www.Dracidoupe.czZaklínač znovu a jinak

Příprava pro tisk (tisknuto 1331x)
Autor: svilenec
Přidáno: 10:37:31 18.03.2012
Hlasovalo: 10
Průměrné hodnocení: 3


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 18
Ikonka uživatele Kocour    [pošta] NEW     19:19:11 04.09.2012
Mě ta postava jako taková, přijde strašně přesílená. Sám jsem se zaobíral zaklínači v drd a snažil se aplikovat různé prvky pravidel ale nikdy to nevyšlo. Nevychází u nich pohyblivost protože s nejvyššími staty ji mají nad 21. Jejich přesvědčení z pravidla ani nepodporuje práci v družine. V těchto pravidlech jsou dokonce jejich zbraně brutálně našlapané (ocelový meč 8+1+3? Wtf?). Je to napůl hraničář, napůl kouzelník, v tomhle případě i napůl alchymista. Jako CP hezké ale pro hráče k ničemu.

Zpracování je hezké a přehledné, za to bych klidně dal 5 bodů, ale ta pravidla jsou v podstatě stejně nepoužitelná jako všechna ostatní. Můj osobní verdikt TOO POWERFUL...se Zaklínačem v partě se zbytek dobrodruhů může jít vycpat.

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     15:53:08 21.03.2012
Galkore, tak já nevytýkám hodnocení nebo tak, jen říkám, že dílo v povoláních, které má být kvalitní musí být dlouhé, protože musí pokrýt opravdu spoustu úrovní, schopností, ... ale neříkám, že dlouhé znamená zase nutně kvalitní.

Ikonka uživatele Galkor    [pošta] NEW     15:04:25 21.03.2012
Tak ono.. má asi každý jiný vkus. Neboť jsem viděl nejedno dílo s hodnocením 5, či vítěz OHZD a stejně se tam našel alespoň jeden ZKUŠENÝ uživatel co hodnotil třeba 2*.

A funguje to i na opak. Dílo s průměrným hodnocením 2* má od zkušeného uživatele hodnocení 4* a víš.
Takže za přečtení bych řekl že to stojí.
Já se hlasování vzdal neboť to prostě nechápu. :-)

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] reputace: 1
Sargold: +1
NEW     14:57:41 21.03.2012
Galkore, když je to potřeba, tak dílo musí být dlouhé. A u povolání to platí víc než kdekoliv jinde. I nejkratší povolání z pravidel zabere mnoho stránek, aby obsáhlo PPZ, PPP a PPE. Stačí se podívat na každé jen trochu lepší povolání které zahrnuje aspoň 1-16, nebo 6-36 úroveň, nejlépe celá.

Já osobně spíš hledám nějaký důvod k tomu abych si tak dlouhé dílo, přečet po tom co jsme si přečetl prvně kritiku a zjistil, že dílo se asi zlepšilo ale ne o tolik, abych jej uchváceně přečetl...

Ikonka uživatele Galkor    [pošta] NEW     14:08:44 21.03.2012
Jak tak na to koukám, tak se víc a víc přesvědčuji že o DRD nevím vůbec nic. Připadám si jako pozér vážení. Ale opravdu.
Při čtení tohoto díla jsem se ztratil někde v polovině. Čím to.
Jak říkám nejsem zastánce přehnaně dlouhých příspěvků ale když jsem to dočetl, říkám si... "je to potřeba aby to bylo takto dlouhé? je tam vše co tam být má, musí je to dlouhý jak tejden bez peněz"
Jsou tu mnohem mnohem znalejší lidi kteří z hlavy dokážou říct "mno tohle není ošetřené dle pravidel atd.."

Teď k dílu-
Z očí "pozéra" musím říct že mnoho tabulek působí spíš zmatek, ae budu si protiřečit když řeknu, zaplať bůh že tam jsou. Jinak jestli použiji? kdo sakra ví nejdřív to musím pochopit :-).

Ikonka uživatele svilenec    [pošta] NEW     11:14:27 21.03.2012
Zdarec, omluvám se, ale mám úraz na ruce-amputované konečky prstů na pslci a ukazováčku pravé ruky, proto to vezmu zběžně. Díky za kritiku i chválu a hodnocení, nicméně rozsáhleji se vyjádřím, až nebudu muset žrát ibalginy, jak lentilky a budu moct psát oběma rukama. Ale diskuzi čtu =)

Ikonka uživatele Andokajn    [pošta] NEW     16:59:30 20.03.2012
působí to na mě tak, že zaklínač je v každém oboru nejlepší, pokud tam bude dávat talenty i přes to, že to vůbec neodpovídá jeho potenciálnímu začátku

proč má být lepší než mág z mentálním souboji (tedy mám ten pocit, že mág má ZSM 10) a nebo stejně dobrý (pokud by náhodou měl 12) když zprvu neumí ani dobře či vlastně vůbec nějak kouzlit?

pročetl jsem si i diskuzi... a s některými příspěvky jsem musel souhlasit

musím říci, že mi to s těmi talenty se doceal líbilo, ale nelíbí se mi, že ve všem je zvýhodněn oproti povolání, které jsou na danou věc specializovaní (např. lektvary) pak se mi nelíbí, že za talenty se dají dělat lektvary levněji (že se to vůbec může naučit)... pak se mi nelíbí délka textu a vnucování prostředí, kde se má cvičit... celkově mi to příjde takové ne moc vyvážené... a nevšiml jsem si odpovědi na vyvážení, proto hodnotím za 2* ... možná ještě popřemýšlím o 3

Ikonka uživatele Corwin45A    [pošta] NEW     8:13:09 20.03.2012
Andokajn: Nejsem si teď úplně jistý, ale mám pocit, že něco jako 10 procent na zničení stříbrné zbraně je i v pravidlech. I když, asi bych nechal ověření jen na konec souboje, nerad pořád házím :-). Tohle je obecně problém stolních RPG, spousta mechanik vypadá na papíře skvěle, ale pak se s nimi musí řešit administrativa a lidé je začnou rychle ignorovat.

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     19:15:29 19.03.2012
Je to povolání, které se hodí jen pro hru PJ-e a jednoho hráče, kde hráč opravdu musí umět všechno, aby si poradil s každou výzvou. V družině dobrodruhů by samozřejmě přebil všechny, ale to neznamená, že je to špatně. I povolání "pro jednoho" mají svůj smysl a přesílenost má pak svoje opodstatnění.

Ikonka uživatele Andokajn    [pošta] NEW     17:47:37 19.03.2012
šíleně dlouhé, ale zatím se mi to nezdálo zbytečné... jediné co bych asi vytkl, tak vnucování toho, kde se zaklínači cvičí... to mě docela rušilo...

a chtěl sjem se zeptat na ty meče... kdy je dostane? protože takto dobrou zbraň mít od 1.úrovně by se mi v tém světě nelíbilo... přecijenom...jediná zbraň, která tomu tka trošku odpovídá je chodcův meč, a ten je až od 6. úrovně, když je hodný PJ

dále jsem se chtěl zeptat, zdali to s tou pastí, která ubírá 3HP/kolo se vztahuje i na spojence zaklínače a ještě zdali je to vidět, nebo je to nějaká magická neviditelná past

a jak už někdo podemnou psal... zkoušeli jste to hrát v reálu? příjde mi to jako docela dosti silné povolání... sice ho omezuje to, že nemůže mít zbroj, ale když si vemu tu OZ 3, tak se to vyrovná kožence, což je docela dost...


jo a ještě si neodpustím poznámku... je nutné dávat tomu stříbrnému meči 10% šanci na zničení? to jako při každé akci obrana a nebo útok se bude házet desetistěnkou, zdali se náhodou nerozbil? nepříjde mi to moc jako praktické, proto bych chtěl slyšet důvod, kvůli čemu to tam bylo zaváděno... případně, jeslti to náhodou nemá být v * (= nepoviné pravidlo)

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
5 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.060340881347656 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách