www.Dracidoupe.czAu Angi Angi - ještěřan

Příprava pro tisk (tisknuto 1794x)
Autor: Akiros
Přidáno: 23:06:00 10.11.2015
Hlasovalo: 9
Průměrné hodnocení: 4.44


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Akiros    [pošta] NEW     14:41:17 20.11.2015
Děkuji za komentáře. Hrajeme více méně podle klasických Drd 1.6 a i když implementujeme nová povolání, do ras jsme se nijak moc nepouštěli (i když jsme kdysi dávno zkoušel družinu skřetů ala world of warcraft) Tihle ještěřani se mi ale líbili v příběhu a nechtěl jsem jen otočit kapitolu a zapomenout na ně, proto jsem povolání vyvořil. Pokud si hráč vymyslí něco "extra", snažím se mu "vyváženě" vyjít vstříc.
Obvykle nemám rád klasické případy dobro/zlo, protože je to vždy něco mezi a menší zlo je někdy dobřejší než příliš velké dobro. Abych se do toho nezamotal. Či-pekve je svou mocí proměnil v národ půl lidí, půl ještěrů. Požehnal jim. Je pro ně tedy modla, idol, symbol, bůh. Ostatní divocí elfové se ale postavili konquistarům a tento kmen je nepodpořil. Jejich konání vnímali jako zradu a předkové je za to prokleli do podoby jejich falešného boha Čipekveho. Pro střípky přeživších divokého národa je tedy zlý, stejně jako celý kmen. Objektivně za to mohla ale také magická tvárnost sama, kdy se magicky citlivý národ jednoduše přizpůsobil novému prostředí. Jako PJ se snažím to vnímat tak, že všechny tyto tři aspekty průměnu způsobili, všechny jsou tedy pravdivé.... V pravidlech Drd pro pokročilé by mohl být Čipekve trochu silnější černý drak s přesvědčením 4. To by bylo objektivní:)

Jinak družinu jsem tu opravdu "vykoupal" v bahně. Přesouvat se museli na katamaránech (spíše jen vydlabané kmeny) sice je občas přivazovali ale někde by neprojeli houštinou tak to nakonec opět rozvázali. Byli tak velmi zranitelní. Bojovník se změnil v berserkra při boji s velkým zlým stromem ale uvíznul v bahně a trvalo mu, než se ke stromu vůbec dostal. Jedna postava se málem utopila, tím, že ji omráčila větev. ˇOživlé lijány" byli všudypřítomná hrozba a boj s nemrtvým náčelníkem v potopené pyramidě obzvláště tuhý. (pod vodou) Také je přepadl obří had "anakonda", kterého či pekve uctívali jako posvátné zvíře což je rozzuřilo. Unikli díky tomu, že se jim podařilo zabít šamana, který si na ně počíhal, když opouštěli pyramidu (spolu s padesátkou au angi angi. Naspali hlavu jeho předka ohnivou hlínou a když ji požadoval, tak mu ji hodil. On ji chytil a nebouchla. Tak jí pomohli střelou z bambitky.... Vyzkoušel jsem si, jak efektivní dokáže být nepřátelské prostředí terénu....

Ikonka uživatele Adari    [pošta] NEW     20:57:37 18.11.2015
Dílo je určitě povedené. Hodně se mi líbí příběh o vzniku, i když by mohl být třeba trochu podrobnější, delší...
Líbí se mi představa že skupina vyděšených "Aztéků" se špičatýma ušima najdou draka a začnou ho uctívat. Je mi sice nejasné jak je změnil, ale budiž. Taky mi nepřipadá jako zlý "bůh", když je zachránil. Že by to viděl jako prokletí?
Povolání nic nechybí, ale nějak mi k tomu nesedí 5*. Dávám 4,4 (zaokrouhleno dolů)*.

Ikonka uživatele Dradol    [pošta] NEW     8:59:51 13.11.2015
Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením mezi 4 a 5.. podobně jako Kibe bych dal asi 4,5. Jistě, jsou tu některé rasy mnohem lépe zpracované, ale bez takovéhodle srovnání je to velmi dobře napsané.

Stručně, jednoduše popsaná rasa a ihned použitelná. Z příspěvku je hezky cítit atmosféra té rady. Zatopené pyramidy s ještěry hm... mýtus o vzniku života, kanibalismus, když někdo zemře, magicky nadaný šaman jako náčelník kmene. Podle mě pěkné. Dost dobré místo, jak dát družině pěkně potrápit, nebo námět postavu/cp s hodně zajímavou minulostí...

Parametry rasy bych dával rači do tabulky, je to pak přehlednější...

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     22:22:34 12.11.2015
Vlastnosti rasy jsou, co se pravidel týká, vyvážené - okamžitě použitelné. Popis ucelený a jasný.
Asi bych jim dal ještě +1 k SZ při boji beze zbraně a zranění za normální životy - ty zuby také vypadají použitelně. A KZ beze zbroje 2, ale možná si je představuji až moc ještěroidně...?

Dávám 4,5.

Ikonka uživatele Akiros    [pošta] reputace: 1
Syrus: +1
NEW     7:43:06 11.11.2015
Psal jsem to někdy během prázdnin, takže už jsem přestal věřit, že to někdy někdo schválí:) A ani jsem si toho tady nevšiml.... Rasa vychází z legendy, která se týkala mého tažení. Ve své podstatě jsem vycházel z pravidlového netvora bahenního (takže relativně silná potvora). Tedy děkuji za pochválení příběhu, který je pro mě na prvním místě.... Ačkoliv Čipekve je zjevně záporná bytost i ve vztahu k nim, strach a zaslepenost (a omezený intelektuální rozvoj) jednoduše shrnuto coby víra způsobují, že Čipekve je jejich bohem a oni na něho hledí pozitivně.

Předpokládal jsem, že vycházeli z původních návyků divokých elfů a divoké elfy jsem si představoval v tomto hvozdu trochu jako aztéky. Tedy kaskádovité pyramidy (vystavěné s pomocí dračí magie jejich dávnými předky, před tisícovkami let.... tedy jen "Předky") které v jejich údolí zatopila velká voda a dnes tou jsou shluky jezer a močálů. Zde budou mít nějaké centrální město vystavěné na špičkách zatopených pyramid, plovoucích domech a ostrůvcích vzniklých z původních kopců. Okolo města bude několik malých osad čítajících nanejvíš 20 členů, tedy spíše rodinné pospolitosti. Zabírají pro sebe celé močálovité území, tedy relativně velký rajon pro obživu (včetně ryb), ale předpokládám, že nemají problém, když se lovecká skupina vydá i mimo močáli. Záměrně se nemnoží jako myši, aby zde byla reálná šance na uživení tohoto malého národa a předpokládám, že celkem je těchto ještěřanů několik tisíc (čili v podstatě ohrožený druh), lokálně jsou silní převážně na svém území. Mimo něj by se nepustili do otevřeného konfliktu.

Krkolomné názvy jsem čerpal z dokumentu o Deštných pralesích - Austrálie, Amazonie apod....(včetně netu) kde mají určité legendy o příšeře podobné ještěrovi - odtud názvy Au Angi Angi, Čipekve (při hře jsem toho měl více)

Chytřejší členové jsou zfanatizování, aby věřili slepě... v opačném případě jsou perzekuováni, zabiti, vynáni apod...

Ikonka uživatele Syrus    [pošta] NEW     23:13:04 10.11.2015
Rasa je podařená, byť v některých aspektech snad trochu odbytá.

Hrozně se mi líbí mýtus jejich vzniku. To je dobře vymyšleno a má to svoji poetiku. Na druhou stranu je vylíčen v trochu negativním smyslu - přičemž naopak angi vnímají Čipekveho zjevně pořád dost pozitivně. To je trochu rozpor. Existuje v populaci skupina, která má na jejich boha jiný názor a vznik rasy spíš jako prokletí?

Druhá věc je, že jsem z textu nepostřehnul, jestli se shlukují do větších sídel. Resp. mi není jasné, v jak velkých skupinách vlastně žijí. S tím vlastně souvisí i to, že nevím, jestli se trvale zdržují na jednom místě, tj. jestli budují trvalá sídla. Jsou to přitom lovci - což s sebou logicky nese to, že musí migrovat za zvěří nebo mít relativně velké teritorium. V daném případě by se to snad odbouralo tím, že se živí lovem ryb.Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.58673691749573 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách