www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Totální nenávist

Příprava pro tisk (tisknuto 1484x)
Autor: Tuvy
Přidáno: 17:07:19 30.05.2008
Hlasovalo: 10
Průměrné hodnocení: 3.4


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
«««  
Počet zobrazených příspěvků: 11-12 / 12
Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     18:43:27 30.05.2008
Mno, co s tím...

1)
"Pro určení sféry, ze které Totální nenávist do našeho světa pronikne hodí PJ 2k10. Výsledek prvního hodu 1 - 5 určí vzdálenost od 13. sféry (6-10 je 13. sféra samotná), výsledek druhého hodu pak směr této vzdálenosti (sudá - vyšší sféry, lichá - nižší sféry)."

- tohle je dosti krkolomný způsob... Dalo by se to mnohem jednodušeji vyřešit jedním hodem, i když by to vedlo k poněkud jinému rozsahu (nejbližší by byl asi 1k10+6, kdy by byl rozsah sfér 7-16)

2)
Jestli se jedná o jeden typ entity, která dlí ve 13. sféře, jak je potom možné, že získává vlastnosti podle sféry, ve které zrovna dlí? Všechno by se vyřešilo, kdyby se napsalo, že tyto entity obývají sféry 7-18 a jejich vlastnosti se odvíjejí od jejich domovské sféry.

3)
"Základní pravděpodobnost přitáhnutí pozornosti entity se odvíjí od úrovně kouzelníka. Na 10. úrovni kouzelníka je rovna 0% a za každé dvě úrovně (jak výše, tak níže) se mění o +/- 10% a navíc se na ni vztahuje tabulka úprav."

Jak jsem pochopil, tak samotné přilákání pozornosti je poměrně jednoduché - například kouzelníci na 20. úrovni mají šanci na přilákání 50%, což není špatné, vzhledem k tomu, že se o přilákání mohou pokoušet kolikrát chtějí...

4)
Jak dlouho trvá pokus o přilákání pozornosti? Jak často si lze házet?

5)
"Past na ovládnutí: Int + roz ~ -5 ~ ovládne cíl/neovládne cíl"

a) Jak jsem pochopil, hází si TN (PJ).
b) Je past opravdu -5? Nejde jen o překlep?
c) Hází-li si TN, potom jí paradoxně efekty z "tabulky úprav" ovládnutí cíle znesnadňují - v tabulce totiž je, že tuto past zvyšují.
d) Co se stane, když TN cíl neovládne? Zůstává, nebo vyšumí? Či se dokonce pokusí o další útok?

6)
Ve výčtu událostí se nacházejí položky "posednutí/ovládnutí/pohlcení démonem XY". Má samotné splnění těchto podmínek výsledný efekt, nebo jsou to zase jen události, z kterých musí postava vinit svůj cíl?

8)
Jestli se z TN může stát božská bytost, jaká božská bytost to bude? Bude zlá nebo hodná? Jaké budou její cíle? Použiji-li starověký model božských panteonů, čeho to bude bůh? Smrti? Války? Zla? Růžových okvětních plátků? Nebo to bude jen jakási velmi mocná magická bytost? Buď jak buď, chybí jakýkoliv bližší popis - takhle bychom se museli spokojit s tím, že je to bůh typu "random enchantment" - ať si každý PJ dosadí co chce...

9)
Jaký je přínos TN do hry? Dovedu si například představit, že hráči narazí na zničnou zem a PJ jim řekne, že tu nějaký kouzelník vyvolal TN. Nebo mě napadá, že se postavy dozví, že někdo chce použít TN a budou mu v tom chtít zabránit. Další možností je, že kouzelníci se budou snažit ovládat své emoce, aby se nedostali do situace, kdy se pokusí vyvolat TN. Dále je třeba pamatovat na to, že pokud se TN vymkne z rukou, může lehce vymazat větší město, což se značnou mírou projeví na světě a PJ s tím musí počítat, stejně tak s možností, že vznikne nový bůh. Avšak chtěl bych slyšet nějaké autorovo vyjádření k otázce:
- S jakou myšlenkou jsi dílo psal? Co bylo tvým úmyslem?

(nepodstatným detailem je, že by se TN stejně dobře vyjímala v bestiáři - přeci jen se jedná o samostatnou entitu, která se toliko projevuje na kouzelnících)

Podle mě dílo obsahuje závažné mechanismové a systémové nedostatky (POZOR! V žádném případě tím nemyslím efekt vysávání magenergie a masivního ničení - pouze vyýše jmenované problémy), což má za následek mé nízké hodnocení: 2*, které jsou za poměrně zajímavý nápad, leč slabého zpracování.

Ikonka uživatele Erlandil *   [pošta] nové     17:08:27 30.05.2008
a jejej, hromada theurgie v kouzelnickém řemesle. (děkuji Tinmiriel, že mi už asi 5 let hraje theurga a já byl nucen si to všechno načíst :)

1) ad * u 13. sféra: jsem zvědavý, který PJ ti na to skočí
2) ad pravděpodobnost přitáhnutí pozornosti: z hlediska pravidel DrD nemůže být žádná šance 0%, vždy, když se uvádí pravděpodobnost, platí magické pravidlo o totálním úspěchu (1%) a fatálním neúspěchu (100%).
3) ad démon touhy po krvi: v jeho případě nejde ani tolik o nenávistné chování, ale o touhu vidět/prolít krev... posedlý nebude chtít nikoho smažit bleskem, ale spíš podříznout nebo alespoň bodnout.
4) ad obor magie + fáze: EO tvoří pouze obranná pole a bariéry, tedy pouze! obrana. tohle by měla být spíš EU, ta lze užít i na "proudění energie" po delší dobu... zrovnatak je trochu zvláštní měnit podstatu jednoho kouzla (narážím na to, že ve druhé fázi se najednou přidá VI atd...). mělo by to být jednotně určené už od začátku celé, ač se mění působnost "kouzla" průběžně takhle to prostě nelze.
5) ad náplň kouzla: není úplně patrné, zda o jejímu odříkávání dochází ve fázi jedna nebo dvě. je to napsané u obou, což je nelogické. proč by se pak fáze měnila v jinou.
6) ad upíjení magenergie z okolí: skládat magenergii aktivně kouzlících povolání a alchymistovu je blbost. lze jedno nebo druhé, ne obojí... tedy rozhodně to pak sčítat. obojí se jmenuje magenergie, ale má to rozdílnou podstatu... dále co se týče kouzelných předmětů, na ty by to nemělo působit vůbec (krom jejich aktivní magenergie jako ekvivalentu ke kouzelnické/hraničářské a nebo jejich pasivní náplně, jako např. u theurgské hole, jako ekvivalentu magenergie alchymistické). Jakmile je totiž z kouzelného předmětu odebrán byť jediný mag, který tam démona váže, předivo jeho "klece" je narušeno a démon dříve, či později unikne. zbytek magenergie je pak rovněž ztracen. (záleží na PJ, jak to pojmou, pravidla o tom myslím přímo nemluví)
7) ad kontrolované upíjení: tohle je blbost. buď k němu dochází nebo ne. kontrolované upíjení by znamenalo použití magenergie k jejímu účelu
8) otázka: co vyvolané magické bytosti, jak na ně působí odsávání magenergie? např. elementálové, bytost (povolej bytost), pomocníčci, ale i nemrtví atd...
9) ad dosah kouzla: jednou je to 100 sáhů, jindy dle dodané magenergie (ač chybí jakýkoli přepočet, kolik to vlastně je). trochu zmatek
10) ad mazání informací: vymazání knih je trochu moc. sféry mají vědomosti, ale nemohou působit samovolně a plošně ve světě jako takovém. vymazat zmínku o vědění napsaného je něco jiného, ale fyzicky "zničit" existující předmět nemohou.
11) návod pro hráče, aby to zkoušeli...

shrnutí: zajímavý nápad, rozsáhlé a promyšlené zpracování. jen by to chtělo vychytat tu nemalou hromádku nepřesností. v tomto stavu to moc požít nelze, škoda.

«««  


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
9 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.25583910942078 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR