www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Vlkouš

Příprava pro tisk (tisknuto 753x)
Autor: Bromm
Přidáno: 10:48:56 21.02.2007
Hlasovalo: 23
Průměrné hodnocení: 2.74


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 27
Ikonka uživatele Mondsuchtig *   [pošta] nové     18:55:46 21.01.2010
Možná zmíním něco co tu již někdo zmínil a tak se omlouvám že tu budu omývat něco co se již rozebralo...

Takže trochu kritiky ...
Začnu s vlastnostmi. Do očí mě hned uhodila síla vlkouše, 15-20 a bonus +2. Z toho vyplívá že bude vlkouš kouzelník téměř stejně silný jako krollí válečník.
A také že vlkouš hraničář bude slabší než ten kouzelník.
A i jiné vlastnosti a bonusy k nim mají přehnané.
Například hraničář bude méně inteligentní než válečník a odolnost mají stejnou jako kroll.
Zkrátka ty vlastnosti bych shrnul jako ''fatalní neúspěch''.

Dále vezmeme krvežíznivost. Tato schopnost se mi již poměrně líbila. Akorát bych trochu snížil bonus k ÚČ. a případně snížil postih na OČ. A dále se mě zdá přehnaná pravděpodobnost úspěchu při lovu. Ale jinak pěkná schopnost.

Zranitelnost je přímo hrůzná. Vždyť takhle špatně na tom nebyl ani vlkodlak který měl alergii na stříbro ještě předtím než se zněj stal vlkodlak! Jak se někdo pode mnou zmínil, stačí po vlkoušovi hodit pár stříbrňáků a je mrtev. Tohle se mě zdá přehnané. A to hodně.

Prsten D'Raguly a upíři, to je jedna z částí kde mě toho tolik nevadí. Akorát se mi nalíbí jak z toho může alchymista udělat ''bombu''. Ale jelikož to stojí tak moc surovin tak nemám téměř co vytknout ale ani co pochválit. Průměr.

Vlkoušův přítel se mi nelíbí. Mnoho mých hráčů by vyvraždilo celé vesnice aby mohli mít vlka či v horším případě psa (jaké mají ti hraničáři štěstí). A navíc co se stane jestli je vlkouš hraničář? Bude mít psa? Vždyť by se nesnesli. Tahle schopnost se mi zase moc nelíbí.

Souhlasím s někým přede mnou že dlouhověkost je možná ta nejsilnější schopnost a proto se mi také moc nelíbí. Ale také je možné že hrajete ve světě kde elfové, trpaslíci atd. jsou také dlouhověcí. V takovém případě je to asi v pořádku.

Zvláštní schopnost se mi zase moc nezdají. Zvláště to že vidí ve tmě je hodně přesílené a jeho schopnost stopování také. Ubral bych to stoprocentně.
Také je strašně silné přivolání směčky, mluvení se zvířaty atd. Pokud je někde v okolí vlčí směčka je vlkouš téměř nepřemožitelný. A také zastrašení je hrozné. Každý válečník by chtěl být vlkoušem.

U vlčí bouře jsem si zase myslel, nebo spíš doufal že si děláš legraci. +5 k OČ. a +10 k ÚČ. je doopravdy hodně. Kdyby ve vlivu lektvaru zaútočil i na svou družinu možná by to bylo o maličko lepší ale takto je to strašně přesílené.

Rodové zbraně, no, budiž, s přivřeným okem se to dá tolerovat i když bych jim dal jen jednu a to asi obojruční meč. Ale budiž...

K charakteru vlkoušů nemám co říct. Není to špatné, možná jedna z nejlepších věcí zde. Takže, jde to.

Hierarchie je pěkná. Za to máš u mě +. Hezky se to alespoň podle mě hodí k jejich stylu života atd. Jak berou vlkouše ostatní rasy, no, tam tě nepochválím ale ani ti tu nebudu nadávat. Je to poměrně pěkné.

Dále k u architektury, písma a jazyka také nemám co vytknout. To se mě zase líbí. I to že jsou vlkouší děti hravé je pěkné, já bych na to určitě zapoměl. U této části tě zase mohu jenom pochválit, nebo jistě se tam najdou nějaké chyby ale žádné fatální a dobře je dorovnají ty dobré věci.

Zbytek je také docela pěkný, zvláště se mi líbí jak jsi popsal jejich hry. U těch her je to zase jedno poměrně velké +. Pěkné.


Shrnu to takto. Je to dobrý nápad plný fantasie. Ale je to hodně přesílené a myslím že kdyby o tom věděli mí hráči nejspíš bych měl družinu ze samých vlkoušů.
Kdyby nebyli tak přesílení tak by to byl úžasný příspěvek ale toto z něj udělalo podřadný. Bohužel musím říci že to není nic moc...



(Za pravopisné chyby neručím :-D)

Ikonka uživatele Bromm *   [pošta] nové     11:12:02 18.04.2007
Fafrin Vok. atd.- Jistě máš pravdu že nemusí pokaždé utíkat, ale proč by jí vlkodlak pouštěl když nosí jeho dítě? zřejmě by počkal až se dítě narodí a vychoval by jej sám nebo by z té dívky, ženy udělal také vlkodlaka a vychovávali by dítě společně. Pak je tu otázka zdeformovaných končetin, tak abych to uvedl na správnou míru jde o to,že končetiny nejsou zdeformované co se délky tžče ale de o zdeformování svalů a jejich nadměrného růstu což vlkoušovi nahrazuje neschopnost nabrat vlčí podobu.

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     12:34:22 20.03.2007
Broom -1) Proč by utíkal? Prostě plod náhodného románku. Vlkodlaci nemusí být tak krve žíznivý a lační, jak je líčíš.
2) Deformované končetiny mu nevadí? dokonce mu pomáhají? Jen kdybys měl jednu nohu o 5 cm delší, budeš na ni napadat a v kakemkoliv pohybu ti bude dost vadit. Dále představa přirozené embriogeneze tak aby vznikly 2 různé funkční končetiny tam, kde mají být stejné a ani to se vždycky nepovede...

PS: Většina bojovníků není zcela zakovaná v plechu (ruce, obličej...) a běžní obyvatelé na sobě nemají vůbec žádné brnění. Navíc Ani vlkodlaci nemají tak silnou zranitelnost stríbrem...

Ikonka uživatele Ferenna Olgarah *   [pošta] reputace: -1
Suk: -1
nové     13:00:17 07.03.2007
Velmi zajímavá rasa.

Ikonka uživatele Bromm *   [pošta] nové     11:13:10 07.03.2007
Fafrin vok atd.- Abys tedy byl spokojen Vlk a pes se nesnesou ostatní "přátelíčkové" jak říkáš jsou mu až na kočku ukradeni.
U čeho máš jistě pravdu je otazka co když vyroste v rodině své matky, i když je to krajně nepravděpodobné (Jak by zdrhla vlkodlakovy) tak by se mu zřejmě dostalo lidského vychování a své schopnosti by začal oběvovat až déle a Pj by mu měl jistě rozdat nějaké postihy.
Co jsem již psal jeho zdeformované končetiny mu nevadí.
A co se týče přístupu k ostatním rasám není to podsouvání mého světa ale fakt co třeba Elfové a Trpaslíci ti se také nemusí, ale to by bylo ny delší povídání.
Děkuji za připomínky jistě z nich něco vyvodím.
Ps: To stříbro se musí dotknout holé kůže a té ze zbroje moc nekouká.

Ikonka uživatele Bromm *   [pošta] nové     10:59:06 07.03.2007
Alcatron- No v jistém slova smyslu máš jistě pravdu, ale může upír pít krev Likantropů? Ne a pokud sis nevšiml tak ve vlkoušově krvi je polovina krve vlkodlačí tudíž likantropní. Ale jinak děkuji za připomínku

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     13:49:06 27.02.2007
Většinu vlkoušů zabiješ prostě tím, že je zasipeš stříbrem (tak 10 stříbrňáků by mělo stačit))

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     13:46:13 27.02.2007
Nevím, jak hodnotit, všechno je hrozně silné, přesílené (vlastnosti, zranění stříbram, vybuchující prsteny, zákaz dobrého přesvědčení, 2 rodové zbraně, přítel-vlk...).

Navíc neodpovídáš na některé otázky: jak se snese vlk se psem, s přítelíčky?

Co když vlkouš neskončí jako pohozené dítě, ale bude vychováván v rodině své matky?

Vzhledem k bestiálnosti líčení této rasy se mi nezdá jako vhodná VP.
Jazyk nic moc.
Jaktože mají vlkouši mluvení se všemi zvířaty, možná bych pochopil mluvení s vlky, ale nedokážu si představit laňku, která by okamžitě neutekla před vlkouším pachem. Příšerná dlouhověkost, ale to je trošku otázkou světa. Jaktože zdeformované končetiny nekomplikují běh či nošení zbraně.

Co se týče vlkouších království a kapitoly jak nás berou ostatní, pak je to podsouvání názorů tvého světa. Navíc z toho, co píšeš, bych čekal, že vlkouši budou ojedínělí případ, ne, že budou tvořit vesnice aspolečenstva.

Ikonka uživatele Sarron-rei *   [pošta] nové     21:29:46 26.02.2007
Určite je tu vidno snahu. Rozpis správania, hierarchie, spôsobu života atď. Také informácie sú celkom zaujímavé a mne sa páčia. Vlk namiesto psa je skvelý. Rasu takýchto poloľudí som si takto predstavoval. Perfektne sa to čítalo.

Je tu však problém s presilením (parametre, zvláštne schopnosti, odolnosť proti upírom, dlhovekosť - aj v pravidlách je k tomu niečo napísané). O parametroch a zvl. schopnostiach už bolo veľa napísané (inak tie schopnosti sú dobré, len je ich veľa). Ak sa zamyslíš nad dlhovekosťou - ak by postava hrajúca v skupine získavala rovnako skúsenosti, ako ostatní členovia, o 100 rokov by boli všetci mŕtvi. Len vlkouš, ktorý skoro ani nezostarol, by žil a po dosiahnutí 36. úr. by pravdepodobne mal asi okolo 200 ľudských rokov. Ostávalo by mu 500 - 550 ľudských rokov, ale čo so skúsenosťami? Pošleme vlkouša do dôchodku, keď vyzerá na 30? A v Drd vyššia úroveň, než 36. nie je.
Českú gramatiku ja nehodnotím.

Fakt škoda, určite si nad tým strávil veľa hodín. Verím, že to nabudúce bude aspoň o * lepšie

s pozdravom Sarron-rei

Ikonka uživatele Gleaser *   [pošta] nové     21:01:24 25.02.2007
Trosku spis us jako povolani s tim victem schopnosti a ty parametry sou dosti vysoke ale jinak zajmave

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
11 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.058495998382568 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR