www.Dracidoupe.czHibernace

Příprava pro tisk (tisknuto 909x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 20:41:53 19.08.2008
Hlasovalo: 18
Průměrné hodnocení: 4


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 26
Ikonka uživatele Corwin45A    [pošta] NEW     10:24:30 21.08.2008
Firefanatic:
1) Protože zvládání podobných technik ve skutečném světě je podle mých zkušeností spíš dvoustavový problém - "umím" nebo "neumím", ne "umím napůl". Když to umí, zvládne to v okamžiku, kdy chce. Když to neumí, nepomůže mu sebedelší doba. A hlavně, jak můžeš posoudit jestli je 5 kol neúměrně rychle, vůči čemu vztahuješ tu "úměru"? Navíc soudě podle popisu meditace umí hraničář něco velmi podobného od první úrovně rovnou, takže v čem je problém?

2) Je to tak, zvířata se budí podle určitých podmínek. Jednou z nich je teplota, další pozorovanou jsou otřesy, hluk nebo prudké změny světla - z mého pohledu jasné sledování okolí na nevědomé úrovni.

3) Proč? Když už může druid pár fyzikálních zákonů bez problémů porušit, proč by s sebou nemohl vzít další? Kromě toho, bod 3 je poměrném zpomalení životních pochodů, ne o tom kolik energie potřebuje mozek.

4) Jedy fungují různě a tělem se šíří různým způsobem. Zpomalení metabolických procesů sníží výkon oběhové soustavy nebo trávení, ale nevidím důvod proč by mělo zpomalit věci jako je difúze, leptání, prostupování membránami a podobně. Třeba takové cyankali se po dosažení žaludku mění na kyanovodík a k dalšímu působení už pohyb tělních tekutin prakticky nepotřebují. Právě tebou zmíněné "prolínání tkáněmi" je minimálně u rychle působících jedů zjevně základní mechanismus šíření, kdyby "musely čekat" až je krev roznese do celého těla, nemohly by působit rychle.

Ikonka uživatele Firefanatic    [pošta] NEW     23:48:14 20.08.2008
1) Chápu, že Druid na 36. úrovni by to třeba mohl stihnout za 5 kol, ale sám říkáš - když to někdo umí, tak to během 5 kol zvládne, když ne, tak to nezvládne. Proč potom není doba potřebná k uvedení do stabu hibernace závislá na úrovni? Vzhledem k absenci údaje předpoékládám 6. úroveň druida, a tam je 5 kol opravdu neúměrně rychle.
2) Pokud vím, zvířata se budí podle určitých podmínek (teplota...), kdežto druid se může vzbudit i podle jiných změn v okolí. Jaká jsou ta pravidla pro buzení z hibernace, když na druida např. někdo zaútočí?
3) Mozek bere tělu enormní množství energie, čili tebou jmenované schopnosti druida považuji za argument k opačnému postoji.
4) Jak se jed rozšíří jen 10x pomaleji, když tělesné pochody probíhají pomaleji 20x? Dalo by se uvažovat o nějakém prolínání tkáněmi bez využité proudění tělních tekutin, ale pochybuji, že by to mělo tak razantní efekt.

Ikonka uživatele Embir    [pošta] NEW     15:40:38 20.08.2008
Nápad u mě maximálně zabodoval, k Druidově intenzivnímu soužití s přírodou se nesmírně hodí. Ke zpracování ještě uvedu pár drobných (subjektivních) výhrad, celkově však s ním nemám problém, je jasné, stručné, odpovídá na všechny důležité otázky, a nenarazil jsem na žádnou do očí bijící nelogičnost.

Takže ty drobné a vskutku bez výjimky subjektivní výhrady:
- osobně bych vůbec neomezoval délku hibernace druidovou úrovní, nebo když jo tak mnohem štědřeji. Z hibernace druidovi neplynou žádné zvláštní výhody, tak proč by tak nemohl strávit v případě potřeby celou zimu nebo i celé roky. Jako PJ bych pro to hned našel u některých CP využití.
- při probouzení bych přidal i nějaký postih k inteligenci, ale tady jsem možná vedle, probuzení z hibernace jsem nezažil a ani nemám adekvátní teoretické znalosti :-)
- použití hibernace pod vodou a v podobně extrémních případech bych naopak vypustil. Chápu že je to krok k větší použitelnosti ve hře, ale osobně se bez něj rád objedu. Hibernace je dobře použitelná v situacích, kdy druid ví, že se dlouhou dobu nenají, nebo je v uzavřeném prostoru kde mu dochází vzduch. Používání této schopnosti v extrémních situacích v mých očích silně vybočuje z podstaty schopnosti. Těžko donutit tělo, které je napumpované adrenalinem, aby přešlo do stavu naprostého klidu.

Nikdy nedávám maximální hodnocení dílům, která nejsou rozpracována do detailů, ale zde jsem nabyl dojmu že jakékoliv další informace navíc by již byli bezobsažnou omáčkou. Dávám tedy 5*, s otevřenými zadními vrátky pro snížení, v případě že by mě nebo jiného spolukritika přecejenom napadlo něco, co by si zasloužilo v příspěvku více rozvést.

PS: Co se týče zařazení schopnosti k druidovi/chodci, přikláním se k druidovi. Chodec je sice ideálním kandidátem na toho_jenž_v_pustém_prostředí_zázračně_přežívá, ale vzhledem k důrazu, jaký je zde kladen na paralelu s přírodní hibernací u zvířat, zdá se mi schopnost přesto adekvátnější pro druida.

Ikonka uživatele Corwin45A    [pošta] NEW     13:27:16 20.08.2008
Dobrý nápad, navíc po dlouhé době něco pro hraničáře. Musím říct, že bych podobnou schopnost chápal spíš u chodce, ale to je jen pocitová záležitost a navíc zrovna tahle změna moc času nezabere.

Jediné co se mi nezdá je hibernace pod vodou, nedokážu si představit jak by to mělo fungovat - ať už tak dokonalé uklidnění nebo ovládání dechu.

Nathaka Warrior: nedá mi to, abych alespoň trochu nereagoval
1) Proč a proč? Proč by naopak neměly být mnohem kratší? Pokud se někdo umí uklidnit a koncentrovat, v uvedené době to zvládne. Pokud to neumí, může to zkoušet hodiny a stejně to bude na nic. Prohlásit, že něco má být větší, menší, kratší, delší, širší, užší a tak dále je blábol, pokud to není podloženo argumentem.

2) Zvířata která spí zimním spánkem se z něj budí za podobných podmínek, proč by to nezvládl druid? Při vyrušení se uplatní pravidla pro buzení z hibernace, co v tom
brání?

3) U medvěda klesá tep na 1/4, spotřeba kyslíku na 1/2. Z tohoto hlediska je ale medvěd celkem neschopný, třeba netopýr zpomaluje svůj srdeční tep asi na 1/30 a v podobném poměru klesá i jeho spotřeba energie. Na druhou stranu tahle zvířata neumí kouzlit nebo procházet dřevem, jejich telepatie také není nic moc, takže nepovažuji za příliš přehnané čekat od druida trochu víc.

4) Možná proto, že zpomalení metabolismu neznamená zpomalení toku času? nemůžu mluvit za autora a nikdy jsem se o šíření jedů v tělech hibernovaných zvířat nezajímal, ale dokážu si představit, že některé chemické a fyzikální pochody jsou na rychlosti metabolismu závislé méně než jiné.

Ikonka uživatele Firefanatic    [pošta] NEW     12:22:32 20.08.2008
Kritika již vyřčena, mě nezbývá než rozepsat své hlasování.

Nápad: 70%. Domnívám se, že hodně dobrý a dílo má určitě vyšší potenciál.
Zpracování. Jedním slovem úděsné. Nevidím v něm takřka nic, co by nemělo závažnou vadu. 25%.
Dojem: Úděs přetrvává. 25%
Použitelnost: Při dobrém zpracování by nějaká byla, avšak v současném stavu, kdy prakticky nelze použít nic jiného, než námět... 30%.

Celkem: 35%. 1*. Nevidím kvality, které vidí ostatní, je mi líto. Mě dílo připadá jen jako jedno z vícera, které se v poslední době vyrojily a které spojuje to samé. Nesmírně krátké, jen pravidlově psané a většinou ještě k tomu hodně zamotané a chybné.

Ikonka uživatele DragonRider    [pošta] NEW     12:22:09 20.08.2008
trochu horšie spracovanie, ale funkčne je to na 5*

Ikonka uživatele Nathaka Warrior    [pošta] NEW     12:11:36 20.08.2008
Zdravíčko,

tak tedy nevím. Špičkové? To sotva.
Nápad je to docela dobrý, souhlasím. Ale zpracování je úplně chaotické, nejasné, s dírami.

- Rychlost, jakou se druid do stavu hibernace uvádí, je IMHO příliš velká. Mohlo by to trvat déle. Stejně tak postihy a doba, po kterou se z hibernace probouzí, by přímo MĚLY být delší a především i závislé na tom, jak dlouho druid hibernoval.
- Přerušit hibernaci z vlastní vůle? To se mi hodně nezdá, připadá mi to neproveditelné. Podvědomé sledování okolí mi nepřijde jako dobrý nápad, naopak mi chybí zpracování vyrušení z hibernace, například útokem na druida.
- Zpomalení životních pochodů je docela radikální, i když teď nevím, jak moc se zpomalí životní funkce třeba u medvěda. Chtělo by to srovnání (a možná i v díle).
- Když se ale (předpokládejme, protože z celého díla mi to pořád není jasné) zpomalí funkce na pět procent, tedy dvacetkrát, proč se šíření jedu zpomalí jen desetkrát?
- Shrnuto - neustále je to páté přes deváté a není hned jasné (vůbec), jak moc se co zpomalí. Je to tak chaotické, že jsem to musel číst třikrát a ještě konzultovat tady s kolegou Firoušem.
- Uvést se do stavu hibernace pod vodou, aby se druid neutopil? Nápad sice hezký, ale během pěti kol to stejně nestihne a krom toho nepovažuju topícího se druida za schopného naprostého uvolnění.

Je mi tedy líto, ale nejsem tak unešen. Nelibí se mi, jak je to psané, jak je to řešené, leccos mi tam chybí, leccos je vyřešené nevhodně. Jeví se mi to jako podprůměrný pokus o zpracování dost dobrého nápadu.
Stručnost tu nicméně není na škodu. Jen je potřeba, aby to v krátkém textu bylo vysvětleno výstižně a jasně.

Ikonka uživatele Samurai    [pošta] NEW     11:05:10 20.08.2008
Zdravím ...

1. dojem - zajímavé.
Ikdyž se mi zdá ocela "šílené" se nechat zhybernovat třeba pod vodou, chudak drujd namklesne na dno a kdo ho pak vyloví? další otázkou je, jestli dokaže udržet mysl v tak vypjaté situaci. Tady je prave bod pro drujda a nikoliv pro nezkušeneho hraničaře, ci horkokrevnejšího chodce. drujd je podle me "koncentrovanejší". Pravě proto jen drujd.
možna by se hodil ještě postih na iniciativu do RSS po probuzeni z hibernace - ale to jen tak na okraj :)

každopadně, dilko pěkne, zdařile a kouzelně kratke -bez uroku na kvalitu

Ikonka uživatele Ivrin    [pošta] NEW     9:55:04 20.08.2008
Maximální koncentrace důležitých informací v co "nejskladnějším" a přehledném provedení. Souhlasím s tím, že jenom druid, dal bych mu to od expertů. 5 hvězd.

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     0:00:40 20.08.2008
Sargold: Asi věc názoru... Mě tato schopnost sedí spíše k druidovi - jeho vztah k přírodě se mi zdá silnější než u obyč hraničáře nebo chodce...

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
12 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.063625812530518 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách