www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Hibernace

Příprava pro tisk (tisknuto 2816x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 20:41:53 19.08.2008
Hlasovalo: 18
Průměrné hodnocení: 4


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 26
Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     21:06:23 14.10.2008
Pokud bychom se na pojem "Hibernace" podívali do naučného slovníku, potom bychom skutečně nejspíš nalezli něco o medvědech a nepravém zimním spánku... Zásadní problém je asi v tom, že říkám "hibernace" něčemu, co vlastně hibernace jako taková není a je to prostě "zpomalení životních pochodů"...

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     15:09:51 18.09.2008
add Hibernace
Corwn45A a Firefanatic - 2) Spor, ač špatně formulován je o tom, jestli se může druid v případě vyrušení rozhodnout, zda ukončí hibernaci či nikoliv. IMHO by se měl minimálně probudit do stavu obdobného tomu ve kterém vylučuje/jí/pije a pak se teprve svobodně rozhodnout. Toto probuzení ovšem bude pravděpodobně trvat tak dlouho, že pokud byl oním vyrušením vraždychtivý chlapík s mečem, už je nejspíš pozdě.

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     14:56:32 18.09.2008
Popis hybernace samotné je poněkud nedostatečný. To, co je zde popisováno je vlastně nepravý zimní spánkek jako používají medvědi, křečci a veverky. (Takže nikoliv želvy, netopíři a ježci, kteří spí pravým zimním spankem a pro které vyrušení může znamenat takový vydej energie, že prostě poté umřou.)
Mechanismus mi příjde poněkud spatný, rychlý, nedostatečný. Jelikož člověk (druid) nemá k hybernaci uspůsobený metabolismus, očekával bych něco jako směnovou meditace a drobné použití magie. Také bych doporučil tuto schopnost zařadit jako velké lesní kouzlo (jako drakomluvu či půst). Rozhodně néní možné začít hybernovat jen tak lusknutím prstu během jedné minuty. Postihy k postřehu, schopnostem, a vůbec všemu možnému během hibernace by rozhodně nebylo od věci zpracovat. Hibernace pod vodou je fakt úlet. Vždyť hybernace je prosím pěkně spánek! Musíte pomalu a pravidelně dýchat.
Takže nápad a vyváženost, možná. Krátkost se mi líbí, ale co je moc, to je příliš.

Ikonka uživatele Corwin45A *   [pošta] nové     12:20:01 24.08.2008
Firefanatic: Budiž tedy, moje poslední reakce, další případné komentáře budu směřovat do tvé pošty. Abych nevzbudil mylný dojem, opravdu se nedomnívám, že tě přesvědčím k souhlasu, o to mi ani nejde. Jen bych rád případným čtenářům diskuze ukázal, že zmíněné závažné vady a nepoužitelnost nejsou zase tak závažné.

1) Mluvíme přece o tom jak rychle se do daného stavu dostane, ne jak dlouho v něm pak setrvá.

2) Řeknu to jinak. Jediné povědomí o hibernaci lze mít od zvířat, která spí zimním spánkem, jiný případ hibernace mi znám není. Zvířata jsou schopna se při vyrušení (hlukem, vibracemi, změnou teploty ...) probudit. To znamená, že jejich smyslové orgány musejí zaznamenat, že se něco děje, předat tuhle informaci mozku a ten pak může začít dělat něco, aby se organismus probudil. Jestli je to vědomá nebo nevědomá činnost nedokážu rozhodnout, nemám čím se řídit - ale každopádně jde o mozkovou reakci na vnější podnět, proč by to tedy nemohl druid vyhodnotit vědomě? Nota bene když v DrD je vědomí zcela zjevně celkem nezávislé na mozku.

3) Nechápu - teď vůbec nerozumím co tím chceš říct. Hibernace jednou přirovnáváš k soustředění při sportu, jednou podmiňuješ vysokou aktivitou mozku a jednou říkáš, že s mozkovými schopnostmi nesouvisí? Ono srovnání lepší/horší se pravděpodobně vztahuje ke zvířatům - v tom případě tě mohu ujistit, že druid je na tom s hibernací hůř než zvířata, ta to hlavně vydrží podstatně déle a bez jakéhokoliv výcviku.

4) Teď už opravdu nechápu o co ti jde - Pravděpodobně píšu příliš nesrozumitelně, za což se omlouvám. Předpokládám, že druid zpomalí ty pochody, nad kterými má nějakou kontrolu. Nepředpokládám, že by zpomalil běh času v těle a s ním veškeré další děje. Z toho mi vyplývá, že šíření jedu tělem se zpomalí, ovšem ne o tolik o kolik se zpomalí životní pochody - některé děje budou probíhat nezávisle na nich. Samozřejmě jediný správný postup by byl udělat tabulku všech jedů, prozkoumat jak se tělem šíří a jak působí, navrhnout jak přesně hibernace změní tělesné pochody a pak ke každému jedu dopočítat změnu - spousta zbytečné práce, mimo jiné i proto, že mechanismy DrD se detaily ohledně fungování jedů nikdy nezabývaly. Prohlásit, že jed sice pracuje, ale o něco pomaleji považuji za rozumný kompromis.

Ikonka uživatele Firefanatic *   [pošta] nové     10:59:37 24.08.2008
Corwin45A: Bojím se, že další diskuse nemá smysl, ale pokud si myslíš opak, nebráním se...
1) V mých pravidlech meditace hraničře trvá 3 směny...
2) Ano, to "vědomí" mi vadí, protože to znamená, že druid musí být "při vědomí", aby se mohl rozhodnout, což je jednak v rozporu s klidem mozku, jednak s faktem, že nemá sny... a vůbec, při hibernaci by člověk neměl být při vědom, je to v rozporu s obecným povědomím o ní.
3) Já si opravdu nemyslím, že mozkové schopnosti jsou důvodem domnívat se, že druid by měl být schopen lépe hibernovat... možná je tato schopnost stejná, možná horší (mozek má větší spotřebu energie než ostatní tkáně, ať už to hraje roli nebo ne), ale velmi pochybuji, že by byla tato schopnost lepší. ke stolu se rád podívám.
4) Ale ty pochody jsou zpomalené 20x i když difuze stále probíhá...

Ikonka uživatele Corwin45A *   [pošta] nové     19:54:15 23.08.2008
Firefanatic:
1) - Pravidla obsahují meditaci (mimochodem, ať už si pod tím představíš cokoliv, meditaci v sobě až na několik výjimek zahrnuje i zpomalení životních pochodů) a zaostření vůle - tedy duševní cvičení, které postavu naprosto odřízne od okolí. Dobu, jakou zabere samotná úvodní koncentrace neřeší, z tohoto hlediska je tedy třeba ji brát jako nulovou (hráč řekne "teď medituji" a okamžitě se na něj vztahují příslušné mechanismy). Jde o jedinou techniku z pravidel podobnou tomuhle, takže považuji za rozumné že pracuje podobně. A znovu opakuji, podle mých zkušeností s koncentrací to docela odpovídá realitě.

2) No a? O to přece jde, probudit se, ne? Jestli ti záleží na slůvku "vědomě", bylo by nejprve třeba uvést nějakou vhodnou definici vědomí a pak rozhodnout, jestli je proces u zvířat vědomý nebo ne. Vzhledem ke svým chabým znalostem problému vědomí u různých druhů bych se do podobné diskuze raději nepouštěl, nebo lépe nemohu zaručit, že mé odpovědi budou něco lepšího než pouhý názor.

3) Skutečně? V tom případě si projdi diskuzi ještě jednou :-). Pokud jde o vysvětlení kouzel, rád tě pozvu ke svému stolu Praktická magie (2121), u některých kouzel by mě vysvětlení a důvody skutečně zajímaly, tady to ale roli nehraje. Mozek potřebuje kyslík a cukr, svaly potřebují cukr a bílkoviny a tak dále, hibernace tuhle potřebu nemění, jen ji výrazně snižuje (jinak řečeno, mozek se tiše fláká a zase tolik kyslíku nebaští). Proč by měl neustále běžet naplno a tím udržovat orgány zpomalené, když cílem je dosažení pravého opaku? V mnohem menším měřítku se lidé o něco podobného pokoušejí relaxačními a koncentračními cviky a světe div se - omezení zběsilé činnosti mozku obvykle doprovází i pokles dechové a srdeční frekvence.

4) Je, jenže k tomu aby probíhala, tělesné pochody nijak zvlášť nepotřebuje, funguje i v mrtvém těle.

Ikonka uživatele Firefanatic *   [pošta] nové     19:24:15 23.08.2008
1) Umím/ neumím / umím napůl. Věc nelze "umět napůl", avšak to je teď vedlejší... probíhají olympijské hry, takže to přirovnám ke sportu - všichni na olympiádě "to umí", přesto to někdo umí lépe, někdo hůře. A v mnoha sportech jde o psychiku HODNĚ... Od první úrovně rovnou? Já mám tedy pravidla verze 1.5, tam meditace rozhodně není zpomalením fyziologických pochodů... a pochybuji, že v 1.6 kách je...

2) Jenže druid se může na základě těchto podvědomých věmů zcela vědomě probudit.

3) Nebyl jsme to já, kdo začal s mozkem... Avšak poměrné zpomalení životních pochodů u mozku - mozek potřebuje kyslík a když ho mít nebude, tak umře, a čím větší mozek, tím víc kyslíku potřebuje a tím méně můžeš zpomalit životní pochody zajišťující kyslík, ne? imho kouzla by měla být nějak vysvětlena, v rámci světa dokonce dobré vysvětlení lze považovat za fyzikální.

4) A difúze není součástí žádného tělesného pochodu?...

Ikonka uživatele smycma *   [pošta] nové     17:36:21 22.08.2008
Ithildur: Naprosto správně, tohle mě vůbec nenapadlo, i když je to celkem logické, děkuji...

s úctou
smycma

PS: V tomto případě nemám výhrady.

Ikonka uživatele Ithildur *   [pošta] nové     23:36:05 21.08.2008
Smycma:
Druid odpočíva, ale odpočíva celé jeho telo, teda aj "časti" zodpovedné za regeneráciu poškodených tkanív, obnovu starých buniek, dopravu čerstvých živín, atď. Pri normálnom spánku tieto procesy prebiehajú, vtedy je telo len v akomsi "safe mode", kedy sa odstavia/spomalia nedôležité procesy.

Dúfam, že to vysvetľujem správne...

Ikonka uživatele smycma *   [pošta] nové     21:00:55 21.08.2008
Nevím proč by druid během hibernace nemohl regenerovat alespoň z části své životy nebo body únavy, vždyť při tom vlastně odpočívá, ale jen tak to tam unknown nenapsal a vy mi to určitě vysvětlíte, hodnotiti budu potom.

s úctou smycma

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
6 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.72916007041931 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR