www.Dracidoupe.czDoplňky soubojového systému 1.6–E

Příprava pro tisk (tisknuto 1692x)
Autor: Kibe
Přidáno: 20:38:20 19.02.2013
Hlasovalo: 8
Průměrné hodnocení: 3.63


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
  [Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 1-10 / 22
Ikonka uživatele Andokajn    [pošta] NEW     1:33:44 08.07.2013
trošku bych začal polemizovat s dostřelem... z vlastní zkušenosti vím (pravda jsem zatím jen začátečník,ale proto mi to příjde v tomto ohledu naopak více znát) že spíše na větší vzdálenost (typicky 15m) zasáhnu přesněji jak na 5m (tam sice zasáhnu ale obvykle o dost výš než bych chtěl)

na větší vzdálenost jak 15m jsem krom pár šípů prozatím nestřílel (není prostor)

a navíc čím je člověk blíž, tak tím víc se vychyluje šíp ze směru, kam ho chci umístit, resp. se nestihá srovnat do toho směru, který by normálně letěl
(běžně se mi stávalo, že jsem z prava střílel do leva (od pomyslné osy terče) a šíp se zabodl opravdu doleva, ale čněl ještě více doleva (takže se nesrovnal) tedy z toho mi ta +2 trošku nesedí... navíc bych to v rámci realičnosti udělal ještě jinak... naopak na vzdálenost 5m nedával žádný bonus, pak ano a pak zas ne a pak postih (pokud střílím na velkou vzdálenost, tak tam hraje roli víc faktorů než jen ta vzdálenost a mám pocit, že pro zjednodušení to prostě zahrnuli do -1 a hotovo... větší postih bych rozhodně nepřidával, protože to hratelnosti nijak nepomůže)

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     23:31:38 01.03.2013
Fafrin: Tu sekeru můžou vrhat jen válečníci.

Ikonka uživatele Fafrin    [pošta] NEW     19:55:17 01.03.2013
Hodnotit nakonec nebudu, mám pocit, že jsme to v jiném díle zvládly lépe, nicméně zbraň je rekvizita. Něco mi příjde zbytečné, něco nedořešené.

Jen pro Ascellu a tahy - ano, kola se dělí na tahy, v každém tahu může postava využít až polovinu svých akcí a nejméně jednu.

Tedy s 10 akcemi můžete být na tahu 2x nebo taky 10x. (Pominu-li že vám akce žere obrana.)
Pokud máte 2 akce a provádíte dvouakcovou věc (kouzlení, kop z otočkou a výskokem), je dokončena až v následujícím tahu. Pokud ji začnete provádět až v pozdějším tahu kola, je dokončena až v příštím kole.
Nicméně toto alternativní řešení zásadně zvyšuje důležitost každého iniciativního bonusu či postihu.

Jo, a to že kdokoliv umí účinně vrhat dvouapůl kilovou sekeru mi nepříjde ok.

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     9:20:15 27.02.2013
Taky děkuji neznámému:-)

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     23:27:43 25.02.2013

Zdenál: Viz Nová tabulka zbraní zde v rozvoji. ;)

O samotnou tabulku nejde, ale použitý systém (v sekci "pravidla") je právě víceméně pokusem o to, co popisuješ.


Ikonka uživatele Zdenál    [pošta] reputace: 2
Ascella: +1
Vedro: +1
NEW     16:25:03 25.02.2013
Dakeryas: Máš pravdu, archetypálních představ je X. Měl li bych se rozhodnou a tvořit systém, jak jsem psal, nechť jsou všechny zbraně rovnocenné na liště cena/parametry/funfaktor/... a jak psal pan Vedro,

zbraň je jen rekvizita

a vlastně je jedno jaký má parametr. Resp. ať má parametr jaký se hodí do použité mechaniky ve hře. Ať není nejsilnější meč nebo pseudokchůlmegaspikovacka. Ať je nejsilnější zbraň za kterou postava vysolí poklad draka šmaka u MISTRA zbrojíře. Záměrně nepíšu jaká. Ať si má trpaslík sekeru rytíř meč, samuraj katanu a pirát kord a amazonka kopí. Pokud chcete ať se munchkin vyžije, předhoďte mu vzoreček jak se ta síla budete počítat, ať si parametry nastaví jak nejlépe sedne jeho postavě. A že má meč s malou SZ a velkou útoč? A bič s maximální OZ? Srát na to.

Ať si má nahý zápasník stejné hodnoty jako rytíř nebo samurai. Když se dá na hromadu výše zmíněné měli by z toho vyjít stejně (pro méně bystré, být nahý je levnější než ve zbroji s mečem, takže za více prachů, lepší parametry, samozřejmě, atd.)

Zapomeňme na tabulku zbraní, vyhlašuji tímto soutěž o nejrozumnější vzoreček jak počítat SZ, útoč, OZ, délku, cenu, dostřel, skupina*, M/S/D,

*skupinou myslím současné těžkost/obourukost/vrhačnost/... Prostě lepší mužou jen bojovnější povolání, horší mužou i intelektuálnější.

Řeší se tím mimojiné bojovník s dýkou a těžký kyj čaroděje. Bude mít prostě jiné parametry.

Ikonka uživatele Vedro    [pošta] reputace: 2
Dakeyras: +1
Samurai: +1
NEW     14:40:40 25.02.2013
Dobrý den

Souhlasím s pane Samuraiem, jen bych dodal že je i zjevný nedostatek v hodnocení kategorií lehká - střední - těžká. Co to vlastně je? Je to limit k vyvážení mezi povoláními? nebo je to vyjádření obtížnosti studia těchto zbraní? Nebo dokonce poměr stupňovaných účinků? Nikdo to vlastně neví!!! Například zmíněné dva krátké meče nebo dva obušky (tyče), jsou mnohem snažší k naučení nežli krátký meč a tesák nebo tesák a šavle, a stejně mají vyšší hodnoty. Takových případů bychom našli mnoho. Jedinné co tedy mnohdy zbývá pro nějaké rozumné zakončení sporů je:

Smířit se s tím, že je to nespravedlivé, dát volnou ruku Munchkinům a přestat klást ve hře na číselné hodnoty důraz. Ať si vezmou co chtějí je to jen rekvizita. Herním projevem se hráč dostane dále a je PJem i při souboji bonifikován. Uznávám že je to nespravedlivé.....ale nespravedlnost je hlavní podstata života. :-)))

Napsal VEDRO

Ikonka uživatele Dakeyras    [pošta] NEW     10:56:38 25.02.2013
Zdenále a co třeba zloděj+ a kombinace dvou dýk, dýky a tesáku, dvou tesáků? velice "archetypální" :), hraničáři s mečem a tesákem (dýkou) jsou taky docela zažití v mém okolí.

Ikonka uživatele Zdenál    [pošta] NEW     10:52:29 25.02.2013
No pokud se vrátím k těm kombinacím, které se probírali jinde, optikou DrD bych je povolil jen šermíři, s trochou benevolence ještě bojovníkovi a pokud bych chtěl hrozně moc brát chodce optikou DnD archetypu tak ještě jemu a konec zvonec.

Kibe: Dávání sežrat nedodržování dresscodu - tak jedna věc je v jakém oděvu a s jakými doplňky chodí do školy a druhá věc v jakém ohozu vyráží za dobrodružstvím.

Taky záleží jak moc je pyšnej. To že jsem čaroděj, neznamená že tak musím vypadat. Narozdíl od válečníka či alchymisty, kteří tahají vybavení které je prozradí automaticky může být kouzelník klidně nenápadnej.

Vypadat jako obyčejný pocestný, když jsem na tažení, proč ne. Obušek na obranu, pokud si na mě zdánlivě není co vzít je víc než dost.

Ikonka uživatele Kibe    [pošta] NEW     9:40:54 25.02.2013
Sccion:
Neřekl jsem, že nezažívám munchkinismus. Jen říkám, že je na Pj aby si hru uhlídal. Jako problém vycházejí jenom ty 2 krátké meče(ještě jednou díky za postřeh) a u mě tedy budou v kategorii těžká.
Jinak šermíř z podstaty pravidel je jediný, kdo mečovité kombinace zvládne (šerm, vícenásobné útoky) nejlépe ze všech. Proto herní vyváženost bude zachována.

Archetypy podle mě nevychází z číselných hodnot, ale určitých vzorů, které často nejsou tím nejúčinnějším. Archetypy nejsou věcí unifikace napříč všemi světy, ale naopak jsou to specifika konkrétních oblastí, národů nebo organizací. U kouzelníka je dle mého názoru hůl nejpopulárnější z mnoha jiných důvodů. Například snaha o nenásilný vzhled, mnoho praktických využití na cestách. Pokud bych se na to díval pravidlově, tak má výhodu v delším dosahu a kouzelníci se pomocí hole stylizují po vzoru svých mistrů - čarodějové na 16. a vyšší. No a pokud je archetypem nosit hůl a někdo z ryze munchkinovství vezme dva obušky, tak by mu to měl Pj dát "sežrat" formou posměšků ostatních studentů na magických univerzitách, nebo i tvrději. To už ale závisí na konkrétním světě. To že s nimi může kouzelník od 5. úrovně mít o 1 vyšší OZ než s holí mi nepřipadá nijak důležité.

  [Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
27 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook


Vygenerováno za 0.78863787651062 sekund.
© 2002 - 2004 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách