www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Magické oko

Příprava pro tisk (tisknuto 1903x)
Autor: Astrální oko
Přidáno: 11:25:08 26.04.2007
Hlasovalo: 25
Průměrné hodnocení: 3.92


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 11
Ikonka uživatele Sonivitus *   [pošta] nové     13:44:48 05.10.2007
Nevím jak ostatním, ale mě oko nepřijde přesílené právě kvůli té myšlence, že do pár let bude stejně neudržitelné.
Kupříkladu využité v příběhu:
Mág se dozví, že do pár let ho potká strašlivý osud a on zemře.
Co udělá vyvolá oko jako poslední naději a jde se snažit zabránit osudu.
(Ironií by bylo kdyby ho nakonec zabilo dřív vlastní oko - věštbu by si splnil sám:))
Kdyby ještě šlo hlasovat tak bych dal 4
Pravidlově se omlouvám, ale už jsem je dlouho nečetl a tak to po této stránce hodnotit nebudu.


Ikonka uživatele Saragon *   [pošta] nové     18:27:29 10.05.2007
Safra, proč já nikdy nestihnu napsat kritiku dřív, než je vše řečeno?! :-)

Ať koukám jak koukám, nikde nevidím, jak to Očko vlastně vypadá...

Životy: Připadá mi zbytečné pevně určovat počet životů. Proč není normálně sepsaná životaschopnost a odolnost? Takhle jsou všechna Oka taková jednotvárná.

Velikost: Nezdá se Ti "E" už trochu moc?! (možná i D je až dost)

Mentální souboj: Může jej i vyvolávat?

Přesílenost nejde vyrovnat zkušeností (i když je tu pár nevýhod, ale stejně...)

A teď mě tak napadá, čím Magické oko kouká? Samo sebou? ;-)

Saragon


Ikonka uživatele Folcwine *   [pošta] nové     10:27:35 02.05.2007
Budu se trochu opakovat (hlavně po schvalovací kritice), ale je to dle mého lepší, než vytknou jen několik osamocených chyb a nezhrnoud je komplexně.

Rituály, postupy vyvolání, porovnání s podobnými tvory jako Beholdery a Očimi plíživými je zajímavé. Družina podobnou ukázku může najít v nějaké encykopedii, ze sfér nebo z deníku nějakého kouzelníka. Tak jak ne každý hráč zná pojmy jako Beholder nebo Oči plíživé, tak stejně postavy nemusí znát tyto celkem vzácné tvory (pokud zrovna nehrajete v prostředí DnD Underdark).

Jak jsou kvalitní a přehledné popisy tak je nekvalitní samotný popis Oka. Z popisu není jednoznačné, jak oko vypadá, jaké má rozměry atp. (oko do 10cm by bylo asi velikosti A0, do 50cm A, do 100 cm B, do 150 cm C do 500cm D, zbytek E - toto je jen orientační nástřel).

O použití písmen místo slov se zmiňoval už Suk, sice nejsem moc nakloněn písmennému značení, je to lepší než zranitelnost "kouzly". Některá kouzla totiž zraňují fyzicky (B), jiná zraňují jakoby opakem léčení (hraničářské údery, alchimistické jedy), jiné třeba ohněm, mrazem, elektřinou, kyselinou.Jak je vidět, kouzla jsou různá a určitě některá by na Oko určitě nepůsobila a některá by třeba účinkovala lépe (např. Bílá střela), proto je lepší výsmené vyjádření zranitelnosti, pojem zranit kouzly je opravdu velmi nejednoznačné a obecné.

Zranitelnosti alespoň zbraní a démonem proti magickým tvorům (C+) a bílou střelou, bych povolil u všech očí (i takto by družina bez mága, resp. kouzelnéka nebyla schopna oko zabít, kdomálo má zbraně proti magickým tvorům). S ohledem na zranitelnost asi oko nebude tak úplně hmotná bytost (z popisu to není moc jednoznačné)

Velikost Očí by asi měla být minimálně o 1 třídu snížena (ad Suk)

Nikde jsem neviděl, že by mohlo vyvolávat mentální souboj, což je dobře, protože, kdyby mohlo, byl by to ultimátní (ultimátní do doby, než se vzbouří) přisluhovač. Bylo by dobré, když už zmiňujeme SUM a SOM, zda může vyvolávat mentální souboj nebo se jen "bránit".

Pojem "všechna kouzla" je dle mého hloupost. Kouzla mohou být vymýšlena mocnými čaroději, teoreticky je kouzel neomezeně mnoho. Určitě by si to zasloužilo malou poznámku, ve které by stálo, že zná jen běžná kouzla (tj. ty, jež se běžně používají = jsou zapsána v pravidlech). Lepší variantou by bylo, kdyby oko umělo jen kouzelníkova kouzla.

Léčení za kouzelnickou magenergii bych asi ještě mnohem snížil i poměr 1:1 je přemrštěný. Kouzelnická magenergie je svou podstatu na jemnou činnost jako léčení nevhodná. U magických tvorů to může být i jinak, ale uvítal bych nějakou zmínku o tom, proč je tomu tak (že se Oko může léčit).

Jinak už vidím jak se mág o několik úrovní výše bude mořit, až vynuluje ty závratné počty životů, to bude souboj snad i na 40 kol! (záleží na úrovni mága, ale pokud nemá mág alespoň SUM o 3 vyšší než oko, nemá šanci jej zabít, protože oko má vysoké SUM a snadno z mága vysaje životy dřív než mág z oka).

Na to jak se oko silné a má omezené zranitelnosti, souboj s ním by byl nudný (uvažuji velikost E). Protože buď by družina měla proti němu dostečné zbraně nebo by neměla a musela by utéct. Souboj není ovlivnitelní taktikou, to je velké mínus.

Je to neobvyklá bytost, takové by si rozhodně zasloužili rozepsat psychologii, tužby, cíle a standartní způsob boje. Boj není jen suma čísel, ale i taktika.

Dílo je koncipováno více jako bestie do bestiáře než jako přítelíček (popřípadně obdoba nemrtvého) kouzelníka, protože při vyvolávání Oka mohou nastat dva extrémní případy, buď kouzelník zemře vlivem náhodného hodu (což není přínosné pro RP hru) nebo se stane časem na čas polobohem (což většinou také není přínos pro hru).

Jako doplněk kouzelníka by to bylo za **, ale v bestiáři bych tomu dal *** za špatně zpracovaný nápad. Na rubriky nehledím, ale spíše na použitelnost, takže ***

Ikonka uživatele Astrální oko *   [pošta] nové     14:33:05 30.04.2007
Omlouvám se za drobné zdržení, ale poprosil bych ještě o trošku trpělivosti, než na vaše dotazy, připomínky a výtky budu reagovat. Děkuji za pochopení.

Ikonka uživatele Legar *   [pošta] nové     9:40:53 28.04.2007
Uff, tak jsem tedy velice rozpolcen.

Nápad je to skoro až geniální a popsané je to velmi pěkně, ale...

Zajímavé je, že nikoho nezarazilo: "Ovládá všechna kouzla oboru..." To snad ani není myšleno vážně. Nejde jen o kouzla, která jsou v pravidlech, ale je přece možné vymyslet nekonečné množství dalších a podle toho popisu by pak umělo úplně všechno, jen to magově ohodnotit.

No a ani ostatní schopnosti Oka nezůstávají v přesílenosti příliš pozadu, ale ostatní je už snad všechny vypsali, tak se nebudu opakovat.

S hodnocením počkám, až na nějaké kompetentní vyjádření (nejlépe autora). Uvidíme.

Ikonka uživatele Rotrigo *   [pošta] nové     15:18:27 27.04.2007
Ahoj,

dílo se mi líbí, zasmál jsem se i u příběhu z hodiny magie. Jen tak mimo jsem našel hezkou shodu:
Astrální oko napsal Magické oko. A pak mě tak napadlo, není ten název a vlastně skoro celé dílko nějak spjaté s Harrym Potterem a Pošukem Moodym? Jen mě to tak napadlo.

Takže dílo je dobré, hodnotím za 4*.

Ikonka uživatele barbar Michael *   [pošta] nové     19:55:10 26.04.2007
Je to velmi pěkně propracovaná práce, ale jak sám autor zmínil je trochu bláznivá.Takže se zabudováním do světa počkám, až co se domluvím s hráči, jestli by se jim to tam líbilo.

barbar Michael

Ikonka uživatele Gargy *   [pošta] nové     16:25:37 26.04.2007
Astralni Oko: pekne, napadite, ale presilene, sialene, hlavne tie posledne stupne, keby to skoncilo tak u urovne 4, tak by sa nic nestalo ;) A tie velkosti su .. prehnane, prinajmensom. Preco by silnejsie oko muselo byt vacsie? preco nie mensie? alebo "ziarivejsie"?

Aritma:
"Ano prace je dost presilena, ale je tam zase hodne nebezpeci spojenych s uzivanim oka. Navic magie by mela byt mocnou silou, ktera dokaze neuveritelne vytvory. Pokud by se museli silni carodejove a magove spolehnout pouze na sva kouzla, nemeli by casem zadne sance, kouzla se totiz v pomeru s urovni priliz nezlepsuji."

.. no, ale s takymito ockami by najlepsi bojovnici nosili kuzelnikom ranny caj a najstry lupici by im zastrihavali vlasy :D

Ikonka uživatele Tuvy *   [pošta] nové     13:06:08 26.04.2007
Zdravím

Suk přednesl opravdu krásnou a vyčerpávající kritiku hlavních logických i jiných chyb. Já pouze doplním:
Otázka telepatického spojení Oka a jeho pána a jeho nenarušitelnosti, zvláště vzhledem k možnosti telepatického spojení s dalšími bytostmi, dokonce možnosti konferenčních hovorů, vyvolává urgentní potřebu parametrů telepatických schopností oka, pro možnosti určování povolených a nepovolených vniknutí atp.
Druhou otázkou poté zůstává forma oka a jeho pohyb. Zůstane oko oním obláčkem, kterým je při svém vzniku? Jak se pohybuje - válí (koulí) se po zemi, (nebo má nožičky), nebo levituje (jak vysoko, jak rychle, parametry pro pohyb ve vzduchu)? Je hmotné, nebo prochází předměty?

Poslední věcí je, že rituál popisuješ, jako ohromě náročný a oko je velice silné (což by samo o sobě ani nevadilo), ale přitom ho může vyvolat parta kouzelníčků na 9. úrovních (se 108% pravděpodobností úspěchu).

Stylisticky pak nakusuješ velkou řadu věcí, které dál neřešíš (např. "odkud" oko vytáhnou - to už někde dříve existovalo... má vlastní intelekt....?).

S pozdravem
T.

Ikonka uživatele Aritma *   [pošta] nové     12:00:15 26.04.2007
Predem se chci ovluvit, ze pisu bez interpunkce, ale na pocitaci kde prave sedim neni ceska klavesnice.

Myslim ze Suk uz poukazal na vse co se dalo vytknout. Jen me jeste zarazila ta inteligence oka. Narusta s jeho urovni moc rychle! Na VI. urovni ma 30! Tak inteligentni oko by si podle me asi slo vlastni cestou a nechalo by jiz zaostavajiciho kouzelnika jeho osudu.

Ano prace je dost presilena, ale je tam zase hodne nebezpeci spojenych s uzivanim oka. Navic magie by mela byt mocnou silou, ktera dokaze neuveritelne vytvory. Pokud by se museli silni carodejove a magove spolehnout pouze na sva kouzla, nemeli by casem zadne sance, kouzla se totiz v pomeru s urovni priliz nezlepsuji.

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
4 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.74534702301025 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR