www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Hraničářův společník

Příprava pro tisk (tisknuto 1495x)
Autor: Falhir
Přidáno: 15:08:40 25.03.2008
Hlasovalo: 16
Průměrné hodnocení: 1.44


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
«««  
Počet zobrazených příspěvků: 11-16 / 16
Ikonka uživatele Killonex *   [pošta] nové     19:08:26 25.03.2008

Zpracování není to hlavní. Moc se mi líbí tenhle nápad a myslím, že to určitě zůžitkuju!

Ikonka uživatele PinHead *   [pošta] nové     18:17:43 25.03.2008
Zdravím, Falhire. Na úvod chci bych chtěl říct, že mě se dílko líbí nápadem, ale méně již obsahem. Svojí kritiku rozvedu v bodech.

1) Zvířata mi přijdou dost silná, hraničářský pes se s nimi nemůže rovnat.U satyra píšeš, že má šeredné postihy na boj na slunci. Kde jsou ale ony postihy uvedeny? Krom toho mají oba společníci dva útoky za kolo (moc).

2) Schopnost sokola pohlcovat kouzla se mi vůbec nelíbí. Za prvé mi ke hraničářskému (přírodnímu) zvířeti vůbec nesedí (je taková moc kouzelnická, nevím, jak to jiank napsat). Za druhé se nabízí otázka. kam se ta magenergie ztrácí, když ji sokol pohtí? Jestli ji jen tak rozptýlí nebo ji pohltí?

Nebere se ohled na sílu kouzel? Když na hraničáře sešlu jeden modrý blesk a jeden bledý blesk, mají stejnou šanci na rozptýlení/pohlcení?

3) jak daleko se od sebe mohou hraničář a sokol vzdálit? Jaký je dosah telepatického spojení? Existují nějaká omezení jejich domluvy?

4) Satyr ovládá veškerá hraničářská kouzla. Takže i třeba Magický střeh neboOdstranění únavy (PPE) nebo kouzla z pokročilých? Jestli ano, tak se z něj stává hrozně přesílený tvor. (na většinu z kouzel PPP+ některé PPE má magenergii)

Zatím hodnotit nebudu. Počkám, až se k tomu vyjádří autor. Zatím váhám mezi 2* a 3*.

PinHead


Ikonka uživatele Shadowmage *   [pošta] reputace: 1
Mavev: +1
nové     17:55:55 25.03.2008
Zajímavý nápad, ale podle mého hrubě nevyvážené zpracování.

Líbí se mi, že hraničář musí podstoupit zkoušky, které se týkají jeho kmenových vlastností, tedy síly a inteligenci. Zkoušky by ale měly být nějak popsané, takhle trpí roleplaying, který by tu mohl být opravdu zajímavý. Trochu mi to připomnělo výzvy v Might and Magicu (stojany, ke kterým přijdeš, a podle míry vlastnosti uspěješ nebo ne, nic víc).
O co lépe by vypadalo, kdyby se třeba Sokol objevil, poletoval okolo hraničáře a vedl ho tak do lesa. Tam by mu ukázal nějaký kus dřeva, který musí hraničář jednou ranou rozetnout nebo kámen, který musí uzvednout (zkouška síly). Pak by třeba Sokol v zobáku přinesl bylinku, kterou by hraničář musel poznat nebo by byl zaveden k nějaké víle, která by mu položila hádanku klasickou (zkouška inteligence). No ne?

1) Jsou tvoové magičtí, tedy vyvolaní, nebo přirození, odněkud přivolaní? Pokud platí možnost b), nebudou pak někde chybět?

2) Co udělá společník, když ho hraničář nezaujme? Kam půjde? Zmizí?

3) Může sokol pohltit kouzlo, které má více cílů, z nichž jeden je hraničář? Případně plošné kouzlo, které by zasáhlo jeho nebo pána?

4) Sokol má extrémně vysokou obratnost, ano, je rychlý a má jistě skvělé reflexy, ale sotva bude uhybat v boji takto účinně.

5) Jak si rozumí sokol a kouzelníkův havran?

6) Kdybych neznal antickou podobu satyra, sotva bych si ho podle tvého popisu představil. Útočí i kopancem, předpokládám, že má tedy kopyta. Ale nikde o tom není ani zmínka. Když popisuješ postavu s předobrazem v reálné mytologii, popiš ji přesně, protože jinak budou lidé podvědomě očekávat známou podobu.

7) U satyra by zkoušky mohly nabrat podobu zápasu či hádání pantomimy, přece jen je to humanoid.

8) Bohužel musím souhlasit s Mavevem, že je Satyr dost přesílený. Sotva vyřaditelný léčitel, skřetů vykosí, kolik bude chtít. Do jeskyně pošlou satyra, a je hotovo. Šanci nemají ani lapkové, medvědi a další typické nestvůry. Prakticky kohokoliv, kdo by mohl uškodit, v případě potřeby zmámí tancem. Není zde v pasti rozdíl úrovní, takže klidně omámí krollího bojovníka na 30. úrovni, kterého mezitím zbytek družiny umlátí. Fakt síla. Navrhoval bych zohlednit onu úroveňoběti tance, navíc dodat, že kdo uspěl, už nebude satyrem zmámen. Schopnost by satyr mohl použít jen jednou denně.

9) Jaká je povaha společníků? Je satyr tak divoký a nemravný, jak by se dalo čekat? Spokojí se vznešený sokol s ptačím zobem? Proč vůbec hraničáři pomáhají? O co jim jde? Nutí je síla přírody, nebo pomoci chtějí? Prostě mi tu chybí něco ktomu, jak vůbec tyhle společníky hrát. Obávám se, aby se na ně nevzpomnělo jen tehdy, když je potřeba scoutovat okolí nebo vyřadit silného soupeře...

Shrnutí:
V konkurenci s těmito novými společníky by šli všichni hraničářští psi pod ruku rasovi a do salámu. Pomocníky v této síle bych připustil jen od mnohem vyšší úrovně hraničáře, spíše pak druida. Příspěvek vidím spíše jako příklad některých možných lesních tvorů, s kterými se družina může setkat. Jako pomocníci jsou ale skutečně příliš silní. Přesto oceňuji snahu o prohloubení spojení života hraničáře s přírodními tvory, příště ale je potřeba promyslet nápad v souvislosti s již fungujícími představiteli a mechanizmy.

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] reputace: 1
Mavev: +1
nové     17:43:35 25.03.2008
Mavev:

1) V tu chvíli jsem se nad tím jaksi nepozastavoval; užil jsem jak slova "povolat", tak slovíčka "vyvolat", aniž bych se zamyslel nad tím, že význam obou slov je přeci jen poněkud odišný. Za to se omlouvám.

2) Odpovím trochu jinak, ale snad z toho lze odvodit, jak to vlastně je:
V textu se zmiňuji, že Zlatého sokola se může hraničář pokusit vyvolat každou druhou úroveň. Samozřejmě jen tehdy, když žádného jiného zvířecího společníka tou tou dobou nemá. Takže hovořit o neomezeném počtu není úplně správné, stejně tak o omezeném. Každou druhou úroveň a podle toho si může PJ/čtenář/hráč odvodit, jak to tedy je.
U Satyra --> pokus o vyvolání je možný každou třetí úroveň. Zdůvodnění je ted stejné jako u sokola.

3) Uznávám, že je to dobrý postřeh. Nicméně jsem si jej nevšiml dříve, za což se teď nemám rád. Inu, jak by to mělo být? Rozhodně bych dal hraničáři vždy nějaký "čas", než by mohl vyvolat dalšího společníka. Pokud zemře sokol, dalšího může vyvolat ob dvě další úrovně. Pokud zemře satyr, dalšího za tři úrovně. Když zemře sokol a hraničář chce poté vyvolat satyra, musí počkat tři úrovně. Pokud je tomu naopak, bude to ob dvě další úrovně.

4) Popis tohoto procesu mi chybí. Řekněme ale, že sokol či satyr si pro hraničáře vymyslí dvě zkoušky - zkoušku síly a zkoušku inteligence. Jak tomu bude, to už ponechám na PJ.

5) Měl jsem zato, že se bude jednat o vcelku intenzivní myšlenkovou komunikaci (tudíž kdykoliv). Pokud je to ale špatná domněnka, nejspíš se přikloním k pravidlové teorii, kterou jsi TY zmínil.

6) Sokolovi se příčí zákonně zlé přesvědčení, stejně tak až mnohdy nesmyslné ZkD. Proto neutrální (a vzhledem k tomu, že spolupracuje se svým pánem, bude dělat pravděpodobně vše v zájmu hraničáře - pochopitelně když to neohrozí přímo sokola).

8) Pohlcování kouzel platí jen tehdy, když je na hraničáře či sokola sesláno nepřátelské kouzlo. Tj. to, které rozhodně není k UŽITKU. Jestliže však někdo sešle na hraničáře přátelské kouzlo, sokol se jej pochopitelně nebude pokoušel pohltit. Pohltí jen to kouzlo, které je sesláno se zlými úmysly a to přímo na něj, či na hraničáře.

11) Zčásti ano, neboť se jedná o tajemnou bytost. Pokud však působí jako převelice nedostatečně popsaný - zde už nejde o můj záměr.

13) Ano, to mne taktéž napadlo. A máš pravdu.

14) Stejná odpověď jako u sokola.

17) Na rozdíl od bonusu při boji v noci (který je jen +1 k ÚČ) se jedná o ošklivý postih. Tak jsem to bral.

Ikonka uživatele Nekroskop *   [pošta] nové     16:22:47 25.03.2008
Ahoj,
no po Mavevovi toho moc nezbylo, k čemu jsem se chtěl něco zeptat, ale přece. Pokud přiolám pomocníka, bude se mnou až do své nebo mé smrti?
U společníku píšeš, že jsou inteligentní tvorové, i sokol byť je to zvíře. Je možné po překonání pasti u zkoušek přivolat také třeba sokola, který má mlaďata, odkázana jen na nej?
To stejné platí u Satyra, který jistě žíje, nebo se alespoň domnívám, v společnosti svých druhů. Pokud se stane Satyr mým pomocníkem, jak se bude cítit třeba ve městě? Je to pro něj abnormální prostředí a určitě na něj budou také reagovat rozpoluplně jiní obyvatelé města, nebo mě bude jen slepě následovat a neprojevovat své přirozené "divoké chování"?
Jen z těchto několika hledisek se mi zdá dílko nedotáhnute´do konce a je tam příliš mezer, které by si zasloužili vysvětlení.

Ikonka uživatele Mavev *   [pošta] nové     15:08:40 25.03.2008
První věc k dodtaku, autorova snaha o vytvoření vyvážených bytostí se nepodařilo. Autorem popsaní tvorové jsou zančně přesílení a v porovnání se psem extrémně silní. Pokud bych chtěl zavést toto pravidlo, měl napsat i nějáké nové schopnosti pro již stávající pomocníky hraničáře, pro psa. Ale teď už přímo k jednotlivým bodům...

1)V úvodu textu se dočítáme, že hraničář je schopen vyvovalt výše popsané tvory, posléze se u jednotlivých tvorů přečteme že je hraničář přivolává, u sokola je dokonce psáno jak přivolání tak i vyvolání. Jak to tedy je?


2)Kolik těchto pomocníků mohu mít za život? Neomezené množství nebo jen omezený počet?


3)S tím omezením úrovní se to sčítá? Například na páté úrovni mám Zlatého sokola, bude zabit, můžu na 6.úrovni mít Satyra? Ten mi na 7.úrovni umře, můžu hned na 7. úrovni mít opět Sokola? Nebo musím čekat? A můžu mít na jedné úrovni jak psa, sokola i satyra? Samozřejmě ne najednou, ale postupně, řekněme, že budou prostě rychle umírat.


4)Zkouška inteligence a síly. Jak to probíhá? Netstačí napsat dvě pasti. To spolu hraničář a společník zápasí a pak si dávají hádanky?


5)Komunikace se sokolem. Telepatie jasně, ale jak to funguje, dle pravidel – použití 1x za 7hodin? Nebo je jejich telepatie nějak specifická?


6)Sokolovo přesvědčení je neutrální. Čili mu jde čistě o jeho prospěch. Takže v případech kdy hraničář bude chtít nějáký průzkum, bude sokol chtít něco pro sebe?


7)Dravci bez inteligence jej většinou poslechnou a splní jeho přání, leč jiní inteligentní ptáci jej pouze vyslechnou (ve svém zájmu mu výjimečně i pomohou).
z této věty vyplývá, že mu dravci pomohou jen v případě vlastního užitku. Jelikož každý dravec má inteligenci minimálně 1. Pokud to není magický tvor.


8)Pohlcování kouzel, platí na všechny kouzla? I léčivá a benefitní?


9)Sokol je velikost A-B, létá denně desítky mil, pohlcuje kouzla, celkově vzato obrovský pták a má pouze 60mincí (3 kg)? To je trošku málo.


10)Inteligence 13, tedy sokol je schopen logického uvyžování, naučit se psát, naučit se mluvit lidským jazykem a všem dalším schopnostem, které spadají pod inteligenci. A to i přes fakt, že je obyčejné zvíře. Tedy by měl mít inteligenci 1.


11) Tohle je trošku rýpnutí, ale popis Satyra je záměrně nejasný?


12)Satyr je šíleně přesílený, naprosto imunní vůči klasickým a stříbrným zbraním a ještě umí kouzlit, do toho velké ÚČ a OČ. O životaschopnosti 5 ani nemluvím.


13)Schopnost tanec by měla být omezená, buď magiií, nebo četností, takhle může Satyr pořád tančit a každé kolo budou soupeři vystaveni omámení. A následně extrémně snadným cílem pro útok. Když k tomu připočteme jeho zranitelnost je to šílené kombinace, která dokáže z provozu vyřadit klidně i celou armádu.


14)Komunikace pomocí telepatie, stejná otázka jako u Sokola.


15)Rovněž i inteligence, podle ní je Satyr schopn komunikovat atd...


16)Výtka k oboum pomocníkům: ačkoliv umí další skvělé schopnosti, mají hned při přivolání/vyvolání/vykouzlení 2 útoky za 1 kolo. Což nemá prvních 5 úrovní aní válečný pes, tedy hraničářův pomocník specializující se na boj.


17)Ošklivý postih při boji ve dne? Jen -1 k ÚČ a OČ? I přes tento postih je výborným bojovníkem.Celkově musím říct, že je to zajímavý nápad, ovšem velmi špatně zpracovaný, těžce nevyvážený a nedomyšlený. Pomocníci jsou mnohem silnější ve všech faktorech než stávající psy, na které se autor odkazuje. První řádky mě nadchly, následné čtení mě zklamalo. Čekal jsem víc...

«««  


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
9 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.49241709709167 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR