www.Dračí Doupě.cz


Registrace
--
Zapomněl jsem heslo --
Nick:  
Heslo:

20 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.
 
Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Bestiář
Předměty
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Shreilové

Příprava pro tisk (tisknuto 857x)
Autor: Dakeyras
Přidáno: 17:23:55 18.03.2012
Hlasovalo: 13
Průměrné hodnocení: 3.54


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
«««  
Počet zobrazených příspěvků: 11-16 / 16
Ikonka uživatele Ascella *   [pošta] reputace: 1
Sargold: +1
nové     23:37:21 18.03.2012
Je to ve všech ohledech konvenční rasa, jenom krapet přesílená, nic moc zvláštního, nic moc svého. Zcela běžný reprodukční cyklus, nic překvapivého. Prostě si jako jiní humanoidé hledají své protějšky, spáří se, vychovají potomstvo, jen jsou citově zaostalejší. Pokud je jedinou zvláštností, že za roky pobytu se maličko upraví jejich vzhled danému prostředí a jsou lehce citliví na bílou střelu, jaksi to sráží jejich potenciál.
Polemická rasa se dá pojmout zajímavě, nekonvenčně. Takto jde jen o sumu výhodných čísel, která se hodí pro každého, jako celek možná i o neporazitelnou rasu. A každý bude mudrovat nad čísly a jejich vyvážeností a nevyvážeností a přitom to hlavní co dělá rasu rasou, její způsob života, hlouběji rozpracovaná jejich mentalita, jejich kultura, nic. I „dokonalé kopie“ mohou trpět bladerunnerovským syndromem, chtět být více lidmi, pátrat po své duši, řešit, zda-li nějakou mají. Pokud autor nechce zasahovat do světů PJů a neuvádí takovéto „drobnosti“ kvůli tomu, proč se pak zabývá reáliemi ohledně vzniku rasy, jménem tvůrce…?
Mají naprosto nevyužitý potenciál – dali by se zapojit tak krásně příběhově, právě to hledání vlastní duše, jejich vývoj ve světě – nějaké „otrocké rebelie“, v moment, kdy si uvědomí sebe sama a přestane jim stačit sloužit a pracovat. Nápad si zaslouží více a mám takový dojem, že jsem zde již nějaké obdobné rasy kdysi četla, vytvořeni a magické experimenty sloužící k práci.
Jejich reprodukceschopnost, schopnost křížení s jinými rasami, přístup jiných národů k nim (berou je pouze jako živý inventář nebo za skutečnou rasu? Píšeš, že v každém civilizovaném koutě světa budou rozšíření, nějaké zápletkové/dějové návrhy, či přístupy k nim). Třeba by bylo hodně zajímavé, kdyby fungovalo něco jako „pojistka“ proti přemnožení třeba vojáků (kterými budou zdatnými), nějaké specifické rozmnožovací rituály, či podmínky, které musí být splněny, aby mohli mít potomky.
Zaujala mě zmínka o pevných vztazích navzájem (mimochodem vylučující, že jsou rozšířeni po veškerém civilizovaném světě), o „přítel jednoho je přítelem všech“ a to ve vztahu k jejich emocionální zakrnělosti – váží si svých příbuzných – proč? Jak chápou pojem přátelství? Je to něco, co jim bylo dáno do vínku? Nějaká „smečkovost“? Láska k vlastnímu druhu navzájem? Dává to smysl, že pokud architekt chtěl, aby jejich společnost byla reprodukceschopná, budou nalézat zalíbení v sobě samých a jen svém druhu. Jaké to je, když shreil zemře? Jasně, přizpůsobují se zvykům okolí, ale…mají sebe v úctě navzájem, ale něj´kdo je stvořil jako vojáky, vybudoval z nich armádu, kterou někam poslal. Zabíjejí a nemají výčitky, protože jsou emocionálně zakrnělí, jen někdo z druhé strany zabije jejich druhy, kterých si oni velmi váží, jak se zachovají? Bude jejich nepřítelem a válka se i pro ně stane nikoli otrockou službou, ale naučí se nenávisti?
Vzala si sice do rukou příroda kreaci prvního zrozeného shreila, ale jak je to s jejich „genetikou“? příliš málo jedinců daného druhu způsobí jeho zakrnění a vadnost, zvláště, pokud si to vezme do rukou příroda. Mají nějaké „magické pojistky“, proti degeneraci?
Ne, vyjma morfování jsou to prostě zase jen lidi, trochu ploší a prázdní, ale pořád lidi.
Kdo z hráčů by chtěl hrát za stroj? Za dokonalého otroka? Přizpůsobivý, bez emocí, pokorný, jdu a sloužím, když přijde správná doba, jdu a založím rodinu… Ale hodím se na všechno.
Jak je rasa napsaná se mi nelíbí, proto pro subjektivní dojem při váhání 2-3 jsem se přiklonila k nižšímu hodnocení, kdy jsem dala i na to, jak se dílko čte (od pravidel sice neočekávám nějaké literární počiny, ale jazyk je poměrně kostrbatý). Jde o rasu naprosto zbytečnou, nic nedávající, než pár čísel. Ale věřím, že si nějaké zastánce najde, především mezi milovníky minimalistického pojetí.
Ano, létající rasu s deseti očima si dovede vymyslet každý, ale vymyslet ji tak, aby fungovala, aby byla odlišná nejen vzhledem, ale i mentalitou, kulturou, to už je výzva. Stejně tak dát kulturu stávajícím rasám a jejich etnikům.

A úplně nakonec si dovolím (byť pod čarou) oponovat, že se nehodí do každého světa, neb jsou i takové, kde ani stvořitel nemůže stvořit něco z ničeho, dát umělým bytostem ducha. A jsou světy, kde by umělé výtvory byly potírány, pronásledovány, vybíjeny, jako narušující božský řád. Přestože tito jsou rasou „hodnou“, kde svoboda a láska starého tvůrce je nade vším…(Chtěl dokonalé služebníky, kteří za něj budou konat a s vyšší inteligencí než pouhé nástroje permoníků, stvořil život, prozřel a v úctě k němu jim dal svobodu.)

Ikonka uživatele Dakeyras *   [pošta] nové     20:50:52 18.03.2012
Mortere, nejde o to jaký je celkový součet oprav, ale jaký je součet dvou libovolných vlastností, které se berou v potaz při tvorbě povolání. Nepočítá se se všemi najednou. Nikdy! Takže i kdyby byl součet 6, tak je to jedno. A v tomto směru To najednou není takovej suprák - krol jej porazí jako válečník a trp s barbarem se mu vyrovnají, Kouzelníci budou lepší elfové a budou srovnatelní s lidmi, možná o něco nad nimi. Jako hraničáři jsou na tom podobně jako barbaři, možná excelují jako alchymisti díky možnosti takovéhoto bonusu k obratnosti i odolnosti, což jiná rasa nemá, ale není to taková "powa" protože alchymista měl do teď možnost být bud obratný, nebo odolný. A zbytek je zase slabší. A jak popisuješ snížení bonusů na hodnotu člověka.. proč bych to dělal? Už tu člověk je! člověk je jediná variabilní rasa ,která může dělat cokoliv a nebude v tom vloženě špatná a bude schopná dalších věcí - člověk kouzelník bude silnější a odolnější než elf, člověk válečník je zase obratnější a inteligentnější než kroll... Sreill naproti tomu bude dobrej v čemkoliv si vybere. Ne nejlepší, ale pořád se s ním musí počítat, ale ostatní věci nebudou zrovna super na druhou stranu nebude mít jako člověk oporu v tom, že bude mít vyšší hodnoty v ostatních směrech.

Ikonka uživatele Morter *   [pošta] reputace: 1
Kamerask: +1
nové     19:09:21 18.03.2012
Tak já bych se dovolil jen vmísit do debaty o přizpůsobivosti:
Syrus má podle mě určitě pravdu (ale také jen můj názor)
Pokud jde o rasu CP, pak by přesílení zase až tak nevadilo, přece jen mohou žít ve světech rasy různé síly a různého ražení... ovšem v porovnání s rasami z pravidel, pak + 4 v konečném součtu a odečtu bonusů je kapánek dost, chtě-li by někdo za Shreily hrát. Přizpůsobivost rasy znamená, že se hodí vyrovnaně pro mnohá povolání... takto Shreilové nebudou obvykle moc dobrými kouzelníky, průměrnými hraničáři, celkem dobrými zloději a extrémně dobrými válečníky a alchymisty... (bráno v průměrech hodů.) Což mi při jejich tělesných dispozicích a podobnosti s elfy zase až tak moc nejde k sobě... Rasa by byla více přizpůsobivější, pokud by její hodnoty bonusů se pohybovaly kolem nuly, podobně jako u člověka... čili větší přizpůsobivosti bys dosáhl tím, dát spíš bonus do síly +1 a do Int -1 nebo 0, než lítat od +2 k -2... Z toho důvodů si myslím, že Syřanova poznámka je opravdu vhodnější... Celý text pročtu později, toliko jen k diskuzi.

Ikonka uživatele Dakeyras *   [pošta] reputace: 1
Kamerask: +1
nové     18:12:57 18.03.2012
Mým záměrem bylo vytvoření rasy, která bude hlavně použitelná kdekoliv a na cokoliv. Jistě není problém přijít s rasou, která má křídla, více končetin či očí, zvláštní schopnosti... jenže k čemu? Pak se kolikrát naráží na to, že taková rasa bývá často nepoužitelná, nebo použitelná jen pro omezený počet povolání, stejně jako většina ras v pravidlech. Tato rasa je použitelná prostě na každé povolání, byť má trochu slabiny ve zlodějovi a hraničářovi, pořád použitelná je.

Syrus
Ten větší rozsah základních schopností - ano reálně to možné je, ale jde tu hlavně o herní vyváženost. Protože má bonusy k většině vlastností, jak jsi podotkl, jsou kladné a tak jsem nemohl vytvořit tabulky s rozsahem třeba 6-16, protože si pak představ co by to bylo za postavu, která by měla štěstí na hody - všechny vlastnosti by mohl mít kladný a některé ještě super velký. A vysvětluj pak hráčům, že sice třeba rasa má rozsah 6-16, ale že jeho válečník si na obratnost háže jednou a bude mít obratnost třeba 7-2 a ne 14+1

+ ještě vytýkání toho že opravy jsou kladné - to by přece bylo popření smyslu této rasy přece. V čem by pak byla přizpůsobivá, když by měla součet těchto bonusů nulový nebo záporný?

Ikonka uživatele Kamerask *   [pošta] nové     17:27:56 18.03.2012
Rasa je to mimoriadne využiteľná a originálna, avšak mám z nej zmiešané pocity. Nieje nejako extra zvláštna, čo je možno dôvod, prečo dielo nepovažujem za špičkové.

Autor odviedol však dobrú prácu a vytvoril rasu, ktorá si v každom svete nájde (aj keď nie veľké) svoje miesto.

Zatiaľ 3*, po druhom prečítaní zvážim, lebo je ináč naozaj dobre spracovaná :)

Ikonka uživatele Syrus *   [pošta] nové     17:24:51 18.03.2012
Mimořádně adaptabilní rasa s některými zvláštními schopnostmi.

Své připomínky jsem vyjádřil již k předchozí verzi. Autorovy odpovědi na ně jsou uvedeny v závěru přípěvku.

Pokude jde o rozsahu hodnot základních vlastností, je jejich základním rysem mimořádná adaptabilita. Proto si myslím, že by se to mělo projevit i v rozsahu vlastností. Tj. např. rozdíl hodnot síly mezi nejslabším a nejsilnějším jedincem by měl být vyšší, než u člověka (tj. 6).To by se mělo projevit i v novém nahazování, pokud dojde k přizpůsobení jedince k novému prostředí.

Stejně tak se pořád domnívám, že se jedná o rasu relativně přesílenou. Dobrým měřítkem je v tomto směru tabulka oprav. Pokud se podíváme na pravidlové rasy,je vidět, že je součet bonusů a postihů v tabulce oprav kolem nuly nebo záporný. Naopak sherilové mají součet bonusů +4.

«««  Vygenerováno za 0.037542104721069 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui Skin by melkor unlimited.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách