www.Dracidoupe.czVariace na téma: Vlk, Medvěd a Ještěr

Příprava pro tisk (tisknuto 1684x)
Autor: UnknowN
Přidáno: 14:11:21 05.12.2014
Hlasovalo: 8
Průměrné hodnocení: 3.88


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-4 / 4
Ikonka uživatele Martel z Kantonu    [pošta] NEW     21:35:37 08.12.2014
Dobrý den,

pročetl jsem si úvod a asi první desítku hádanek, zbytek se přiznám, že jsem jen protočil kolečkem myši. Dovolil bych si souhlasit s Nathakou, především v tom, že použitelnost vidím tak 1x za 3 roky a když to použiju podruhé, už uslyším názory, že "něco takového už tu bylo" :-)

K hádankám bych jen dodal, že alespoň hráči v naší družině neradi řeší hádanky v pokročilé hodině. To takhle chtít řešit hádanku ve 2 ráno je docela oříšek... najdou se 2 hloubaví, ale další 4 lidi se opřou a čekají... za což je možná nelze vinit. Proto jsem od té doby přešel k hádankám jiným než slovním, například je to nějaké skládání, nebo třeba hledání souvitlostí v obraze. Hádanky moc nepoužíváme a když už, tak se snažím, aby to nebyly jen ty slovní.

Jak hodnotit tohle dílo absolutně netuším, takže se vzdám hlasování.

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     19:10:54 08.12.2014
Toto dílko má jediný velký háček. Na to aby mohl dát některou z těchto hádanek musí nejprve onu hádanku sám vyluštit protože výsledek není.

Dílo je tak pěkné ne jen pro budoucí hráče a PJe ale i pro nudícího se Plže aby přemýšlel. Asi se k tomuhle dílu ještě budu muset několikráte vrátit.

Plž

Ikonka uživatele Nathaka    [pošta] NEW     14:03:30 08.12.2014
Nechci rozhodně shazovat práci do díla vloženou, ani nehodlám podrobně rozebírat jednotlivé varianty nebo snad hledat nějaké chyby...
Ale musím říct, že mi to celé přijde trochu jako honění ega nebo uspokojování grafománie, zatímco smysl celého díla mi trochu uniká.

Jako PJ hledající hádanky do svého dobrodružství bych daleko spíše ocenil třeba deset, dvacet nebo jen pět hádanek, zato ale různých a originálních (třeba i s nějakým bonusem v podobě rozšíření, vysvětlení nebo historického pozadí, kdyby chtěl autor přidat něco navíc), než skoro dvě stovky variací na jednu a tutéž. Stejně to nepoužiju víc jak třikrát, protože pak už se to bude hrubě opakovat. A protože je tento vyčerpávající seznam opravdu jen seznamem, tak ani netuším, podle jakého klíče bych si měl vybrat těch pár nejzajímavějších, které použiju. Minimálně by tu měla být nějak odlišena obtížnost.

S hodnocením si nevím rady, takže se budu držet mírného nadprůměru. Je to ale typická ukázka toho, že pravidlo "kvalita je důležitější než kvantita" má smysl - větší zneužití masivního rozsahu pro vybudování dojmu epického díla můžeme pozorovat snad už jen u Rampage, kde se ale i přes tuny balastu nachází množství skvělých, jedinečných nápadů. Tohle ani nestojí za přečtení - za občasné použití ano, ale za přečtení určitě ne, to radši zapíchnu prst do papíru a nějakou hádanku vyberu náhodou.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     14:11:21 05.12.2014

Hned na počátku mám drobnou potřebu vypsat alespoň trochu omluvnou pasáž určenou všem tvůrcům poslední doby, protože u tohoto díla popravdě nemám ani tu nejmenší snahu se pokoušet o alespoň drobnou redaktorskou objektivitu.

Jedná se dle mého názoru o jeden z nejlepších herních materiálů zde dostupných v poslední době, ne-li v posledních letech. Opět proto nehodlám zastírat své osobní sympatie. A pro diskutující budiž komentáře otevřené - znáte-li snad nějakou další publikaci, systém rébusů či cokoliv dalšího co by dle vašeho uvážení stálo za to uvést u tématu hádanek, neumím si představit lepší prostor k podělení se, než tady.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.44764399528503 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách