlacích a velice nedostačujícím popisu wyrma a arikaryho. A pak je tu pár dalších záležitostí, na nichž by se dalo zapracovat.

Ikonka uživatele Pilipo *   [pošta] nové     15:20:30 06.03.2008
ach jo skvělý nápad promiň mi to slovo příšerné provedení
tak a teď následuje spousta kritiky a výtek
1.Říkáš že,cituji Z pohledu biologa jsou to vychlípeniny kůže naplněné tukem, které jsou ovladatelné vůlí majitele. To však neznamená, že by Quan dokázal svými „vlasy“ hýbat, konec citátu když jsou ovladatelné vůli tak jima nemůže hýbat to je podle mě nelogické
2.Píšeš že obydlovali ostrovy a mořské dno ale potom máš napsané že žijí na mořském dnu a tam mají své vesnice proč teda vůbec lezou nad vodu?
3.Dlactví-tohle se mina díle líbí nejméně díky magickému poli atd. bral ybch kdyby jednou za čas nějaký dlak ale že jich tam je spousta?a proměňují se do těch zvířat mohl jsi je dostatečně popsat já třeba wow nehraju a toho hada si nějak nedokážu představit a ti malí draci žijí na souši nebo ve vodě?
to by byloa si vše hodně úspěchů do další tvorby
Pilipo

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     11:59:00 06.03.2008
text

Je tady nápad, nic víc. Zpracování je mnohdy nedokončené a odvolává se na externí zdroje nepříliš pěkným způsobem. Aplikace na pravidla či pravidlovost vůbec je nulová, použitelnost tím pádem také. V dané formě prostě nehratelné. pohyblivost pod vodou, vytrvalost pod vodou (je to již vodní tvor?) dlactví s pravidlově nedefinovanými tvory, dýchání na vzduchu dost v pohodě (po dvou dnech v poušti je na umření už skoro každý, kdo tam neumí skutečně žít.), schopnost se bez problému naučit suchozemské jazyky (musí mít problém se sluchem a spousta hlásek se tvaruje rty, které nemají.) atd. atp. Je toho strašně moc, co prostě chybí, ve chvýli, kdy by se to člověk pokusil vypustit so světa.

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
11 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.061855792999268 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR