www.Dracidoupe.cz


Předměty


Poi 
Příprava pro tisk (tisknuto 1724x)
Autor: Mavev
Přidáno: 15:44:04 10.01.2005
Skupina: Zbraně
Síla zbraně: 3/4
Délka: 1-2
Váha: 20 mn
Průměrné hodnocení: 2.83
Popis:

Iniciativa : -1/-2

Popis:
Jen na úvod a pro upřesnění čísla u parametrů před lomítkem jsou platná pro jednoruční použití, za lomítkem jsou pro obouruční. Zbraň se skládá z úchytu pro ruku, obvykle je to kožený řemínek, na tento úchyt je připevněn řetěz o délce 80-110 coulů, záleží ne velikosti postavy a dle vlastní libosti. Oka řetězu jsou velká zhruba 1,5 coulu, ale opět záleží na tom jaké bude postava chtít. (Je samozřejmé že oka velikosti řetízku, který se nosí na krku asi dlouho nevydrží a naopak, oka velikosti lodního řetězu budu moc těžká). Na druhém konci zbraně je připevněna koule (podrobnosti níže). Cena zbraní by měla být velmi malá, záleží na poměry ve vašem světě a já je nechci narušovat, ovšem pokud máte standardní poměry, které jsou popsány v pravidlech a budete se řídit jejich ceníkem, měla by vám cena vyjít něco kolem 3 zlatých za jednu poi, myšleno jednoruční zbraň.

A teď samotný způsob boje nejdříve rozeberem jednoručně. Zbraň pracuje na principu odstředivé síly, čím je větší tím lépe. Proto platí pravidlo, že pokud postava poi alespoň jedno kolo roztáčí, má bonus k SZ +1, za další kola roztáčení již žádný bonus nepřibývá. Útočnost se spočítá následovně 2+Obr/2. Pro ujasnění uvedu příklad : Válečník má sílu 19/+4 a obratnost 7/-2, běží na něj skřet, ale chvíli potrvá než doběhne, Válečník má tedy čas poi roztočit. V příštím kole je skřet blízko a válečník útočí, je ZÚČ je 8 (4+4) a útočnost +1. Dále se upravuje i OČ pokud je poi roztočená je OČ jen –2. Poi je možno točit vedle těla ve vertikálním směru, nebo je možno je roztočit v osmičku.

Obouruční je podobný, buď se dají poie točit ve vertikální poloze, každá na jiné straně a každá v jedné ruce. Nebo jako osmička, která se přesouvá ze strany na stranu. Opět platí že pokud se poie roztáčí, alespoň jedno kolo dostávají bonus k SZ +2, za další kola roztáčení již žádný další bonus nepřibývá. Roztočené poie mají rovněž opravené OČ, které je nyní jen 0. Útočnost se počítá obdobně jako u jednoručního použití, jen s tím že základ je +3, tudíž 3+Obr/2.

Pokud je s roztočenými poi ( je jedno jestli jednoruční či obouruční) veden neúspěšný útok, ztrácí postava všechny bonusy, které plynuly z roztočení.

Koule mohou být různé, záleží jen a jen na vaší fantazii, já zde uvedu jen pár typů :

kovová – na konci řetězu je připevněna ,,obyčejná,, železná koule, která nepřináší žádné bonusy k útoku a proto je její útočnost navíc +1.

kovová s bodci – na konci řetězu je úplně ta samá koule co v předchozím případě, jen má krátké bodce, tudíž je její útočnost navíc +2

ohnivá koule – na konci řetězu je koule z hadrů, která je nasáklá olejem a hoří, její útočnost tudíž klesá o 2. Ovšem při úspěšném zásahu, zraní oheň postavu za 1-3 životy (1k6 děleno 2, zaokrouhluj nahoru). Pokud má soupeř šupinové či lepší brnění, je zranění ohněm, vždy pouze 1 život. Jedna koule vydrží hořet maximálně 1 směnu. A je samozřejmé že koule se musí nejdříve zapálit, křesadlem to při úspěchu trvá jen jedno kolo. A zápalnost koule je 99%. Pokud má soupeř vycpávanou nebo žádnou zbroj je šance, že mu chytne oblečení, záleží na zápalnosti materiálu, ve kterém je oděn, ovšem šance je snížena o 25%.

flakónek s kyselinou – na konci řetězu je flakónek který obsahuje silnou kyselinu. Při úspěšném zásahu se flakónek rozbije a kyselina se rozlije a zraní soupeře za 1k6 + 3 životů. Tato koule je však jen na jedno použití a po jakémkoliv útoku i při neúspěšném už ji nelze znova použít.

flakónek s jedem - princip je úplně stejný jako i flakónku s kyselinou, jen musí být použít jed, který účinkuje aplikací na kůži.

Poie je možno omotat kolem zbraně protivníka či kolem jeho krku, pro omotání a následovné vyškubnutí zbraně platí následující pravidlo, na útok si postava hází normálně, ovšem útok nezpůsobuje žádné zranění, nýbrž při úspěšném útoku je zbraň omotána a postava si hází na past Obr(postavy)-Sil(protivníka) ~6 ~ zbraň se nepodařilo vytrhnout a v příštím kole má postava postih k útoku i k obraně –2/ zbraň byla vyškubnuta protivníkovi z rukou.
Tuto ,,fintu,, lze použít na všechny tvory, kteří mají nějakou zbraň, která má délku, alespoň 1-2.
Omotání kolem krku, postava si hází na normální útok, který způsobuje standardní zranění, a pokud je útok úspěšný hází si postava na past Obr(postavy)-Obr(protivníka) ~8 ~ nepovedlo se poi omotat kolem krku soupeře a v příštím kole má postava postih k obraně i k útoku –3/ poi se omotala kolem krku a lehce protivníka přiškrtila, ten je každé kolo zraněn za Obr soupeře životů +1 pokud protivník používá železné koule, a může se pokusit vysmeknout, je to hod na past Obr(škrceného)-Sil(škrtitele) ~6 ~ nepodařilo se vysmeknout/podařilo, síla pasti s každým dalším pokusem klesá o 1. Pokud se rozhodne místo vysmeknutí útočit, má postih k útoku i k obraně –1. Pokud postava používá omotání kolem krku poi jako jednoruční zbraň, nemůže v příštím kole útočit a má postih k obraně, jako kdyby se bránila beze zbraně, pokud obouruční tak může v příštím kole útočit ale pouze jednoručně, z toho samozřejmě vyplívají veškeré bonusy respektive i postihy. Samozřejmě omotání je možná, zrušit pouze tak, že se protivník vysmekne, nebo pokud postava poi upustí, čímž sevření povolí.

A na závěr jedna připomínka : Nelze použít dvě různé koule, pokud používat poi jako obouruční zbraň!!!

A rád bych poděkoval všem, kteří přispěli svými návrhy v Dílně. Děkuji…


Hlasování

Hlasování u tohoto příspěvku bylo uzavřeno.

Vidět hlasování jednotlivých uživatelů mohou vidět pouze přihlášení uživatelé.

Diskuze

Pro přidání příspěvku do diskuze se musíte přihlásit.

příspěvků. Řadit podle .
[Další]
[Předchozí]
Počet zobrazených příspěvků: 11-20 / 30
Ikonka uživatele Textoris    [pošta] NEW     8:12:05 14.01.2005
Milý Maveve!

1. Útočné číslo by mělo být trochu rozdílnější jestli je to obouruč nebo jednoruč!
2. Váha... tak málo? A co ta koule? Blbá kovová kulička a poloměru asi 5 cm váží kilo a to ještě možná kecám!
3. Délku bych dal nějakou stálejší a podle toho odvíjel zbytek.. např. rozdělit na kratší a delší poj a podle toho dát i použitelnost: Např. kratší poj... může mít dva a ten delší to může mít jen jeden a to obouruč! Tohle by bylo z moji strany logičtější!
4. 3zl...no budiž...
5. K roztáčení bych přidával spíše útočnost, než útok! Připadá mi to přeci jen logičtější!
6. K tomu roztáčení, atd... to je humus! Zase tolik čísel!
7. ještě bych se rád vrátil k iniciativě: Dívej ono to je celkem takové čudné!:-) -1? Dal bych to jako normální ty těžší zbraně, takže –2! No celkově by to chtělo předělat, ale celé by se to muselo překopat!
8. Rozdělení koulí... tady jsem se těšil, že si s tím vyhraješ a pořádně to vymyslíš a propracuješ, ale je to takové „choré!“ Ty koule bych více rozepsal a dal cenu, váhu, atd.!
9. ohnivá koule je celkem polemizovatelná a zavání takovou nesouladnosti s pravidly.. spíše mi jde o to jak ji roztočit!
10. Jed a kyselina.. no pro tohle si tady mohl vymyslet i speciální kyselinu... a jen tak pro zajímavost.. jak si představuješ, že to připevní, aby to při roztočení neodletí?:-)
11. Ajaj.. tady ty pravidla skřípou... tohle jsou samá čísla a připadá mi to moc složité... ani ne složité, ale nevyznám se v tom!
12. Takováhle pravidla bych si představoval spíše u biče a také bych u těhle „pojí“ použil obratnost místo síly a sílu jen přičetl k zranění! No je to složité! Co víc ti poradit... snad ještě něco najdu...!:-)
13. Chybí mi tu jaká to je zbraň...těžká, lehká, střední?
14. Chybí mi tu útočné číslo pro obě dvě koule najednou a jak se dají kombinovat, atd.!
Celkem=
Buď si to měl udělat jednoduše a tím bys za to moc hvězd nevyfasoval a když už ses pustil do takového projektu, tak si to měl pořádně dopilovat! Chybí mi tu dosti věcí, které by zde mohli bejt a jde zde použít ještě více věcí, které by mohli býti zajímavější! Bylo to sice v MS, což tě chválí, ale nevšiml jsem si toho, ale o nevadí, ale asi to tam bylo krátko!:-)
Dalo se tu více věcí rozepsat a díky tobě jsem dostal úplně dobrý nápad na další příspěvek co¨tu ještě nebyl! Sice už mám takových věcí na ploše rozdělaných pět, ale to neva!:-)
Uvažoval jsem co ti dát, jelikož je to dobrý nápad a je to i jakž takž originální, takže když si tak vzpomínám na předměty, tak chci tomu dát dvě, abych ti dal motivaci to předělat, ale chci být hodný a asi takový i budu a dám tomu 3*, jelikož to má dosti chybek a možná jak se tak dívám asi i přidávám do průměru...
Případné dotazy nebo moje nápady mě kontaktuj do pošty a pokecáme!:-)
Omlouvám se za občasné překlepy, ale nějak mě tu zlobí klávesnice, ktaerjá taldy něujaik blbjnie!:-)

S pozdravem
Tex.


Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     13:36:47 13.01.2005
Master_of_Drakes : No když chceš tak já ti sem pak hodim povídku, to nebude problém...To ostatní to už je spíše věc pohledu....

Ikonka uživatele Master_of_Drakes    [pošta] NEW     10:00:03 13.01.2005
Z důležité trojice PPP (pravidla, příklad, příběh) tomu sice chybí příběh, ale není to újmou (spíš je to škoda, protože zrovna s takovouhle zbraní mohla být povídka zajímavá). Začínám hodnotit na průměru (3*).

Rozhodně si pochvalu zaslouží rozpracovaný systém různých koulí. +1*

Ovšem zase na druhou stranu, má o některé vady podle fyzikálních zákonitostí (viz. níže) -1*.

Dost mi nesedí váha předmětu. Věc jejíž hlavní zbraní je hybnost by neměla vážit 20 mn a soudě podle pravdidel taky 20 mn neváží. -1*

Škoda. Chtělo to trochu atraktivněji rozpracovat.

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     20:04:44 12.01.2005
Tak už mi to zase funguje....a sem připravne čelit vašim kritikám....

Ikonka uživatele Lucas The Great    [pošta] NEW     15:29:08 12.01.2005
Lazi Vlaad:
Ja nechcem nic obmedzovat, ale ako pises, umenie sa rozvija treningom. Vidis, ze by sa tu niekde pisalo o treningu? Na to su proste dovednosti. Podla tohoto prispevku By valecnik chytil poi do ruky a hned by s tym vedel narabat, zaviselo by to iba od obratnosti. A to mi nesedi...

Ikonka uživatele Gandalv    [pošta] NEW     16:58:21 11.01.2005
Lazi: v pravidlech taky neni nic o učení se s mečem, a taky s nim umíš, tak proč nabourávat pravidla, že? (zde vidíte jaká jsou pravidla a jak se všichní stále ohánějí tím, že "to nesouhlasí s pravidly")

Ikonka uživatele Lazi Vlaad    [pošta] NEW     15:27:01 11.01.2005
Tak jo:
1) i po úspěšném útoku se ti poi zastaví a ztratí tak bonusy z roztočení (a to mi nevymluvíš!!!)...
2) pokud počítáš s tím že postava poi ovládá dokonale je všechno v pořádku, ale co když s tím začíná??? Princip je jednoduchý a nemusí se přespříliš trénovat, aby tě to nemlátilo, ale než se s tim naučíš tak bys mohl nějakou tu ránu schytat... kor tim flakonkem...

Lucas The Great: proč už zase chce někdo omezovat ostatní povolání... vždyť se s tim může naučik každej... jak říkáš je to tak trochu umění, ale i umění se rozvíjí tréninkem...

Ikonka uživatele Tuvy    [pošta] NEW     15:18:04 11.01.2005
Něco jsi opravil oproti dílně, něco ne:

Flakónky se rozbijí i při neúspěšném zásahu...
Je to ještě složitější, než byl původní návrh...

Tuvy

Ikonka uživatele Lucas The Great    [pošta] NEW     14:41:54 11.01.2005
K tomu y som pridal, ze po kole roztacania by sa mala skor zvysit utocnost a nie utok zbrane, na ktory to nema vplyv.
Mne sa toto spracovanie nepaci. Videli ste uz niekedy niekoho bojovat s poi? Ja sa to uz nejaku chvilu ucim a podla mna je to skor umenie ako mlatenie. Podla mna by to mohol pouzivat iba valecnik, ktory bude mat dovednost na pouzivanie tejto zbrane. Zbran totiz spociva v tom, ake finty sa s tym clovek dokaze naucit, ci uz utocne alebo obranne, alebo ine, kazdopadne je to aj dobre divadlo vidiet niekoho s tym pracovat. A ako sa uz spominalo, niekto, kto s tym nikdy nepracoval by sa s tym skor utlkol, ved si pamatam ako som sa ucil (a to este neopisujem ten luster v izbe). Proste na to treba trenening a hlavne miesto. Niektore finty su pomerne jednoduche, ine velmi narocne a tento prispevok mi pripada ako obycajne mlatenie...

Ikonka uživatele Mavev    [pošta] NEW     12:23:16 11.01.2005
T. : Tak především děkuji za schválení, které bylo vcelku rychlé...

1) Jak už ostatně řekl Gandalv...

2) No chtěl jsem to nějak obyvláštnit a na útočnosti yávisí tvoje obratnost, lde mého mínění....

3) Nemusí, když ti volně visí, jsi taktéž schopen udeřit, sice méně ale jsi...

4)Ale vždťť je mnoho druhů šípů...

5) No bujná, je to fantasy, ne???

6) No na obratnosti záleží jak to utáhneš

A teď vzhledem k tomu, že momentálně nemám doma internet, se předem omlouvám, že nebudu reagovat na kritiku ostatních, tohle píšu ze školy...

[Další]
[Předchozí]


Soutěže
O Hlavu Zlatého Draka


News
Aktuality
Novinky
Bugfix


Vzhled
Family Silver
Historic
Simple Ancient Dark
Simple Ancient Light
Simple Evolved Dark
Simple Evolved Light
Timmothy Gold


Komunikace
4 přihlášených uživatelů
 
Chat (0 online)
Moudrá Sova
Fórum
Ankety


Control
Registrace
Nick:
Heslo:
 
Zapomněl jsem heslo


Doupě jinde
Na PragoConu
last.fm
Facebook

Vygenerováno za 0.77976202964783 sekund.
© 2002 - 2009 Almad a James Timqui, design © 2002 by Almad.
DrD, Dračí doupě a Altar jsou ochranné známky společnosti ALTAR
Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být reprodukována, publikována ani jinak
využita bez svolení Redakce serveru DraciDoupe.cz nebo svolení autorů jednotlivých příspěvků.
Novinky je možné sledovat pomocí RSS kanálu. Toto je verze 1.
Verze 2 je v přípravě a vývoj můžete sledovat na informačních stránkách