www.Dračí Doupě.cz


Soutěž O Hlavu
Zlatého Draka

--
Aktuality
Novinky
Uživatelé
Vyhledávání
Rekordy a statistiky
--
Chat
Fórum
Ankety
Moudrá Sova
--
Články
Rozvoj DrD
Dobrodružství
Hřbitov
--
Bestiář
Předměty
--
Válečník
Hraničář
Hraničářská kouzla
Kouzelník
Kouzla
Alchymista
Alchymistické předměty
Zloděj
--
Nová Povolání
Nové Rasy
Dovednosti
--
Galerie
Fotogalerie
Downloady
Linky
--
Seznamka
Inzerce
--
Co je to Dračí Doupě?
Dračí manuál
Otázky a Odpovědi
--
Tvůrci a Redakce
--
Čekající díla
Dračí líheň


Hraničářův společník

Příprava pro tisk (tisknuto 2853x)
Autor: Falhir
Přidáno: 15:08:40 25.03.2008
Hlasovalo: 16
Průměrné hodnocení: 1.44


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  »»»
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 16
Ikonka uživatele Ortis *   [pošta] nové     22:35:40 28.01.2009
Podle mě to není špatné rozšíření...hraju za Hraničáře často a bude příjemné si to zpestřit novým "mazlíčkem" ... jenom pohlcování kouzel u sokola se mi zdá předimenzované - 25% je podle mě příliš moc...

Ikonka uživatele Marokrates *   [pošta] nové     17:54:51 17.08.2008
Na úvod bych možná měl uvést, že za hraničáře hraju kdekoliv a kdykoliv. Mám takový dojem, že hraničář se svým mečem, a potažmo psem, je postava dostatečně užitečná pro svou družinu i tak a nemusí mít další posilňující postavy. Myslím, že pokud člověk umí hrát za postavu hraničáře vystačí si s tím, co má. Pro mě je hraničář tichá postava a spíš raději hraju, jakožto postava slabšího formátu a tudíž myslím, že je to zbytečné.

Z hlediska herního do pravidel mi připadá, že (jak už tady zmínili ostatní), mohl by autor počkat s dílem v sovičce trochu déle (což jsem neudělal ani já a v jistém ohledu jsem na to doplatil). Takže milý autore, příště počkej a vyslechni rad od starších a moudřejších. jejich rady sjsou občas užitečnější, než jen vnitřní pocit dobrého nápadu, který je třeba rychle někde uvést.

Ikonka uživatele Mordredian *   [pošta] nové     17:30:50 06.05.2008
Falhir:Ano ale Hraničáře se dá využít mnohem jinak než na kouzla.Když si vezmeš manu atd... tahle schopnost by měla bejt přidělená spíš ke kouzelníkovy na nižším levlu aby mohl nějak přežít.

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] nové     16:58:20 05.05.2008
"Zcela souhlasím s komentářem podečmnou jak můžeš chtít po hraničáři aby čaroval? to je jako chtít po válečníkovy aby mi zatančil balet."

1) Strašně píšeš, Mordrediane.
2) Opravdu hraničář nečaruje? Pro ujištění se mrkni třebas do PPZ.

Ikonka uživatele Mordredian *   [pošta] nové     23:23:28 30.04.2008
Zcela souhlasím s komentářem podečmnou jak můžeš chtít po hraničáři aby čaroval? to je jako chtít po válečníkovy aby mi zatančil balet.Tenhle doplněk či jak tomu říkáš bych rozhodně hrát necvhtěl.Je to pravděpodobně první věc která tě napadla a je to znát.Nepovedlo se ti to ale věřím že další tvá díla budou pravím opakem tohoto a určitě si jej lépe promyslíš.

Ikonka uživatele Fafrin *   [pošta] nové     12:30:50 27.03.2008
Tohle prostě nemá u hraničáře co dělat. Inteligentní společníci získatelní kouzlem, navíc magičtí a silně přesílení oproti běžným společníkům (pravidlovým psům, popř. ochočeným zvířatům) Rizika a postihy žádné. Nechce se mi v tom pitvat, nemá to cenu.

Ikonka uživatele Falhir *   [pošta] nové     17:57:21 26.03.2008
No, abych řekl pravdu, tak jsem dílo nějakou dobu nechal v Moudré Sově (to bylo ještě dohromady, spolu s kouzelníkovým přítelem do Rozvoje DrD). Čekal jsem relativně dlouho, dokonce se objevilo i pár ohlasů (!). Ale i přesto, že logika nad tím zůstává stát, dával jsem si pozor na rady ostatních. Ano, je tomu tak. Já totiž dávám díla do MS proto, abych zjistil ohlasy jiných uživatelů. Dokonce (!) jsem se snažil i u tohoto díla.
Netrpělivost? Ne, to rozhodně ne. Já jsem (!) trpělivý. Ale jak tak vidím, není to poznat.

Co z toho vyplývá? Že je mi to vážně líto. Opět přišel Falhir a opět Vás zklamal. Zase nepřišel s ničím převratným. Budu se více snažit, to Vám slibuji.

Ikonka uživatele Sargold *   [pošta] nové     14:27:21 26.03.2008
Drahý autore,
je mi líto, že mne nutíš hodnotit takto nízko. Má to jeden závažný důvod - v moudré sově jsi naprosto pominul rady několika lidí, včetně mé maličkosti (ach, to mé ego:-) ), které zde vidíš v téměř identické podobě od Maveva, Shadowmage, Ithildura a dalších. Je docela škoda, že jsi uspěchal něco, co mělo potenciál stát se velmi ceněným příspěvkem. Trpělivost přináší nejen růže...

Celkově na mne z díla čiší hráčská nerozvážnost a touha si udělat z hraničáře totálního munchkina. Zkus si někdy při přípravě podobných děl, zejména v poslední fázi před posláním do čekárny, použít své výtvory v Doupěti. Při hře, nejlépe jako PJ ovládající CP s danými schopnostmi (pomocníky, čímkoliv), zkus využít potenciálu toho, co jsi stvořil, na maximum. Pak teprve poznáš, zda je něco podobného vyvážené vůči ostatním pravidlům DrD. Samozřejmě, že záleží i na hráčích, jak dobře ovládají své postavy, ale já jsem si "Hraničářovi pomocníky" vyzkoušel už v době, kdy byli v MS (výsledek jsem ti tam i psal), a družinka VP dopadla prachbídně proti jednomu hraničáři se satyrem. A to byli zhruba na stejné úrovni (šestá, sedmá). Mám pocit, že právě u tohoto díla jsi, Falhire, zapomněl na to, že tenhle bonus v podobě sokola či satyra není jen bonusem pro hráče, ale ultimátním prostředkem pro PJ, obzvlášť méně zkušeného, jak "omylem" zlikvidovat družinu.
I tak doufám, že v tvorbě neustaneš. Bývá to zajímavé, jen s tou vyvážeností si pohrát.

Ikonka uživatele DragonRider *   [pošta] reputace: 1
Mavev: +1
nové     11:02:40 26.03.2008
Mne sa toto dielko vyslovene nepáči, považujem ho len za pokus o presilenie hraničiara, ktorý to aj tak práve nijak extra nepotrebuje. Vyhovárať sa na manovú náročnosť je zbytočné, pretože sa jedná o jednorázovú platbu, ktorá sa hraničiarovy na druhý deň doplní. Potvory sú presilené.
U satyra je podľa mňa úplne prevrátený archetyp satyra, zo začiatku to síce vyzerá ako satyr, ktorý veselo tancuje medzi stromami, ale neskôr to prejde v totálny tank, ktorý sa neda trafiť a ešte aj čaruje... skrátka, nie je to dosť premyslené. toť môj názor.

Ikonka uživatele Ithildur *   [pošta] nové     23:19:07 25.03.2008
Ako už bolo povedané, nápad zaujímavý, spracovanie nie zrovna najlepšie. Mavev poskytol vyčerpávajúce hodnotenie, s ktorým viacmenej súhlasím. Napíšem teda len pár osobných postrehov.

1. Zlatý sokol je pekný nápad, satyr sa mi až tak ako hraničiarov spoločník nehodí. Inteligentné tvory sú dobrými spoločníkmi kúzelníkov, ale hraničiar by podľa mňa mal mať niečo ako psa, nejakú inú šelmu, prípadne dravca (čo zlatý sokol spĺňa). To je ale asi skôr vec vkusu, niekomu možno satyr dokonale k hraničiarovi sedí.
2. U sokola sa mi trochu nepáči to pohlcovanie kúzel, je to také "neprírodné". Teda aspoň ak má byť sokol normálne, len trochu zvláštnejšie zviera, u magického tvora to nie je až tak divné.
3. Inteligencia sokola a čísla celkovo (u oboch) sú dosť vysoké na to, aby to bolo vyvážené. Nemyslím si, že by sa psy celkom vytratili (svojmu hraničiarovi by som napríklad satyra nikdy nedal), ale mnohí začínajúci diablom odchovaní hráči by v nich mohli nájsť poklad ;)
4. Predsa len sa vrátim ešte k štatistikám, tá zraniteľnosť satyra je ale totálne nechutne presilená. Robí to z neho strašnú silu, na šiestej úrovni podľa mňa ešte stále nie je hračka boj s takto odolnými potvorami, aspoň u nás teda nikdy nebola, či som bol hráč alebo PJ. Ak sa jedná len o to, že jeho koža je vlastne kôra, je to podľa mňa chyba, na strom nepotrebujem kúzelnú sekeru :)

Až teraz som si všimol, že PinHead vytýkal k pohlteniu u sokola to isté. Mazať to už ale nebudem, aspoň je vidieť, že to je divné dvom ľuďom nezávisle od seba ;)

Killonex: To som už počul a vyvracal :)
Na nápady je celý svet okolo, prípadne ak Ti na servere stačia nápady, určite by sa dala zúžitovať Putyka. Pravidlové rubriky majú obsahovať diela, ktoré sa dajú použiť a teda spracovanie podľa mňa to hlavné bude ;)

  »»»


Registrace
--
Příhlášení:
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo
--
Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold
--
6 přihlášených uživatelů.
0 uživatelů je na chatu.


Vygenerováno za 0.67723512649536 sekund.

© 2001 - 2004 Almad, James Timqui a Tomash, design © 2001 by James Timqui.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR