www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


"Kryokineze" a "Vnitřní zrak"

Příprava pro tisk (tisknuto 2765x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 21:29:04 19.09.2008
Hlasovalo: 12
Průměrné hodnocení: 4


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 17
Ikonka uživatele Folcwine *   [pošta] nové     15:55:23 18.10.2008
Kryokineze nemá nápad - je to obšlehnutá pyrokineze. Nenapadáý mě žádné rozumné použití kryokineze. Hasí se vodou, nikoli směnou meditace a následním zanedbatelným účinkem. Význam kryokineze mi nějak uniká. Vyjímkou je hašení pochodní a jiných světelných zdrojů založených na ohni. Problémem opět je to, že hlídky v drtivé věšině mají více než 1 světelný zdroj a většinou nejsou na stejném místě - opět problém. Celkově je to velmi slabě využitelná mimosmyslová schopnost.
Maris sice kryokinezi pavažuje za přesílenost, ale mě se nezdá směna soustředění ekvivalentní tomu, že může zneschopnit na krátkou chvíli vůz (navíc pochybuji, že středověké vozy jsou závislé na mazadlech) - podobně bychom mohli říci, že telekinezí můžeme uchopit střevo oběti a zauzlovat je, vše při špatné interpretaci je přesílenost. Problém kryokineze se také v nejednoznačnosti kdy použít jde a kdy nejde - chybí pojistky proti hlouposti (viz Marisiny příklady na živých tvorech).

U vnitřního zraku se mi líbí nápad. Je to mimosmyslová schopnosr jakou si pod pojmem mimosmyslová schopnost představuji - zajímavé použití pro mnoho situací, ale kterámálo z nich se bude opakovat častokrát.
Jako chybičku bych viděl nejednoznačný popis toho co a jak vidí (dle všeho to je jako temnovize z DnD). Většina mimosmyslových schopnotí je omezena určitými překážkami (kámen, dřevo, železo), zde to docela chybí - co dokáže odstínit vnitřní zrak?
Líbí se mi nápad s neviditelným hraničářem a přesunutím vjemů ze zraku do této mymosmyslové schopnosti. Takže charaktery jako Montolio Debruši se mohou být i v DrD a to i s pravidlovým základem. Bravo.

Kryokineze je hodnocením na slabší **. Vnitřní zrak na slabší ****.

Ikonka uživatele smycma *   [pošta] nové     17:13:55 24.09.2008
Nemám slov, je to velmi dobrý nápad, je vidět že si s tím autor velmi vyhrál, a výsledek je špičkové dílo, dobře hratelné, není to ani přehnané ani ochuzené, propracovanost díla s blíží k dokonalosti.
Neshledávám žádné chyby.

s úctou
smycma

Ikonka uživatele Kamamuri *   [pošta] nové     16:39:43 23.09.2008
UnknowN: Myslim, ze drd rata pri kazdom predmete aj s hmotnostou (kedze je treba vyratat nostnost a nalozanie), cize nie je treba nic preratavat =))

Fafrin: Asi mas pravdu s tou pyrokinezou, hoci som to vzdy bral tak, ze to funguje ako kresadlo, ale to nezapali bezne poleno.

to porovnanie som napisal skor ako rypnutie na autorovu vetu "jedná se v podstatě o telekinezi na částicové úrovni - hraničář zpomaluje kmitání částic" - a je mi jasne, ze je to hlupost vypocitavat. Ked to uz zacal fyzikalne zdovodnovat, ponoril som sa v tom zdovodnovani do detailov =))

Ikonka uživatele Schullin Koulle *   [pošta] nové     11:29:49 23.09.2008
Mnozí z vás tu řeší fyzikální a chemické vlastnosti takového problému a přitom se nepozastavíte nad tím, že taková schopnost může u člověka být. Je nesmysl hrotit takovýhle věci ve hře jako je dračí doupě, to pak rovnou přepište celá pravidla aby to odpovídalo fyzikálním vlastnostem reálného světa...

Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     16:56:38 22.09.2008
Ještě k vnitřnímu zraku: Vnitřní zrak umožňuje "vidět" skrz věci - tudíž i kdyby se za nimi zloděj schoval, byl by stejně odhalen.

Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     14:51:47 22.09.2008
Právě proto, že jsem si vědom faktu, že teplejší tělesa nevysají další teplo z těles chladnějších jsem se kryokinezi pokusil vysvětlit jako "telekinezi na molekulární úrovni".

Ano, není to realistická schopnost, ale možnost zmrazit uvedené kapaliny dle mě hru nijak zvlášť nerozhodí...

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     9:57:13 22.09.2008
Nápad je dobrý a zpracování kvalitní. Ovšem jako dítě chemika musím připomenout, že chlad jako negativní energie k teplu neexistuje. Exisuje jen nepřítomnost tepla. To však nijak nelikviduje možnos přepsat schopnost tak, že hraničíř silou myšlenek teplo odvádí.
Problém se zmraživáním některých kapali však měl být řešen. Ona možnost zmrazil olej, rtuť, bór, alkohol apod. není to pravé ořechové. Řešením je základní tabulku používat pouze pro kapaliny, které obsahují alespoň z větší poloviny vodu a pro ostatní kapaliny uvést jejich násobiče obtížnosti.
Co se týče problému s rozdílnou teplotou, opět to lze lehce vyřešit, a to tak, že na každých 20 celých stupňů nad nulu kapaliny se prodlužuje potřebná doba soustředění o 1směnu (což povede k přídatné únbavě, takže to nebude zdarma)
Karamuki - pyrokineze neodpovídá škrtnutí zápalkou ale působení hořící pochodní po dobu 1 kola(viz. tabulka zápalnosti). Tvoje fyzikální kotrmalce jsou sice hezké, ale scgválně si s touto znalostí skus propočítat jaké energii odpovídá znalost pyrokineze na 1 úrovni.
A to, že má ta tabulka dva sloupečky, i když je jeden jen dvojnásobkem druhého považuji za... mrhání papírem?
Ve vnitřním zraku se mne osobně dotkla automatičnost odhalení zloděje skrývajícího se ve stínu. Nechápu totiž tutu schopnost jako skrytí v temnotě, píše jako běžné schovávání za překážkami a pod. Tudíř by tu spíše měl být pouze postih.
Kladně hodnotím přítomnost doplňků jako kdy získají hraničáři na kterých úrovních další mymosmyslovou schopnost. Záporně pak četnost v oněch tabulkách, co dostanu, (Pro nové schopnosti bych si představoval výrazně menší šance, než u těch starých.) ale to se dál velmi lahce upravit.

Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     0:10:04 22.09.2008
Kamamuri: Na pyrokinezi se odvolávat nepotřebuji, mě bohatě stačí, co jsi pravé předvedl ty - totiž že jakékoliv realističtější řešení by jen zatížilo hru výpočty, což by se na hratelnosti projevilo negativně :-)

1) Proč jsem zvolil objem místo hmotnosti: Množství kapalin v DrD se jen zřídka uvádí v hmotnostních jednotkách. Pokud by se počítalo s hmotností kapalin, bylo by nutné v MFCHT vyhledávat hustoty a počítat...

2) Proč hraničář neochalzuje o daný počet stupňů: Protože bychom si zase museli vzít na pomoc MFCHT, najít si měrné tepelné kapacity a teploty tuhnutí, a potom zase počítat... (A protože by se parta všehoschopných hraničářů mohla začít pokoušet o dosažení absolutní nuly...)

Ikonka uživatele Kamamuri *   [pošta] nové     20:31:39 21.09.2008
to hasenie sa mi zda fajn, emam k tomu vyhrady - neda sa uhasit poziar, nic presilene.

Ale to zmrazovanie mi nesedi. Za prve, hned by som dal miesto objemu hmotnost kvapaliny (to je dolezite, pravdepodobne predpokladas, ze kazda kvapalina bude mat rovnaku hustotu ako voda, ale co ak sa rozhodnem zatuhnut 3 litre ortuti?)
Pre jednoduchost tiez pises, ze nezalezi na bode mrazu kvapaliny, ale teraz si trosku rypnem ... na porovnanie:

nespomeniem si, aku ma mernu tepelnu kapacitu voda, ale na ochladenie z 20 stupnov na 0 je treba urobit dost velku energeticku zmenu, no mensiu, ako len na zmrazenie vody, ktora ma 0 stupnov celzia. Na zmrazenie 1 kg potrebujes 334 kJ, k tomu mozes priratat energiu o velkosti niekolko desiatok kJ.
Na 2. stupni znalosti teda z pol metrovej vzdialenosti si schopny sposobit takuto velku zmenu vnutornej energie.

A teraz si zober, ze by si pomocou telekinezie urobil to iste s ostepom - asie vies, ze 1/2mv^2 = E

teda v = odmocnina z 700000/m

Podla pravidiel ostep ma 45 mn, teda okolo 2 kg.

v = odmocnina z 350000

rataj kludne energeticku stratu 90 % - ostane ti 35 000 J.

No odmocnina zo 35 000 = 100 * Sqrt(3.5) m / s

Co je viac ako polovica rychlosti zvuku, a keby hraniciar dokazal na 2. stupni znalosti tato ledabolo (90% strata pri velkych predmetoch, 0% strata pri mrazeni) telekinezou zrychlit ostep, asi by uz nebolo na svete drakov ...

a to si kvoli hratelnosti skus vyratat energiu, ktoru musus odobrat tomu litru ortuti ;-)

prosim, neodvolavaj sa na pyrokynezu - tam ti staci tolko energie na zapalenie, kolko vynalozis pri kresnuti zapalkou/kresadlom, energia, ktoru ohen vyzaruje, sa uvolnuje reakciou horlaveho materialu s kyslikom.

Vnutorny zrak: dobre, tiez pouzitelne. Hoci sa mi zda ako silny liek na oslepnutie, ale pokial som to spravne pochopil, nenahradi naozajstny zrak.

Zatial nehodnotim, videl by som to ale na 3 az 4 * este si premyslim

Ikonka uživatele UnknowN *   [pošta] nové     14:27:58 20.09.2008
Díky, teď je to v pohodě :-)

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
6 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.77949500083923 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR