www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Myšlenkové světy

Příprava pro tisk (tisknuto 2893x)
Autor: Nathaka
Přidáno: 15:02:42 02.11.2008
Hlasovalo: 18
Průměrné hodnocení: 4.61


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 27
Ikonka uživatele Nathaka *   [pošta] nové     3:06:36 31.08.2012
Dodneška jsem rozmrzelý ze spousty věcí, co se mi v rubrikách při tvorbě přihodily, ale Myšlenkový svět mě mrzí nejvíc. Asi takto...

Na to, v jaké době jsem tenhle příspěvek psal, je už na docela slušné stylistické úrovni. Vyvaroval jsem se tady většiny svých neduhů - nejapných pokusů o fóry (až na jeden, a ten byl dobrý :P), neznalosti pravidel, ztřeštěných mechanismů fungování a chaotického popisu. Tohle dílo je sice delší, ale jasný a přehledný článek.
Srovnejte třeba s Lupičovým plánkem - ten všemi jmenovanými neduhy trpí, dnes bych mu sám dal max. 3 hvězdy, ale vyhrál OHZD a dostával pětky jak na běžíčím pásu.

Nejvíc mě tady štvalo, že po mně Firefanatic i Samurai požadovali racionální vysvětlení toho, proč něco v myšlenkovém světě nejde. Ono není racionální jako racionální... Racionální by z mé strany bylo vysvětlit, proč jsem zvolil pravidla taková, jaká jsem zvolil, a o to jsem se pokoušel. Jenže "protože mi to takhle přišlo lepší" se jim racionální nezdálo. Oni požadovali racionální vysvětlení ve smyslu "jak to funguje", což je úplně na hlavu padlé. Mohli se mě stejně dobře ptát, jak funguje léčivý lektvar. Jak to mám vědět? Neví to nikdo, jinak bychom je už vyráběli. A co víc, PROČ bych to měl vědět? Podstatné přece je, proč jsem zvolil, jak jsem zvolil, a jak se s tím hraje.

Byl jsem v téhle diskuzi obviněn z arogance a přehnaného sebevědomí a bez výhrad jsem se k tomu přihlásil. Dnes myslím, že to byla chyba. Nebyl jsem zkrátka arogantní, byl jsem jen otrávený z toho, jak Firefanatic či Samurai neumí číst, přehlížejí jasně řečená fakta a nakonec rýpají do zbytečností.

Myšlenkové světy se mi dodneška líbí a až budu převádět svá díla na nový web, tady budu dělat jen minimum změn - drobné úpravy stylistiky, pár lepších formulací, pár změn podle Corwinových návrhů, zjednodušení textu a vypuštění přebytečných informací (rozhodně ne přidávání dalších - kdyby se měly v díle řešit všechny možné situace a hypotetické problémy, tak je dvacetkrát delší a pořád by někdo přišel s dalšími).
Na památku Myšlenkovým světům, později odstřeleným v hlasování OHZD černým drakem. Má úcta.
-N.

Ikonka uživatele Janp *   [pošta] nové     18:59:05 20.02.2009
Jsem nováček, ale tohle je podle mě dobré, i když Nathaka Warrior má pravdu v tom, že se démon dokáže úplně schovat ve svém "hostiteli" a tak proniknout do myšlenkového světa. Je i nebezpečí v tom,že by se někdo mohl čtením myšlenek dozvědět věc ve které je svět ukrit a tak vzniká i nebezpečí zničení světa!

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] nové     16:16:32 15.01.2009
Indužkalfovo prasátko: Máš pravdu. Osobně bych to řešil tak, že démoni posedlosti se dokáží ve svém "hostiteli" (de facto) schovat a zahrabat tak, že uvnitř nich projdou skrz bariéru Myšlenkového světa.

Ikonka uživatele Indužkfalfovo prasátko *   [pošta] nové     13:20:33 15.01.2009
Hamsterova poznámka mi přijde jako docela závažřnější problém, než by se na první pohled mohlo zdát. Protože podle tvé odpovědi bude MS fungovat buď jako prostředekl který odhalí posedlost, nebo se jím rovnou dá vymítat. A ani jedno se mi moc nezdá. Pak by byla možnost dát výjimku démonům posedlosti, tim se ale dost naruší koncept MS.
Snad by šlo nechat démona mimo tělo oběti s tím, že by se vrátil, až se vrátí ppstava. Jenže pokud si dobře pamatuju, tak démon nemůže zůstat v normálním světě bez toho, aby se někoho chytil, takže taky problém

Ikonka uživatele Demonic *   [pošta] nové     17:29:19 09.11.2008
To Nathaka: Jo tak toho jsem přehlédl moje chyba. Co se týče ceny, je pravda že pořídit by se to asi dalo, ale pořád je rozdíl kdyyž to máš na zemi kde do hry může zasáhnout náhoda (počasí, zlobr a podobně) a když to máš hezky skryté na místě kam ti nikdo (téměř nikdo) nemůže proniknout. Nicméně nemám dalších námitek. :)

Ikonka uživatele Aglor *   [pošta] nové     16:13:20 09.11.2008
Myšlenkové světy se mi celkem líbí, sám za sebe bych se přiklonil ke Corwinově přístupu, líbí se mi Samurajův nápad výškového stanu pro theurga. Dovoluji si jen přednést několik upravujících nápadů, s nimi budu myšlenkový svět užívat. Želbohu, navzdory přání autora, všechny posouvají myšlenkové světy blíže do náruče theurgů - co ale čekat, když jsou umístěné v astrálnu?

Podstata myšlenkového světa by měla záviset na podstatě sfér, jak už bylo rečeno, tedy jsou-li sféry hmotné, měl by být hmotný i myšlenkový svět, jsou li nehmotné, myšlenkový svět by měl být nehmotný zrovna tak. Na jednu stranu to může být jedno, jelikož při rozumné úpravě tvůrce a vlastník takřka nepocítí rozdíl, ale je dobré v tom mít od začátku jasno.
Rozdíl se projeví při tvorbě.

Pokud bude myšlenkový svět hmotný, při tvorbě se do něj přesune část hmoty (buď z astrálního, nebo našeho světa – doporučoval bych druhou možnost, kvůli větším rizikům a potížím s tvorbou) Z této hmoty tvůrce svůj svět vysochá, ovšem tato mu nebude stačit navěky. Okraji světa bude část hmoty pronikat ven do sfér – a to nejen původní hmoty světa, ale i hmoty uschovaných předmětů (nemyslím si, že by fungovalo i pronikání v opačném směru – sféra bude lépe kontrolovat svou podstatu, než myšlenkový svět), čas od času se tedy nějaký ten uschovaný předmět ztratí a také bude čas od času potřeba dodat materii.
Tato forma se mi ale příliš nelíbí, mimo to nemám hmotné sféry.
Spíše bude myšlenkový svět nehmotný, při jeho tvorbě se tedy použije větší množství magenergie. Jak to ale vyřešit s uschováváním hmotných předmětů a vůbec přechodem do světa a zpět z něj? Při přenesení do myšlenkového světa hmotná podstata předmětu zcela rozplyne na základní materii a zbude buď duše či idea (má-li přenášené něco takového), popřípadě nějaký vzorec, podle kterého se po návratu zpět na zem tento předmět opět zformuje ze základní materie. Aby tyto entity nebo ideje nedošly úhony a bylo s nimi patřičně nakládáno, budu nejspíše ponechávat v myšlenkovém světě něco jako démona správce – udržovatele, kterému tvůrce „nadiktuje“ zákonitosti chování myšlenkového světa a svěří vše, co bylo do myšlenkového světa přeneseno, démon správce by se staral o přenos nebo o to, aby sféra ze světa neuždibovala – prostě o existenci myšlenkového světa. V podstatě by se dala podstata celého myšlenkového světa redukovat na tohoto démona správce, aniž by tím byla závažně ohrožena podoba a funkce světa tak, jak ho popsal Nathaka - případným návštěvníkům by jevil zcela hmotný a reálný, bylo by do něj možné přinášet předměty a zas je odnášet, vcházet a odcházet etc.
Potíže by potom vyvstávaly na zemi při přechodu do světa, či při příchodu z něj – jak by se asi chovala právě uvolněná základní materie a jak by potom byla získávána nová na syntézu přeneseného?

Myslím si, že „spory o jablko“ tedy o původnost předmětů lze také vyřešit celkem jednoduše. Ukážu to na příkladu jabloně. Vlastně je to otázka tvorby světa – buď do světa cíleně přenesu materii hlíny, vody, nějaké semínko a vyroste mi jabloň, jejíž jablka bude možné normálně jíst, která zásytí etc. (lhostejno, zda půjde o hmotný nebo nehmotný myšlenkový svět). Také je možné prostě vytvořit jabloň, na které vyrostou jablka – ovšem při ochutnání by dle mého názoru měla být písčitá, vodnatá zkrátka nejedlá. (Nepochybně by bylo možné jim určit i chuť – ale z bezpečnostních důvodů bych to nedělal – je nepříjemné mít v břiše písek).

Ikonka uživatele smycma *   [pošta] nové     12:53:12 09.11.2008
NW: Takže by ten přenos fungoval taky jako vymítač?? to by bylo fajn

Ikonka uživatele Nathaka Warrior *   [pošta] nové     12:39:48 09.11.2008
Demonic: Promiň, ale jídlo se nedá vynášet ven kdykoliv. Pouze když už je snědené. :)
Citace: "Výjimku tvoří jídlo a pití a další látky, které postavy uvnitř vstřebají."
Krom toho, za ty prachy, který do výroby světa vložíš, by sis mohl koupit menší plantáže i v reálu.

Hamster: Buď zůstane venku ta postava a nepůjde přenést, nebo se přenese do světa bez démona a ten zůstane venku. To je na tobě.

Ikonka uživatele Hamster *   [pošta] nové     11:49:52 09.11.2008
Napadlo mě... když všechny předměty s démonem zůstanou venku, jak je to s postavou, která je posedlá démonem?

Ikonka uživatele Demonic *   [pošta] nové     11:41:26 09.11.2008
Hm.. dílko je to využitelné... nápad kvalitní... Trochu nešťastné mi připadá jídlo, pokud by si čaroděj (theurg) vytvořil farmu / sad / plantáže etc. Měl by poměrně snadný výdělěk v podstatě za nic. Ano pořád je tu ta lidská práce, ale řekněme si to na rovinu, je tak těžké někoho najmout, nebo unést? (já vim je nutný souhlas.. hypnóza říká vám to něco) Tzn co se týče jídle je to podle mě trošku přesílené, ale jinak dobrá práce.

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
3 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.66951704025269 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR