www.Dracidoupe.czEmpatie

Příprava pro tisk (tisknuto 1731x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 8:25:09 22.10.2009
Hlasovalo: 7
Průměrné hodnocení: 4.71


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 10
Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     9:10:30 09.11.2009
No, buď na to můžeme pohlížet tak, že chodec i druid mohou najednou ovládat pouze tři mimosmyslové schopnosti a v tom případě by platily hodnoty z pravidel, s tím, že by příslušné formulace byly "Druhou schopnost získává na X-té úrovni, třetí záskává na Y-té úrovni".

Nebo si můžu vypůjčit myšlenku ze svého příspěvku "Kryokineze a Vnitřní zrak":

Druid získává na 16. úrovni čtvrtou mimosmyslovou schopnost, chodec na 24.

Ikonka uživatele Stařec    [pošta] NEW     13:38:00 07.11.2009
Jakým způsobem tato schopnost posléze přibude chodci a druidovi, kteří na vyšších úrovních, pokud se nepletu, nakonec získávají všechny mimosmyslové schopnosti?

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     21:54:13 23.10.2009
Folcwine:

Čtení více lidí je umožněno z toho důvodu, že emoce můžeš jakž takž odhadovat prostým pohledem/poslechem a když se "nadopuješ" směnovým soustředěním na použití mimoslmyslové schopnosti, tak ti to půjde líp.

Zde také odpověď pro Kibeho: Bez "Mimosmyslové schopnosti Empatie" je to spíš jen odhadování vycházející z toho jak moc se "vyznáš v lidech". S mimosmylsovou schopností máš jistotu. Kouzla mohou působit podobně, ale je to něco jiného... Kouzlo sesíláš v daném okamžiku, na "Empatii" se soustředíš dopředu a můžeš jí pak používat déle. A nestojí magy.

Rozdíl oproti telepatii - na co ten druhý myslí jen tak pohledem neodhalíš a tudíž je jedno, jestli cíl vidíš/slyšíš nebo ne. Ale u Empatie ten rozdíl je - právě v tom, že emoce cíle můžeš vnímat i smyslově. Tudíž když k tomu *navíc* přidáš ještě mimosmyslové vnímání emocí, tak to vnímání bude mnohem jednodušší.

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     19:07:59 23.10.2009
Při čtení díla jsem se zamýšlel nad tím, jestli tyto schopnosti již hraničáři/chodci neovládají i bez empatie... Myslím, že použitím schopností a kouzel(odhad přesvědčení, zmam osobu, zrcadlo vzpomínek a melancholie, uklidni, rozčil, odhal tajemství......) mohou chodci celkem snadno dosáhnout všecho jako touto mimosmyslovou schopností.
Druhá otázka je, zda toto lze vůbec pokládat za mimosmyslovou schopnost(podle mě ne)...odhadnout emoce dokáže každý bystřejší inteligentní tvor(v drd právě chodci/siccové) a je to spíše věcí smyslů, než mimo ně(nervozita/třes/pocení/těkavý pohled/zarudnutí/bledost/tón hlasu/dikce/.....).

Jako mimosmyslové by se dalo považovat to vycítění vraha za sebou, ale uznejte, že takový pocit mívá "oprávněně" někdy každý...tedy to není nic tak vyjímečného.(V porovnání s telepatií/pirokenezí a telekinezí tato schopnost vypadá velmi nenáročně).

Abych to shrnul, tak mě se dílo nelíbí...hodnotit zatím nebudu.

Ikonka uživatele Elvisův_duch    [pošta] NEW     18:25:51 23.10.2009
Unknowne, chválím a chválím. Tohle se opravdu povedlo. Originální a použitelné, možná zbytečně dlouhé. Hru to rozhodně rozšíří dobrým směrem.

Ikonka uživatele Pagi    [pošta] NEW     15:53:02 23.10.2009
Dobré,dlouhé,použitelné, doufám že se to u nás uplatní

Ikonka uživatele Folcwine    [pošta] NEW     15:44:11 23.10.2009
Je tu pěkně vidět, kam kritici dohnali autory. Myšlenka na dva řádky, pro dostačující zpracování, aby bylo plně pochopitelné by stačilo cca 10 (25 max) řádků. Poznámka "jinak se chová jako pravidlová telepatie" by odbourala asi než polovinu textu.

Chudák autor ztratil mnoho času psaním naprosto zbytečných vět, aby se vyhl blýsknutí-se-chtivým kritikům. Taktéž všichni ti, kdouž dílo čtou z důvodu jiného, než následného napsání blýsknutí-se-chtivou ktitikou ztrácí čas. Kvůli zbytečným délkám přečtu a zhodnotím mnohem méně děl, podobně mnohem méně děl přijde do čekárny.

Zpátky k dílu. Přináší nám jednoduchý nápad zjednodušit telepatii v emoce, s výhodou horšího odhalení a klamání a nevýhodou menším rozsahem zjišťovaných informací. Nepochopil jsem důvod, přoč by mělo být umožněno čtení více lidí za jedno použití empatie, přijde mi to nesystémové a nehodící se do DrD. Zlepšení umělecké činnosti beru naopak za velmi pěkný RP doplněk.

Ikonka uživatele Pilipo    [pošta] NEW     11:12:30 23.10.2009
Dílo se mi moc líbí a vlastně nemám ani výtky. Takže můžu ti jen popřát hodně zdaru do další tvorby a víc takových příspěvků
S úctou Pilipo

Ikonka uživatele UnknowN    [pošta] NEW     10:54:37 23.10.2009
No, mágovi podrobenci jsou - alespoň jak to z pravidel chápu já - jen těla, která sdílejí mágovo vědomí. Tudíž by z nich hraničář cítil emoce mága a mohl by mu takto vnuknout emoci. Když o tom tak přemýšlím, možná by šlo nějak empatii omezit podle "stupně vnímání" které danému tělu mág přidělil (tělo s nízkým stupněm vnímání půjde vycítit hůře než tělo ovládané naplno)... Obdobně by nejspíš fungovala i telepatie.

Ikonka uživatele Delorian    [pošta] NEW     21:53:12 22.10.2009
Pekne dielo veci ktore by som riesil inak vychadzaju skor z mojho ineho ponatia sveta (napriklad nemrtvy ovladany nekromantom v mojich ociach nemaju emocie). Inak sa mi to paci.

Otazocka: ak je daka osoba podrobena magom, a hraniciar sa na nu sustredi vnima emocie maga? A ked sa pokusi takejto osobe emociu vnuknut vnukne ju magovi?Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
6 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.77742314338684 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách