www.Dračí Doupě.cz


Registrace
--
Zapomněl jsem heslo --
Nick:  
Heslo:

6 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.
 
Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Bestiář
Předměty
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Hráči se smrtí

Příprava pro tisk (tisknuto 2385x)
Autor: Shadowmage
Přidáno: 14:56:17 27.12.2009
Hlasovalo: 7
Průměrné hodnocení: 3.71


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Cesta *   [pošta] nové     13:00:40 10.01.2010
darkkkn : je velice lehké hodnotit když sám jsi nic neudělal ale musíš se podívat více do hloubky nebudu taky se zastávat autora atd... ale furt to má na 5 *

Ikonka uživatele darkkkn *   [pošta] nové     0:27:34 10.01.2010
Je to velice povedené ale ne tak moc aby to bylo na 5 hvězdiček . Takže 4 .
Hodně štěstí s dalším příspěvkem .

Ikonka uživatele Shadowmage *   [pošta] nové     13:16:50 01.01.2010
díky, "předání magie" - pomocí magické koule z mágova stolu se propojily mysli obou postav, ona předal lékaři znalosti. Citlivost na magii lékaři zůstala, zda je dočasná nebo trvalá a co to přinese, se ukáže v dalším dílu příběhu, pokud ho tedy napíšu :)

Další příběhy samozřejmě budou, v nejbližší době snad pošlu ke schválení něco z dobrodružství Rezavého meče, snad se to bude líbit...

Ikonka uživatele Cesta *   [pošta] nové     13:13:11 01.01.2010
Já musim říct že jsem už byl tak nedočkavý co zase vyjde od Shadowmageho že jsem nemohl ani dočkat se, na schválení které trvalo více než měsíc a musel jsem si to přečíct v moudré sově. Toto dílo se my líbí velice má v sobě něco tajemného, zajímavá pojinta do které jsi dobře zapúojil Zastáce lumiena a prohnaného mága :-) . je to krásně čtoucí jen mam otázku nevim jestly jsem to nějak nepobral nebo co ? :-) ale předání megie někomu kdo proto třeba nemá vlohy ? náhoda ? nebo osud ? mno jinak se my toto dílo líbilo proto jsem mu dal 5* zaujalo mě nápadem i obsaahem mě velice potěšilo jen tak dál těšim se na pokračování .


P.S : redaktora/ku o rychlejší schalování pokud by to bylo možné díky.

Ikonka uživatele Shadowmage *   [pošta] nové     19:05:47 27.12.2009
Díky za schválení, už to vypadalo, že hráči dohráli :-)

Chyby jsem už neměl síly hledat, pracuju na dalších věcech. pokud tam nějaké příliš ruší, omlouvám se... mám na mysli gramatiku, ve větách až takový problém nevidím.

Logika postav? Obávám se, že nemůžu úplně souhlasit s nelogičností Marentova chování. On nemá znalosti, které má čtenář. Je to lékař, ano, a přesně proto je citlivý a mírný, snaží se vnímat mága jako pacienta, ne jako nepřítele. To znamená tolerovat jeho podivnosti a výstřednosti. Psychiatr také pacienta nepřesvědčuje, když na něj tento třeba sáhne a řekne, že ho nakazil morem, že je to hloupost nebo se hned nezačne starat o protilék. Marent nemá s mágy zkušenost, bere je proto jako podivíny, je mnohokrát opakováno, že je to racionální člověk. Kdo na Marentově místě by věděl, co se kolem něj děje? Není to dobrodruh, ostřílený konflikty. Pohybuje se málo mezi lidmi mimo špitál. Proto ho prostředí podivného doma děsí, takže radši ve strachu nic moc neřeší, dokud není úplný konec a nemůže jinak. Pak v sobě odvahu najde.

Výrazu pro dobu:) Jaká je to doba? Pseudostředověk, ale například ten mág není nijak akademická postava, proto klidně používá takové výrazy. Navíc jel ve zločinech, jeho přátelé byli vyvrhelové. Načichnul tak i jiným, než typicky kouzelnickým prostředím. Není to kouzelník z pohádky, ale šmejd, co umí čarovat a zneužívá toho, jak jen to jde.

S delšími větami máš asi pravdu, jako autorovi a člověku, co čte celou řádku najednou, mi to nevadí. I proto možná někde čtenáři leccos přijde zbytečně "neukončené".

Každopádně díky za schválení a doufám, že příběh někoho potěší ...
Ikonka uživatele sanife *   [pošta] nové     14:56:17 27.12.2009
Tuto povídku jsem zachytila už v Moudré sově a oceňuji autorovu/autorčinu snahu. Dílko se hodně posunulo a myslím, že po korekci je lepší. Ovšem chyb je tu stále mnoho, jak ve větné stavbě a gramatice, tak i v logice postav a jejich uvažování. Zejména té hlavní. Což je také největší kámen úrazu tohoto příběhu. Marent je lékař, ale místy mám pocit, že si ani neuvědomuje co se kolem něj dějě a co mu mág říká. Když mág použije jeho krev k temnému rituálu, ani se nad tím nepozastaví, neuvažuje o slovech mága...

Dávám tři hvězdy za dobře zvládnuté popisy atmosféry, postav a prostředí. A také za celkovou úrověň příběhu, který sice není mistrovský, ovšem ani špatný. Je zde znát sečtělost, talent na psaní, který je ovšem třeba neustále rozvíjet. A to dalšími napsanými příběhy. A jsem na ně docela zvědavá :-)
Ještě zmíním jednu věc. Je to čistě můj subjektivní dojem, ale název celého dílka mi nesedl (i vzhledem k jeho obsahu). Od takového názvu bych čekala úplně odlišný příběh - třeba něco jako Saw :-) Ale jak říkám, je to jen můj dojem a na mém hodnocení nemá nejmenší podíl.

Nyní krátce k chybám:

Marentovo jméno je používáno až zbytečně často a leckde mohlo být vhodněji nahrazeno osobním zájmenem.

Věty jsou místy příliš dlouhé a bylo by vhodnější oddělit je tečkou, nejen kvůli lepšímu vyznění, ale oddělili by se tak i logické celky, které v jedné větě vyznějí strojeně a nepřirozeně. Uvedu příklad:

Začínal svého zaměstnavatele nenávidět, jestli Marent něco nesnášel, bylo to právě mučení a tělesné tresty, jako lékař věděl, jakou bolest tělo snáší a jak strašlivé jsou následky.

Mnoho výrazů mi přišlo nevhodných pro daný text a dobu, ve které se odehrává. Za všechny zmíním „šéfuje“ – které by jste od vzdělaného mága té doby asi těžko slyšeli.
Vygenerováno za 0.49030303955078 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui Skin by melkor unlimited.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách