www.Dracidoupe.czGungané

Příprava pro tisk (tisknuto 886x)
Autor: Falhir
Přidáno: 21:48:06 02.05.2008
Hlasovalo: 15
Průměrné hodnocení: 3.07


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 11
Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     17:48:31 12.06.2008
Budu velice rád, když se v diskuzi vyjádří i pan Jocker. Případně jej informuji poštou.

Ikonka uživatele Hrabě Dracula    [pošta] NEW     18:53:32 20.05.2008
Tohle vůbec není špatné dílo. Pravda, na stylu psaní by bylo třeba alespoň trochu zapracovat, neboť na mne působí jako hovorový (třebas jen v tomto díle), avšak co se týče obsahu: je to zábavné, poučné do světa DrD a zároveň pěkně rozvinuté. Snad bych jen souhlasil s uživatelem Nathakou Warriorem - aneb dalo by se s tím ještě více vyhrát.
Ale pro mě zajímavá práce.

Ikonka uživatele tjcombo    [pošta] NEW     11:28:12 19.05.2008
Pěkné líbí se mi to zpracování i nápad opravdu pěkné. Hlavně mě to pobavilo.

Ikonka uživatele Aritma    [pošta] NEW     17:02:09 05.05.2008
Falhir + Hamster:
Děkuji za objasnění těch několika nedostatků, co jsem nevěděl nebo jsem spletl. Bohužel ani tak se mé hodnocení nemění, hodnotím jak na mě práce působí jak literárně tak pravidlově a obsahově. Jsem však rád, že si autor práci tak dobře hájí a že uznává své chyby (i to je důležité).

Ikonka uživatele anax    [pošta] NEW     13:48:38 05.05.2008
Falhir: Ahoj..
"Co se týče toho psaní, je mi docela líto, že nevím, kde přesně jsem udělal chybu. Gramatika, stylistika, interpunkce...? Těžko se mohu ponaučit, když mi nikdo neobjasní tento nedostatek."
... Z toholhle hlediska jsem dílo nehodnotil, sám nejsem bůh ví jaký stylista a gramatiku za mě opravuje word...:o)
Snažil jsem se hodnotit Gungany především pravidlově a máš asi pravdu, že se v tomto bodě neshodneme. Já se svého názoru o tom, že je to munchkinovská rasa pro alchymistu nevzdám! A za největší chbybu v tomto díle považuji narušení rovnováhy v pravidlech co se týče obratnosti. ...nevím jak ostatní, ale mě prostě přijde, že maximální možný stupeň 21 jakékoliv vlastnosti u postav má svoje důvody i svoje kouzlo...a Gungan zloděj se stupněm obratnosti 22 tuhle rovnováhu narušuje ,o)
Jak už jsem jednou psal, až na ty vlastnosti a pár drobností moc pěkně zpracované!

Ikonka uživatele Falhir    [pošta] NEW     13:02:45 05.05.2008
Anax:

To, aby se součet všech oprav rovnal nule, byl můj záměr. Že by to bylo děsně přesílené? Nuže, každý může mít různý úhel pohledu na přesílenost aneb munchkiny. Ale vzhledem k jejich nízkému charismatu a více méně slabým pažím si to já nemyslím. Připadají mi tak akorát, poměrně vyvážení, ale jak říkám - tvoji perspektivu ti brát nebudu.

Způsob života, architektura, historie... Hvězdné války? No, nevím co říci, ale snad postačí to, že o Gunganech ze Star Wars prakticky nic nevím. Jistě, žijí ve vodě a vypadají jako ve S.W., avšak to je asi tak to jediné, čím jsem se inspiroval. Já z jejich života ve S.W. nemám žádné poznatky, natož pak, abych mohl kopírovat z něčeho, co neznám.

Co se týče toho psaní, je mi docela líto, že nevím, kde přesně jsem udělal chybu. Gramatika, stylistika, interpunkce...? Těžko se mohu ponaučit, když mi nikdo neobjasní tento nedostatek.

Aritma:

1) Zapomněl jsem, že hadi nemají slizkou pokožku. Jen jsem se domníval.

2) Inu, ono je těžké takového Gungana popsat... Já nebudu lhát, neboť i tak mně to dělalo potíže. Bohužel, víc jsem nedokázal.

3) První dva řádky nejsou zbytečné. Velice stručně jsem tam objasnil - dalo by se říci - na jakém podkladu vznikli Gungané.

4) Důležitých jen 5 slov? Jenže to záleží na tom, zda jsi trpělivý a počteš si, nebo naopak! Je to dost subjektivní názor, nemyslíš?

5) "- ...tyto pohyblivé korály se navíc dokážou pohybovat. jako by nám to nedošlo"
- Z toho přímo sálá - s odpuštěním - buďto nepřejícnost, či zkrátka chtíč se jednoduše projevit. Ne, to se nedá jinak vnímat, než tímto způsobem.

6) Nejsem architekt. Až budu chtít popsat novou architekturu v DrD, zvolím rubriku "Rozvoj DrD". Upřímně si myslím, že jsem udělal dobře, když jsem Vám, čtenářům, alespoň nastínil (docela detailně), jak vypadá několik jejich staveb. Víc po mně nemůžeš chtít - dělám novou rasu, ne nový sloh.

7) Alchymie - oč jde u těch děr? No přeci o to, že si tam Gungané vykopávají provizorní pozemní laboratoře a zároveň se jedná o takovou úschovnu.

8) Lov přechází v elektřinu, protože lovem se získavají rejnoci, kteří ji produkují. Také jinak:
Lovci --> lov rejnoků --> rejnoci produkují elektřinu --> získání elektřiny - joulmagů.

9) Inu, odpovím na tvoji otázku ohledně té archy: je docela dost možné, že ji vyčistili a použili jaki výstavu z jednoho důvodu - byla velká, prostorná a nač stavět další velkou loď, když už jednu mají? A navíc jsem se zmínil o tom, že jen někteří se domnívali, že je archa prokletá. Jak je ale jasné, král si to nemyslel a učinil z ní kulturní místo,

Když to shrnu, některým tvým výtkám rozumím, některé mi připadají zmatené a jiné jsi napsal, protože jsi prostě něco napsat chtěl. Vidím to tak, že sis dílo málo přečetl, či jsi dostal chuť kritizovat. Jsem dotčen? Vůbec ne! Já takhle nikdy nejednám, protože beru fér hodnocení jako OK a uznávám, že jsou v tvé kritice poznámky, jež jsou opravdu věcné. Jenže tak to zdaleka není u všech.

Ikonka uživatele Hamster    [pošta] NEW     12:38:17 05.05.2008
Nemám moc času na nějaký rozbor díla, co se změnilo od MS a navíc jsem ovlivněn diskuzí... tak aspoň "vyvrátim" několik poznámek Aritmy : )

1) "- Představa plynového vaku k dýchání je často užívána u vodních ras, osobně to nepovažuji za šťastné řešení. Nejsem biolog ale vím, že ryby ani jiný tvorové takový systém neužívají... nebo se pletu?"
plynový měchýř u ryb slouží jako orgán rovnováhy a vyrovnávání tlaků, později se z něj vyvynul plicní vak (bahníci, bichirové) a z plicního vaku plíce.

2) "- Rádi si ochočují velké mořské koníky... neuškodily by nějaké charakteristiky a podrobnější popis"
PPP str. 140 - Koník mořský

Ikonka uživatele Aritma    [pošta] reputace: 2
Shadowmage: +2
NEW     6:32:19 05.05.2008
Když jsem tuhle práci poprvé viděl v novinkách, byl jsem moc zvědav, co autor stvořil... bohužel moc nadšen jsem nebyl. Zde moje postřehy:

- Proč nejsou vlastnosti v tabulce seřazeny stejně jako v pravidlech? Není to sice chyba ale mě osobně to moc nenadchlo, protože jsem na přečtení potřeboval více času.

- široká kožní placka rozdělená vedví, která vyčnívá z mnohem tenčí kůže na hlavě. Tato placka sahá Gunganům až k ramenům tak tohle je příšerný popis, kdybych neviděl Hvězdné války, asi bych nikdy npochopil, co že to na hlavě vlastně mají!

- Pokožka Gunganů může vzdáleně připomínat kůži hadů a některých ještěrů. Není šupinatá, avšak je podobně slizká na dotek... Kůže plazů mi nikdy slizká nepřipadala a to dokonce ani těch vodomilných.

- Celkově se mi celá pasáž o vzhledu nijak moc nelíbila, nedokázal sem si udělat představu, jak vlastně Gungan vypadá.

- První dva řádky historie neříkají nic zajímavého, jsou tam naprosto zbytečné a jen celou práci nepříjemně prodlužují

- Představa plynového vaku k dýchání je často užívána u vodních ras, osobně to nepovažuji za šťastné řešení. Nejsem biolog ale vím, že ryby ani jiný tvorové takový systém neužívají... nebo se pletu?

- Oblékání gunganů do plášťů a tunik mi připadá značně nesmyslné, zkoušel si někdy v plášti plavat pod vodou? Spíš bych sázel na přiléhavé oblečení.

- Z celého druhého a třetího odstavce jsem shledal důležitými celkem 5 slov: Každý... dům... má tvar kopule... zbytek je bohužel jen nepoužitelná omáčka navíc se stále dokola opakující.

- ...tyto pohyblivé korály se navíc dokážou pohybovat. jako by nám to nedošlo

- Jednotlivé popsané stavby mi nepřipadají nijak monumentální, to je ta slavná propracovaná gunganská architektura tak moc nudná?

- Rádi si ochočují velké mořské koníky... neuškodily by nějaké charakteristiky a podrobnější popis

- Pasáž o alchymii v úseku Volný čas, jsem opět vůbec nepochopil, co měla tahle pasáž vysvětlit? O co tam jde u těch jednotlivých děr v písku?

- Další kousek je zase velice přeházený, začíná lovem a po pár slovech přechází na výrobu elektřiny. Není to vůbec rozčleněné a podstatné se vlstně vytratilo kamsi, a nahradilo ho něco úplně jiného.

- U výroby Elektrické koule píšeš, že Joulmagy s dají brát do ruky obdobně jako magy. Kde si našel, že se magy berou do ruky?

- Práce s elektřinou je krajně riskantní vzhledem k tomu, že je třeba přehodit dvě vcelku slušné pasti. Monžná by byla lepší jen jedna.

- Psaní pod vodou pomocí inkoustu je asi nemožné, řekl bych, že inkoust by se roztekl s prvním dotekem papyru.

- K divadlu: Do lodi uhodil opravdu "Hromový" blesk? A proč dělali centrum kultury v místě, o terém si někteří mysleli, že je prokleté?

- Rodová zbraň: Meč do vody je nesmysl, zkus si s mečem mávat pod vodou. Pro mořské národy je přirozenou (a právem) zbraní trojzubec nebo jiný druh podobné dlouhé zbraně, prostě se s ní musí bodat.

- Více než polovina práce je různě věnována povoláním gunganů. Nakonec se však ukáže, že tato povolání nemají většinové zastoupení. Možná to chtělo spíš něco o armádě a běžném životu obchodníků, řemeslníků nebo stavitelů.

- Chybí zde mnoho zajímavých informací: Měnový systém, magie, technické vybavení měst (světla a odpad), popis armády, to co je nastíněno v textu je nedostatečné pro tak odlišnou rasu.

Celkově:
Celá práce na mě působí chaoticky, neuspořádaně, místy je popsáno několik řádků, jejichž užitek je nulový. Moje kritika je možná dost tvrdá ale čekal jsem něco daleko lepšího a toto pojetí rasy mi nepřipadá dostatečné.
Celkové hodnocení 2* za snahu a za to něco málo, co v práci napsáno je.

s pozdravem a úctou Aritma

Ikonka uživatele anax    [pošta] reputace: 2
Firefanatic: +1
zerafel: +1
NEW     23:32:30 02.05.2008
Zdravím autora:
-Bohužel hned po nahlédnutí dílo už z kraje bije do očí… Jedná se tu o další z přesílených ras!
Odolnost trpaslíka a obratnost hobita… a o těch opravách ani nemluva!... součet nula je dost silný... a oprava k obratnosti narušuje řád pravidel!(se zlodějem je možno dosáhnout stupně vlastnosti 22) …celá rasa se navíc stává supermunchkinem pro alchymistu... a to i díky zvolené rodové zbrani z třídy lehkých jednoruček!
… tak asi k plavidlovým vlastnostem gunganů
- Zpracování způsobu života, architektury, historie a původu je pěkně provedeno… jen kdyby to tolik nesouviselo s hvězdnými válkami…
dál mi moc nesedí brzká pohlavní dospělost oproti dlouhému průměrnému životu…
- Výrobky: Elektrická koule je za tu cenu opět příliš přesílená- chybí mi tam nějaká past na to omráčení a ochromení atd!
Energetická bomba: zranění 3k6 do deseti sáhů se dá za tu cenu unést, ale zase je potřeba do toho ochromení zakomponovat nějakou past!
Vodní dýmka: dobrý nápad, ale dřevěná vodní dýmka je jen takové bublátko, o vodních dýmkách toho vím poměrně dost a hlavní je to, že správná vodní dýmka musí vézt teplo. Proto kvalitní vodní dýmka je z masivního kovu který krásně ochladí dým a ne jen z plechu(bohužel většina lidí používá tyto parodie) natož ze dřeva, které dým nemá šanci ochladit vůbec!
-Božstvo je pěkně nastíněno
-Psaní: Chyba je již zmíněna
…prostě dál už je to pěkné povídání díky kterému je možno si o této rase udělat alespoň počáteční obrázek.

Díky za něco nového, pro dobrodružství pod vodou i na souši se nová rasa určitě hodí ale jak už jsem řekl díky těm vlastnostem co jsi gunganům přidělil by mi u hráčů neprošla. …ale zkrouhnout vlastnosti už je maličkost ,o)
Dobrá práce na 3***
Díky anax

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     23:26:45 02.05.2008
"Použitelnost: 30% Vzhledem ke specifickému životnímu prostředí rasy poměrně nízká."
Naprosto odmítám a protestuju. Umístit rasu pod vodu neznamená snížit její použitelnost. (S Firefanaticem jsem se o tom přel, takže by mě zajímal názor ostatních. Pokud k tomu ještě někdo něco má, tak asi u rubrikového stolu. Odsud mě ženou.)

Gungané se mi líbí. Na tom stylu psaní bude třeba makat, to je jasné, ale protože jsem s tím měl a pořád mám problémy také, vím, že to není tak snadné. Přesto je tu vidět jistý pokrok.
Je tu určitě prostor pro spoustu šílených nápadů a nových prostředí, který ale podle mě není naplno využit. Vodní dýmka je kchůl a potěší, ae chce to víc takových věcí. Podvodní svět je rozmanitý. Dílo ne tolik.
Po stránce pravidlové nevidím výraznějších nedostatků, celkem slušně je vyřešen problém elektřiny.
Nejhorší část díla je logika, občas to prostě nedává a nedává smysl. Třeba to složení obyvatelstva je dost zvláštní, podle mě nemá cenu to takhle na procenta rozepisovat, to už je zabíhání do moc konkrétních detailů, navíc si nedovedu představit takovou společnost (a to se těš na Tuvyho).

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
11 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.069683074951172 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách