www.Dracidoupe.czVálka Smrtí: část třetí, Přežít

Příprava pro tisk (tisknuto 2849x)
Autor: Adari
Přidáno: 23:02:58 04.12.2015
Hlasovalo: 4
Průměrné hodnocení: 3.75


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-6 / 6
Ikonka uživatele Tintítko    [pošta] NEW     10:40:49 20.10.2018
Vím že jdu moooc pozdě, ale válka smrtí se mi fakt zamlouvá, jediný co, uběhlo několik let a pokračování nikde...

Ikonka uživatele Tintítko    [pošta] NEW     10:32:53 20.10.2018
Vím že jdu moooc pozdě, ale válka smrtí se mi fakt zamlouvá, jediný co, uběhlo několik let a pokračování nikde...

Ikonka uživatele Adari    [pošta] NEW     20:00:59 09.12.2015
Velmi děkuji. Delší dobu jsem buďto neměl chuť, nebo čas psát. Zítra snad pošlu další díl.
Ano, vysvětlení určitě bude:-)
Una nechala kult vzniknout protože za prvé: nevidí všechno. To byl taky jeden z důvodů proč stvořila ostatní smrti, a za druhé: nepovažovala ho za hrozbu.
Nekromancie je špatná. Je to svým způsobem opak smrti, protože vrací duše ze světa mrtvých (věčností) a nejen že je zotročuje, o to by zase tolik nešlo, ale pokud duše přijde do věčností, určitá smrt (podle své specializace) získá nějakou moc a pokud se duše vrátí, i když zotročená, smrt o tu moc co získala zase přijde. Octa naproti tomu byla smrt. Vyvolávání nemrtvých by uškodilo i jí a tak přišla na svůj způsob. Namísto aby duši vrátila ji s tělem jen spojila. Zapříčinilo to sice občasné chybné uspořádání hvězd, a podobné zvláštnosti, ale fungovalo jí to. Ostatní smrti nekromancii nevyužívají a nikdy nevyužívaly.
To jen pro doplnění toho, o čem příběh pravděpodobně pojednávat nebude, ani okrajově. :-)

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     19:29:13 09.12.2015
Tedy pár slíbených postřehů. Nechci nic vysvětlovat, když se vysvětlení dočkám v dalších kapitolách, budu moc ráda ;-)
Především „světlá magie“ – lidé objevili světlou magii, mágové, kteří ji používali, se dostali v nemilost Uně, která je zlikvidovala. Kde se světlá magie vzala? Co je zač? Je to pozůstatek prvotní tvůrčí síly Yawatara? Je to forma Yawatarova odboje proti vysávání Unou? Uvědomuje si svůj stav a snaží se vzdorovat? Třeba mimovolně? Nebo je to něco úplně jiného a úplně odjinud? Je to zdání naděje pro přežití.
Druhá věc: jak mohla Una nechat takový světlý kult jdoucí hodně proti ní samotné a její podstatě bez povšimnutí tak dlouho, že získal značný vliv mezi lidmi? Neměla ho zničit hned v zárodku? To by dávalo náznak, že světlá magie je něco víc, než Smrti…ignorovala to? Prostě si nevšimla, protože měla jiné starosti?
Třetí věc: lidský nekromant coby kacíř i pro Smrt samotnou. Není to trochu protimluv? Neměla by být Smrt ráda, že někdo –jakkoli malý a bezvýznamný jako člověk – ji následuje? Nekromancie je tedy špatná i z pohledu Smrtí ač samy jí využívají?

Moc se mi líbí, že je tam mnoho střípků, z nichž lze stavět skládačku velkého příběhu, ač zatím je v tom dost nejasností. Ale přesně tohle mám na hrách ráda, skládání uceleného obrazu. Zatím ovšem mnoho dílků chybí, takže nejsem s to obraz poskládat. Moc se těším na pokračování!

Ikonka uživatele Ascella    [pošta] NEW     22:04:22 06.12.2015
Nadšeně jsem dočetla. Nejdřív jsem si říkala, že počkám, ať mám ucelený dojem a přečtu to najednou. Nakonec jsem neodolala. Velmi pěkná práce! (A prosím, prosím, pokračování!)
Až najdu delší chvilku (nejdříve ve středu), napíšu pár příběhových postřehů, pár otázek k zamyšlení. Zatím jen literárně: oceňuji rozdílné formy vyprávění, líbí se mi rychle plynoucí děj, jistá úspornost ve vyjadřování, krátké, jasné a srozumitelné věty. Je to čtivé a zaujalo. V prvním díle mě rušily nevhodné přechodníky (ty naopak na čtivosti ubraly), ve třetím díle zamrzela pořádná hrubice a pár chybek.Nesedí mi dialogy a vnitřní monology postav. Jsou...nevyzrálé. Sccionovo přirovnání k náctiletým je vhodné. Na mluvě to chce rozhodně zapracovat, především asi číst díla mistrů a nasát, jak mluví král, kněžka...bohyně. Bez učení se to nejde :)
Jinak milý Adari smekám, velmi hutné dílo představuješ a velmi temný svět máš. Docela jsi mne navnadil, bylo by zajímavé v něm hrát a odhalovat další vrstvy příběhů.
Děkuji za počtení.

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     23:02:58 04.12.2015

Další díl a opět jinak zvolená forma vyprávění. A je to stále lepší a lepší. Výborně.

Silné stránky díla, které jsou vidět u druhého pokračování, přetrvávají i zde. Příběh plyne dopředu příjemným tempem, větné skladby čtenáře nezahlcují, příběh, ač psán z další perspektivy, se odkazuje na předchozí části, je zde akce, popisná část a vcelku dobře budovaná atmosféra i gradace.

Co trochu zamrzí je, že se nepodařilo vychytat všechny chyby (doporučuji si dát především pozor na "jsi" - věta "Koho si zabila?" opravdu bije do očí) a i opakování slov trochu snižuje celkový dojem.

V každém případě na tomto místě velmi oceňuji právě ono střídání vyprávění. Coby redaktor sice hodnotím jednotlivé příspěvky, ale jako celek už teď mohu říct, že se jedná opravdu o působivý počin.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.57639598846436 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.