www.Dracidoupe.cz


Předměty


Plášť proměn 
Příprava pro tisk (tisknuto 1663x)
Autor: Mavev
Přidáno: 17:07:27 23.04.2003
Skupina: Artefakty
KZ / OZ: +1
Váha: 25 mn
Průměrné hodnocení: 2.76
Popis:

Plášť proměny

Pověst :
Kdysi dávno v dobách kdy magie byla mocnější než je dnes a kdy theurgové a kouzelníci používali magii k lepším účelům než dnes. Žil v jedné z mnoha elfích říších, tato byla Arosie, v jejím hlavním městě - stejného jména Arosie, theurg jménem Brix. Kolovali o něm nejrůznější pověsti o jeho umu ale také o jeho chorobné šílenosti. Sousedi vyprávěli že jako člověk a společník je to šílenec, který by zasloužil pěkně zmlátit, ale jako theurg to prý byl naprostý génius. Svůj první kouzelný předmět vyrobil už jako 11 let staré dítě. Byl to prstýnek, který svému majiteli propůjčil schopnost měnit barvu kůže podle své libosti. Pomocí tohoto prstenu strašil své vrstevníky i leckterého dospělého člověka. Jednou prý vybafl na krolla, který byl ve městě na nákupu zbraní a různého vybavení. Krolla tento prstýnek tak zaujal, že za něj theurgovi zaplatil veškerým svým majetkem, což činilo asi 500 zlatých. Býval by mu ho samozřejmě vzal i s rukou, ale v okolí bylo dost strážných a tak musel udělat poctivý obchod. Samozřejmě toužil dostat své peníze zpět (vždyť to byli jeho celoživotní úspory). Za půl roku se kroll vrátil a vydal se do míst kde potkal Brixe. Samozřejmě ho tam opět potkal, kroll na Brixe zaútočil, ale theurg byl plně vybaven utekl za roh, kde vyvolal Salamandra, který krolla usmažil. (A z krolla byla krollí topinka)  Brix dávno toužil být po nocích jako zvíře a ve dne být jako obyčejný člověk. A proto toužebně čekal až bude moci tvořit artefakty. Jeho první artefakt byl tento - Plášť proměny. Používal ho k tomu aby se mohl stát alespoň na chvíli zvířetem. Po přibližně jednoměsíčním používání se Brix ztratil. V jeho domě byla nalezena hromádka šatů, měšec zlaťáků, jeho magický tesák a plášť proměny.
Všechny jeho magické předměty byli pohřbeny do jeho hrobky (kde nebylo jeho tělo) jelikož nikdo přesně nevěděl jak fungují. Ovšem Brixova hrobka byla vykradena a jeho magické předměty se dostaly mezi dobrodruhy. Většina z nich už svou magickou schopnost dávno ztratila ale plášť je stále funkční. Pak byl tento plášť spatřen u jednoho druida. Ale jako Brix zmizel jednoho dne i tento druid. Stejně jako u theurga zbyla po něm jen hromádka šatů a jeho srp. Při prozkoumávání jeho chatrče se v okolí potloukal vlk. Poté se plášť nacházel u jednoho nejmenovaného a oblíbeného šlechtice. I ten záhadně zmizel. Jelikož byl velice oblíbený uskutečnila se poprava jeho rádoby vrahů. Asi měsíc po této popravě byl v místních lesích uloven lev. Záhadou ale je, že se lev těchto lesích a krajině nikdy neobjevil. Naposledy zde byl nějaký lev spatřen asi tak před 500 lety. Naposledy byl plášť spatřen u barda, ten se také záhadně ztratil a dnes už nikdo neví kde by se mohl plášť nacházet. Může být naprosto kdekoliv, třeba …

Popis :
Jedná se o dlouhý plášť s kapucí sahající majiteli až skoro na zem. Je šedivé barvy se zeleným nádechem, spona je ve tvaru vlka a je krvavě červená. Tato spona je zároveň srdcem tohoto artefaktu.
Při každém nasazení kapuce ( to musí hráč oznámit PJ ) existuje určitá šance že se postava promění v nějaké zvíře viz. níže !
• 1% - 25% = nic, žádná změna, prostě bez účinku
• 26% - 50% = proměna ve vlka
• 51% - 75% = proměna v hnědého medvěda
• 76% - 95% = proměna ve lva
• 96% - 100% = proměna ve krysu ( musí být nějaká sranda )
Proměněná postav má stejné vlastnosti, schopnosti a parametry jako zvíře v něž se proměnila, kromě životů ty postavě zůstávají stejné jako před proměnou. Postav v podobě zvířete nesmí používat své schopnosti ( léčení zranění, vícenásobné útoky, atd.), které měl před proměněnou, nesmí ani kouzlit a postav dokonce vůbec nesmí-respektive nemůže mluvit. Proměna proběhne během jednoho kola a nelze ji nijak zastavit. Trvá 3-8 hodin (1k6 + 2 hodiny ). Veškeré věci i plášť, které měla postav na sobě se promění s ní (až na jednu výjimku a tu vysvětlím níže) a jsou proměněny třeba ve chlup či dráp. Stvořitel tohoto pláště byl šílenec, je určitá šance že proměněná postav už v podobě zvířete zůstane navždy - teda až do své smrti. Po každém úspěšném použití pláště (změnu ve zvíře), si postava hází na pravděpodobnost, že zůstane v podobě zvířete dokonce svého života. Tato šance je 20% a při každém dalším použití stoupá o dalších 10%. (o této informaci by neměli hráči vůbec vědět). Pokud je postava proměněná ve zvíře natrvalo, její veškeré předměty zůstanou ležet na místě kde stála a zůstane tam i plášť proměny. Tuto proměnu nelze nijak zrušit. Způsob jak zvrátit proměnu znal jenom Brix a ten je teď bůhví kde.
Poznámka pro PJ : Pokud nechcete být k hráčům krutí tak si nějaký způsob jak trvalou proměnu zrušit vymyslete.
Dále tento plášť poskytuje svému nositeli další výhody a to tyto :
• bonus k OČ +1
• bonus k ÚČ +1
• bonus k útočnosti +2
• počet maximálních životů stoupne o 5
• vícenásobný útok a to 2krát za jedno kolo
Tyto výhody a schopnosti se zruší jakmile nositel plášť sundá.

PS : Kdysi jsem napsal že už se o žádný artefakt nepokusím. Ale kámoši mi řekli ať to zkusím, no a já to zkusil a výsledek? No posuďte sami.


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
 
Počet zobrazených příspěvků: 11-15 / 15
Ikonka uživatele deshi    [pošta] NEW     8:16:48 24.04.2003
Ctěný Maveve,

dovolil bych si tě nasměrovat do putyky k "Alchymistickému stolu", kde budeš-li dostatečně dlouho hledat, najdeš část přednášky z magické univerzity ohledně artefaktů (věci jako srdce, démon atd) a pak sám uvidíš, kolik ti toho tady chybí.

Co se vlastností týče, tak bych měl několik výhrat. To, že přidává do OČ je logické, ale to ÚČ a útočnost? Jak to prosímtě zařídí (důvod že je to artefakt není důvd), maximum životů stoupne o 5, dejme tomu, ale jak to funguje, je to něco jako berserkrovo životy při zuřivosti? Chtělo by to myslím více popsat.

A jak je to u válečníků, kteří již mají "sami od sebe" třeba dva útoky za kolo, to už jim plášť nepomůže?

A co se přeměny týče, je to docela kruté, zvláště když se % na trvalou změnu zvyšuje. Má-li to vyvážit získané výhody po dobu nošení pláště, tak je to takové průměrné, do bonusů nemá nic originálního, nic zajímavého, jen klasické zvedání čísel ...

Takže celkem nic moc, ale myslím, že ty dva si to zaslouží ...

S úctou deshi

Ikonka uživatele Tyr    [pošta] NEW     6:42:09 24.04.2003
Tak to je celkem dobrey. Libi se mi, ze to neni jenom nabuseny, ale taky svym spusobem dost kruty (trvala promena..eehh diky nechci :-), takze vyhody jsou mozna az dost zastyneny "nevyhodou"(coz neni spatne :-)

Zombie: Vzdyt se tam pise, ze theurg byl proste jeden z nejlepsich, genius.... a treba tenkrat platily jiny tabulky (zapoj predstavivost :-)

Ikonka uživatele Gandalv    [pošta] NEW     21:40:38 23.04.2003
Je to relativně zajímavý a wostrý. Jenomnechápu jak to může dávat bonus k útočnosti. Jinak už vesměs řekl Zombie.
Zombie: ty ve všem najdeš díru...

Ikonka uživatele Elwin    [pošta] NEW     20:56:30 23.04.2003
Celkem ucházející a poměrně kruté :-)))

Ikonka uživatele Zombie    [pošta] NEW     17:07:27 23.04.2003
A) v 11 letech první kouzelný prsten a o půl roku později byl theurgem s plnou výbavou, elementální holí a magenergií na vyvolání salamandra ? !!!
B) jaká je magenergie artefaktu (třeba pro účely jeho odhalení jako magické věci)
C) lze tuto proměnu (dočasnou i trvalou) zlomit pomocí kouzla „Zlom kouzlo“ ?
D) jaké jsou důvody pro další výhody, jak je to s maximem životů, když mám plný počet ? Zvedne se mi i ten, nebo si těch 5 životů musím doléčit ? A pokud jsem v podobě zvířete zraněn po navrácení podoby mi životy klesnou o oněch 5? A pokud jsem měl pod 5 životů jako zvíře, zemřu po přeměně nazpět ?
J.S.

[Další]
 


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
26 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.46435809135437 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách