www.Dracidoupe.cz
Fórum ¤  Ankety ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál ¤  Otázky a Odpovědi ¤  Vyhledávání ¤  Rekordy a statistiky
Chat
Moudrá sova
Dobrodružství
Hřbitov
Fórum
Články
Rozvoj DrD
Bestiář
Předměty
Kouzelník
Kouzelník
Alchymista
Alchymista
Válečník
Hraničář
Hraničář
Zloděj
Nová povolání
Nové rasy
Dovednosti
Downloady
Galerie
Fotogalerie
Linky
Seznamka
Inzerce


Kavu

Příprava pro tisk (tisknuto 1790x)
Autor: Farnivor
Přidáno: 23:21:23 10.10.2010
Hlasovalo: 9
Průměrné hodnocení: 1.11


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 10
Ikonka uživatele Medok    [pošta] reputace: 1
Nathaka: +1
     16:58:39 23.10.2010
Takže zdravím autora. Předem ti chci říct, že vymyslet plnohodnotnou a hlavně "HRATELNOU" rasu, je velice obtížné.Jak už zde bylo řečeno, chybí ti spousta důležitých informací jako Původ rasy.Tím že jsi napsal že jejich města vyrůstala za vzniku krollů si prakticky nic neřekl.Jen to že jsou zhruba stejně staří.Nebylo by určitě od věci si stím ještě trochu pohrát.Navíc mi místo vedle krollů moc nesedí,u mě jakýkoliv ještěří druh vévodí v těch nejhlubších a neprobádaných džunglích, kde je teplo a vlhko.Je to jen můj názor ale víš co...Ještěr-Plaz-Studenokrevný.(prostě mluvící dinosaurus). Základní rasové vlastnosti jsou celkem fajn, ty bych klidně nechal ale jsi si vědom toho,že když jsi jim dal několik průměrných atribut a žádnou nadprůměrnou, by mohlo být někdy obtížné za ně hrát.Naopak rodovými zbraněmi si mě velice potěšil, obzvlášt obouručním bodákem.Je to silná a dobrá zbran.Výrobu zbraně kvůli dospělosti, bych také nenazíval ohraným klišém.Vždyt Něco, jako je tento případ bylo vždy nedílnou součástí spousty kultur v dějinách našeho světa,který znamenal přechod mladého chlapce v muže a tedy získání některých výsad, které jako nedospělí nemohl míti.Když si jde patnáctiletý pro občanku,taky to asi nepovažuje za ohrané klišé.K názorům jednotlivých ras ti nikdo nic vytknout nemůže,to opravdu záleží na autorovi fantazii a ty jsi je pěkně a logicky odůvodnil ale s tím alchymismem to je opravdu málo rozepsané.že ji nenávidí? Proč ne, ale trochu to rozved.Náboženství. Podle mne náboženství znamená, že lid nebo rasa chceš-li, věří v nějakou vyšší bytost nebo aspon nějakou entytu.Vždyt to stojí i v názvu (ná-bož-enství) bož-bůh.Toto jsou opravdu jen morální předsudky,kteří upřednostnují žití ve společnosti. Přemistovací díry.Hezké ale beru to spíš jako zajímavost ze světa tvých kavuů. Regenerace mi nepříde nijak přemrštěná, vzhledem k základním vlsnostem kavuů, ale byla by pěkná nějaká tabulka.Pochybuji,že kavuovi level 5 se hojí rány stejně dobře a rychle jako kavuovy level 15.Já osobně s tebou ve výběru rasy sympatyzuji,je to dobrý nápad.V mém vlastním DrD světě Mám také ještěřany a když jsem je tvořil tak sem hodně čerpal z kultury aztéků a májů.Nehodlám jej sem poslat,takže ti jej vřele doporučuji. S pozdravem Medok, Pán Znesvětitel


Ikonka uživatele Bromm    [pošta]      23:00:57 17.10.2010
Zdráv buď

takže nevim kde začít dílko jako celek mě neoslovilo, ale po důkladném pročtení mě začalo postupně přivádět n a spoustu nápadů. myslím si, že myšlenku to má jen to je špatně podané. má to potenciál jen ho využít.
Dal jsem ti dvě hvězdičky. jednu proto, že už sem čet i horší díla a druhou proto, že to má nápad.

jinak nebudu tě nijak kritozovat každej jsme nějak začínali jen ti chci říct, že pokud budeš mít další nápad hoď to do MS a budeš koukat jak tě tam dostrkaj k dobrýmu výsledku.

s pozdravem Bromm

Ikonka uživatele Zdenál    [pošta] reputace: 1
Nathaka: +1
     21:50:21 17.10.2010
"O tři hodiny později už šli kroll, člověk a kudůk lesem s vytaženými zbraněmi."

Já když to četl, tak mě to tak příjemně naladilo... Čekal jsem nějakej vtip, veselou historku - totální Bčko pojaté s humorem a nadhledem. Příběh to splnil na 50% - Totální Bčko: CONAN, conan a Conan potkali ještěra na JEŠTĚROVI. Ten ještěr se jmenoval Martin Luther King :-D.

Ale tak nebudu zlej, na 51%. Tochu mě to pobavilo, ale obávám se že to nebyl úmysl.

Do nějakýho konkrétního světa kterej hrajou 10ti, 12ti letí hráči ve škole v poslední lavici během vyučování je to OK. Ne je to super. Taky jsme tak hráli, měli jsme tam mnohem větší trapárny na totálně hliněnejch nohách.

Ale prostě tady, myšleno vážně s tím že to má bejt buť universálně použitelný, inspirativní, nebo třeba trochu jako provokace s tim že to něco v pozadí nese. To prostě sorry ale ne.

Po formální stránce, 1* to dostat může, na 0 je podle mě to co by redaktor ani nemohl schválit.

Nevim co ti poradit, sám jsem rasu nikdy nenapsal. Dokonce nelze říct že rasa s takovým přepjatě trapným patetickým chápáním světa, vlastní hrdosti a podobně nemůže existovat - stačí se podívat na Afghánce nebo Kurdy.

Hodnotím to převážně tak že mě tenhle příspěvek prostě nic nepřináší.

Ale nevzdávej to a nenech se kritikou rozhodit. Jako jak jsem psal, u jistýho typu hry prostě proti patetickýmu ještěrovi na JEŠTĚROVI nelze nic namítat.

Shaodowmage: nevím jak tvoje ale moje kosti dutý jsou - mám v nich morek.

Ikonka uživatele Shadowmage    [pošta] reputace: 1
Syrus: +1
     11:39:46 13.10.2010
Ahoj,
v první řadě nevím, jak si ty Kavu mám představit. Znám Kavu z MTG, například http://sales.starcitygames.com/cardscans/MAGPLA/fl ametongue_kavu.jpg

Takovýhle ještěr má ale k humanoidům daleko, což může ztěžovat herní využití v "humanoidním prostředí". Kavu se pak nabízí spíš jako nestvůra, než rasa.

Zbraně: kosti lidí taky nejsou duté, duté kosti mají ptáci, aby byli lehcí. Kavu asi potřebuje kosti spíš pevné, tak nemá k vývoji dutých kostí z hlediska evoluce důvod. Ve fantasy se to asi neřeší, ale i tak je informace zbytečná. Rituální tvorba zbraně jako zkouška dospělosti mi už přijde ohraná, hlavně se předpokládá, že každý jedinecje takto zdatný. Je u této rasy obvyklá nějaká dělba práce nebo všichni dělají všechno? Vím, že rasa není společnost, ale aspoň náznak, jakého druhu života jsou schopni, by se hodil.

To s alchymií mi přijde přehnané, trojice přikázání se vůbec navíc netýká teologie, ale spíše jakýchsi společenských pravidel pro jednotlivce. K čemu víra, když nemá symboly, autoritu, tradici... Stačí rovnou říci, že jde o společenstí bez náboženského založení se smyslem pro čest a společenskou vzájemnou odpovědnost, ctící přirodu. Proč by nebyli tolerantní k jiným, když jiné víry nemohou být v rozporu s jejich? žádné znaky, které by jiní mohli shazovat, tu totiž ani nejsou.

Ty díry jsou tu úplně navíc, pokud chybí tolik naprosto základních informací, spíše odhalují absenci dalších údajů, třeba zrovna bydlení, míst, kde žijí, potravu, údaje o životě... je toho hodně moc.

Regenerace mi na hráčskou rasu přijde přesílená.

_____

Když shrnu, co nám autor předložil, máme tu:
1) další ještěří rasu, bohužel s nejasným popisem a chybějícími údaji o životě
2) ničím neobohacující nástin rituálů a společenských pravidel, neodůvodněných
3) Tři nové zbraně, o číselném vyvážení lze vést spory
4) Nahrubo do všech částí cpaný odpor k alchymii, který je otřesně zdůvodněn - kdyby jejich rod pobil válečník mečem a ne alchymista, vzdali by se Kavu boje celkově?
5) Jednu naznačenou alchymistickou (!) vychytávku a jednu přesílenou schopnost rasy
6) Obrovské množství chybějících údajů

____

Co bych udělal jinak:
1) Pojal Kavu ne jako rasu, ale jako nestvůru
2) Určitě se rozepsal o prostředí, kde se s postavami mohou setkat
3) Jsou-li inteligentní, nazančit možný styl společnosti
4) Něčím je ozvláštnil - takhle je to jen nějaký další ještěr, co se pěkně regeneruje a jezdí na svých tupějších příbuzných
5) Úplně předělal víru a vše okolo
6) Vyhnul se úvodnímu příběhu, když je plný chyb a nemá literární ani informační přínos
7) Asi bych se inspiroval Kavu v MTG, uměli dost věcí a zpracovat ještěry, kteří všelijak třeba kombinujé své vrozené schopnosti a díky své inteligenci tak jsou postrachem, by mohlo být přínosné

Takhle bohužel není fér, abych dal více než hvězdičku, a to za inspiraci pro další čtenáře.

S úctou ShadowmageIkonka uživatele Fafrin    [pošta]      17:34:12 11.10.2010
No, úvodní povídka je nic moc, úvodní odstavec také neoslní přehledností a smysluplností. Základní statistiky celkem ujdou, možná trochu silnější, ale dalo by se s tím žít.
Chybí třída velikosti?
Rodové zbraně jsou dosti silné a pokud se na ně na všechny aplikuje pravidlo o rodových zbraních, e to opravdu moc.
Rohenům chybí statistiky.
Náboženská přikázání zní, no, nesmyslně? o je to probůh za náboženství, které se ve svých základní postulátech vyjadřuje k alchymii.
Přemisťovací díra vypadá jako ... portál? démon brány? (existující mechaniky)
Regenerace není pravidlově popsána, stajně jako jízdní ještěrka.
Způsob života, hierarchie, uspořádání, obživa (je to sice otázka kultury, nikoliv rasy, ale když už tu máme náboženství)
Pro úplnost uvedu, že chybí statistiky pro PPE-svět: Morálka, početnost

Ikonka uživatele Ortis    [pošta]      16:06:25 11.10.2010
Hmm...Kavuové ( podle mě malinko převzatí z Magic The Gathering) nenávidí Alchymisty a při tom jejich největší vynález přemisťovacích děr vznikl ve spolupráci s alchymistou? Nenávidí bezPRÁVÍ a ZÁKONY? Neprolévají krev jen tak, ale když se sebemíň naštvou tak jsou krutí a krvelační?
První přikázání je dost hloupé, protože pochybuju že je možné odhadnout, kdy uškodí zrada hodně a kdy méně, takže to je docela přitažené za vlasy.

Příběh - poražený strom, kostry zvířat - přicházíšš v míru obludo?

Omlouvám se, že to zní až posměšně, ale tohle není dobré dílo.
Ortis

Ikonka uživatele minister    [pošta]      15:29:20 11.10.2010
Jak již pravili mnozí přede mnou, po slohové stránce toto dílo moc nevyniká, nápad také není nic zvláštního.
přemisťovací díry:obyčejný nápad, který byl spíš jen nastíněn, žádné faktické informace (kromě místa, kde se nachází)
Regenerace:opět jen letmé nastínění, pravidlově tam není vůbec nic
Inteligentní a neinteligentní druh?Co si pod tím mám představit?Jakože vypadají skoro stejně, jeden je větší a slouží jako jízdní potvora, a druhý je Kavu?Celkově mlhavý popis, žádné uvedení na míru, chybí staty.
Náboženství:no co říct.Taková nějaká trojice fádních nařízení.A že vyznávají přírodní zákony chmm...
Názory na jiné rasy:celkem jsem se zasmál, i když o to autorovi zřejmě nešlo.Dobře, že uvádí dost věcí na pravou míru, po předchozích odstavcích jsem v tom měl celkem bordel.
Odkdy mají lidé duté kosti?OD té doby co si je pleteš s holuby?
Co dodat.Dílo je nevýrazné, nepřináší nic nového a ještě se blbě čte.Minimum technických chyb,
ale podání špatné a nevytváří moc dobrý dojem.
S pozdravem,
minister

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta]      12:57:58 11.10.2010
Je poznat že tohle dílko je ušito rychlou jehlou a rychle vhozeno na schválení. Kdyby existovala pracovní verze, nad kterou by se mohlo pozastavit aspoň trošku kritické oko někoho dalšího, jistě by se vypilovalo o dost lépe.

Ikonka uživatele Skewer    [pošta]      10:42:31 11.10.2010
Po slohové stránce nic moc. Ještěří rasa samotná už taky není nic moc nového, takže bych očekával nějakou zajímavost navíc, ale tady ji nějak nenacházím. A když už ano, je popsaná tak nějak vágně, nemastně (nenávist k alchymistům, nábožesntví...).

Vlastnosti jsou imho mírně přemrštěné, opravy jsou už o něco lepší. Dost vyniká jako válečník. 3 Rodové zbraně, navíc lehká, střední a těžká, to si snad vybere každý. Nejsem si jistej jestli obouruční bodák není moc imba, když srovnám s obouruční sekyrou, -1 útoč a +3 OZ. Jediné co to zachraňuje je možná délka 2 místo 1-2. Ale nevím, spíš bych ho asi oslabil.

Vynález, regenerace a rozdělení na inteligentní a neinteligentní druh jsou popsané děsně nejistě, vůbec nevím co si o nich mám myslet. Kdyby tam nebyly, nechyběli by mi.
Názory na ostaní rasy a povolání... opět docela nezáživné, taky by mi to nechybělo.
Ve finále... hodnotím 1*.

Ikonka uživatele Syrus    [pošta]      23:22:19 10.10.2010
Příspěvek jsem schválil po delším zvažování. Příspěvek dle mého názoru zůstává hluboko pod obvyklou úrovní rubriky. Řada věcí (týká se to nezjména kultury Kavuu) není popsána dostatečně podrobně a o rase jako takové se čtenář příspěvku nedočte téměř nic.

Nakonec jsem ale dospěl k závaru, že příspěvek obsahuje alespoň nutné minimum nejsem-li si jeho úrovní jistý, bude lepší nestát příspěvku v cestě a schválit jej.Hodnocení pnechám v tomto případě na uživatelích.Aktuality

Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
16 přihlášených uživatelů.
uživatelů je na chatu.


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold

Novinky
Fórum ¤  Chat ¤  Moudrá sova ¤  Soutěž O Hlavu Zlatého Draka ¤  Co je to Dračí Doupě? ¤  Tvůrci a Redakce ¤  Uživatelé ¤  Dračí líheň ¤  Novinky ¤  Čekající díla ¤  Dračí manuál

Vygenerováno za 0.70300006866455 sekund.
© 2001-2007 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by Lightbringer.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.