www.Dracidoupe.czVálka Smrtí: část druhá, Lov

Příprava pro tisk (tisknuto 2857x)
Autor: Adari
Přidáno: 23:01:45 03.12.2015
Hlasovalo: 4
Průměrné hodnocení: 3


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
Počet zobrazených příspěvků: 1-3 / 3
Ikonka uživatele Adari    [pošta] NEW     14:20:24 04.12.2015
Proč právě Tria? Asi mi prostě padla do oka ,)

Ikonka uživatele Plž    [pošta] NEW     13:19:27 04.12.2015
Asi podobně jako minule hodnocení přenechám někomu jinému.

Ale kdybych náhodou měl nějaké otázky tak by byly proč zrovna Tria? V prvním díle není ani zmínka o tom že by byla něčím výjimečná. Třeba Quadra má hezčí a zajímavější minulost, i když obě stvořili Mhekiho. A proč Hexa, která je tedy už významnější alespoň stvořením Octy - Nekromantky.

Těším se na další díl.

Plž

Ikonka uživatele Sccion    [pošta] NEW     23:01:45 03.12.2015

Máme tu pokračování historie o boji smrtí. Tentokrát je opuštěna forma strohého a poněkud "suchého" vyprávění a popisná část je nově vcelku barvitá. Poněkud krátký příběh doplňující skládačku onoho mytologického kolosu, který nám Adari představuje, můžeme rozdělit přibližně na dvě části. V první sledujeme vstup Triy na jeden ze světů a její vnitřní boj. Druhá část pak tvořena soubojem s drakem a snahou vypátrat Hexu. Přiznám se, že první část nad tu druhou bych velmi vyzdvihl.

Použitá forma "úsporného" psaní je velmi dobrá. Věty nejsou dlouhé, rychle utíkají a to je správně. Stejně tak jsou dobře využity odkazy na předchozí dílo, především teď mluvím o popisu vzpomínek Triy, ze kterého je patrné, že kdysi bývala hvězdou, než ji Una přetvořila. Zároveň to dává jisté naznačení, jak bude příběh Triy pokračovat dál. Popis vnitřního boje hrdinky považuji opravdu za nejlépe zpracovanou část díla.

Popisy, jak už jsem zmínil, jsou také na velmi dobré úrovni. Co ale mně osobně snižuje celkový dojem jsou dialogy, nebo spíše forma použité přímé řeči. V tomto bezútěšném univerzu bájných proporcí, ve kterém sledujeme příběh jedné z nejmocnějších bytostí vůbec, zjišťujeme, že její vyjadřování je na úrovni náctileté dívky. Svým způsobem to smysl dává, rozpolcený charakter se přiklání tu na jednu, tu na druhou stranu, klade sám sobě i svému okolí rétorické otázky, to vše vcelku souzní s pojetím hlavní hrdinky. Přesto je její mluva snad až příliš hovorová. Používání slov "víš", či "tak co?", podle mého názoru dílu nesvědčí.

Ze stylistického hlediska upozorním jen na občasné opakování slov. Například:
"Cestování mezi světy je namáhavé a obtížné, nepoužíváte-li cestu přes Věčnosti. Tato cesta je však příliš zdlouhavá." Zde je patrné přílišné opakování slova "cesta". Těch případů je tam několik, tento je asi nejvýraznější.

Hovorové výrazy je také lepší omezit. O přímé řeči jsem hovořil, ale třeba použití termínu "šlupka", i když si to hrdinka myslí, bych si dovolil odpustit.

Tři tečky nezneužívat. V textu samozřejmě mají své místo, ale určitě bych s nimi nezačínal odstavec, pokud možno ani nekončil.

Gramaticky jsem narazil jen na několik drobností. Pokud tedy jde o hvězdičkové hodnocení, přikláním se k nadprůměru, protože minimálně forma psaní a smysluplnost příběhu jsou velmi oceněníhodné. Žánrem se však již nacházíme v poli beletristického psaní, kde je přece jen mnohem větší důraz na celkový dojem, oproti předchozímu neosobnímu historickému vyprávění. A v této oblasti ještě přece jen je na čem pracovat.
Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


Novinky
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
3 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
Limit (minut):
15 | 45
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.38923120498657 sekund.
© 2002 - 2005 Almad, James Timqui a Alcator design © 2002 - 2005 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována,
publikována ani jinak využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků. Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu.